Fórum - Zobrazit téma - připojení Trea k internetu - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

připojení Trea k internetu
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Komunikace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tomas71
nováček
nováček


Registrace: 3.2. 2007
Příspěvky: 21
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: pá 23. únor, 2007 18:06    Předmět: připojení Trea k internetu Citovat

Dobrý den, může někdo poradit, jak nastavit Treo 680, aby na něm fungoval internet? Mám Internet Mobil od O2. Byl jsem i u nich, ale jejich technik si s tím neporadil. Zkoušeli jsme simku v jiném tel.( NOKIA ) a tam to šlo normálně. Další problém při pokusu o připojení je, že se Treo samo restartuje. Né pokaždý a né při stejné operaci. Někdy to udělá při pokusu o připojení a jindy při vypnutí Blazeru. Smutný
Při pokusu o spojení to hlásí:Chyba:Neúplné nastavení.Zkontrolujte nastavení sítě.(0x121A).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tomas71
nováček
nováček


Registrace: 3.2. 2007
Příspěvky: 21
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: so 24. únor, 2007 19:11    Předmět: Citovat

Tak se mi to povedlo zprovoznit, ale nevím jak. Vytvořil jsem nový spojení podle toho přednastavenýho a funguje. Šokovaný Zkoušel jsem to už předtím, měl jsem tam několik stejných spojení a nefungovalo žádný. Dějou se to věci........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: so 24. únor, 2007 20:14    Předmět: Re: připojení Trea k internetu Citovat

tomas71 napsal:
Dobrý den, může někdo poradit, jak nastavit Treo 680, aby na něm fungoval internet? Mám Internet Mobil od O2. Byl jsem i u nich, ale jejich technik si s tím neporadil. Zkoušeli jsme simku v jiném tel.( NOKIA ) a tam to šlo normálně. Další problém při pokusu o připojení je, že se Treo samo restartuje. Né pokaždý a né při stejné operaci. Někdy to udělá při pokusu o připojení a jindy při vypnutí Blazeru. Smutný
Při pokusu o spojení to hlásí:Chyba:Neúplné nastavení.Zkontrolujte nastavení sítě.(0x121A).

Doporučím program Mobile High Speed z http://www.novamedia.de/index_e.html . Jedná se sice o placený program a hlavně pro připojení přes jiný telefon, ale nastavení se dá použít i z něj..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tomas71
nováček
nováček


Registrace: 3.2. 2007
Příspěvky: 21
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: so 24. únor, 2007 21:10    Předmět: Citovat

Dík za radu, ale mě šlo o nastavení samotnýho Trea. Mám placenej datovej paušál. Na O2 mi řekli, že to musí fungovat nejen jako modem, ale i samostatně, tj. přístup na net a stahování emailů. Nevím proč, ale orig. nastavení nefunguje, ale po několika pokusech se mi podařilo vytvořit nastavení který jde normálně. Pobavený . Zaplať pán bůh.

Ještě jednou dík. Jinak na spojení s notebookem používám PDANet, ale když mi někdo zavolá, tak to spadne a je problém se znova připojit. Pořád hlásí, že usb je již obsazené, nebo něco takového.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: so 24. únor, 2007 21:14    Předmět: Citovat

tomas71 napsal:
Dík za radu, ale mě šlo o nastavení samotnýho Trea. Mám placenej datovej paušál. Na O2 mi řekli, že to musí fungovat nejen jako modem, ale i samostatně, tj. přístup na net a stahování emailů. Nevím proč, ale orig. nastavení nefunguje, ale po několika pokusech se mi podařilo vytvořit nastavení který jde normálně. Pobavený . Zaplať pán bůh.

Ještě jednou dík. Jinak na spojení s notebookem používám PDANet, ale když mi někdo zavolá, tak to spadne a je problém se znova připojit. Pořád hlásí, že usb je již obsazené, nebo něco takového.

