LifeDrive Update 2.0 konečně tady! - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 LifeDrive Update 2.0 konečně tady!

Autor: Badel - 05.12.2005, 7564 čtenářů


Software Ve chvíli, kdy už jsem pomalu přestával doufat, že Palm skutečně vydá update řešící nemalé problémy s LifeDrivem, přišla pozitivní zpráva jako blesk z čistého nebe: poměrně rozsáhlý update je tu! Nyní jsem tedy znovu na pochybách, jestli skutečně konvertovat na Palm T|X...

Dost dlouhých řečí, pojďme rovnou k věci:


To první, na co je zapotřebí upozornit, je skutečnost, že tento update je určen pouze pro zařízení vybavené anglickým jazykovým prostředím. Pokud jste si tedy LifeDrive dovezli třeba z Asie, update v žádném případě neinstalujte! Přístrojů zakoupených v ČR a na Slovensku se ale takovéhoto problému bát nemusíte. Problém naopak nastává, pokud se budete pokoušet po updatu implementovat lokalizaci. Jediné, co jsem zatím ověřil jako funkční, je malá lokalizace PiLoc. Toužíte-li po velké lokalizaci, budete si ještě muset počkat na její aktualizaci.


Co tento update přináší nového?

Update verze 2.0 přináší tato vylepšení:
 • Wi-Fi pokrytí v oblastech se slabým signálem
 • Vylepšené chování při roamování.
 • Zvýšená stabilita souborového systému.
 • Kvalitnější přehrávání MP3.
 • Operativnějí multimediální funkčnost včetně bezdrátového přenosu souborů, ukládání souborů a rychlejší zápis i přehrávání.
 • Výkonnější webový prohlížeč včetně rychlejší vizualizace stránek.
 • Aplikace VersaMail byla updatována na verzi 3.1C a nyní dokáže pracovat s delšími přílohami.
 • Aplikace DocumentsToGo byla updatována na verzi 7.006.
 • Nový hard reset umožňující mazat jen operační paměť a ne Internal Drive!

  Tento velký update v sobě automaticky zahrnuje i vylepšení updatu verze 1.0 pro Wi-Fi konektivitu, která se přerušovala při spojení s těmito routery:

 • Linksys WRT54G Wireless-G Broadband Router
 • Belkin High-Speed Mode Wireless G Router
  (Tato oprava je pro vás potenciálně přínosná i v případě, že žádnou z uvedených antén nepoužíváte. Může se totiž stát, že některou z nich bude pokryta nějaká oblast ve veřejné síti).


  Jak ověřit aktuálně instalovanou verzi updatu?

  1. Pomocí ikony home () se přepněte do základního systémového launcheru (pokud první tapnutí spustí Favorites (Oblíbené), musíte tapnout ještě jednou. Používáte-li nějaký nestandardní launcher, budete jej muset opustit (např. v ZLauncheru volba App -> Exit).
  2. Tapněte na ikonu menu ()
  3. Nyní ze zobrazeného menu zvolte App -> Info...
  4. Ve spodní části displeje přepněte na volbu Version.
  5. Najděte aplikaci WiFiLib. Pokud u této položky v pravém sloupci zjistíte verzi v1.0.6, v1.0.5 nebo nižší, pak update nebyl dosud použit a je potřeba jej nainstalovat. Pokud zjistíte, že máte instalovanou verzi v1.0.7, pak žádný update již není potřeba instalovat!


  Co byste měli vědět před instalací?

 • LifeDrive Update 2.0 provede trvalé změny v ROM, což si vyžádá nejméně 20 minut do úplného dokončení updatovacího procesu.
 • Update vymaže veškerá data z operační paměti! Proto je potřeba postupovat pozorně dle pokynů instalačního programu tak, aby došlo k záloze vašich dat a jejich následné obnově! Nicméně některé aplikace a data třetích stran se nemusí podařit touto cestou zazálohovat, proto je vhodné ujistit se, že veškerá důležitá data již máte zálohována!
 • Tento update nemaže obsah interního disku ani paměťových karet.
 • Před updatováním doporučujeme plně nabít akumulátor a připravit si dobíjecí adaptér i pro jištění samotného updatovacího procesu (zkolabování LifeDrivu v průběhu updatu může způsobit poškození obsahu ROM a tím i jeho naprosté znefunkčnění!).
 • Update je možný pouze tehdy, pokud je k dispozici alespoň 23 MB volného prostoru v operační paměti LifeDrivu (pokud nevíte jak tento údaj ověříte, obraťte se na naši linku technické podpory).
 • Před samotným updatem proveďte synchronizaci LifeDrivu s vaším stolním počítačem (vyžadován operační systém Windows 2000/XP nebo Mac OS 10.2.6 až 10.4.x).
 • Update není možné instalovat za pomoci LifeDrive Manager přímo na interní disk. Instalace musí proběhnout do operační paměti pomocí standardního HotSyncu.


