HandyShopper - detaily Detailů (22. část) - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 HandyShopper - detaily Detailů (22. část)

Autor: Musketeer - 21.04.2009, 1690 čtenářů


Software Náš pravidelný úterní seriál je aktuálně věnován freewarové aplikaci HandyShopper, která je určena pro správu "seznamovitých" poznámek všeho druhu s důrazem na nakupování. O každé z položek v našich seznamech si můžeme vést mnoho údajů a detailů  (jejich prioritu, daňový typ, datum) a lze je kupříkladu také nastavit na automatické mazání po vyúčtování + mnoho dalšího. Podívejme se proto dnes na první polovinu těchto "detailů" podrobněji.

10. Items Details

Obrazovka nazvaná Item Details poskytuje na jednom místě (či spíše na dvou, abychom byli přesní) přístup k datům, které si ke každé z položek v seznamech můžeme uložit. Na obrazovku se dostaneme poměrně snadno - tapneme si na některou z položek v seznamu a poté na tlačítko [Details] dole. Rázem se objeví obrazovka podobná této:
Jak vidíme, najdeme tu vše - od ceny, přes datum, až po uličku, obchody atd., nicméně jeden údaj tu přece jen chybí - nevešlo se sem pole Custom Text. To samozřejmě znamená také to, že pokud právě po poli Custom Text zatoužíme, jediná cesta, jak si je zviditelnit, je skrze jeho přímé zobrazení v běžném výpisu seznamu jako jedno z polí.

Obrazovka Item Details je překvapivě použitelná - dokonce i přímo z ní smíme scrollovat mezi položkami, postačí k tomu stisknout šipku nahoru nebo dolu.

10.1. Panel General

V části Item Details najdeme celkem dva panely: General a Misc. Dnes začneme představováním prvního - položek nacházejících se na záložce General:

10.1.1. Quantity

Po tapnutí přímo na číselný údaj se před námi ukáže kalkulátor, s jehož pomocí můžeme zadat číslo, jaké potřebujeme. Tato kalkulačka se sice nedá vypnout, avšak i když je aktivní, lze zadávat čísla prostřednictvím Graffiti plošky. Zadání čísla je nutno potvrdit stiskem tlačítka [OK] nebo provedením Graffiti chvatu Enter.

10.1.2. Units

Hned za číslem udávajícím počet jednotek najdeme další "tapnutelné" políčko ukrývající údaj Units. Jaké použijeme u položek jednotky, je jen a jen na nás, pochopitelně nás nic nenutí používat libry ani galony. Jednotky můžeme libovolně upravovat i vytvářet nové.

10.1.3. Price

Tapnutí na políčko Price nás nechá upravit cenu s předmětem spojenou. Jakou cenu upravíme, bude záležet na tom, zda není funkce Per-store prices aktivní. Pokud ne, vložená cena bude "normální" cena. Jestliže naopak Per-store prices/uličky aktivní jsou, pak se cena přidruží k obchodu, jaký máme právě vybrán v hlavním pohledu List View. Pokud je jako filtr obchodů nastaveno All Stores nebo Unfiled, pak tapnutí na cenu otevře nejprve obrazovku Stores umožňující nastavit ceny a uličky pro každý obchod sólo.

10.1.4. Tax

V souvislosti s daněmi je nutno pamatovat na políčka Tax 1 a Tax 2, která lze volitelně zatrhnout v libovolné kombinaci a určit tak, zda některý z předmětů podléhá zvláštnímu zdanění.

10.1.5. Coupon

Určuje, jestli je položka kupónovitého typu (slevové ústřižky, soutěže...) či nikoliv. Užitečné je to hlavně tehdy, když chceme vyfiltrovat s pomocí Only show items with coupons z hlavního pohledu List View všechny položky, které mají zatrhnutý Coupon.

10.1.6. Priority

Stará dobrá priorita s celkem 5 volbami. Funguje úplně stejně jako kdekoliv jinde v OS. Zkrátka na požadovanou tapněme a ona se patřičně vysvítí na důkaz své aktivace.

10.1.7. Icon

Tato funkce přidělí položce ikonku. Jako obvykle při této akci, i tentokrát se objeví dialogové okno umožňující ji blíže specifikovat. Vybraná ikona je na obrazovce Item Details viditelná vpravo uprostřed, a je ji vidět taktéž i v hlavním výpisu List View.

10.1.8. Aisle

Uličky fungují co do ovládání stejně, jako ceny a množství a také zde platí i to, co bylo řečeno o funkci Per-store prices v bodu 10.1.3. Pokud funkce zapnutá *není*, editujeme "hlavní" uličku, pokud naopak je, upravujeme jen vybraný obchod (jestliže je v obchodech zvoleno All stores nebo Unfiled, přenese nás i nyní tapnutí na obrazovku Stores).

10.1.9. Date

Zkrátka a prostě přidělí položce datum. Vybrat si zde můžeme z několika výchozích voleb (Today, Tomorrow, One week later, No Date), případně lze ve standardním systémovém dialogovém okně nastavit i datum vlastní.

10.1.10. Auto-delete

Zatrhnutím určíme, zda dotyčnou položku smazat po doběhnutí vyúčtování Checkout.

10.1.11. Private

Po nastavení položky na stav Private je nám umožněno položku ukrýt, zamaskovat nebo ukázat - to vše v závislosti na naší systémové bezpečnostní politice.Pokračování článku:
HandyShopper - detaily Detailů (23. část)
HandyShopper - práce s importy a exporty (24. část)
HandyShopper - sdílení a stahování dat (25. část)
HandyShopper - velké finále (26. část)
Předchozí části článku:
HandyShopper - menu pro práci s databázemi (21. část)
HandyShopper - menu Actions (20. část)
HandyShopper - menu Extra (19. část)
HandyShopper - menu Misc (18. část)
HandyShopper - menu DB (17. část)
HandyShopper - menu Edit (16. část)
HandyShopper - menu Record (15. část)
HandyShopper - kontextové menu (14. část)
HandyShopper - nastavení na panelu Misc (13. část)
HandyShopper - nastavení na panelu DB (12. část)
HandyShopper - nastavení na panelu Sort (11. část)
HandyShopper - nastavení na panelu Columns (10. část)
HandyShopper - nastavení na panelu View (9. část)
HandyShopper - úvod do nastavení (8. část)
HandyShopper - začínáme s obsluhou III. (7. část)
HandyShopper - začínáme s obsluhou II. (6. část)
HandyShopper - začínáme s obsluhou (5. část)
HandyShopper - instalace a rady před prvním spuštěním (4. část)
HandyShopper - dokončení často kladených otázek (3. část)
HandyShopper - úvod do často kladených otázek (2. část)
HandyShopper - představení a možnosti programu (1. část)
 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora Musketeer


Nejčtenější článek na téma Software:
Video pro Palm, zázrak jménem SmartMovie


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4
Účastníků: 4

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"HandyShopper - detaily Detailů (22. část)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412