CES: Palm šokoval i největší optimisty! - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 CES: Palm šokoval i největší optimisty!

Autor: Badel - 09.01.2009, 10242 čtenářů


Informace a oznámení Palm je zpátky a to v opravdu velkém stylu! Včera představil nejen nový systém, ale i zbrusu nový smartphone, čímž v dobrém slova smyslu překvapil snad úplně každého. Ani ti největší optimisté totiž už nedoufali, že tato skomírající firma může ještě předvést něco, čím by se alespoň vyrovnala konkurenci. Teď to ale vypadá, že Palm má šanci konkurenci dokonce i trumfnout...

Zdá se vám, že Windows Mobile v poslední době poněkud ztratily dech? Nelíbí se vám restriktivní politika Applu s jeho iPhonem? Připadá vám, že Android nakonec není až tak zajímavý, jak se celou dobu zdálo? Pak byste se možná měli zamyslet nad webOS! Tak se totiž jmenuje nástupce Palm OS původně označovaný jako Nova. Nebudeme vás dlouho zatěžovat našimi vlastními úvahami nad touto Událostí a rovnou předáme slovo pánům E. Colliganovi a J. Rubinsteinovi, kteří včera ve 20:00 našeho času zahájili prezentaci doslova fatálních novinek Palmu na tradičním americkém veletrhu CES:Dějištěm dosud nejvelkolepější akce pod taktovkou Palmu se stala budova označená jako "Venetian" - začíná tisková konference Palmu...


Vstup do konferenční místnosti byl jen pro pozvané a jak uvidíme dále, Palmu se před veřejností až do poslední chvíle podařilo utajit, co opravdu chystá (což je snad poprvé).


Před vstupem čekalo přes stovku účastníků, mezi nimi i Kris a Ryan, redaktoři PalmInfoCenter.com, díky nimž vám můžeme zprostředkovat tuto reportáž.


Vstup do tanečního sálu hotelu Venetian, který nyní poslouží prezentaci Palmu.


Prozatím prázdné pódium s obrovskou projekcí v pozadí.


Na scénu vstupují "bájný Ruby" a Palmem ostřílený "Ed". Jon Rubinstein vypráví svůj příběh - proč se rozhodl přejít z Applu do Palmu, sekunduje mu Ed Colligan a ve všem mu přizvukuje.


Oba mluví o tom, že se chopili příležitosti vytvořit konečně "ten pravý telefon s tím pravým systémem". Důraz přitom kladou mj. na sociální sítě jakou je např. Facebook, na datovou provázanost a flexibilitu. Povinně musí padnout i něco slov o tom, že lidi se nezajímají ani tak o technologie, jako spíš o jejich praktickou využitelnost. Colligan upozorňuje, že dnes jsou všechna data dostupná na Internetu a tomu je potřeba uzpůsobit nová zařízení. Poněkud překvapuje, že jsou opakovaně připomínány dva zásadní propadáky - LifeDrive a Foleo. Jakási vize skrytá za těmito projekty je v Palmu patrně stále živá.
Následně je oznámeno oficiální nové jméno pro Novu - nový systém se bude jmenovat webOS. Podstatná informace - nový systém bude postaven na HTML/CSS/ajax, což podle Rubyho znamená, že weboví vývojáři se už nemusí učit žádný nový programovací jazyk a mohou začít rovnou psát aplikace pro webOS. Podle Rubinsteina ale nestačí jen skvělý systém, je potřeba dodat také ten pravý hardware.


