Přátelé, Palm byl odkoupen Hewlett-Packardem - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Přátelé, Palm byl odkoupen Hewlett-Packardem

Autor: UsiReV - 29.04.2010, 2793 čtenářů


Informace a oznámení

Druhým týdnem kolem společnosti Palm Inc. kroužili nenažraní supi v čele s HTC, Lenovem či Applem, ale všem spekulacím je dnešním dnem konec! Šťavnatou kořist v podobě celého Palmu nakonec získává společnost Hewlett-Packard a přijde ji to na úctyhodných 1,2 miliardy amerických dolarů. Akvizice byla již posvěcena správními radami obou společností, HP vyplatí 5,70 USD v hotovosti za jednu akcii Palmu.Celosvětová působnost a kapitálová síla HP ve spojení s webOS platformou má zaručit společnosti HP další možnosti růstu na trhu smartphonů i mobilních zařízení obecně. Hewlett-Packard bude moci využít jedinečných schopností webOS, jakými jsou např. opravdový multitasking a vždy čerstvé a aktualizované informace či kontakty v sociálních sítích.

"Inovativní operační systém Palmu je ideálním prostředkem pro rozšíření mobilní strategie společnosti Hewlett-Packard", oznámil Todd Bradley, výkonný viceprezident oddělení HP Personal System Group. "Společnost Palm Inc. taktéž vlastní významné technologie a patenty a má velmi zkušený tým lidí. Trh se smartphony je velký, výnosný a rychle rostoucí, proto se společnost s takovým know-how určitě neztratí. Pokroky v mobilním odvětví nabízejí významné šance na úspěch a společnost Hewlett-Packard má v úmyslu se stát nejsilnějším hráčem."

"Jsme nadšeni podporou ze strany HP a jejich přesvědčením, že Palm je inovátorský a dostatečně technologicky vyspělý, díky čemuž se tu objevil operační systém webOS a také kultovní zařízení, jakým je Palm Pre. Dlouhotrvající inovace, lokální i celosvětové zdroje a působnost dělají z Hewlett-Packardu dokonalého obchodního partnera a zaručí růst a vývoj webOS", řekl Jon Rubinstein, člen správní rady a výkonný ředitel Palm Inc. Taktéž bylo přislíbeno, že ve své funkci prozatím zůstane. "Těšíme se na spolupráci s HP a na společný vývoj nejlepších mobilních zařízení pro naše zákazníky a obchodní partnery."

Jak již bylo řečeno, každý akcionář Palmu bude ke dni uzavření finální dohody vyplacen necelými šesti dolary za akcii. Ostatní podrobnosti k fúzi budou teprve zveřejněny. Spojení obou společností však musí ještě posvětit americký antimonopolní úřad i evropská regulační komise, jakožto v první fázi i valná hromada akcionářů Palmu. Vyplacení je očekáváno na konec třetího fiskálního kvartálu HP, tedy k 31. červenci 2010.

Můžeme vás ubezpečit, že osud společnosti Palm Inc. nám nebude lhostejný a k tomuto tématu se dozajista ještě vrátíme v několika článcích. Doufejme jen, že HP uplatní svoje dravčí smysly a velký kapitál a smartphony s webOS zažijí zlaté časy, konkurence však nespí... 
   Související odkazy
· Více o tématu Informace a oznámení
· Další články od autora UsiReV


Nejčtenější článek na téma Informace a oznámení:
Vyhlášení vítěze bezdrátové klávesnice


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.5
Účastníků: 4

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Informace a oznámení

"Přátelé, Palm byl odkoupen Hewlett-Packardem" | Přihlásit/Registrovat | 3 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Přátelé, Palm byl odkoupen Hewlett-Packardem (Hodnocení: 1)
Od: Cicvor (email je skrytý) - 29.04.2010
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
nemam dobry pocit... :-(

Re: Přátelé, Palm byl odkoupen Hewlett-Packardem (Hodnocení: 1)
Od: nox (email je skrytý) - 29.04.2010
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=31
No potes... jetsli to bude podobne jako HP tiskarny. Ale zase musim rici ze takovy ipaq 214 vypada alespon papirove dobre. dal bych levou ruku za jedine ciste pda s webos.

Re: Přátelé, Palm byl odkoupen Hewlett-Packardem (Hodnocení: 1)
Od: Czechnology (email je skrytý) - 02.05.2010
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://zbrane.kvalitne.cz/
Škoda, doufal jsem v Lenovo :( K hp (tedy jejich produktům) moc vřelý vztah nemám...

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412