Fórum - Zobrazit téma - Synchronizacia - obnovenie dat v PC - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Synchronizacia - obnovenie dat v PC

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Synchronizace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
stanleypk
nováček
nováček


Registrace: 8.2. 2006
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: po 19. březen, 2007 12:36    Předmět: Synchronizacia - obnovenie dat v PC Citovat

Mam po rokoch pouzivania roznych verzii Trea nevysvetlitelny problem.
Z nicoho nic sa mi pri synchronizacii zasekol HotSync. Chova sa akoby pracoval, no vzdy "stuhne". Zistil som ze to robia data v aplikacii Kalendar a Kontakty. Skusal som Hard Reset Trea (ide o 650), odinstalovanie a preinstalovanie PC a Palm Desktopu, no bezvysledne. Resp. do chvile ked obnovim data zo zalohovej SD karty. Pokial mam zapnutu nesynchronizaciu
kalendara aj kontaktov, tak vsetko chodi ako ma, len sa mi do PC neprenasaju data. Najhorsie je ze o moznost vratit sa do starsieho casu som prisiel svojou blbostou a zmazanim dat v PC. A nahravat niekolko stoviek (tisic) kontaktov a niekolko desiatok terminov, sa mi teda moc nechce. Ale co s datami v PC ktore su neaktualne? Treo inak chodi super a bez problemov, takze len ten prenos ...
Nevie mi niekto poradit ako skonvertovat export z Trea, alebo z Back-apu, tak aby sa dali data nahrat do PC???
Dik za radu a typ!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: po 19. březen, 2007 12:50    Předmět: Re: Synchronizacia - obnovenie dat v PC Citovat

stanleypk napsal:
Mam po rokoch pouzivania roznych verzii Trea nevysvetlitelny problem.
Z nicoho nic sa mi pri synchronizacii zasekol HotSync. Chova sa akoby pracoval, no vzdy "stuhne". Zistil som ze to robia data v aplikacii Kalendar a Kontakty. Skusal som Hard Reset Trea (ide o 650), odinstalovanie a preinstalovanie PC a Palm Desktopu, no bezvysledne. Resp. do chvile ked obnovim data zo zalohovej SD karty. Pokial mam zapnutu nesynchronizaciu
kalendara aj kontaktov, tak vsetko chodi ako ma, len sa mi do PC neprenasaju data. Najhorsie je ze o moznost vratit sa do starsieho casu som prisiel svojou blbostou a zmazanim dat v PC. A nahravat niekolko stoviek (tisic) kontaktov a niekolko desiatok terminov, sa mi teda moc nechce. Ale co s datami v PC ktore su neaktualne? Treo inak chodi super a bez problemov, takze len ten prenos ...
Nevie mi niekto poradit ako skonvertovat export z Trea, alebo z Back-apu, tak aby sa dali data nahrat do PC???
Dik za radu a typ!

Ve složce PALM je adresář s názvem tvého profilu. V něm by měl být adresář Backup a archive. Jejich obsah smaž. První hotsync bude sice trvat, ale často se takto vyřeší dost problémů

DAlší možností je zazálohovat kontakty, schůzky, kalendář v PALM DESKTOP, celé to odinstalovat+smazat adresář PALM. Pak nainstalovat a obnovit zálohu kontaktů a ostatního v PALM DESKTOPu
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
stanleypk
nováček
nováček


Registrace: 8.2. 2006
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: po 19. březen, 2007 13:02    Předmět: Citovat

tieto moznosti som skusal, nepomohli. A najhorsie je ze som si prave nezozalohoval data v Palm Desktop. Spravne data mam v Treu, ale neviem ich dostat do PC. Opacne to chodi super, ale prenos dat z T do PC stuhne, tak isto aj synchronizacia.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 19. březen, 2007 14:03    Předmět: Citovat

No zní to sice šíleně, ale někdy pomůže nechat běžet synchronizaci třeba celou noc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
stanleypk
nováček
nováček


Registrace: 8.2. 2006
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: po 19. březen, 2007 14:11    Předmět: Citovat

to mi pride smiesne dlho. Vydrzal som to tak max pol hodku a potom to seknem. Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: po 19. březen, 2007 15:03    Předmět: Citovat

stanleypk napsal:
tieto moznosti som skusal, nepomohli. A najhorsie je ze som si prave nezozalohoval data v Palm Desktop. Spravne data mam v Treu, ale neviem ich dostat do PC. Opacne to chodi super, ale prenos dat z T do PC stuhne, tak isto aj synchronizacia.

