Fórum - Zobrazit téma - Streaming - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Streaming

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Multimédia
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Czechnology
kormidelník
kormidelník


Registrace: 19.9. 2006
Příspěvky: 289
Bydliště: Wien8 / Praha8

PříspěvekZaslal: út 19. září, 2006 20:19    Předmět: Streaming Citovat

Zvládá Palm T|X streaming z netu (přes WiFi)?
Tedy prakticky - zvládne třeba webradio nebo CT24.cz? (vím, že jsem to viděl u kamarádů na PocketPC, ale uvědomil jsem si, že co je na PPC běžné, nemusí být samozřejmostí na palmu...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 19. září, 2006 21:54    Předmět: Citovat

webrádio ano - např. pomocí PocketTunes. Co se týče streamovaného videa, nevím o aplikaci, která by to uměla, respektive existují na to proprietální řešení u amerických mobilních operátorů Smutný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Czechnology
kormidelník
kormidelník


Registrace: 19.9. 2006
Příspěvky: 289
Bydliště: Wien8 / Praha8

PříspěvekZaslal: út 19. září, 2006 21:59    Předmět: Citovat

Smutný Achjo... Čím dál víc zjišťuju, jak palm zaostává za PPC.. Ale mně se k němu tak nechce! Nešťastný Zbytečně přeplácanej systém... Zato palm se s postupem doby mění z geniálně jednoduchého na nedodělaný OS Smutný
_________________
Dell Streak (5)
Palm m500 | Palm m505 | Palm Treo600 | Palm T|X
Psion 5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 19. září, 2006 22:03    Předmět: Citovat

No zas tak tragický to neni, palm má stále i svý výhody. Skype, Unicode a streamovaný video jsou asi nejslabší stránky Palm OS. Jinak si ale žádných závažnějších slabin nejsem vědom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nexus6
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 2.3. 2005
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: út 19. září, 2006 22:41    Předmět: Citovat

Bylo by zajimave, kdyby se nejaky sikula pokusil podobnou aplikaci na streamovani videa vykuchat z nektereho toho US pristroje - treba Trea 700p... Jiste jsou taci, kteri by ti zvladli...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Czechnology
kormidelník
kormidelník


Registrace: 19.9. 2006
Příspěvky: 289
Bydliště: Wien8 / Praha8

PříspěvekZaslal: út 19. září, 2006 22:41    Předmět: Citovat

Pro mě je úplně nejvýraznější nevýhoda nedostatek rozmanitého hardwaru. Když už konečně vyleze zajímavé treo bez antény, tak tomu pro změnu zmenší rozlišení na nestandardní, a wifi by tam člověk také marně hledal Smutný
_________________
Dell Streak (5)
Palm m500 | Palm m505 | Palm Treo600 | Palm T|X
Psion 5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
xmpetr
nováček
nováček


Registrace: 19.1. 2006
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: út 19. září, 2006 22:50    Předmět: Unicode Citovat

- unicode se nechá řešit oklikou, MobiSystem OfficeSuite ho umí, Opera Mini "ho umí", UniDec umí konverzi přes copy past, Chatopus si taky s ním poradí ... no super to není ja vím.
Možná by stálo za to udělat seznam Unicode kompatibilních Palm OS aplikací.

- Treo 700p podporuje streamované video OTA ale moc se netěšme, 700p má dvojnásobek heap a db cache než TX a je to jen tak tak ... navíc je tam spoustu věcí treo 700p hw only, na 1src.com o tom byl thread.

- Skype - no kdyby Palm Inc. přitlačil pár doláčů tak by skype verzi udělali, já bejt product manager pro TX tak vezmu TX tak jak je, přidám mikrofon + více heap a db cahce + BT stack 1.2 z Trea 700p a dohodnu se Skype na Palm OS verzi s background services a mám vzhledem k popularitě Skype Palm TX2 - killer PDA jo a možná bych pro změnu udělal nějakej pěknej titanovej finish Nápad .... no a pak jsem se probudil Pobavený
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nexus6
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 2.3. 2005
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: st 20. září, 2006 0:26    Předmět: Re: Unicode Citovat

xmpetr napsal:
.... no a pak jsem se probudil Pobavený


Jo jo, ta probuzeni jsou nejhorsi. V oblasti mobilnich zarizeni, at uz se jedna o PDA, mobily, nebo smartphony, jiz delsi dobu nejsem optimistou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Avenger21
nováček
nováček


Registrace: 13.10. 2005
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st 20. září, 2006 8:45    Předmět: stream Citovat

S tim streamovanim to nebude az tak spatne, jiz pred delsi dobou se o tom neco psalo a delala s tim pokusy KINOMA ale nevim kam postoupili, streamovani neni pro mne dulezite Radostný no a jeste jsem slysel ze Firepad na necem takovem dela (nevim jestli to neni jenom streamovani z vlastniho pocitace, nebo jestli se to da taky z absolutne cizi stranky to jsem se tam primo nedocet, ale kdyz uz na tom tak delaji tak by to snad melo jit taky). Tady jsem nasel taky link tak snad to nekomu pomuze http://www.firepad.com/catalog/?productID=9
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
xmpetr
nováček
nováček


Registrace: 19.1. 2006
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: st 20. září, 2006 22:57    Předmět: Kinoma Citovat

Video streaming má v Treu 700p na starosti právě soft od Kinomy, tak uvidíme zda se do konce roku dočkáme komerční aplikace i pro ostatní Palm OS PDA a nebo video streaming dodá pro Palm OS nakonec někdo jiný Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 21. září, 2006 0:36    Předmět: Citovat

Badel napsal:
No zas tak tragický to neni, palm má stále i svý výhody. Skype, Unicode a streamovaný video jsou asi nejslabší stránky Palm OS. Jinak si ale žádných závažnějších slabin nejsem vědom.


