www.PalmHelp.cz

HandyShopper - menu Extra (19. část)
Publikováno: 31.03.2009
Téma: Software


Náš pravidelný úterní seriál je aktuálně věnován freewarové aplikaci HandyShopper, která je určena pro správu "seznamovitých" poznámek všeho druhu s důrazem na nakupování. Ačkoliv by se mohlo zdát, že spolu s minulým dílem a popisem finální položky hlavního menu (Misc) máme již programová menu probrána kompletně, tak úplně tomu není... Dnešní kapitola je velice důležitá i jinak - poradí nám, co provést při logických chybách dat a nelogickém chování programu!7.7. Menu Extra

Menu Extra je méně známé menu (s ohledem na jeho ukrytost není od věci jej označit za "utajené") zahrnující sbírku funkcí, které mohou být v určitých specifických případech mimořádně praktické. Do menu se dostaneme jediným způsobem - otevřeme si některou ze záložek menu nastavení Preferences. Jakmile jsme zde, tapneme na horní štítek s nápisem Preferences, případně tapneme na Graffiti plošce na tlačítko Menu. A rázem jej máme před sebou jako druhé menu vedle Edit. Co zde najdeme za funkce a jak fungují?

7.7.1. Fix Bold Stores

Aplikace HandyShopper bohužel občas špatně zpracuje počet potřebných (Needed) položek a k jakému obchodu jsou přiřazeny. Standardně při práci dochází k tomu, že když si necháme vypsat seznam obchodů, pak všechny obchody s alespoň jednou položkou označenou jako Needed budou vypsány tučným písmem. Obdobně obchody bez Needed položek jsou zde běžným písmem. Jestliže se však někdy někomu bude zdát, že tato vlastnost nefunguje korektně, je na místě použít funkci Fix Bold Stores aby HandyShopper překontroloval a opravil ty, co jsou neplatné. Symptomem problému je obvykle obchod zvýrazněný boldem, ač nemá být. Doufejme, že to autor brzy pořeší jinak a ideálně bez účasti uživatele... :(

7.7.2. Refresh Alarms

Máme-li dojem, že HandyShopper nesprávně spouští alarmy, které máme zadané (resp. je nespouští vůbec), může to být i z toho důvodu, že chudák program neví, který je vlastně ten příští. A právě pomocí této funkce programu naznačíme, aby prošel databázi a ze všech alarmů vybral ten, který bude další. Alarmy po tomto zásahu fungují zcela bezchybně.

7.7.3. Repair Items

Při velmi vzácných situacích může dojít i k tomu, že položky se z hlediska původní logiky nastavení stanou "poškozenými" - obvykle se to projeví tak, že se přiřadí k chybným obchodům. Nastat to může tehdy, pokud třeba smažeme obchod, který je přiřazen k nějaké položce. Znovu - pokud získáme dojem, že je v seznamu několik potížových položek, stačí obvykle spustit funkci Repair Items, čímž programu sdělíme, aby znovu prověřil propojení všech obchodů a položek. Po doběhnutí akce nás HandyShopper upozorní, kolik problémů bylo nalezeno a kolik opraveno.

7.7.4. Reset Informational Alerts

Za předpokladu, že jsme při práci s HandyShopperem několika otravným programovým alertům (nacházejícím se na různých místech) přikázali "Don't show me again", docílíme vyresetování alertů do původního "obtěžujícího" stavu. Začnou se tím pádem znovu zobrazovat.

7.7.5. Purge Per-Store Info

Tato funkce nám kompletně a neodkladně smaže veškeré informace typu "Per-store" a "aisle". V oraxi k tomu obvykle není žádný kloudný, nicméně může se stát, že se člověk třeba přestěhuje nebo jezdí jinam za prací apod. Použití funkce je opět nutno zvážit, jelikož se její neuváženou aplikací můžeme hravě připravit o kupu důležitých dat.Pokračování článku:
HandyShopper - menu Actions (20. část)
HandyShopper - menu pro práci s databázemi (21. část)
HandyShopper - detaily Detailů (22. část)
HandyShopper - detaily Detailů (23. část)
HandyShopper - práce s importy a exporty (24. část)
HandyShopper - sdílení a stahování dat (25. část)
HandyShopper - velké finále (26. část)
Předchozí části článku:
HandyShopper - menu Misc (18. část)
HandyShopper - menu DB (17. část)
HandyShopper - menu Edit (16. část)
HandyShopper - menu Record (15. část)
HandyShopper - kontextové menu (14. část)
HandyShopper - nastavení na panelu Misc (13. část)
HandyShopper - nastavení na panelu DB (12. část)
HandyShopper - nastavení na panelu Sort (11. část)
HandyShopper - nastavení na panelu Columns (10. část)
HandyShopper - nastavení na panelu View (9. část)
HandyShopper - úvod do nastavení (8. část)
HandyShopper - začínáme s obsluhou III. (7. část)
HandyShopper - začínáme s obsluhou II. (6. část)
HandyShopper - začínáme s obsluhou (5. část)
HandyShopper - instalace a rady před prvním spuštěním (4. část)
HandyShopper - dokončení často kladených otázek (3. část)
HandyShopper - úvod do často kladených otázek (2. část)
HandyShopper - představení a možnosti programu (1. část)Tento článek si můžete přečíst na webu www.PalmHelp.cz
http://www.palmhelp.cz/html

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=2106