Fórum - Zobrazit téma - Synchronizační nástroje - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Synchronizační nástroje

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Synchronizace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 02. srpen, 2006 1:13    Předmět: Synchronizační nástroje Citovat

Vedle základního HotSyncu exitují i jiné synchronizační nástroje, jako např. Pilot Install, Intellisync, Pocket Mirror nebo Missing Sync pro MacOS. Rád bych se zeptal, jaké možnosti jste v tomto směru zkoušeli a jaké s nimi máte zkušenosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 02. srpen, 2006 8:55    Předmět: Re: Synchronizační nástroje Citovat

Badel napsal:
Vedle základního HotSyncu exitují i jiné synchronizační nástroje, jako např. Pilot Install, Intellisync, Pocket Mirror nebo Missing Sync pro MacOS. Rád bych se zeptal, jaké možnosti jste v tomto směru zkoušeli a jaké s nimi máte zkušenosti.

Používám Pilot Instal pokud potřebuju přenést více dat přes Bluetooth a nechce se mi podstupovat to martyrium Hotsyncu. Nevýhoda Pilot Install je že pokud je PALM hodně fragmentovaný a pošle se tam veliký soubor, Pilot Install se zasekne a PALMA též. Pak to vede k resetu palma a občas i do smyčky. Jinak ale u menších souborů Pilot Install doporučuji, je free a splňuje to co se očekává. Akorát nezálohuje.. Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
VDC
>> redaktor <<
>> redaktor <<


Registrace: 4.2. 2005
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: st 02. srpen, 2006 11:08    Předmět: Citovat

Doufám že mě nebudeš plísnit za to že zmíním jako alternativu program Cardexport. Zvykl jsem si totiž na něj tolik, že jsem neinstaloval pomocí hotsyncu ani nepamatuju. Je to taky způsobeno tím, že mám na svém starém PC USB Hub, přes který hotsync nejede a CardExport jo Machr
_________________
PAjDA.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 02. srpen, 2006 11:58    Předmět: Citovat

VDC napsal:
Doufám že mě nebudeš plísnit za to že zmíním jako alternativu program Cardexport. Zvykl jsem si totiž na něj tolik, že jsem neinstaloval pomocí hotsyncu ani nepamatuju. Je to taky způsobeno tím, že mám na svém starém PC USB Hub, přes který hotsync nejede a CardExport jo Machr

A jak teda provádíš zálohu a jak jí obnovuješ? To musíš pak všechno z karty?? Šokovaný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
VDC
>> redaktor <<
>> redaktor <<


Registrace: 4.2. 2005
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: st 02. srpen, 2006 12:09    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:

A jak teda provádíš zálohu a jak jí obnovuješ? To musíš pak všechno z karty?? Šokovaný


No já zálohuju jenom na kartu, pomocí RescoBackupu. Hotsync jsem dělal naposled asi tak v březnu Pobavený RescoBackup zálohuje automaticky a nemusím se o nic starat. Mrkající
_________________
PAjDA.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 02. srpen, 2006 12:11    Předmět: Citovat

VDC napsal:
jacktalking napsal:

A jak teda provádíš zálohu a jak jí obnovuješ? To musíš pak všechno z karty?? Šokovaný


No já zálohuju jenom na kartu, pomocí RescoBackupu. Hotsync jsem dělal naposled asi tak v březnu Pobavený RescoBackup zálohuje automaticky a nemusím se o nic starat. Mrkající

No to je teda něco Vysmátý Já si nedokážu představit nemít možnost mít data i na PC okamžitě s hotsyncem Mrkající Prostě seš dobrodruh Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
VDC
>> redaktor <<
>> redaktor <<


Registrace: 4.2. 2005
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: st 02. srpen, 2006 12:31    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:

No to je teda něco Vysmátý Já si nedokážu představit nemít možnost mít data i na PC okamžitě s hotsyncem Mrkající Prostě seš dobrodruh Vysmátý


No já si upřímně nemyslím že sem až takovej dobrodruh. Vysvětlím ti to jednoduše. Já mám každý večer aktuální zálohu na kartě, tu mám pořád při sobě. Dělám-li na palmu nějakou řekněme rizikovou činnost, tím míním testování nových programů, updatuju si zálohu na kartě před spuštěním nového programu a vím, že když dojde k nějakýmu problému, tak mám aktuální stav před instalací Mrkající

