Fórum - Zobrazit téma - Infra port - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Infra port

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Komunikace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kuliko
nováček
nováček


Registrace: 11.9. 2006
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: út 20. listopad, 2007 18:21    Předmět: Infra port Citovat

má někdo z přispívajících Palmistů zkušenost s Infraportem? Jestli má pořád zapnutý Infra port vliv na cucání baterie a zda se nějakým způsobem dá Infra port vypnout?
Dík za případné rady a doporučení.
Trio 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 20. listopad, 2007 18:36    Předmět: Citovat

Vliv to má, ale naprosto zanedbatelný. Vypnutí je možné v preferencích (Beamování), ale asi bych to neřešil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cesilko
nováček
nováček


Registrace: 27.2. 2005
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: út 20. listopad, 2007 20:30    Předmět: Citovat

používám BT a infra mám vypnuté, v nastavení (preference) a tam napájení (power)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
hugo0695
nováček
nováček


Registrace: 24.6. 2007
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: út 20. listopad, 2007 21:04    Předmět: IrOff Citovat

Zkuste použít program IrOff, ale nezjistil jsem podstatné "výhody", tj. cucaní z baterie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st 21. listopad, 2007 9:56    Předmět: Citovat

Nekde se kdysi psalo ze IRDA neco zere. Nicmene v palmos si nemyslim ze tomu tak je. V linuxu ma irda moznost zapnuto a zapnuto+vyhledavani, pricemz v zapnuto nebere nic navic a kdyz je zapnuto vyhledavani tak to samozrejme zere, protoze to stale vysila majaky. V PalmOS myslim majaky nevysila, je to jen na prijmu, takze by to nemelo baterku zrat.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cesilko
nováček
nováček


Registrace: 27.2. 2005
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: st 21. listopad, 2007 12:10    Předmět: Citovat

Skorpi napsal:
Nekde se kdysi psalo ze IRDA neco zere.,,, a kdyz je zapnuto vyhledavani tak to samozrejme zere, protoze to stale vysila majaky. V PalmOS myslim majaky nevysila, je to jen na prijmu, takze by to nemelo baterku zrat.


Žere, infrák si ošahává okolí, neboť lze i posílat přes infrák, někde jsem o tom četl, proto jej mám trvale vypnut, pokud někdo něco chce poslat pak přes BT, vyjímečně infrák, ale ručně zapnu a pak vypnu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 21. listopad, 2007 12:33    Předmět: Citovat

Už jsem to psal výše, ale zopakuju to ještě jednou. Zapnutý IrDA něco málo žere. Testovali jsme to. Žere ale tak strašně málo, že je to úplně zbytečný řešit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kuliko
nováček
nováček


Registrace: 11.9. 2006
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st 21. listopad, 2007 14:23    Předmět: Infra port Citovat

Děkuji všem za poskytnuté rady a návody. Jsem přece jenom trotl, že se nedívám pod prsty když něco nastavuji. Vždyť ono to tam je jasně a výrazně napsáno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st 21. listopad, 2007 14:28    Předmět: Citovat

cesilko napsal:

Žere, infrák si ošahává okolí, neboť lze i posílat přes infrák, někde jsem o tom četl, proto jej mám trvale vypnut, pokud někdo něco chce poslat pak přes BT, vyjímečně infrák, ale ručně zapnu a pak vypnu


Palm sam od sebe majaky nevysila, pred chvili jsem se o tom presvedcil. Samozrejme staci kdyz se dostane do blizkosti zarizeni ktere po nem zada odezvu, pak ano.. typicky doma kdyz nekdo bude mit zaple irda na pocitaci, tak to vysila majaky stale a palm by stale odpovidal, tak tam by dochazelo ke zrani baterky vyznamneji. Ale pokud palm nic nevysila a je jen na prijmu, tak to bude neznatelne presne tak jak tomu odpovida Badelovo testovani.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 26. listopad, 2007 17:06    Předmět: Citovat

Žraní baterky je nezajímavé, ale na obou Palmech používám UWK klávesnici a pak to dělá bordel, takže mám IR v Prefs vypnutý a používám ho jen zapnutím ovladače klávesnice.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Komunikace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412