A je to tu - tím pravým hardwarem pro webOS je Palm Prè. Malinký přístroj s velkým displejem - této ideální kombinace je dosaženo povedenou vysouvací koncepcí, která skrývá i obvyklou qwerty klávesnici. Splnil se tak dávný sen mnoha z nás - hires+ palm s telefonním modulem a klávesnicí! Nádhera! Po vysunutí klávesnice připomíná Treo Pro, klávesnice samotná evokuje BlackBerry Bold. Vysouvací mechanismus odpovídá netradiční koncepci, o níž se již pár dní spekuluje - displej při vysouvání opisuje mírnou elipsu, díky čemuž se vyklání směrem k uživateli. Moc pěkné.
Zatím žel jen ve verzi EvDO - CDMA, Rev. A nebo HSDPA. Nechybí wi-fi 802.11g, WPA, WPA2 a potěší 8GB ukládací prostor (7,4 GB dostupných pro uživatele). Dále se můžeme těšit na Bluetooth 2.1 + EDR se stereo profilem A2DP, GPS nebo na nejnovější velmi rychlý TI OMAP procesor (výkonově údajně dosahuje na slabší notebooky). Displej se poučil od iPhone a je multidotykový a s rozlišením 320 x 480 (HVGA) s automatickou regulací podsvícení, detektorem vzdálenosti (u hlavy se automaticky vypne) a akcelerometrem. Fyzická velikost displeje je 3,1 palce a dotyková vrstva přesahuje samotný displej. Vyměnitelná baterie je také pozitivem, microUSB 2.0 se každému líbit nemusí, ale je to patrně budoucí standard. Zato standardní 3,5mm audio Jack potěší snad každého. Nový palm tradičně nenabízí žádnou extra kameru, ale rozlišení 3 megapixely, DSP a LED přisvětlovací dioda jsou pro běžné použití dostačující (i když automatické ostření být mohlo). Konečně se dočkáme i nativní podpory Mass Storage. Ani tentokrát Palm nezapomněl na svůj oblíbený přepínač vyzvánění/vibrace. Dodávaný headset připomíná starší model od HTC, tento je ale tenčí.
No řekněte, komu by se takový přístroj nelíbil?


Na scénu vstupuje Matthias a předvádí systém. Zapomeňte na stylus! Vše se ovládá velmi přirozeně pomocí intuitivních gest, která jsou údajně unikátní právě pro tento systém. Veškeré aplikace i prostředí systému vypadají fenomenálně! Palm se nechal strhnout novými trendy a zanevřel na tradiční funkční tlačítka, ale slibuje, že systém rozpoznávání gest nebude slabší náhražkou. Vše je předváděno na skutečném přístroji a odezvy jsou vynikající - žádné viditelné prodlevy, systém je přitom vyšperkován nádhernou grafikou!


Skvěle vypadá i ovládání multitaskingu - žádná nepřehledná změť oken, ale malé kartičky na pracovní ploše. Živé demo prozrazuje, že budeme moci zapomenout na některé klasické ovládací prvky, na jejichž místo nastupují opět kartičky. Z jakékoliv aplikace lze neobyčejně snadno vstupovat do jiné pomocí jakési vlny zobrazované právě pro spuštění dalších aplikací bez nutnosti přechodu skrze nějaký launcher. Další novinkou je technologie Synergy. Konečně to někoho nejen napadlo, ale také to zrealizoval - můžete pohodlně sdílet jedna PIM data v rámci různých systémů - Facebook, MS Outlook, Google.Velmi neotřelý a propracovaný systém práce s SMS, instant messaging zprávami a e-maily. Např. po tapnutí na odesílatele e-mailu si zobrazíte jeho vizitku, kde lze ihned zkontrolovat i aktuální status ve Facebooku nebo v IM. Takto se můžete rovnou přepnout do aktivního chatu atp. Skvělá provázanost, jakou neznáme ani na stolních PC!


Vynikající integrace klávesnice do launcheru, nesrovnatelně praktičtější než u dnešních palmů. Webový prohlížeč je kapitola sama pro sebe. Je postaven na WebKitu a dle prvních reakcí je údajně rychlejší než Safari v Apple iPhone! Některé komentáře vůbec vychvalují nový systém jako lepší než OS X od Applu. Těžko říci, jestli na takové tvrzení stačí dosavadní krátké zkušenosti, u pouhé předváděcí verze je takovéto hodnocení každopádně více než slibné! Zoomování přes multitouch nebo automatická rotace displeje podle polohy přístroje jsou samozřejmostí i zde. Vícenásobné panely browseru (neomezeně) jsou opět řešeny pomocí kartičkového systému, který se patrně stane jeho jakýmsi znakem odlišnosti:


Název "webOS" nebyl zvolen jen z marketingových důvodů. Např. vyhledávací funkce přesahují ze systému do Google, Google Maps a nebo do Wikipedie.


