Fórum - Zobrazit téma - CorePlayer - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

CorePlayer
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Multimédia
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 19. říjen, 2006 22:44    Předmět: CorePlayer Citovat

Co říkáte na zpoplatnění TCPMP? Viz zajímavý článek od xm-Petra: http://palmista.blogspot.com/2006/10/coreplayer-big-brother.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: čt 19. říjen, 2006 22:54    Předmět: Re: CorePlayer Citovat

Badel napsal:
Co říkáte na zpoplatnění TCPMP? Viz zajímavý článek od xm-Petra: http://palmista.blogspot.com/2006/10/coreplayer-big-brother.html

Co na to říkám? ..... nechtěl bych být sprostý, takže koukněte na můj příspěvek k jeho článku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Czechnology
kormidelník
kormidelník


Registrace: 19.9. 2006
Příspěvky: 289
Bydliště: Wien8 / Praha8

PříspěvekZaslal: čt 19. říjen, 2006 23:36    Předmět: Citovat

Achjo, tohle byla jedna z nejlíp věcí, co podporovali všeobecné "velké množství freeware palmos aplikací"... Njn......
_________________
Dell Streak (5)
Palm m500 | Palm m505 | Palm Treo600 | Palm T|X
Psion 5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
nosferatu135
plavčík
plavčík


Registrace: 1.5. 2006
Příspěvky: 171
Bydliště: Odolena Voda

PříspěvekZaslal: pá 20. říjen, 2006 9:05    Předmět: Citovat

Je to škoda. Už dávno mě napadlo, že tak skvělý produkt jako TCPMP a zdarma - že na tom asi něco bude. Tak vida, je. Uvažoval jsem o tom, že bych investoval, a za podmínek, že se to bude chtít připojovat kamsi, se na to můžu krajc vajc. TCPMP vyhovuje mým požadavkům min z 95 %, takže nebudu měnit. Snad jen počkám, až vyjde BetaPlayer. Pochybující

EDIT: Navíc, to, že to vydali dřív pro Wokna, beru skoro jako urážku
_________________
De Mortuis Nil Nisi Bene

Tungsten T3 + RS MMC 1GB + SD 2GB
Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: pá 20. říjen, 2006 9:35    Předmět: Citovat

Jak jsem psal, to připojování k serveru se obejde raz dva (viz World Mate a její připojování k serveru+ROM ID).. Ale vadí mi, že to udělali takhle. Fajn, kdyby dali cenu třeba 100USD tak neřeknu. Prostě WMV a jiné formáty by to vyžadovaly. Ale tohle je fakt moc... Jak to vidím, WMV se pro PALM OS asi nedočkáme...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: pá 20. říjen, 2006 14:41    Předmět: Hnus Citovat

No hnus velebnosti. Nejdriv to vyviji jako free a pak zacne chtit penize. Snad mohl byt aspon tak slusnej a dat to rovnou placeny ne?

Jinak k tomu overovani z blogu:

Praktiky vyvojaru softwaru jsou nechutny. Kdyz vyrobim a prodam nejaky vyrobek, musi splnovat normy, musi mit atestaci, atd. Kdyz vyrobim software, ten zpusobi uzivatelum milionove skody, nekolik z nich zabije, atd. tak na me nikdo nemuze a ja dal kasiruju penize. Nehlede na to ze prodejem toho softwaru muzu uzivatele zotrocit, vydirat ho o dalsi penize, diktovat mu co jak co bude delat.

