Novinky ze světa palmů (90) - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Novinky ze světa palmů (90)

Autor: Musketeer - 19.05.2010, 2530 čtenářů


Informace a oznámení Ve světě kapesních počítačů se stále něco děje a platforma webOS nezůstává stranou. Máme pro vás přehled těch nejzajímavějších novinek...

HP je pevně rozhodnuto podpořit Palm

Od převzetí Palmu společností HP se vyrojilo nespočet spekulací na téma budoucnosti nového spojenectví. V této souvislosti jsou ovšem všechny analýzy a predikce jen velmi málo hodnotné, protože nakonec bude záležet výhradně na vůli HP, jak moc rozvoj platformy webOS doopravdy podpoří. Proto všichni s napětím čekají na jakékoliv oficiální prohlášení. Jednoho takového, ač jde jen o prohlášení velmi obecné, jsme se konečně dočkali. Senior viceprezident HP Michael Mendenhall potvrdil, že Hewlett-Packard plánuje do webOS vložit nejen svoje naděje, ale také značné finanční prostředky. Pokud "velcí manažeři" dodají Palmu skutečně potřebné finance a nechají jej přitom rozvíjet jeho neodiskutovatelný tvůrčí potenciál, určitě bychom se ještě mohli dočkat nejednoho příjemného překvapení...


Potvrzeno: 3D her se u Pixi dočkáme od verze webOS 1.4.5

Ačkoliv je oznámení směřované na herní vývojářskou komunitu pro hráče výbornou zprávou, dovolíme si trochu zchladit obecné nadšení. Předně, Palm Pixi nebude podporovat všechny ty 3D hry, jaké jsou dostupné pro Palm Pre (Plus), jelikož má menší displej. Na rozdíl od běžných webOS aplikací je totiž většinou potřeba PDK programy kódovat pro konkrétní rozlišení, takže hra bude vyžadovat speciální úpravu pro Pixi. Jako druhý potenciální zádrhel visí ve vzduchu rozdílná podpora specifikace OpenGL a další mírné hardwarové odlišnosti. No, uvidíme, jak se s tím tvůrci poperou. Uvedení se mimochodem dočkáme v řádu týdnů.


webOS byl úspěšně spuštěn na běžném stolním PC!

Rozjíždění operačních systémů na platformách, pro které nejsou nativně určeny, je pro hardwarové specialisty a „geeky“ skutečnou výzvou. Konkrétně v případě webOS napadlo nějakou chytrou hlavu ukrývající se za přezdívku „cdowers“, že při troše šikovnosti půjde úspěšně rozchodit i kombinace webOS + notebook od Dellu. Trik je v tom, že se webOS image spouští z emulátoru kompatibilního s x86 procesory. To vše bylo uloženo na IDE disk a úspěšně nabootováno. Pěkné, efektní, ale s celou řadou problémů, které ještě bude potřeba vyřešit – vstup z myši apod.


Jak dlouho trvá schválení upgradu webOS na novou verzi ze strany operátorů?

Jak dlouho vlastně u průměrného mobilního operátora trvá schvalovací proces pro novou verzi webOS? Napovědět by nám mohlo zjištění serveru webOS Internals Group. Když od sebe odečteme datum zaslání patche operátorovi a další datum získané z webOS Doctor URL, lze se údajně kýžené lhůty dopátrat. Jak se sami můžeme přesvědčit, většinou jde o jeden až tři týdny, mohou se ovšem objevit i prodlevy okolo třiceti až padesáti dnů!


Lidé s komunikátory (včetně těch s webOS) méně volají

Moderní komunikátory umí kvanta věcí – browsí na webu, přehrávají muziku i videa, odesílají i přijímají e-maily, updatují stavy na Facebooku a když už přijde na věc, dokonce i volají. Magazín New York Times si díky svému průzkumu všiml zajímavého trendu u mobilní techniky – lidé se stále vybavenějšími komunikátory a smartphony stále méně volají. A to dokonce i tehdy, když mají předplaceny řádově hodiny „volných“ hovorů. Obecně dnes zkrátka platí, že lidé s komunikátory méně volají, více píší a hovoří pouze tehdy, pokud jde o skutečnou nutnost. Dle názoru některých komentátorů možná už není daleko ani doba, kdy se budou platit pouze a jen data. Svoji logiku to nakonec má. „Data“ přeci v síti přenášejí naprosto vše – včetně hlasu.


Co nového v App Catalogu?

Týden se nám s týdnem sešel a jak je v našem týdeníku zvykem, zmíníme si na závěr trio zajímavých aplikací. Tento týden nás zaujal freewarový iDetonate, s jehož pomocí svůj palm přinutíme provádět různé zábavné zvuky. Velmi užitečné jistě budou i freewarové stopky Titan Stopwatch, které sice ničím nevynikají, ale svůj účel plní. Příznivce GPS navigace ve všech formách zase může potěšit titul GPS Wrestler, který umí „oživit“ GPS čip bez odezvy, k čemuž má hned čtyři metody (je nutno jim nechat cca minutu času).


Zdroj: Palm + PreCentral

 
   Související odkazy
· Více o tématu Informace a oznámení
· Další články od autora Musketeer


Nejčtenější článek na téma Informace a oznámení:
Vyhlášení vítěze bezdrátové klávesnice


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.75
Účastníků: 4

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Informace a oznámení

"Novinky ze světa palmů (90)" | Přihlásit/Registrovat | 2 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Novinky ze světa palmů (90) (Hodnocení: 1)
Od: masoxCZ (email je skrytý) - 19.05.2010
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
To vypadá že HP začnu mít zase docela rád :-)
Re: Novinky ze světa palmů (90) (Hodnocení: 1)
Od: Badel (email je skrytý) - 19.05.2010
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=19
 
HP mi přijde jako takovej nemastnej neslanej moloch, tak jestli opravdu nechají Palm žít a napumpujou do něj prašule, bude to úplně ideální. :-)

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412