Ještě je třeba doplnit jednu informaci. Dá se říct, že všechny programy, které zkouším instaluju z karty, ale stahuju je přímo z netu. V práci totiž sice sedím celý den u kompu, ale mám pouze monitor a klávesnici a bedna je v servrovně v jiném patře, takže je nemyslitelný, že bych běhal po baráku se synchrokabelem a pokaždý říkal vrátnýmu ať mi odblokuje alarm Pobavený Takže sice si najdu program na PC,ale pak ho buďto stáhnu přímo do palmu, nebo si ho i stáhnu do PC,ale přepošlu si ho do mejlu a přes POP3 do palmu. Je to zdánlivě krkolomný, ale jsem na to tak zvyklej a dělám to tak už docela dlouho Machr

Před asi dvěma měsíci jsem měl nějakej problém s resety. Bylo to hodně nepříjemný, protože mi palm zamrzal pokaždý když se spustil alarm a pokaždý když jsem se odpojil od sítě. Nebyly to ale normální resety,ale vždycky mi přes display naběhla barevná šmouha a palm vytuhl. Snažil jsem se odhalit příčinu tohohle chování, ale nakonec mi prostě nezbylo než udělat hardreset a fakt instalovat programy jeden po druhým do naprosto čistýho přístroje a nějakou dobu je testovat. Strávil jsem s tím asi tak týden, než jsem postupně vrátil to co původně v palmu bylo, teda bez věcí co jsem stejně nepoužíval a to všechno jsem dělal z karty naprosto bez PC Mrkající Machr
_________________
PAjDA.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 02. srpen, 2006 12:35    Předmět: Citovat

VDC napsal:

No já si upřímně nemyslím že .......

Zálohu na kartu také dělám každou noc (NVBackup), ale každé ráno i hotsync. Nejenom že to mám pak při sobě na kartě, ale i na PC. A často když jsem doma u PC, prostě je snažší nadatlovat do kalendáře na PC než v PDA. Pak dám jen hotsync a je to Machr
Tvůj způsob je na můj vkus moc krkolomný Vysmátý Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
VDC
>> redaktor <<
>> redaktor <<


Registrace: 4.2. 2005
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: st 02. srpen, 2006 13:08    Předmět: Citovat

Ale jo, já netvrdim že je to ten jedinej správnej způsob Pobavený Je takovej řekněme vynucenej okolnostma. Kdybych normálně měl bednu pod stolem, tak taky asi syncuju normálně Pobavený Doma u kompu ale sedim naprosto minimálně, takže jsem se fakt naučil žít s tímhle způsobem instalování, syncování a podobně. Navíc hodně používám Dicota klávesnici, takže mi nijak nevadí, když mám něco zadávat přímo do palmu Mrkající
_________________
PAjDA.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 02. srpen, 2006 14:19    Předmět: Hazard Citovat

No stejně je to ale hazard - co když ztratíš palma i s kartou? Mně už se to stalo a dokonce jsem jednou ztratil i samotnou kartu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
VDC
>> redaktor <<
>> redaktor <<


Registrace: 4.2. 2005
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: st 02. srpen, 2006 14:26    Předmět: Re: Hazard Citovat

Badel napsal:
No stejně je to ale hazard - co když ztratíš palma i s kartou? Mně už se to stalo a dokonce jsem jednou ztratil i samotnou kartu.


No řekněme že s touhle alternativou radši nepočítám Pobavený To kdyby se stalo, tak jsem v pr.... Pobavený
_________________
PAjDA.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 02. srpen, 2006 15:06    Předmět: Re: Hazard Citovat

Badel napsal:
No stejně je to ale hazard - co když ztratíš palma i s kartou? Mně už se to stalo a dokonce jsem jednou ztratil i samotnou kartu.