Pripada vam tenhle otrokarsky system normalni?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nosferatu135
plavčík
plavčík


Registrace: 1.5. 2006
Příspěvky: 171
Bydliště: Odolena Voda

PříspěvekZaslal: pá 20. říjen, 2006 15:27    Předmět: Citovat

Já si myslím, že chtít za svou práci zaplaceno, vůbec není nemorální (a u TCPMP to byla dobrá práce). Za vydírání to nepovažuju, ale co je moc, to je moc.
_________________
De Mortuis Nil Nisi Bene

Tungsten T3 + RS MMC 1GB + SD 2GB
Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lemik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 2.2. 2005
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: pá 20. říjen, 2006 15:59    Předmět: Citovat

Diskuse sklouzava trosicku do OT. U SW je jeden zakladni problem, ktery zname vsichni. Aplikace na cistem zarizeni funguje; aplikace funguje i na zarizeni kde uz nejaky sw je; aplikace po nainstalovani jine aplikace nefunguje, prestoze fungovavala. Chci rict, ze u vetsiny vyrobku, jako jsou auta, srouby, veci dle norem, atd., se problem s takovou nekompatabilitou nevytkytuje. Jde o to, ze vyvojar nemuze zarucit, ze nejaky jiny vyvojar neni prase.
_________________
Odborník nemůže rozumět všemu, je omezovaný svým oborem. Kdo není v ničem odborníkem, není ničím omezován...

BTW: TX a Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
xmpetr
nováček
nováček


Registrace: 19.1. 2006
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: pá 20. říjen, 2006 16:27    Předmět: coreplayer Citovat

Okolo CorePlayeru je poslední dobou neuvěřitelný zmatek, dnes v pátek měli konečně uvolnit Palm OS verzi a zatím nic. Podle tvrzení corecodec za tyto odklady to může low level chyba v kódu, předtím ale tvrdili že za to může handango.com etc., ja tomu vzhledem k dlouhému testování a řadě preview verzí nevěřím. Podle mě šlo o potíž s protipirátskou ochranou nebo tak něco. Hezky česky řečeno je to šlendriján.
Neměli slibovat a posouvat neustále termíny, které nemohli splnit. Lepší je říci end of year nebo when its done ...

TCPMP ve verzi 0.72rc1 je na TX stabilní a funguje dobře (verze z Picardových stránek http://picard.exceed.hu/tcpmp/test/). Navíc jsou(byly) s trochou trpělivosti na netu k nalezení některé chybějící kodeky.
Důvod proč chtít CorePlayer je video streming + formát WMV9 a obecně funkční videa ve formátu WMV + skiny + podpora autorů TCPMP pro Palm OS. Na WMV ve verzi 1.0 můžeme zapomenout a na background playback taky ... Rozpačitý
Nějak po tom všem nemohu najít důvod proč dát 20-25$ za CorePlayer 1.0 ... Pochybující
a to jsem se na CP docela těšil a měl jsem na něj 30$ schovaných v prasátku Pobavený
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: pá 20. říjen, 2006 16:37    Předmět: Nemoralni? Citovat

nosferatu135 napsal:
Já si myslím, že chtít za svou práci zaplaceno, vůbec není nemorální (a u TCPMP to byla dobrá práce). Za vydírání to nepovažuju, ale co je moc, to je moc.


Neni nemoralni chtit za svoji praci zaplaceno. Ale povazuji predevsim za neslusne rici nejdrive ze je neco zadarmo a az se to ujme tak zacit vybirat penize.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Czechnology
kormidelník
kormidelník


Registrace: 19.9. 2006
Příspěvky: 289
Bydliště: Wien8 / Praha8

PříspěvekZaslal: pá 20. říjen, 2006 18:38    Předmět: Citovat

Nejen nemorální. Dokonce to je proti tržnímu systému a občas to některý firmy používaj - snížit cenu produktu na naprosté (a prodělečné) minimum, chvíli tak fungovat, zničit tak konkurenci a poté v monopolním postavení navýšit ceny nad původní hladinu. Tohle je něco lehce podobnýho, avšak tady ta konkurence nebyla, protože nebyla zapotřebí. A těžko říct, jestli se teď nějaká objeví.
_________________
Dell Streak (5)
Palm m500 | Palm m505 | Palm Treo600 | Palm T|X
Psion 5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
majki
plavčík
plavčík


Registrace: 12.1. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: pá 20. říjen, 2006 23:46    Předmět: Citovat