Senzační je schopnost přístroje rozpoznávat gesta prstů mimo samotný displej. Pod ním totiž chybí tradiční palmovská HW tlačítka a volný prostor je využit podobně (ale lépe) jako dřívější Graffiti ploška. Můžete tak ovládat aplikace či systém aniž byste si prsty zakrývali plochu displeje. Výborný nápad!


Nový způsob práce s notifikacemi. V pravé dolní části displeje je prostor pro upozornění na novou IM zprávu, e-mail, Facebook apod., je k nim ale přistupováno podle různých priorit. Připomíná to applovský Dashboard.
Audiopřehrávač vypadá také moc hezky, podobá se media playeru z nových BlackBerry.
Vývojáři mohou psát html/css/javascrit appplety pro jejich volání z plochy.Na scénu se vrací Ed Colligan a s ním i zástupci operátora Sprint (Dan Hesse). Právě Sprint bude mít zpočátku pravděpodobně exkluzivitu, přístroj se v americké verzi objeví nejdříve v polovině roku. O dostupnosti GSM verze zatím není nic známo. Posluchači jsou poněkud znuděni propagací Sprintu. Předchozí vzrušení a spontánní projevy zájmu jsou pryč.
Ed Colligan stále mluví o významu spojení webOS a stále populárnějšího Facebooku. Posluchači zívají. Ed vidí v Palmu Prè přístroj připravený na budoucnost. Již jen proto, že mezi partnery lze už nyní počítat společnosti Talk-Dataviz, Amazon, Pandora, MobiTV, Yahoo, Telenav, Handango, Chapura, Google, AOL, ...
Ed nemá obavy o nezájem vývojářů - programovat pro webOS je tak snadné...

Závěr prezentace patří společnému vystoupení Eda Colligana a Jona Rubinsteina. Oba vyjádřili své poděkování celému týmu, který se podílel na vzniku nové platformy, která poslouží jako základ pro celou řadu dalších produktů v nadcházející dekádě.


Jon předvádí revoluční doplněk - "Palm Touchstone wireless dock/charger". Palm díky němu umožní jako první komerčně nasazené dobíjení svých přístrojů BEZDRÁTOVĚ!Reportáž nebyla překládána doslovně. Naopak byla často doplňována o mnohé poznatky dalších účastníků prezentace, jiné méně podstatné momenty byly vynechány. Také jsme pozměnili pořadí jednotlivých fotografií i komentářů tak, aby uspořádaní bylo logičtější. Toto rozhodně není poslední článek na dané téma!Závěrem srovnání "velikosti" nového palmu s již tak dost titěrným Centrem:Pro upřesnění: délka je 100,5 mm, šířka 59,5 mm a tloušťka 16,95 mm. Hmotnost jen 135 gramů. No není to krásný přístroj?


Ale abychom se na chvíli odpoutali od všech těch superlativ, máme tu i nějaká ta potenciálně problematická místa:

 • První nejvážnější problém - nepadlo ani slovo o Garnetu. Kdo tedy doufal ve zpětnou kompatibilitu s Palm OS aplikacemi, bude zklamán. Snad se časem objeví alespoň nějaký ten emulátor, výkonu na něj má nový přístroj evidentně dostatek.
 • Dále považujeme za velký problém absenci slotu pro paměťové karty. Velikost vnitřního úložného prostoru je sice parádní, ale to jako omluva nedostačuje.
 • Někomu by snad i mohl scházet klasický stylus. Zdá se ale, že nový způsob ovládání je opravdu nadějný a qwerty klávesnice absenci stylusu také do značné míry omlouvá.
 • Všechno to vypadá až neuvěřitelně krásně. V rovnici úspěchu máme však jednu neznámou, která může do značné míry rozhodnout o dalším osudu Palmu Pre - cena. Jaká asi bude?
 • Přístroj je malinký, což je u smartphonu s výsuvnou konstrukcí dobře. Jak se to ale podepíše na výdrži baterie? Jak dlouho asi vydrží nový palm nabitý, když je tak "nabitý" technologiemi a když má údajně takový super procesor?
 • Zatím jsme neviděli, jestli vůbec existuje nějaká desktopová aplikace např. pro synchronizaci a zálohu dat. Vzhledem ke Colliganovým vizím o internetovém věku to snad Palm ani nemá v plánu, ale to by byla přeci jen škoda.
 • Chybí infraport - no ale komu by to dnes doopravdy vadilo :-)


  Ale dost pesimismu, Palm předvedl, že opravdu ještě dokáže povstat z mrtvých, což je po všech jeho dřívějších eskapádách učiněný zázrak!


