Fórum - Zobrazit téma - Outlinery, řízení projektů (Bonsai, SplashNotes, atd.) ... - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Outlinery, řízení projektů (Bonsai, SplashNotes, atd.) ...

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Office
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 22. říjen, 2007 13:05    Předmět: Outlinery, řízení projektů (Bonsai, SplashNotes, atd.) ... Citovat

Tak jsem se stejně jako spousta dalších dostal k problému, v jaké aplikaci spravovat strukturované seznamy, úkolníčky, správu projektů, atd.

Vyzkoušel jsem HandyShopper, SplashNotes, a zrovna se hrabu v Bonsai, a zatím jsem se dostal k následujímu:

HandyShopper:
+ freeware
+ možnost importu ikonek
+ slušně intuitivní použití
++ porovnání výhodnosti nákupů v různých krámech
- nemá "protikus" na desktopu
- nemá možnost strukturování seznamů
- je dost znát specializace na nákupy
-- problém s exportem dat do jakéhokoli formátu

Natara Bonsai:
++hledání podle klíčových slov
++ od verze 4.2.5 umí běžet jako USB portable aplikace (doplněno 20071022.1327)
+ sledování stupně splnění úkolů a podúkolů
+ desktopový protikus a conduit
+ možnost propojení outline s úkoly v ToDo
+ možnost provázání s externími soubory
+ celkem slušná intuitivnost ovládání
+ trialverze 30 dní
-- nemá šablony, tzn. pokud nějaký "seznam" používám často, musím ho otevří, uložit "jako" a pak teprve použít
-- provázání s ToDo funguje jen na PDA
-- provázání se soubory jde používat jen na desktopu
-- cena kompletu desktop + PDA = 37,95 USD
- jen Windows + PalmOS (kdyby byly i verze pro WM a Symbian, nebolel by případný odchod od POS tolik)

SplashNotes:
++ výborné ovládání na desktopu i v PDA
++ šablony
+ desktop protikus a conduit
+alespoň nějaké řešení konfliktních situací (změny v desktopu i PDA před synchronizací)
- nemá propojení s úkoly ani soubory
- cena kompletu desktop + PDA = 29,95 USD
- taktéž jen Windows + PalmOS
- trialverze jenom 15 dní


A co se mě týče:
zkušebně jsem používal oboje po celou dobu platnosti trial verzí, a jelikož SplashNotes se mi ovládají líp a navíc umí šablony (což pro moje použití je zásadní - záznamy z porad s poměrně pevným programem, sestavování pracovních postupů, problémová analýza), vyhrály to SplashNotes.
Pro nákupy a vyúčtování firemních nákupů ale HandyShopperu nedokážou konkurovat Vysmátý (a ani to za cíl nemají)
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.


Naposledy upravil masoxCZ dne po 22. říjen, 2007 13:27, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
teret
plavčík
plavčík


Registrace: 3.5. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: po 22. říjen, 2007 13:10    Předmět: Citovat

jsou i jine freewary - Progect apod., ja bych volil Bonsai (ale ta cena ???), na druhem miste je HShopper (ale ta cena !!!)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 22. říjen, 2007 13:18    Předmět: Citovat

teret napsal:
jsou i jine freewary - Progect apod., ja bych volil Bonsai (ale ta cena ???), na druhem miste je HShopper (ale ta cena !!!)


Progect mi T680 hned při spuštění resetnul. A to na ní nemám skoro nic, jen TT5, lokalizaci, CameraUpdate, CallBlock a RecorderX, všechno ostatní je na kartě a spoušítm to přes LinkStartLite. Na T5ce mě moc nezaujal.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pida
nováček
nováček


Registrace: 4.3. 2005
Příspěvky: 6
Bydliště: Janov nad Nisou

PříspěvekZaslal: po 22. říjen, 2007 16:53    Předmět: Re: Outlinery, řízení projektů (Bonsai, SplashNotes, atd.) . Citovat

A co třeba takový Shadow Plan? Šablony jako takové sice také nemá, ale má mnoho možností nastavení zobrazení dat, které jdou uložit spolu s projektem. Shadow Plan tak může fungovat jako úkolovník, manažer projektů, strukturovaný záznamník, žurnál a mnoho dalšího. Záleží jen na tom, které položky se použijí. Jednotlivé projekty se mohou také nastavit jako zástupci, které lze samostatně spustit. Nemusí se tedy zvlášť spouštět Shadow Plan.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: út 23. říjen, 2007 10:09    Předmět: Re: Outlinery, řízení projektů (Bonsai, SplashNotes, atd.) . Citovat

pida napsal:
A co třeba takový Shadow Plan?


20071023.1015: Dík za tip, mrknu.
20071023.1024: zatím podle recenze to vypadá úplně nejlíp, grafy nepotřebuju, naopak tagy jsou supr věc a chybí mi skoro ve všem kromě správce fotek od Adobe Radostný
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: út 06. listopad, 2007 16:15    Předmět: ShadowPlan Citovat

Taxem testnul, a:
- nějak mi nesedl desktopový konec
- ovládání oproti Bonsai a SplashNotes mi přišlo kostrbaté
- práce s tagy mi přišla složitější než s klíčovými slovy Bonsai a SplashNotes

Výsledek:
přehodnotil jsem rozhodování mezi Bonsai a SplashNotes a zjistil jsem, že mi ovládání Bonsai nakonec vyhovuje o něco víc, že šablony dokážu oželet (vytvoření kopie ze "šablonového" projektu je velice jednoduché), že s jednoduchým řešením konfliktů vytvořením kopie projektu se žít dá. Naopak SplashNotes nefunguje v kombinaci s LinkStartem (aplikace na kartě, zástupce v Launcheru), a možnostem exportu Bonsai se nic z toho co jsem zatím zkoušel ani zdaleka neblíží.
Takže během zbývajících 12ti dnů trial období Bonsai možná potkám něco šikovnějšího, ale zatím to vypadá pro Bonsai nejlíp.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 06. listopad, 2007 18:10    Předmět: Citovat

Nic lepšího než Bonsai na Palm OS neexistuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 26. listopad, 2007 17:22    Předmět: Citovat

Tak zatím poslední "updát" Vysmátý
Nakonec jsem sice došel k závěru, že by SplashNotes dostačovaly (pochopil jsem jak fungujou Keywords a že se jimi dají docela slušně nahradit Tagy a kategorie), ale příliš jsem si zvyknul na ovládání Bonsaie jak na Treu, tak na desktopu, a koupil jsem Bonsai Desktop+Palm edition za 37 USD (navíc zrovna dolar spadnul až na 17,90, takže to tak nebolelo). Od tý doby si chrochtám a dokonce firma zvažuje několik dalších licencí desktopový edice, protože moje verze instalačních postupů a řešení závat se docela osvědčily a kolegové na mě pořád louděj nějaký HTML stromečky Vysmátý
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Office Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412