Vše o SmartMaps - mapy pro SmartMaps Locator (4. část) - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Vše o SmartMaps - mapy pro SmartMaps Locator (4. část)

Autor: Badel - 04.08.2009, 2059 čtenářů


Software Seriál o komplexních navigačních produktech SmartMaps + přidružených utilitách a programech se nám pomalu rozjíždí a my vám právě nabízíme jeho čtvrté pokračování. Tématem dnešní části bude představení třetí sady mapových produktů určených pro SmartMaps Locator. Tentokrát půjde o Podrobné mapy ČR + Prahu a okolí a samozřejmě i dnes si k nim sdělíme všechny podstatné informace: jak jsou velké mapové podklady, jejich cenu a oblasti jimi pokryté.

1.1.1.3. SmartMaps Locator - Podrobná mapa ČR a Plán Prahy

Dalším balíkem map, o které si náš SmartMaps Locator můžeme doplnit, je duo s názvem "Podrobná mapa ČR" a "Plán Prahy". I tentokrát jde o dva samostatné produkty a jak je zvykem, lze je použít na libovolné dostupné platformě: od PC až po smartphony.
1.1.1.3.1. Podrobná mapa ČR 1:10 000 - 40 000

Název produktu Podrobná mapa ČR stojí sám o sobě za bližší pozornost. Uživatel si po jeho přečtení totiž ani často neuvědomí, že tento produkt obsahuje také veškeré plány měst až na úroveň 1:10 000. Nabídka map zde totiž zahrnuje všechny obce a města v ČR + vybraná města na Slovensku. Praha jako taková je nabízena též jako samostatný produkt, o němž budeme mluvit o bod později.
Podrobná mapa ČR je jako všechny ostatní mapy digitální obdobou běžných tištěných plánů měst, pokrývá ale veškeré území ČR podobně, jako je to vidět třeba na portálu www.mapy.cz. Samozřejmostí je pečlivá kresba ulic, budov, železnice, vodstev i lesů.
Do této kresby jsou ještě přidány názvy ulic, čísla komunikací a bodové značky: úřady, kostely, pošty, zdravotnická zařízení, lékárny, obchodní domy, ... Motoristy jistě potěší značení semaforů, jednosměrek, naprosto všechny pak značení čísel domů (v různých městech různě kompletně). Tato mapa má celkem 3 úrovně: 1:10 000, 1:20 000 a 1:40 000.
Podrobná mapa ČR patří k nejdetailnějším nestátním mapovým dílům firmy a její data jsou stále aktualizována (stejně jako na již zmíněných mapy.cz). Podrobná mapa ČR je též součástí balíku SmartMaps Office, o němž budeme hovořit v příštích dílech.
1.1.1.3.1.1. SmartMaps - klad podrobných map 1:10 000 - 40 000

A jak to celé vlastně funguje? Velmi jednoduše. Na mapě si nejprve vybereme oblast, která nás zajímá (Podrobná mapa ČR obsahuje 48 map) - třeba číslo 31. Olomouc. Tímto získáme podrobnou mapu celé oblasti a nic nám nebrání prohlížet ulice třeba v Prostějově nebo Přerově. Mapy jsou na sebe navázány hladce a bezešvě, nepřekrývají se.Zelená čísla udávají číslo mapového listu.
Šedé názvy pro změnu značí název mapového listu.

Podrobná mapa ČR stojí 990,- Kč i s daní, obsahuje celkem 48 mapových souborů a zabírá 2,9 GB. Součástí produktu je také SmartMaps Locator: Praha a okolí 1:10 - 40 000. Pochopitelně je součástí rovněž i Automapa ČR a SR 1:300 000 - 1:8 000 000 jako mapa gratis.

1.1.1.3.2. Plán Prahy a okolí

Podrobné mapy ČR samozřejmě Prahu obsahují také, nicméně kdo má zájem jen a jen o ni, pak může zvolit tento produkt pokrývající právě jen Prahu + území 50 x 50 km od Kladna, Berouna až po Lysé nad Labem či Kralupy nad Vltavou. Pro tuto mapu platí totéž, co pro předchozí - tzn. najdeme v ní veškeré stavby, semafory atd.
Plán Prahy mimochodem obsahuje i MHD včetně tramvají a trolejbusů + obvyklou databázi důležitých bodů spolu s funkcí pro nalezení nejbližšího daného objektu od naší aktuální pozice. S použitím GPS se zde přímo počítá a pokud je režim aktivní, centruje se mapa sama na naši aktuální pozici.
Praha zabírá 135 MB a přijde na 490,- Kč i s DPH. Stejně jako v předchozím případě, i nyní je součástí i Automapa ČR a SR 1:300 000 - 1:8 000 000 jakožto pozornost podniku.

Pokračování článku:
Vše o SmartMaps - mapy pro SmartMaps Locator (5. část)
Vše o SmartMaps - co umí SmartMaps Navigator (6. část)
Vše o SmartMaps - co to je SmartMaps Office? (7. část)
Vše o SmartMaps - co to je SmartMaps Home? (8. část)
Vše o SmartMaps - mapy pro SmartMaps Home (9. část)
Vše o SmartMaps - instalujeme a registrujeme (10. část)
Vše o SmartMaps - základy ovládání (11. část)
Vše o SmartMaps - základy ovládání (12. část)
Vše o SmartMaps - nastavení programu (13. část)
Vše o SmartMaps - hlavní obrazovka a záznam tras z GPSky (14. část)
Vše o SmartMaps - plánování tras (15. část)
Předchozí části článku:
Vše o SmartMaps - mapy pro SmartMaps Locator (3. část)
Vše o SmartMaps - mapy pro SmartMaps Locator (2. část)
Vše o SmartMaps - co umí SmartMaps Locator? (1. část)
 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora Badel


Nejčtenější článek na téma Software:
Video pro Palm, zázrak jménem SmartMovie


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.5
Účastníků: 4

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Vše o SmartMaps - mapy pro SmartMaps Locator (4. část)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412