  Úplným závěrem ještě zajímavé odkazy:

  Oficiální stránky Palmu, kde si můžete prohlédnout nejen nový přístroj, ale i systém.
  Video reálného použití nového přístroje
  Oficiální animace prezentující nový přístroj


 •  
     Související odkazy
  · Více o tématu Informace a oznámení
  · Další články od autora Badel


  Nejčtenější článek na téma Informace a oznámení:
  Vyhlášení vítěze bezdrátové klávesnice


     Hodnocení článku
  Průměrné hodnocení: 4.76
  Účastníků: 13

  Výborný

  Zvolte počet hvězdiček:

  Výborný
  Velmi dobré
  Dobré
  Povedený
  Špatné


     Možnosti

   Vytisknout článek Vytisknout článek


  Související témata

  Informace a oznámení

  "CES: Palm šokoval i největší optimisty!" | Přihlásit/Registrovat | 15 komentářů | Vyhledávání v diskusi
  Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

  Re: CES: Palm šokoval i největší optimisty! (Hodnocení: 1)
  Od: m7i7k7i7 (email je skrytý) - 09.01.2009
  (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
  hurá! Palm žije!

  Re: CES: Palm šokoval i největší optimisty! (Hodnocení: 1)
  Od: vrty (email je skrytý) - 09.01.2009
  (O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://chalooopka.unas.cz/palm
  Díky za článek.. Zřejmě se máme na co těšit ;) Škoda že Palm od Applu ještě neokoukal takový to dostupnost "NOW" cena "XXX$" ale na iPhone se taky čekalo, takže to asi jinak nejde.. ;) Jinak předpokládám, že ten dotykový display není tlakový, ale takový ten dotykový skrz vodivost prstů na Centru už musím hodně tlačit abych něco potvrdil :( Škoda té microSD karty na Centru ji to sluší.. Někam se ale asi to WiFi a GPS muselo dát, tak dirka šla pryč.. Na jakým principu pracuje ta indukční dobíječka? Co se stane, když na ni přiložíte jiné zařízení? Taky jsem až teď zjistil, že existuje ňáké microUSB, kdo by na tom byl stejně, tak tady je jeden porovnávací obrázek http://www.crunchgear.com/wp-content/pbucket/microusb.jpg A rád bych si upřesnil ještě jednu věc, nemá náhodou Apple ten multitouch a otáčení displaye + další svoje vychytávky, které se teď objevili na Palm Pre patentované?

  Re: CES: Palm šokoval i největší optimisty! (Hodnocení: 1)
  Od: nosferatu135 (email je skrytý) - 09.01.2009
  (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
  No super! A já Palm už skoro definitivně pohřbíval... Hlavně aby to nebyla zas nějaká nafouknutá bublina. Příliš vyumělkovaná grafika mi trošku vadí - u smartphone/PDA preferuji funkčnost - ale když to systém zvládne, why not? Té karty je škoda, ale zase při "velikosti" aplikací a podpoře mass storage 7,4 GB není úplně k zahození, i když jsou i přístroje s větší pamětí. Skoro se nabízejí dvě otázky: kdy a za kolik...:)

  Re: CES: Palm šokoval i největší optimisty! (Hodnocení: 1)
  Od: logout (email je skrytý) - 09.01.2009
  (O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://blog.i-logout.cz
  Jak jsem říkal, kde je Jon Rubinstein, tam to rozhodně neumírá. Když v roce 97 přišel k Applu, byl na tom stejně jako dnes Palm. Pak udělal se svým týmem iMac a podívejte, kde je Apple teď. Já mám rozhodnuto. Centro ani Treo 500 to nebude, počkám si na tohle, i kdyby měl stát 20k. Je to pro mně iPhone, který se dá používat (rozuměj, má QWERTY klávesnici, mutlitasking a mass storage).
  Re: CES: Palm šokoval i největší optimisty! (Hodnocení: 1)
  Od: Badel (email je skrytý) - 09.01.2009
  (O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=19
   
