Vyměnit Palm OS za webOS? - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Vyměnit Palm OS za webOS?

Autor: Badel - 03.02.2009, 2991 čtenářů


Ankety Na nový webOS zatím všude zaznívá jen samá chvála, i když reálného testování si žádný z běžných uživatelů dosud dopřát nemohl. Avšak i když budou veškerá očekávání nakonec naplněna, není vůbec jisté, jestli nový systém přijmou za svůj i stávající spokojení uživatelé Palm OS...

Tak jako vždy, předtím než se budeme zaobírat novou anketní otázkou, vrátíme se nejprve k té minulé:Ačkoliv ještě do konce minulého roku převládal i mezi nejskalnějšími palmisty značný pesimismus, po představení klíčových novinek webOS a Palm Pre je vše jinak. Na nové palmy se těší i ti, kteří dosud holdovali konkurenčním platformám, zatímco tábor palmistických fanoušků hoří nedočkavostí. Asi jen málokdo věřil, že se důvěru v kdysi slavnou značku bude dařit obnovovat tak snadno a rychle. O obnovené víře v lepší zítřky ostatně svědčí i výsledky naší ankety. 93,1 % optimisticky naladěných hlasujících (!) je opravdu vynikající výsledek. Jak by asi stejná anketa dopadla, kdybychom s ní přišli o měsíc dříve? Na druhou stranu je nutno přiznat, že takřka polovina hlasujících pro odpověď "snad ano" svědčí i o jisté míře přetrvávající nedůvěry. Tyto hlasy bychom si dovolili zařadit mezi ty z vás, kteří sice věří ve slibný potenciál palmistických novinek, uvědmují si ale zároveň, že potenciál sám o sobě úspěch ještě nezaručuje. To se nakonec ukázalo nedávno, když vzplanul ne zcela otevřený spor mezi Apple a Palmem, který by za určitých okolností mohl nadějné vyhlídky Palmu opravdu zhatit. Buď jako buď, příznivci značky Palm mají před sebou možná nejvíce vzrušující rok v její dosavadní historii.


Nyní už k nové anketě, která na tu předchozí svým způsobem navazuje. Její sestavení vychází z jednoho velice zajímavého postřehu vztahujícího se k ohlášeným novinkám. A sice: jak nový systém webOS tak i nový komunikátor Palm Pre se sice dočkaly opravdu dobrého přijetí ze strany odborné i laické veřejnosti, ale paradoxně se našlo nemálo kverulantů ze strany dosavadních nejvěrnějších příznivců platformy Palm OS. Svým způsobem se nyní ukázalo, že dosavadní časté opovrhování moderními multitaskingovými a okázale multimediálně laděnými systému mnohými palmisty nebylo jen pózerstvím. Část palmistů opravdu doufala v zachování stávající minimalisticky jednoduché a přitom účinné filozofie, která sice dnes již působí poněkud spartánským dojmem, nabízí ale vlastnosti, na něž se dnes již trochu pozapomnělo: skutečnou (tj. ne jen proklamovanou) jednoduchost ovládání, minimální HW nároky, přímočaré pojetí aplikačního rozhraní, důraz na práci s PIM daty aj. To se nesplnilo a Palm se nyní nejvíce ze všeho podobá iPhonu, na jehož módní vlně se chce svézt. K dobru mu budiž přičteno, že tak nečiní lacině jako je tomu v případě ostatních napodobenin a jeho vlastní implementace applovské filozofie nejenže nepůsobí samoúčelně, ale navíc přináší i mnohá mocná vylepšení a dokonce si patrně přeci jen zachová "cosi toho palmistického". Jenže to pravověrným palmistům nestačí. Nás v této anketě zajímá, jak početný je tento tábor zklamaných palmistů. Patříte i vy mezi ně? Kde jinde to zjistit lépe než na jediném specializovaném Palm OS portálu u nás. Proto hlasujte a popř. se podělte i o své názory v komentářích pod tímto článkem nebo přímo pod anketou!

 
   Související odkazy
· Více o tématu Ankety
· Další články od autora Badel


Nejčtenější článek na téma Ankety:
Zachovat nebo změnit stávající PalmShop?


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 4

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


"Vyměnit Palm OS za webOS?" | Přihlásit/Registrovat | 2 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Vyměnit Palm OS za webOS? (Hodnocení: 1)
Od: hugo0695 (email je skrytý) - 06.02.2009
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Ze začátku bude určitě problémem nedostatek aplikací pro webOS, zatímco pro Palm OS je hafo aplikací. Vývoj nových funkcí bude muset začít prakticky od nuly, protože nový OS není kompatibilní s dřívějším Palm OS.
Re: Vyměnit Palm OS za webOS? (Hodnocení: 1)
Od: Lada (email je skrytý) - 07.02.2009
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Pokud pujde vytvorit novou aplikaci lehce jako pro Android, tak bych se mnozstvi aplikaci nebal.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412