Podaří se Palmu návrat na výsluní? - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Podaří se Palmu návrat na výsluní?

Autor: Badel - 14.01.2009, 2826 čtenářů


Ankety Přemítat o tom, že představení letošních novinek od Palmu je největší událostí od dob Palm Pilota, by bylo asi zbytečné. Zamyslet se ale nad budoucími šancemi do značné míry revolučního systému i nadějného komunikátoru tak úplně od věci není...

Dříve než se začneme věnovat načatému tématu, ohlédněme se ještě jednou zpět k poslednímu hlasování:Z výsledků vyplývají dva jednoznačné závěry. Ten první - nám z dřívějších anket již dobře známý - je ten, že hlasování na téma ať už provedení či obsahu našich portálů vás prostě moc nebere. Účast v takovýchto anketách bývá žalostně slabá, což se v případě této poslední naplnilo rekordně; hlasovalo jen necelých osm desítek čtenářů. Na jednu stranu je pochopitelné, že podobně zaměřené výzkumy nejsou čtenářsky příliš atraktivní, z druhé strany je ale škoda, že se tak jen těžko dozvídáme, jakým způsobem dál rozvíjet naše služby, aby to vyhovovalo přesně vašich potřebám.
Tak a teď ten druhý závěr z hlasování. Nejen dle této ankety je zjevné, že PalmShop a potažmo i WM Shop se opravdu líbí. Výsledky ankety jsem před chvílí sice sám zpochybnil poukazem na nízkou účast hlasujících, ty jsou ale i tak více než jednoznačné. Vždyť plné dvě třetiny tento počin hodnotí nejlepší možnou volbou a úhrn všech spíše pozitivních hodnocení činí více než 90%! Pokud bychom si zpětně prošli všechny dosavadní ankety (a že jich už bylo!), zjistili bychom, že tak jednoznačného výsledku nedosáhla ani jedna z nich. Takto pozitivním výsledkem hodnocení našeho původního eShopového systému jsme pochopitelně velmi potěšeni a slibujeme, že i nadále se budeme snažit vyjádřit své díky za vaší přízeň stále lepšími službami. ...tfuj, to jsou ale otřepané fráze! Chtělo by se napsat, že "to myslíme upřímně", ale to bych těm frázím dnes tedy opravdu nasadil korunu Smějící


Teď už ale k zajímavějšímu tématu. Ačkoliv na jakémkoliv počinu, se kterým by Palm býval přišel, by bylo možné hledat nějaké ty mouchy, jen těžko nyní někdo může tvrdit, že webOS a Palm Pre jsou vyloženě špatné produkty. Soudě alespoň podle toho, co jsme zatím měli možnost vidět a slyšet. Nakonec drtivá většina komentátorů po celém světě nešetří chválou a nemálo z nich vyslovuje až takové verdikty, že máme před sebou možná vůbec nejlepší platformu současnosti. Kvalita a potenciál je jedna věc, druhá věc je ovšem to, nakolik je reálné, aby tak malá a svými vlastními prohřešky "z mládí" oslabená společnost mohla své nadějné dítko skutečně prosadit v ostré konkurenci na globálním kolbišti. Dějiny jsou totiž plné poražených, kteří v boji tasili mnohem lepší řešení, než zavedení protivníci... Jaký je tedy váš názor? Hlasujte v naší anketě a nebojte se připojit i případný rozsáhlejší komentář ať už zde pod článkem nebo pod výsledky hlasování! 
   Související odkazy
· Více o tématu Ankety
· Další články od autora Badel


Nejčtenější článek na téma Ankety:
Zachovat nebo změnit stávající PalmShop?


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.71
Účastníků: 7

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Ankety

"Podaří se Palmu návrat na výsluní?" | Přihlásit/Registrovat | 5 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Podaří se Palmu návrat na výsluní? (Hodnocení: 1)
Od: tondapirko (email je skrytý) - 14.01.2009
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Všechno závisí na tom, zda PALM novinku uvede včas na trh a zda spolehlivost hardware a software PALM PRE bude snesitelná. Vzhledem k tomu, že vrchol spolehlivosti a stability (CENTRO) přišel až po mnoha letech, tak to asi nebude tak jednoduché.
Re: Podaří se Palmu návrat na výsluní? (Hodnocení: 1)
Od: gimli (email je skrytý) - 16.01.2009
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Taky bych řekl, že úspěch by mohl být závislý na dostupnosti nějakého použitelného emulátoru Garnetu - ideální by bylo, kdyby byl přímo v OS a aby se Garnet aplikace souštěly přímo z webOS launcheru - ale to bych asi chtěl moc :-) Ale bez zpětné kompatibility to bude mít Palm těžké, kromě absence slotu na microSD to byl nejkritizovanější nedostatek nového Palm Pre. Asi bych se taky těžko loučil s aplikacemi, které teď používám na Centru - a to že by je někdo přepsal na webOS a nebo že by se brzy objevily nativní náhrady si taky nemyslím. No a taky bude záviset na tom, kdy vůbec Palm Pre bude v GSM verzi a kdy bude k dispozici v Evropě, mohl by mu mezitím ujet vlak. WM stagnují, Android se na začátku, ale pokud webOS nebude mít kvalitní emulátor Garnetu, tak bude na stejné startovní čáře jako je Android. No uvidíme ... ale návrat bych Palmu hodně přál, minimálně jako opětovného významného rivala.
Re: Podaří se Palmu návrat na výsluní? (Hodnocení: 1)
Od: gimli (email je skrytý) - 16.01.2009
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
No a samozřejmě to taky závisí na tom, jakou nasadí obchodní politiku :-) Neměl by být s cenou nad 500USD, to by se asi těžko prodával.

Re: Podaří se Palmu návrat na výsluní? (Hodnocení: 1)
Od: tomt (email je skrytý) - 14.01.2009
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Všude všichni zatím chválí, ož si na první pohled a pod dojmem pěkné prezentace zaslouží - souhlasím, ale nikdo z uživatelů si na OS ani na "želízko" zatím nesáhl, tak se to pomalu opět stává mlácením prázdné slámy, neboť kdy že to bude v prodeji - od prázdin? Ale čekání, to je holt bohužel PALMovská tradice.
Re: Podaří se Palmu návrat na výsluní? (Hodnocení: 1)
Od: Badel (email je skrytý) - 14.01.2009
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=19
 
Na prezentaci bylo přes sto lidí a tam byli přístroje volně k vyzkoušení. Mnozí redaktoři toho využili a nový systém si osahali. Právě od nich pocházejí ty pochvalné názory. Jinak čekání mezi představením nového produktu a jeho uvedením na trh není nějakou libůstkou Palmu, takto to přeci funguje vždy a u všech firem a to zvláště tehdy, jedná-li se o nějaký přelomový produkt. Teď opravdu jen o to, jestli dodrží termín uvedení a pak také o to, jestli bude přijatelná cena.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412