  Instalace pro Windows

  Příprava zařízení

  1. Připojte LifeDrive do elektrického napájení a po celou dobu updatovacího procesu jej neodpojujte!
  2. Ujistěte se, že znáte tzv. "HotSync Name" vašeho LifeDrivu. Zjistíte jej v aplikaci HotSync v pravém horním roku (viz obrázky níže).


  Download a instalace

  3. Zde si stáhněte samotný update.
  4. Dekompresujte stažený ZIP soubor.
  5. Poklepejte na "rozbalený" soubor LifeDrive 2.0 Updater.exe.
  6. Dále postupujte podle instrukcí instalátoru včetně pokynů k synchronizaci pro zálohu vašich dat.
  7. Samotný update začne automaticky probíhat po dokončení synchronizace. Během tohoto procesu v žádném případě neodpojujte LifeDrive z napájení! Během updatování se zařízení může opakovaně restartovat - to je normální! Pokud se LifeDrive po resetu déle než 30 vteřin "neprobudí", proveďte reset.
  8. Je-li update kompletní, LifeDrive po vás bude vyžadovat vycentrování displeje - proveďte jej a stiskněte tlačítko [Done] na displeji.
  9. Po dokončení updatu se vás intalační program bude dotazovat, jestli chcete provést další synchronizaci pro obnovu dat. Pokud se vás v této chvíli dotáže na user name (uživatelské jméno). Zvolte HotSync Name dle bodu 2.

  Obnova dat

  10. Instalátor provede obnovu dat prostým synchronizováním.
  11. Pokud provádíte synchronizaci bezdrátově přes Bluetooth, nyní budete muset provést nové spárování LifeDrivu a vašeho počítače.

  Stáhněte si SplashMoney

  12. Po instalaci LifeDrive Update 2.0 si můžete nainstalovat finanční aplikaci SplashMoney. Stahujte zde. Jedná se jen o aplikace pro LifeDrive, desktopovou část si popř. musíte dokoupit. Před stažením budete vyzváni k zadání sériového čísla vašeho přístroje.  Instalace pro MacOS X

  Příprava zařízení

  1. Připojte LifeDrive do elektrického napájení a po celou dobu updatovacího procesu jej neodpojujte!
  2. Ujistěte se, že znáte tzv. "HotSync Name" vašeho LifeDrivu. Zjistíte jej v aplikaci HotSync v pravém horním roku (viz obrázky níže).


  3. Sesynchronizujte LifeDrive s Macem. Ujistěte se přitom, že konduity jsou nastaveny tak, že skutečně dochází k synchronizování dat.
  4. Proveďte hard reset (pokud si nevíte rady, kontaktujte naší linku technické podpory).
  5. LifeDrive po vás bude vyžadovat vycentrování displeje a některá základní nastavení jako je datum a čas. Proveďte tyto úkony.
  6. Dále je nutné vytvořit nový uživatelský profil. Nejprve proveďte další synchronizaci. Před jejím spuštěním se vás Mac dotáže, jestli chcete vytvořit nového uživatele. Potvrďte, že ano tlačítkem [New] a pojmenujte nového dočasného uživatele (např. "docasny").

