Vše o SmartMaps - hlavní obrazovka a záznam tras z GPSky (14. část) - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Vše o SmartMaps - hlavní obrazovka a záznam tras z GPSky (14. část)

Autor: Badel - 27.10.2009, 2194 čtenářů


Software Seriál o komplexních navigačních produktech SmartMaps + přidružených utilitách přichází již ve své čtrnácté části, jejímž obsahem bude seznámení se základním pohledem a také si dnes povíme, jak na záznam tras za využití GPS přijímače.

5. Hlavní obrazovkaNejvíce času s programem SmartMaps stráví každý z turistů/cyklistů/ řidičů nad hlavní obrazovkou programu (její náhled dole je zvětšitelný po kliknutí). To je místo, kde najdeme všechny důležité informace a odkud se dostaneme do všech nastavovacích menu. Souhlasíme s názorem, že hlavní obrazovka se zpočátku může jevit jako kapku přeplácaná informacemi, ovšem jinak podobně rozsáhlý počet údajů na malém displeji sdružit zkrátka nelze. Jsme si proto jisti, že každý dříve či později ocení její střídmost. Najdeme zde skutečně vše podstatné: od informace o stavu akumulátoru, přes obvyklé GPS náležitosti (rychlost, nadmořská výška, azimut, ...), až po to, jaká nás čeká nejbližší křižovatka.6. Záznam tras prostřednictvím GPSAčkoliv jsme se již setkali i s jinými výrazy a názvy, u programu SmartMaps je záznam prošlé trasy nazýván poněkud přísně stopou. Pokud tedy padne slovo "stopa", myslí se tím zaznamenaná prošlá trasa. Zaznamenanou trasu lze použít k libovolnému dalšímu účelu, ať již k dalšímu zpracování či prezentaci. Aby funkce korektně pracovala, je nutnou mít zapnutou GPS anténu a zároveň i dostatečně kvalitní signál pro nejméně tři satelity.
Pokud bychom chtěli stopu nějak definovat, tak v kostce řečeno jde o sekvenci jednotlivých bodů, z nichž ke každému jsou uloženy tyto informace: zeměpisné souřadnice, čas, nadmořská výška a chyba měření. Hustota sítě bodů je volitelná - v nastavení si smíme upřesnit, jak často body zaznamenávat.

Start záznamu stopy se spustí po tapnutí na tlačítko [Záznam], které se nalézá v podmenu Stopy (v hlavním menu). Ještě před tím je ovšem nutné stopu pojmenovat - vstupní políčko nám standardně nabídne název složený z data a času, který můžeme (ale nemusíme) využít. Stopu lze přejmenovat i dodatečně, takže to není nijak kritická záležitost. Spíše jde o to, abychom ji posléze pohodlně našli, k čemuž je dle našeho názoru právě čas nejlepším vodítkem.

Záznam ukončíme stejným tlačítkem, jakým jsme jej začali. S uloženými stopami lze kdykoliv provést dvojici základních věcí: přehrát je či je zobrazit na mapě. Pokud máme v plánu se stopami pracovat i na jiné platformě (typicky PC), je tu i funkce Export, která stopu uloží do univerzálního GPX formátu, který zná třeba SmartMaps Guide pro PC či Google Earth.

Pokračování článku:
Vše o SmartMaps - plánování tras (15. část)
Vše o SmartMaps - práce s body zájmu (16. část)
Předchozí části článku:
Vše o SmartMaps - nastavení programu (13. část)
Vše o SmartMaps - základy ovládání (12. část)
Vše o SmartMaps - základy ovládání (11. část)
Vše o SmartMaps - instalujeme a registrujeme (10. část)
Vše o SmartMaps - mapy pro SmartMaps Home (9. část)
Vše o SmartMaps - co to je SmartMaps Home? (8. část)
Vše o SmartMaps - co to je SmartMaps Office? (7. část)
Vše o SmartMaps - co umí SmartMaps Navigator (6. část)
Vše o SmartMaps - mapy pro SmartMaps Locator (5. část)
Vše o SmartMaps - mapy pro SmartMaps Locator (4. část)
Vše o SmartMaps - mapy pro SmartMaps Locator (3. část)
Vše o SmartMaps - mapy pro SmartMaps Locator (2. část)
Vše o SmartMaps - co umí SmartMaps Locator? (1. část)
 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora Badel


Nejčtenější článek na téma Software:
Video pro Palm, zázrak jménem SmartMovie


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4
Účastníků: 4

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Vše o SmartMaps - hlavní obrazovka a záznam tras z GPSky (14. část)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412