HandyShopper - detaily Detailů (23. část) - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 HandyShopper - detaily Detailů (23. část)

Autor: Musketeer - 28.04.2009, 1432 čtenářů


Software Náš pravidelný úterní seriál je aktuálně věnován freewarové aplikaci HandyShopper, která je určena pro správu "seznamovitých" poznámek všeho druhu s důrazem na nakupování. O každé z položek v našich seznamech si můžeme vést mnoho údajů a detailů (jejich prioritu, daňový typ, datum) a lze je kupříkladu také nastavit na automatické mazání po vyúčtování + mnoho dalšího. Dnes si právě o detailech doplníme zbývající informace.

Jak jsme si prozradili v předchozím díle, na obrazovce Item Details najdeme celkem dva panely. Tím prvním je minule probraný panel General. Dnes proto přišel čas podívat se i na jeho druhého kolegu - panel Misc.

10.2. Panel Misc

Jak je obvykle nepsaným osudem položek sdružených pod "Misc", i zde najdeme všemožné drobnosti a funkce, které se jinam nevešly, resp. nestály autorovi za další speciální panel.

10.2.1. Alarm

Tapnutím na No Alarm v řádku Alarm se před námi objeví obrazovka shodná s tou, jakou vidíme na obrázku dole. Zde můžeme alarm pomocí zatržítka Alarm Set aktivovat či deaktivovat, dále zde dole najdeme informační box udávající aktuální čas, druhý informační box sdělující, na kdy máme alarm zatím nastavený a rovněž se tu nachází i tři výběrové sekce: jedna udává dny v týdnu, druhá hodiny a třetí minuty s přesností na 5 minut.
Pokud tapneme přímo na políčko uprostřed s datem alarmu obklopeným tečkami, objeví se před námi standardní systémový nástroj sloužící k výběru dne. Tento styl nastavení s přímým výběrem dne využijeme pokaždé, když budeme chtít nastavit alarm na více jak týden dopředu - právě tehdy nám totiž standardně dostupná trojice nástrojů nebude svým rozpětím stačit.

Jak je zvykem u Palm OS celkově i v dalších sekcích, tapnutím na [OK] alarm potvrdíme a tapnutím na [Cancel] zrušíme a vrátíme se na předchozí obrazovku.

10.2.2 Alarm Sound

Tapnutím a následným výběrem z rozevíracího seznamu zde smíme zvolit některou z melodií nacházejících se v systémové MIDI databázi. Zvolený zvuk nám pak při aktivaci alarmu samozřejmě HandyShopper přehraje. Přímo se tak nabízí rozdělení různých alarmů dle melodií.

10.3. Oba panely

Některé položky najdeme kvůli zvýšení efektivity na obou panelech zároveň. Povězme si proto hned, jaké to jsou...

10.3.1. Category

Podobně jako ve standardním pohledu na naše položky (List View), také na panelech Item Details se nachází rozevírací seznam sloužící k výběru kategorie. Nechybí zde ani odkazy na editor kategorií a kategorie Unfiled.

10.3.2. Stores

Na obrazovce Stores si můžeme "zaškrtat", u kterých obchodů se má dotyčný předmět v nákupním seznamu zobrazovat. Nalézají se tu také informace o uličce a ceně pro každý obchod.
Jestliže není funkce Per-store prices and aisles aktivní, pak zde najdeme pouze přiřazování k tomu či onomu obchodu a sloupečky Aisle ani Price tu samozřejmě nejsou.

10.3.3. OK/Cancel

Ani tentokrát od této dvojice tlačítek nečekejme žádné záludnosti: tapnutím na [OK] uložíme změny a tapnutím na [Cancel] je zrušíme a vrátíme se na předchozí obrazovku.

10.3.4. Delete

Nachází se zde dokonce i tlačítko [Delete], které je zde, pravda, kapku z ruky, nicméně pokud po tom opravdu toužíme, nic nám nebrání v tom, jej používat právě zde.
10.3.5. Note

Obrazovka Note je místem, kde si smíme k libovolné položce v seznamu zapsat nějakou poznámku a také ji zde přečíst. S pomocí tlačítka [Delete] umístěného dole poznámku mažeme. Je tu také na výběr několik různých fontů. Pozor - font, který vybereme, bude použit pro všechny naše poznámky, nejedná se o nastavení platné vždy v rámci právě jediné poznámky! Tvůrce se nechal slyšet, že prý je možné, že v dalších verzích HandyShopper bude možné nastavit velikost jen pro určitý seznam, případně pro konkrétní položku. Poznámky mohou mít délku max. 4096 znaků.Pokračování článku:
HandyShopper - práce s importy a exporty (24. část)
HandyShopper - sdílení a stahování dat (25. část)
HandyShopper - velké finále (26. část)
Předchozí části článku:
HandyShopper - detaily Detailů (22. část)
HandyShopper - menu pro práci s databázemi (21. část)
HandyShopper - menu Actions (20. část)
HandyShopper - menu Extra (19. část)
HandyShopper - menu Misc (18. část)
HandyShopper - menu DB (17. část)
HandyShopper - menu Edit (16. část)
HandyShopper - menu Record (15. část)
HandyShopper - kontextové menu (14. část)
HandyShopper - nastavení na panelu Misc (13. část)
HandyShopper - nastavení na panelu DB (12. část)
HandyShopper - nastavení na panelu Sort (11. část)
HandyShopper - nastavení na panelu Columns (10. část)
HandyShopper - nastavení na panelu View (9. část)
HandyShopper - úvod do nastavení (8. část)
HandyShopper - začínáme s obsluhou III. (7. část)
HandyShopper - začínáme s obsluhou II. (6. část)
HandyShopper - začínáme s obsluhou (5. část)
HandyShopper - instalace a rady před prvním spuštěním (4. část)
HandyShopper - dokončení často kladených otázek (3. část)
HandyShopper - úvod do často kladených otázek (2. část)
HandyShopper - představení a možnosti programu (1. část)
 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora Musketeer


Nejčtenější článek na téma Software:
Video pro Palm, zázrak jménem SmartMovie


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.5
Účastníků: 4

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"HandyShopper - detaily Detailů (23. část)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412