  Vidím to přesně tak jako ty. Jen jsem Palmu nevěřil, že to ufinancuje, ale nakonec to opravdu zmákli :-)

  Re: CES: Palm šokoval i největší optimisty! (Hodnocení: 1)
  Od: pavelbures (email je skrytý) - 09.01.2009
  (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
  Já jsem spíš zklamaný, čekal jsem pořádný systém a smartphone pro práci, synchronizaci takřka s čímkoliv a hlavně pohodlné ovládání jednou rukou. Je otázkou, jak moc půjde Pre ovládat přes tu výsuvnou klávesnici, ale hádal bych, že většina funkcí se ovládá pouze přes dotekový displej... Takže spíš snaha o konkurenci iPhonu než o systém, který bude moci každý používat tak, jak on sám chce. Ale rád bych se mýlil.

  Re: CES: Palm šokoval i největší optimisty! (Hodnocení: 1)
  Od: nox (email je skrytý) - 09.01.2009
  (O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=31
  To jsme tolik let cekali na to, az Palm okopiruje iPhone? Zadna karta, vysouvaci potencialni zdroj problemu, JakoByOS? Vyhlasuji Velke hledani vyrobce solidniho pristroje na praci - PDA se stylusem, rychlym a pouzitelnym OS, rozumnymi parametry a slusnou cenou. Nemusi vypadat hezky, ale musi byt ergonomicky a rychle ovladatelny.

  Re: CES: Palm šokoval i největší optimisty! (Hodnocení: 1)
  Od: palmuser (email je skrytý) - 10.01.2009
  (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
  Jsem velmi zklamán. Toto už není Palm, ale jakási módní napodobenina IPhonu a chystaných přístrojů s Androidem, která v sobě kombinuje všechna negativa těchto přístrojů.
  Móda převážila nad tím, co dělalo Palm Palmem a nekompatibilita se starymi PalmOS aplikacemi to jen podtrhuje - přitom ji vždy slibovali.
  Pokud k tomu připočtu to, že to pravděpodobně ani nepůjde synchronizovat s PC a že to bude závislé na připojení do Internetu a závislé na jakýchsi Online službách, ať si to nechají - za to jim peníze nikdy nedám. Chci mít svá PIM data u sebe a na svých PC, ne aby s nimi mé mobilní zařízení "šíbovalo" po Internetu jak se mu zlíbí. Co je komu do mých PIM dat? Proč bych je měl poskytovat někomu, koho neznám? Dovede si někdo představit, že tam mám také řadu pracovních záležitostí?
  Hračka pro studentíky a lidi, kteří chtějí být tzv. IN, nikoliv pracovní nástroj, stejně jako Iphone či Android.
  Svěřovat tomu důvěrná data by bylo bláznovství - tedy pokud je to tak, jak se to prozatím jeví. Ještě je naděje, že to bude trochu jinak, protože informací je teď opravdu málo.
  Re: CES: Palm šokoval i největší optimisty! (Hodnocení: 1)
  Od: Badel (email je skrytý) - 10.01.2009
  (O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=19
   
  Ano, na podobné soudy je zatím příliš málo informací. Ale i kdyby to bylo tak, nepochybuji o tom, že se záhy objeví softwarová řešení třetích stran, která uspokojí všechny staromily.
  Re: CES: Palm šokoval i největší optimisty! (Hodnocení: 1)
  Od: palmuser (email je skrytý) - 11.01.2009
  (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
   
  Na zodpovědnosti při nakládání s daty není nic staromilského. To je naprosto normální požadavek. Mimochodem je to přirozenou součástí interních směrnic mnoha středních a velkých firem, pokud u nich chcete pracovat.