Právě že jsem psal, že ten program jde využít (respektive nastavení z toho programu) pro bezproblémový chod internetu. Nemusí se takhle složitě hledat nastavení, prostě se stáhne program, trochu se upraví (aby se nepřipojoval k jinému telefonu) a je to..
A originální nastavení jsou v 99% případů na 2 věci - na pikaču a na (_I_)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: so 24. únor, 2007 21:51    Předmět: Citovat

O2 u Trea 680 funguje bez problémů, je potřeba jen něco vyplnit do loginu a do passwordu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tomas71
nováček
nováček


Registrace: 3.2. 2007
Příspěvky: 21
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: so 24. únor, 2007 22:14    Předmět: Citovat

Tak právě u loginu a passwordu doporučuje O2 nic nevyplňovat.
Jinak díky za pomoc, teď už to funguje dobře. Posměváček
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
trejlu
nováček
nováček


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 10
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: pá 06. duben, 2007 12:17    Předmět: Citovat

Můžete mi poradit jak jednuše odpojit Treo 680 od internetu. Dělám to složitě přes systém. Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
michal964
nováček
nováček


Registrace: 13.5. 2005
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: pá 06. duben, 2007 12:24    Předmět: Citovat

trejlu napsal:
Můžete mi poradit jak jednuše odpojit Treo 680 od internetu. Dělám to složitě přes systém. Díky

Nastavení / Síť / Odpojit zjednodušit se mi to povedlo maximálně načasováním MacroPlay (nevýhodné, když mezitím do nastavení hrábnu...), tip na lepší postup taky uvítám
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
trejlu
nováček
nováček


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 10
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: pá 06. duben, 2007 12:28    Předmět: Citovat

michal964 napsal:
trejlu napsal:
Můžete mi poradit jak jednuše odpojit Treo 680 od internetu. Dělám to složitě přes systém. Díky

Nastavení / Síť / Odpojit zjednodušit se mi to povedlo maximálně načasováním MacroPlay (nevýhodné, když mezitím do nastavení hrábnu...), tip na lepší postup taky uvítám


Budu hledat, pokud něco najdu, napíšu.
Něco jsem našel na http://www.metaviewsoft.de/en/Software/PalmOS/Freeware/Other/index.html
ale nevím jestli bude fungovat na 650 a 680?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: út 10. duben, 2007 10:56    Předmět: Citovat

trejlu napsal:
Můžete mi poradit jak jednuše odpojit Treo 680 od internetu. Dělám to složitě přes systém. Díky


A pořebuješ to k něčemu? Na rudý tlamě Oskarovi mi sice pořád svítí připojeno, ale důsledek je jen ten, že mám neměřitelně menší výdrž baterky (což mi s ohledem na CL nabíječku v autě nevadí) a mám pořád stejnou IP adresu, takže kdybych měl účet na Exchangi 2003, chodil by mi push-email. Hovory normálně přicházejí i odcházejí bez problémů a bez zpoždění.
Shrnuto: pokud ti to nečiní nějakou obzvláštní a konkrétní potíž, není důvod se vzrušovat.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
michal964
nováček
nováček


Registrace: 13.5. 2005
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: út 10. duben, 2007 11:25    Předmět: Citovat

masoxCZ napsal:
A pořebuješ to k něčemu?

No mě běžně přes noc při zcela nepoužívaném přístroji ubyde na indikátoru cca 6%, ovšem při přehlédnutém datovém spojení to bylo i 14% (a to si nejsem vědom, že by nějaké přenosy probíhaly, takže to chápu jako režii na samotné udržení spojení); a protože se občas musím pohybovat v oblastech s horším pokrytím (= i jen na telefonní GSM udržení v síti jde spotřeba nahoru), tak podtrženo/sečteno: u mě nejde o "neměřitelný úbytek" a myslím, že zrovna já cíleně řídit odpojování GPRS chci Mrkající Najde-li se elegantní způsob, pro jistotu slibuju, že ho určitě nikomu vnucovat nebudu Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: st 11. duben, 2007 8:41    Předmět: Citovat

Předpokládám, že úplně nejzákladnější způsob odpojení od sítě (podržení červené, vteřína, podržení červené) a nové připojení ti nevyhovuje.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
michal964
nováček
nováček


Registrace: 13.5. 2005
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: st 11. duben, 2007 9:03    Předmět: Citovat

masoxCZ napsal:
Předpokládám, že úplně nejzákladnější způsob odpojení od sítě (podržení červené, vteřína, podržení červené) a nové připojení ti nevyhovuje.