No sklouzává to tu hodně do OT. Jestli to někomu připadá nefér, tak bych doporučil studium nějaké příslušné ekonomické literatury, nebo lépe rovnou takto zaměřené školy.
To bych pak mohl chtít třeba po Palmu, aby zdarma distribuoval něco jako Dmitriho PowerDigi, když tak sprasili digitizér u T3 etc. ...
Holt z lásky k Palmistům se ti vývojáři těžko uživí a pochybuju, že ty donations budou nějak závratné
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: so 21. říjen, 2006 9:13    Předmět: Ekonomicka skola? Citovat

majki napsal:
No sklouzává to tu hodně do OT. Jestli to někomu připadá nefér, tak bych doporučil studium nějaké příslušné ekonomické literatury, nebo lépe rovnou takto zaměřené školy.
To bych pak mohl chtít třeba po Palmu, aby zdarma distribuoval něco jako Dmitriho PowerDigi, když tak sprasili digitizér u T3 etc. ...
Holt z lásky k Palmistům se ti vývojáři těžko uživí a pochybuju, že ty donations budou nějak závratné


A co bych se jako v te ekonomicke literature mel dozvedet? Ze idealni je vsechny lidi zbavit svobodne vule a zotrocit?

No pokud Palm nejaky vyrobil a prodaval zmetek, tak by mel zjednat napravu. Jak by se vam libilo kdybych vam prodal padak a vy jste pri pouziti zjistil, ze nefunguje tak jak ma?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: so 21. říjen, 2006 11:29    Předmět: Citovat

Mě nevadí samotný fakt že to zpoplatnili. Klidně ať za to chtěj horydoly. Co mi vadí je fakt, že to prostě bude cosi ověřovat přes internet. Tzn. že musím mít internetové připojení. Příklad: budu měsíc někde v zahraničí s palmem co nemá BT. Kabel k PC si s sebou nevezmu. Takže po měsíci mi přehrávač už nic nepřehraje, protože si nestáhl jakýsi kód... Tohle je na mě moc silný kafe.
50USD bych klidně za solidní přehrávač zaplatil, ale s tím, že už budu mít pokoj. A ne že mě bude otravovat připojování k serveru
Holt jestli jsou podle autorů všichni uživatelé piráti, tak ať si ten svůj betaplayer strčí do kyselý (_I_) a pěkně naštorc Zlostný Zlostný Zlostný Zlostný Zlostný >Smutný) >Smutný) >Smutný) >Smutný)

kua, to mě zase něco vytočilo Zlostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
majki
plavčík
plavčík


Registrace: 12.1. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: so 21. říjen, 2006 12:06    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:
Mě nevadí samotný fakt že to zpoplatnili. Klidně ať za to chtěj horydoly. Co mi vadí je fakt, že to prostě bude cosi ověřovat přes internet.


Tak to je každopádně na facku....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nosferatu135
plavčík
plavčík


Registrace: 1.5. 2006
Příspěvky: 171
Bydliště: Odolena Voda

PříspěvekZaslal: po 23. říjen, 2006 14:46    Předmět: Citovat

Czechnology napsal:
Nejen nemorální. Dokonce to je proti tržnímu systému a občas to některý firmy používaj - snížit cenu produktu na naprosté (a prodělečné) minimum, chvíli tak fungovat, zničit tak konkurenci a poté v monopolním postavení navýšit ceny nad původní hladinu. Tohle je něco lehce podobnýho, avšak tady ta konkurence nebyla, protože nebyla zapotřebí. A těžko říct, jestli se teď nějaká objeví.

Nemyslím si, že se tady jedná o dumping. Každopádně tu "bezpečnost" pěkně *cenzura*. Svým předchozím příspěvkem jsem měl na mysli to, že souhlasím s tím, že CorePlayer bude placený. Ale s tím pozděším pruděním (= ve většině případů nemožností užívat) si asi opravdu uprdli. No, třeba se to od prvních nas***ých Windowsáků dozvědí.
jacktalking napsal:
... Tzn. že musím mít internetové připojení. Příklad: budu měsíc někde v zahraničí s palmem co nemá BT. Kabel k PC si s sebou nevezmu. Takže po měsíci mi přehrávač už nic nepřehraje, protože si nestáhl jakýsi kód... Tohle je na mě moc silný kafe.....