K tomu aby člověk někde kartu nezapoměl je aplikace cardkeeper (je free, mám to na disku kdyby kdokoliv chtěl)- pouští nastavený zvuk pokud není vložena karta po určitý čas. Hodí se to jako indikátor svícení v automobilu.
Pak další možnost - jde udělat i záloha na FTP (NVABackup to umožňuje) a kdysi jsem viděl aplikaci co provede hotsync na FTP.... Bohužel si nepamatuju název...... Zlostný

Jinak já osobně si každé ráno zároveň stáhnu zálohu z karty do PC, takže kdyby se něco stalo, mám kompletní zálohu doma (hotsync a RAM) a na kartě v PDA. Ztráta dat je nepříjemná, hlavně když pak člověk musí obvolávat různé lidi a ptát se na kdy že je co domluveno Stydící se

edit: tak nic, cardkeeper je i zde http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=56
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 02. srpen, 2006 15:28    Předmět: Cardkeeper Citovat

Cardkeeper jsem měl nainstalovanej, ale nic jsem neslyšel, tak jsem ho zlostí smazal a od tý doby ho nepoužívám Mrkající

Teď ale uvažuju, že bych si ho znovu nainstaloval, protože ten tip na upozorňování rozsvícených světel v autu je fakt dobrej nápad Závrať
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 02. srpen, 2006 15:58    Předmět: Re: Cardkeeper Citovat

Badel napsal:
Cardkeeper jsem měl nainstalovanej, ale nic jsem neslyšel, tak jsem ho zlostí smazal a od tý doby ho nepoužívám Mrkající

Teď ale uvažuju, že bych si ho znovu nainstaloval, protože ten tip na upozorňování rozsvícených světel v autu je fakt dobrej nápad Závrať

Hehe, vypadne jedno slovíčko a hned je to něco jiné Vysmátý Ne nadarmo jsem maturoval onehdy z českého jazyka za 4 a z němčiny za 1 Machr Noc nic.. Snad si to ale někdo nainstaluje kvůli tomu svícení v autě Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 02. srpen, 2006 16:13    Předmět: slovíčko Citovat

Asi mám dlouhý vedení, ale jaký slovíčko Otázka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 02. srpen, 2006 16:16    Předmět: Re: slovíčko Citovat

Badel napsal:
Asi mám dlouhý vedení, ale jaký slovíčko Otázka

Tak to jsem si správně naběhnul Vysmátý
Cituji sám sebe
Citace:
pouští nastavený zvuk pokud není vložena karta po určitý čas. Hodí se to jako indikátor svícení v automobilu.

z toho se dá snadno pochopit že díky instalaci cardkeeper je palm jakýsi indikátor svícení v automobilu. Vypadlo mi slovíčko "hodí se to podobně jako indikátor svícení v automobilu". Říkám, česky moc neumím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 02. srpen, 2006 17:03    Předmět: Tak to jo Citovat

Tak to jo, ani jsem se pořádně nezamyslel, jak by to mělo fugovat Dement
Podvědomě jsem si nějak myslel, že to bude mít něco společnýho s napájením z CL. Dentista
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
stavarekj
nováček
nováček


Registrace: 8.7. 2005
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: st 23. srpen, 2006 22:57    Předmět: Citovat

Nemáte někdo praktické zkušenosti se synchronizací s Lotus Notes? Konkrétně se jedná o v.6.5, potřeboval bych synchronizovat s Lifedrive. Slyšel jsem o Intellisync, ale někde jsem četl, že LD není podporováno.... Díky za jakoukoliv radu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 23. srpen, 2006 23:10    Předmět: Citovat

Těch řešení existuje celá řada. Asi nejznámější je Pylon. Další je IBM Lotus EasySync Pro nebo mNotes.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lemik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 2.2. 2005
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: čt 24. srpen, 2006 0:23    Předmět: Citovat

stavarekj napsal:
Nemáte někdo praktické zkušenosti se synchronizací s Lotus Notes? Konkrétně se jedná o v.6.5, potřeboval bych synchronizovat s Lifedrive. Slyšel jsem o Intellisync, ale někde jsem četl, že LD není podporováno.... Díky za jakoukoliv radu...


Konecne nekdo s LN Láska Nejlevneji asi vyjde mNotes. Jak jsem videl u kolegu s PoPelniCema, kdyz jsme jeste nemeli Office Connector, tak umi i foldery. Free neni nic. To uz jsem hledal Smutný
_________________
Odborník nemůže rozumět všemu, je omezovaný svým oborem. Kdo není v ničem odborníkem, není ničím omezován...

BTW: TX a Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Synchronizace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412