Bingo Mrkající Jde mi o zjednodušení odpojení jen GPRS (bankovní SIM = nové připojení GSM se zarazí na dialogu Zadej PIN).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: st 11. duben, 2007 15:14    Předmět: Citovat

Jak s tím souvisí bankovní SIM?
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
michal964
nováček
nováček


Registrace: 13.5. 2005
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: st 11. duben, 2007 15:23    Předmět: Citovat

masoxCZ napsal:
Jak s tím souvisí bankovní SIM?

Požadavek banky... ale i kdyby nebyl - chtěls zdůvodnit, proč mi nevyhovuje odpojit a znovu připojit Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: čt 12. duben, 2007 13:52    Předmět: Citovat

Tím to pořád zdůvodněno není, protože např. já mám účet u eBanky a bankovní SIMce připojení k netu naprosto nevadí a nikoho nezajímá.
Ale to je jedno, prostě ti to nevyhovuje. Přítel na telefonu (UTFG) žádnou utilitku nenašel a ve všech fórech se všichni shodují, že s tím nemají problém a s ničím jim to nekoliduje. Pouze jeden pisatel si stěžuje, že když přenáší data a během přenosu mu někdo zavolá, spadne do schránky (což je věc nastavení preferencí sítě, které třeba K750 umí změnit).

Dokázal bys popsat, čemu konkrétně to v souvislosti s bankovní SIMkou vadí? (kromě formulace "požadavek banky"). Zkus tu situaci a postup popsat, z toho cos zatím napsal to nechápu.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
michal964
nováček
nováček


Registrace: 13.5. 2005
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: čt 12. duben, 2007 14:32    Předmět: Citovat

masoxCZ napsal:
Tím to pořád zdůvodněno není

Aha, sorry, mě to srozumitelný přišlo Radostný no, zkusím to podrobněji:
1. výchozí stav: vypnutá telefonní čast, Treo je nyní de facto jen PDA - ok?
2. abych jakkoli (hlasově, datově) komunikoval se sítí operátora, zapínám telefon
3. banka svoji aplikaci v SIMtoolkitu podmiňuje "I samotná SIM karta musí mít zapnuto ověřování PINem".
[OK, taky mi není jasný, proč, když existuje separátní "bankovní PIN/PUK", vyžadovanej tou jejich aplikací, ale zdá se mi nesmyslný o tom tady teď polemizovat... Ber to jako výchozí parametr: "SIMka má zapnuto Vyžadovat PIN"...]
Telefon teda zůstává viset na dialogu "Zadej PIN" - a čeká, že ho naťapu.

Už je jasnější, proč jsem na tvoje "červená-vteřina-červená" odpovídal ve smyslu "ano, to funguje, ale nevyhovuje?"

Citace:
protože např. já mám účet u eBanky a bankovní SIMce připojení k netu naprosto nevadí a nikoho nezajímá.

Tos mi fakt neporozuměl, já jsem nepsal nic o tom, že by se bankovní SIM hádala s GPRS.

Původní dotaz totiž zněl "jak automatizovat odpojení od GPRS", upřesňuju to teda na "jak automatizovat odpojení GPRS/EDGE se zachováním GSM" ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
michal964
nováček
nováček


Registrace: 13.5. 2005
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: čt 12. duben, 2007 14:47    Předmět: Citovat

trejlu napsal:
Můžete mi poradit jak jednuše odpojit Treo 680 od internetu. Dělám to složitě přes systém. Díky

oops, omylem jsem řešení, které funguje u mne, vložil jako nové téma (viz Automatizované odpojení ...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
trejlu
nováček
nováček


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 10
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: čt 12. duben, 2007 20:56    Předmět: Citovat

michal964 napsal:
trejlu napsal:
Můžete mi poradit jak jednuše odpojit Treo 680 od internetu. Dělám to složitě přes systém. Díky

oops, omylem jsem řešení, které funguje u mne, vložil jako nové téma (viz Automatizované odpojení ...)

Tak jsem během týdne hledal a nakonec s tímto výsledkem:
- Da Launcher 5.1b4
- NetConnect DA
Pomocí Butlera jsem namapoval tlačítko Menu na aktivaci Command Bar a no pro odpojení Network jenom ŤAPNU. GSM je normálně aktivní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Komunikace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412