Pokud v Treo jsou správné údaje, doporučuji tedy zvolit možnost HANDHELD OVERWRITES DESKTOP.. Samozřejmě předtím odinstalovat a nainstalovat Desktop..

Jinak Palm Desktop má problém s větším množstvím kontaktů, takže už radši používám Utlouk 2007
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
stanleypk
nováček
nováček


Registrace: 8.2. 2006
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: po 19. březen, 2007 15:09    Předmět: Citovat

ano v Treu mam spravne udaje. Tak ako popisujem vyssie, tak mi to aj pri tejto volbe vzdy stuhne. Teraz sa pokusam vyexportovat data, ale ide to velmi zdlhavo a pomaly ked to robim po jednotlivych kontaktoch.
Mam samozrejme celu databazu vo formate ContactsDB-PAdd.pdb,
ale s tym zasa v PC neviem nic spravit. Chcelo by to s konvertovat na nieco, co vie robit v Palm Desktope Inport.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nexus6
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 2.3. 2005
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: po 19. březen, 2007 15:30    Předmět: Citovat

Problem kazdopadne neprijemny, ale jak Badel, tak Jack maji asi pravdu...

za a) opravdu tedy zkus nechat bezet synchronizaci pres noc, jdi v klidu spat a rano az se probudis, treba bude Palm a PC sesynchronizovany...

za b) pokud tohle nepomuze, doporucuji stejne jako Jack vybodnout se na Palm Desktop a zkusit synchronizaci s MS Outlookem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
stanleypk
nováček
nováček


Registrace: 8.2. 2006
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: po 19. březen, 2007 15:36    Předmět: Citovat

Obavam sa ze mozete mat pravdu ohladom mnozstava udajov.
Moj archiv je nekonecny, takze som zacal vymazavat kontakty, ktore su stare a tak. Pri jednom z preinstalacii som skusil synchronizaciu s Outlookom a bolo to rovnake ako pri Desktope. Ale tu nocnu jazdu urcite skusim. Posměváček
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: po 19. březen, 2007 16:14    Předmět: Citovat

stanleypk napsal:
Obavam sa ze mozete mat pravdu ohladom mnozstava udajov.
Moj archiv je nekonecny, takze som zacal vymazavat kontakty, ktore su stare a tak. Pri jednom z preinstalacii som skusil synchronizaciu s Outlookom a bolo to rovnake ako pri Desktope. Ale tu nocnu jazdu urcite skusim. Posměváček

Pokud je to tak:
Pro synchronizaci kontaktů, úkolů a kalendáře se používají jiné conduity pro Utlouk a jiné pro Palm Desktop. Tudíž pokud to nejde ani v jednom případě, pak bude chyba buď v PALM a nebo v Palm Desktop. Protože s Palm Desktop se vždy synchronizuje MEMO, Expense a notepad.. Takže to vidím na chybu v jednom z těch třech a nebo opravdu v PDA.
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
stanleypk
nováček
nováček


Registrace: 8.2. 2006
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: po 19. březen, 2007 16:26    Předmět: Citovat

hmm. Tak z tohto teda moc mudry nie som. Outlook moc rad nemam, ale je to asi aj o zvyku. Palm Desktop mi max vyhovuje. Pouzivam ho ale od T180, tak mozno pre to. Inak mam HotSync 6.0.1 a Palm Desktop mam 4.1.4.
Stuhlo mi to pri 4.0.nieco, tak som skusil aj novsiu verziu.

Treba podotknut ze ked je Treo po Hard resete, tak to vsetko chodi ako ma.
Ked potom ale z Backapu z SD karty obnovim databazu kontaktov a kalendara, tak je to zasa tam kde to bolo. Uz sa s tym zaoberam asi stvrty den a pomaly ma to prestava bavit. Najvacsia prednost palmov mi nefunguje. skusim tu nocnu jazdu, ale som dost skepticky.