Tak Skype si můžeme pomalu škrtnout ze seznamu Machr
http://www.palminfocenter.com/news/8973/new-skype-solution-for-palm-os-treos/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Czechnology
kormidelník
kormidelník


Registrace: 19.9. 2006
Příspěvky: 289
Bydliště: Wien8 / Praha8

PříspěvekZaslal: čt 21. září, 2006 13:48    Předmět: Re: Unicode Citovat

xmpetr napsal:
- unicode se nechá řešit oklikou, Opera Mini "ho umí"

Tak já asi neumím s ní Smutný sice je to pokrok mít místo prázdných míst alespoň otazníky ale pořád to není ono Smutný
_________________
Dell Streak (5)
Palm m500 | Palm m505 | Palm Treo600 | Palm T|X
Psion 5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
xmpetr
nováček
nováček


Registrace: 19.1. 2006
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: čt 21. září, 2006 17:10    Předmět: skype Citovat

Citace:
Tak Skype si můžeme pomalu škrtnout ze seznamu
http://www.palminfocenter.com/news/8973/new-skype-solution-for-palm-os-treos/

Dobrý tip Radostný No blíží se nám skype blíží ale ještě to není uplně ono.
iSkoot učtuje volání pře "skype" jako normální odchozí hovory, protože to jsou normální telefonní hovory na server iSkoot který to předá na skype. Příchozí volání přes Skype se pak do trea dostane opět jako normální telefonní hovor s tím že se podle toho co píší v manuálu za takovýto příchozí hovor platí, ale tentokrát ze SkypeOut kreditu. Takhle jsem to pochopil po přečtení info z iSkoot já, pokud se pletu tak pardon ...
Každopádně iSkoot má na seznamu podporovaných zemí také Českou republiku Machr
http://www.iskoot.com/intl_coverage.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
xmpetr
nováček
nováček


Registrace: 19.1. 2006
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: čt 21. září, 2006 17:18    Předmět: Re: Unicode Citovat

Czechnology napsal:
xmpetr napsal:
- unicode se nechá řešit oklikou, Opera Mini "ho umí"

Tak já asi neumím s ní Smutný sice je to pokrok mít místo prázdných míst alespoň otazníky ale pořád to není ono Smutný

to že "umí unicode" bylo myšleno tak že se unicode stránky na serveru Opery přeloží do kódování podporovaného v Palmu OS (tedy 8-bitového).
Otazníky spíš napovídají na nepřítomnost nebo špatnou funkčnost lokalizace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Czechnology
kormidelník
kormidelník


Registrace: 19.9. 2006
Příspěvky: 289
Bydliště: Wien8 / Praha8

PříspěvekZaslal: út 26. září, 2006 11:51    Předmět: Citovat

Badel napsal:
webrádio ano - např. pomocí PocketTunes.

a jak na to? zkousel jsem to, stahnul jsem playlist, ale PocketTunes to odmita prehrat... Utevre ho, ale pry ty adresy nenachazi...

btw. jak donutit grafitti, aby nepridavalo diakritiku kdyz nechci? Je i jine reseni nez proste chvili po pismenku pockat?
_________________
Dell Streak (5)
Palm m500 | Palm m505 | Palm Treo600 | Palm T|X
Psion 5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
lemik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 2.2. 2005
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: út 26. září, 2006 11:54    Předmět: Citovat

Czechnology napsal:

btw. jak donutit grafitti, aby nepridavalo diakritiku kdyz nechci? Je i jine reseni nez proste chvili po pismenku pockat?


Neskrabat pres celou G plochu. Na T5 je to pru krasne videt, kde se pise diakritika. Skoda, ze na TX nee. (Bavime se o Locale, ze?)
_________________
Odborník nemůže rozumět všemu, je omezovaný svým oborem. Kdo není v ničem odborníkem, není ničím omezován...

BTW: TX a Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
MaRo
nováček
nováček


Registrace: 12.2. 2005
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: út 26. září, 2006 12:53    Předmět: Citovat

Doporucuji vyzkouset Mundu Radio, http://radio.mundu.com/.
Je zatim beta ale funguje Radostný
Registrace je zdarma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Czechnology
kormidelník
kormidelník


Registrace: 19.9. 2006
Příspěvky: 289
Bydliště: Wien8 / Praha8

PříspěvekZaslal: st 27. září, 2006 23:20    Předmět: Citovat

Funguje docela ok... Ale stejně by mě zajímalo, jak na to webrádio s těma PocketTunes?
_________________
Dell Streak (5)
Palm m500 | Palm m505 | Palm Treo600 | Palm T|X
Psion 5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
delvit
nováček
nováček


Registrace: 19.12. 2006
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: út 09. leden, 2007 14:44    Předmět: Citovat

no myslim, ze si muzete vyskrnout i to sreamovane video. Neb kinoma 4ex uz tuto podporu ma vice na http://www.pdabrno.com/view.php?cisloclanku=2006110201
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Multimédia Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412