  Re: CES: Palm šokoval i největší optimisty! (Hodnocení: 1)
  Od: Lamanai (email je skrytý) - 11.01.2009
  (O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.lamanai.cz
  Já nevím, mně se to řešení moc zamlouvá. Superlativy samozřejmě brzdí to, že to sice zní hezky, ale otázka je, jak to celé bude fungovat v praxi. A to, že Palm "kopíruje iPhone"? Nesmysl. Jen nechce zůstat pozadu a snaží se nabídnout, co lidi chtějí. Chce jít cestou, která nastupuje. iPhone to začal, přidali se ostatní, ať už více či méně zdařile. Ale PROČ? To jste si nezodpověděli? Protože to řešení je praktické a až odezní pionýrské časy prvních multitouchscreenů, bude i vychytané! Ale já si ani nemyslím, že jde o zradu původní cesty Palmu. Podle článku jde o kombinaci moderních trendů a směr k uživatelské spokojenosti, nejde jen o kopírování iPhonu. Jde o kombinaci dalších prvků, které Applu chybí! Co se týká té funkčnosti dat ze starých Palmů, tady ale souhlasím, že by se Palm mohl pochlapit a sám nabídnout věrným palmistům (kterých je ostatně za oceánem ještě daleko více než ve zdejších vodách) funkční řešení. Řešení třetích stran je ošidné a také nerovné. I tak ale držím Palmu Pré palce a těším se na něj.

  A FOLEO je zpatky ve hre (Hodnocení: 1)
  Od: Wecernik (email je skrytý) - 12.01.2009
  (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
  No konecne nejaky vetsi pokrok!. Puvodni PalmOS je uz hodne prenaseny a podle historie asi i nerozsiritelny (kolik bylo kecu a ohlasenych praci na vyvoji verze 6 a nic). Jestli ten WebOS bude dobre navrzeny (a verim, ze to zvladnou) a ergonomicky, tak bych se nebal, ze by to neutahlo nejaky emulator PalmOS na pozadi - emulovat tech par mega OS neni zas takovy problem a zatez procesoru uz vubec. a ted. Proc se vysouva klavesnice dolu na do stran jako treba HTC a Nokie? Proc je tam tak vykonny procesor - pry se vyrovna procesorum netbooku? Proc chybi slot na pamet.kartu? - PROTOZE K plnemu pouziti bude FOLEO. Vytvori se tim uplne nova generace mobilnich telefonu, kdy mate u sebe v telefonni velikosti uplne vse pro cteni i psani, poradne "rozbalit" to muzete s nejakym doplnkem jako klavesomonitorovym FOLEEM a nebo rovnou pripojit k PC jako data pro synchronizaci a presouvani. FOLEO tim v podstate nahradi celou tridu netbooku. K cemu zkrimplenej notebook, kdyz muzu mit PDA s telefonem a k nemu si pripojovat laciny klavesy s monitorem. Na 90% kancelarsky cinnosti to bude stacit (a veskery, co potrebuje jen prohlizec). Velka data at se vali na USB klicenkach, harddiscich a FTP serverech. FOLEO tim konecne dostalo "partaka" a verte, ze se v 2010 objevi. Nahrazka RedFly ma jednu nevyhodu - stavajici WindowsMobile s nim sice funguji ale nestihaji ani poradne prekreslovat obraz a koneckoncu je to pro ne jen nove prislusenstvi, s kterym ani moc OS nepocita (vyssi rozliseni atd).
  Re: A FOLEO je zpatky ve hre (Hodnocení: 1)
  Od: Badel (email je skrytý) - 13.01.2009
  (O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=19
   
  I kdyby to bylo, jak říkáš, slot na paměťovku bych stejně chtěl. Přece s sebou všude nebudu tahat nějaký Foleo, pokud ho vůbec budu chtít pořizovat...
  Re: A FOLEO je zpatky ve hre (Hodnocení: 1)
  Od: kinter (email je skrytý) - 13.01.2009
  (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
   
  Píše se, že má Paměťový slot - microSD (SDHC). Viz.: http://palmare.idnes.cz/zabijak-vsech-soucasnych-smartphonu-prichazi-revolucni-webos-od-palmu-135-/chytre-telefony.asp?c=A090110_200425_chytre-telefony_ram
  Re: A FOLEO je zpatky ve hre (Hodnocení: 1)
  Od: Wecernik (email je skrytý) - 13.01.2009
  (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
   
  Tahat Foleo ale prece nebude potreba. Jen kdyz bude, bude to stacit jako netbook. Z meho pohledu uzivatele stare skladaci klavesnice je to lepsi cesta a snazsi zivot s Foleem jak udrzovat (a tahat NB nekam na cteni-psani) telefon-notebook-stolniPC.

  Reklama / Ceník
  Vstup pro inzerenty
   


  Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů  PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412