Pochybující

Dik za typ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
stanleypk
nováček
nováček


Registrace: 8.2. 2006
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: út 20. březen, 2007 9:46    Předmět: Citovat

tak synchronizaciu som nechal bezat 15 hodin a stav sa nezmenil.
Kusnute
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 20. březen, 2007 11:24    Předmět: Citovat

V tom případě máš poškozenou databázi. Dost často se to stává u kontaktů. V palmu to funguje, ale v Palm Desktopu ne. Tudíž bych to zkusil narvat do Outlooku, pak tu databázi smazat z palmu a pak jím tam načisto zpátky dostat synchronizací z Outlooku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
stanleypk
nováček
nováček


Registrace: 8.2. 2006
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: út 20. březen, 2007 12:15    Předmět: Citovat

Badel napsal:
V tom případě máš poškozenou databázi. Dost často se to stává u kontaktů. V palmu to funguje, ale v Palm Desktopu ne. Tudíž bych to zkusil narvat do Outlooku, pak tu databázi smazat z palmu a pak jím tam načisto zpátky dostat synchronizací z Outlooku.



akze som skusil preinstalovat PalmDesktop a synchronizaciu s Outlookom.
Pred tym som vymazal viacero kontaktov a kontakty boli OK.
Kalendar sa ale i tak nezosynchronizoval - nepreniesol, vyhlasuje chybu.
Mne je ten Outlook ale fakt nes, tak som to zasa odinstaloval a skusim nainstalovat.

Ako sa da spravit synchronizacia tak aby sa mi data prenasali do Outlooku aj
Palm Desktopu??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
stanleypk
nováček
nováček


Registrace: 8.2. 2006
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: út 20. březen, 2007 12:43    Předmět: Citovat

Tak uz mi to zasa nefunguje. Ide to len s Outlookom. Ale to len v pripade contaktov. Kalendar nechodi ani tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 20. březen, 2007 16:16    Předmět: Citovat

A tohle jsi zkoušel? http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Tipy&myfaq=yes&id_cat=2&categories=Vestav%ECn%E9+aplikace#114
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
stanleypk
nováček
nováček


Registrace: 8.2. 2006
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: st 21. březen, 2007 10:51    Předmět: Citovat

Badel napsal:
A tohle jsi zkoušel? http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Tipy&myfaq=yes&id_cat=2&categories=Vestav%ECn%E9+aplikace#114



Takze tato utilitka mi nasla chyby, ale nedokazala ich zmazat.
Vymazal som rucne, ale stale ich dohlada.
Co dalej, kde robim chybu??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 21. březen, 2007 13:47    Předmět: Citovat

Takže se potvrdilo, co jsem zmínil - poškozená databáze. Chybu neděláš nikde, teď je prostě nutné dosáhnout toho, aby původní databáze byla smazána a záznamy přitom zachovány. Toto by teoreticky mělo být řešitelné přes ten Outlook, ale dle tvých slov to nepomáhá, tak nevím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
stanleypk
nováček
nováček


Registrace: 8.2. 2006
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: st 21. březen, 2007 15:31    Předmět: Citovat

Daukjem za trpezlivost, zaujem a ochotu.
Ta utilitka naozaj pomohla. Po oprave databaz ce utilitu som dal zmzat starre zaznamy (vycistit) a data aspon teda nove sa preniesli.
Nasledne som v PC naimportoval archiv. A mam az na par zaznamov aj stare data.
Jedinou chybickou krasy je, ze som prisel pri tych operaciach o kategorie.
A to takmer kompletne, nie len v kaled, kontakt, ulohach, ale aj v Memo.
Pretoze som to synchronizoval s Outlookom a ked sa to rozbehalo, tak aj s Palm Desktopom.
Rozdiel bol len ten ze pri Outlooku to hlasilo chybu a v PD sa to zaseklo.
Teraz chodi uz PD korektne.
Nevyhol som sa samozrejme ani asi 3 HDR o soft R, ani nehovoriac.

Ale co budem potrebovat obnovim manualne, z najhorsieho som asi vonku.
(:-

Este raz dik.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Synchronizace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412