Vše o SmartMaps - co to je SmartMaps Home? (8. část) - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Vše o SmartMaps - co to je SmartMaps Home? (8. část)

Autor: Badel - 01.09.2009, 2225 čtenářů


Software Seriál o komplexních navigačních produktech SmartMaps + přidružených utilitách přichází již ve své osmé části, jejímž tématem bude představení navigačních (i jiných) funkcí aplikace SmartMaps Home. Nejprve bude řeč o programu samotném, jeho cílové skupině i funkcích, příště si řekneme více o podporovaných mapách a mnoha dalších důležitých funkcích.

1.4. SmartMaps Home

Tak jak byl minule představený produkt SmartMaps Office určen pro kanceláře a spediční společnosti, SmartMaps Home je naopak směřován přísně na domácího uživatele. Zde obsažený interaktivní Cykloturistický atlas, resp. Mapový průvodce Českou republikou či Slovenskem nebo dokonce Automapa Evropy mají posloužit v první řadě k pohodlnému plánování a ukládání vytvořených cest.
1.4.1. Základní vlastnosti SmartMaps Home

Trumfovým esem všech produktů firmy PLANstudio jsou kvalitní digitální mapové podklady a samozřejmě ani tento produkt o ně nebyl ochuzen. Mapy v něm jsou pravidelně aktualizovány a jejich ČR i SR verze obsahuje kromě všech značených cest/stezek také vrstevnice a řadu objektů.

Co by to bylo za domácí navigační program, kdyby v něm chyběla encyklopedie nejzajímavějších míst? I tuto funkci aplikace zvládá a disponuje celkem více než 2 000 turisticky atraktivních míst: hrady, zámky, zříceniny, rozhledny, technické památky, naučné stezky, přírodní zajímavosti i golfová hřiště jsou jen malým výčtem všech možných. Zmíněné objekty lze snadno prohledávat a přirozeně i zobrazovat nad mapou (klidně i dle kategorií). Každý podobný objekt obsahuje základní popis, souřadnice, popřípadě kontaktní informace typu e-mailová adresa, webové stránky apod. Snímků jako takových zde najdeme zhruba přes 1 000.
Pokud jde o plánovač výletů, tak ten se nám bude snažit napovědět vše důležité ohledně trasy a kupříkladu i to, kde jsme ještě nebyli. U všech objektů se po přejetí myší zobrazí popisek a po rozklepnutí i další podrobnosti. Dokonce i poté, co zvolíme cíl výpravy, si lze kolem daného místa dodatečně nechat zobrazit všechny další atraktivní objekty a výlet tak zřetězit.

Plánovač tras zohledňuje cyklisty, motoristy i turisty a ten fakt, že každý ze jmenovaných hledá obvykle cestu dle jiných kritérií (cesta nejrychlejší, nejkratší, nejekonomičtější...). Hledat cesty lze mezi libovolným počtem objektů "na trase". Mimochodem, jako objekty nemusí být nutně voleny jen turistické destinace, cestu si smíme naplánovat klidně i z nějaké vesničky do centra města. Trasy lze přepočítávat s jinými parametry a tyto výpočty poté srovnávat, můžeme si též změnit pořadí a počet destinací.

V rámci uživatelských kategorií snímků lze ukládat jakékoliv objekty právě chceme či potřebujeme: ubytovací místa, jež nás zajímají, chaty přátel, koupaliště, oblíbená "tajná" místa v lese atd. atd. V zásadě se tyto objekty chovají stejně jako ty vestavěné - i.e. je možné k nim přidat popisek a fotku.
1.4.2. Porovnání vlastností produktů řady SmartMaps Home a SmartMaps Office

Pokud vás zajímá, jak se liší obsažené funkce, obsahy map a kolik vše zabírá místa, můžete k výše řečenému využít služeb této online tabulky.

1.4.3. Jaké mapy jsou k dispozici?

Těmto mapám bude věnován příští díl, proto jen velmi stručně: najdeme zde SmartMaps Home - Mapový průvodce, dále SmartMaps Home - Cykloturistický atlas a do třetice ještě SmartMaps Home - Automapa Evropy.

Pokračování článku:
Vše o SmartMaps - mapy pro SmartMaps Home (9. část)
Vše o SmartMaps - instalujeme a registrujeme (10. část)
Vše o SmartMaps - základy ovládání (11. část)
Vše o SmartMaps - základy ovládání (12. část)
Vše o SmartMaps - nastavení programu (13. část)
Vše o SmartMaps - hlavní obrazovka a záznam tras z GPSky (14. část)
Vše o SmartMaps - plánování tras (15. část)
Předchozí části článku:
Vše o SmartMaps - co to je SmartMaps Office? (7. část)
Vše o SmartMaps - co umí SmartMaps Navigator (6. část)
Vše o SmartMaps - mapy pro SmartMaps Locator (5. část)
Vše o SmartMaps - mapy pro SmartMaps Locator (4. část)
Vše o SmartMaps - mapy pro SmartMaps Locator (3. část)
Vše o SmartMaps - mapy pro SmartMaps Locator (2. část)
Vše o SmartMaps - co umí SmartMaps Locator? (1. část)
 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora Badel


Nejčtenější článek na téma Software:
Video pro Palm, zázrak jménem SmartMovie


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.33
Účastníků: 3

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Vše o SmartMaps - co to je SmartMaps Home? (8. část)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412