  Download a instalace

  7. Zde si stáhněte samotný update.
  8. Váš webový prohlížeč stažený soubor automaticky "rozbalí" do složky pojmenované LifeDrive_Update_2_0_mac, která bude obsahovat celkem 36 palmovských PRC a PDB souborů.
  9. Na Macu spusťte Palm Desktop a z menu HotSync zvolte Install Handheld Files.
  10. V okně Install Handheld Files zvolte nového uživatele vytvořte jej zadáním nového jména (např. "docasny").
  11. "Uchopte" myší všech 36 výše jmenovaných souborů a přesuňte je do okna Install Handheld Files. V žádném případě přitom neměňte cílovou destinaci pro instalaci z Handheld na Secure Digital (SD) Card!
  12. Proveďte synchronizaci a nainstalujte tak všechny soubory do operační paměti.
  13. Updatovací proces se po skončení synchronizace sám automaticky zahájí, během této fáze se na displeji LifeDrivu zobrazí hláška "Updating Device ROM." V žádném případě neodpojujte LifeDrive z napájení! Během updatování se zařízení může opakovaně restartovat - to je normální! Pokud se LifeDrive po resetu déle než 30 vteřin "neprobudí", proveďte reset.
  14. Je-li update kompletní, LifeDrive po vás bude vyžadovat vycentrování displeje - proveďte jej a stiskněte tlačítko [Done] na displeji.

  Obnova dat

  15. Proveďte synchronizaci a při dotazu na jméno uživatele zvolte HotSync Name dle bodu 2. Instalátor provede obnovu dat prostým synchronizováním.
  16. Pokud provádíte synchronizaci bezdrátově přes Bluetooth, nyní budete muset provést nové spárování LifeDrivu a vašeho počítače.
  17. Nyní můžete smazat již nepotřebného dočasného uživatele (viz bod 10.). Toho docílíte následovně:
 • Spusťte Palm Desktop na svém Macu.
 • V menu HotSync zvolte User a následně Edit Users.
 • Vyberte dočasného uživatele (v bodě 10. vzorově pojmenován "docasny").
 • Klikněte na tlačítko [Delete] a potvrďte smazání.

  Stáhněte si SplashMoney

  12. Po instalaci LifeDrive Update 2.0 si můžete nainstalovat finanční aplikaci SplashMoney. Stahujte zde. Jedná se jen o aplikace pro LifeDrive, desktopovou část si popř. musíte dokoupit. Před stažením budete vyzváni k zadání sériového čísla vašeho přístroje.
  Pro úplnost dlužno přiznat jednu neblahou zkušenost: mně samému se update dle výše uvedeného postupu nepodařilo zrealizovat ani po několika hodinách komplikovaných pokusů a to z toho důvodu, že synchronizační proces byl vždy přerušen samovolným resetem. Následné úspěšné završení synchronizace pak nevedlo k očekávanému samospuštění updatovacího procesu. Pomohl až hard reset, po němž vše ale běželo zcela bez potíží. I předchozí zkušenosti s updatem T|T5 ukazují, že hard reset je před provedením updatu přeci jen "čistší cestou" i v momentu, kdy je k dispozici dostatek volné operační paměti.

  Mohu-li sdělit nějaké prvotní zkušenosti s chováním LifeDrivu po updatu, pak s uspokojením konstatuji, že došlo ke značnému zrychlení přístroje!


 •  
     Související odkazy
  · Více o tématu Software
  · Další články od autora Badel


  Nejčtenější článek na téma Software:
  Video pro Palm, zázrak jménem SmartMovie


     Hodnocení článku
  Průměrné hodnocení: 4.66
  Účastníků: 6

  Výborný

  Zvolte počet hvězdiček:

  Výborný
  Velmi dobré
  Dobré
  Povedený
  Špatné


     Možnosti

   Vytisknout článek Vytisknout článek


  Související témata

  Software

  "LifeDrive Update 2.0 konečně tady!" | Přihlásit/Registrovat | 2 komentářů | Vyhledávání v diskusi
  Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

  Re: LifeDrive Update 2.0 konečně tady! (Hodnocení: 1)
  Od: ext3fs - 18.12.2005
  (O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://linuxx.hyperlinx.cz
  Asi před měsícem jsem si koupil LifeDrive zde v shopu. Na CD k němu je česká lokalizace PiLoc. Je možné tuto lokalizaci po updatu naisntalovat? Na domovských stránkách lokalizace je malá a úplná. Z článku jsem pochopil, že je možné použit pouze částečnou (diakritika,atp). Nerad bych něco pokazil. Děkuji za případnou radu.
  Re: LifeDrive Update 2.0 konečně tady! (Hodnocení: 1)
  Od: Badel - 22.02.2006
  (O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=19
   
  Čeština pro verzi 2.0 dosud nebyla připravena, doporučuji proto použít jen "malou" lokalizaci.

  Reklama / Ceník
  Vstup pro inzerenty
   


  Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů  PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412