To taky znamená, že připojení budeš muset platit. A to je opravdu silné kafe. Možná, že to dělají ve spolupráci s operátory?
_________________
De Mortuis Nil Nisi Bene

Tungsten T3 + RS MMC 1GB + SD 2GB
Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: po 23. říjen, 2006 16:39    Předmět: Citovat

nosferatu135 napsal:

To taky znamená, že připojení budeš muset platit. A to je opravdu silné kafe. Možná, že to dělají ve spolupráci s operátory???

Mno někdo má tarif, někdo ne. Ale tvrzení že spolupracují s operátory se směju. Je to stejné jako že viry dělají tvůrci antivirů, aby byly peníze...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nosferatu135
plavčík
plavčík


Registrace: 1.5. 2006
Příspěvky: 171
Bydliště: Odolena Voda

PříspěvekZaslal: po 23. říjen, 2006 16:47    Předmět: Citovat

....myslel jsem to ironicky, ale nenašel jsem vhodného smajlíka Machr
_________________
De Mortuis Nil Nisi Bene

Tungsten T3 + RS MMC 1GB + SD 2GB
Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: po 23. říjen, 2006 23:18    Předmět: Citovat

nosferatu135 napsal:
....myslel jsem to ironicky, ale nenašel jsem vhodného smajlíka Machr

JJ, bylo mi jasné že to nemyslíš vážně. Reagoval jsem na to spíš obecně, aby se toho snad někdo nechytil a nezačal tu přípdně rozvíjet teorie o krypto...... něčem..



Koupě tohoto produktu by pro mě znamenala se každé ráno doma připojit k internetu, jelikož mobilní připojení jsem zrušil. Mám sice 180GB měsíčně (pokud dobře počítám) a těch pár kb mě nezabije, ale vstávat každé ráno dřív a zapínat PC, to je pro mě jako zákazníka vopruz dost solidní. Když už si něco koupím, měl bych k tomu dostat patřičnou podporu. Viz heslo "náš zákazník, náš pán" a ne "zaplatil jsi a tak zmiz"..

Jsem akorát zvědav, na jakém principu bude fungovat stahování definice, respektive definice samotná. Bude to aktualizace stávajícího kódu, nebo přepsání? Aktualizace by znamenala, že se nějaký soubor v PDA bude zvětšovat a zvětšovat. A i tak si nedovedu představit, že by nějaký centrální server měl obsloužit velký počet uživatelů jedinečným kódem v jednu chvíli..
A nedejbože, vypadnou jim servery a co pak? To mi jako kvůli jejich chybě nepůjde přehrávač??? To mi přijde hodně divné, hodně vratká konstrukce... Zlostný
Stále prostě nechápu důvod, proč zákazníkovi nevěřit. Pokud si to koupím (klidně na svoje jméno, příjmení a jánevímco), nevidím důvodu proč pak každý den/týden/měsíc cosi zjišťovat... Pokud by to bylo u free verze, která by se po 14 dnech deaktivovala, pochopil bych to. Ale ne u placené..... U Windows jsem si také deaktivoval ověřování čehosi na serveru. Mám Windows koupené legálně (tzn ne koupené na CD-R) a tak nevím proč bych měl být stavěn na úroveň někoho, kdo si obstaral crack nebo něco jiného. Nedělám však ze sebe svatouška Mrkající

I když se tu rozčiluju nad něčím co se zatím nevydalo, předpokládám že nejpozději do 2 dnů se objeví nějaký patch na jednom nejmenovaném čínském fóru.. To jsem zvědav, jak to potom vývojáři vyvoslí.. Jestli to udělaj alá Microsoft a nebo jak.. Rozpačitý Rozpačitý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: čt 26. říjen, 2006 20:47    Předmět: Citovat

Upozornil bych, že CorePlayer se dá již koupit na
http://mobihand.com/product.asp?id=9039
akorát nevím, esli to je předprodej či nikoliv. Zjišťovat to rozhodně nehodlám a to ze 2 důvodů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Multimédia Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412