Fórum - Zobrazit téma - HP Touchpad - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

HP Touchpad

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
milanroubal
nováček
nováček


Registrace: 22.12. 2005
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: pá 08. červenec, 2011 12:54    Předmět: HP Touchpad Citovat

tak uz mam doma HP Touchpad, pokud chcete nekdo nejake info jak to beha, tak se ptejte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 08. červenec, 2011 13:53    Předmět: Citovat

Tak to je rychlovka Radostný Jak to vypadá s AppCatalogem?
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
milanroubal
nováček
nováček


Registrace: 22.12. 2005
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: pá 08. červenec, 2011 14:25    Předmět: Citovat

app catalog je peknej na pohled Radostný horsi je to s obsahem.
1) katalog obasahuje jak aplikace pro Touchpad, tak aplikace pro stare legacy zarizeni. U kazde polozky je videt hned v seznamu aplikaci, ze je urcena pro Touchpad, ale neda se podle tohoto identifikatoru filtrovat, tedy neni mozne si nechat zobrazit jen aplikace specialne urcene pro touchpad
2) prihlasil jsem se do touchpadu svym Palm PRE profilem. Po prihlaseni doslo k automatickemu stazeni skoro vsech aplikaci, vcetne tech placenych. Zatim si ty chybejici aplikace vysvetluji tim, ze u nich neni nastaveny priznak pro Touchpad (moje domnenka)
3) bohuzel krok 2 ma jednu podstatnou vadu - programatori aplikaci udelali to, ze pro aplikace vytvorili druhou se jmenem HD -> napriklad Angry Birds a Angry Birds HD. Coz vlastne znamena, ze se mi do aplikaci stahla aplikace Angry Birds Rio kterou mam na Palm PRE a za Angry Birds Rio HD bych mel vlastne znova zaplatit. Dale neni moc jasne, co udelat na touchpadu s tou ne HD aplikaci, zda pujde smazat tak, aby se mi nesmazala zaroven i v profilu, protoze bych ji rad dostal synchronizovanou do budouciho Pre3.
4) Uz se na internetu objevilo nekolik uzivatelu, kteri maji problemy se zadanim platebni karty. Ja bohuzel patrim mezi tuhle skupinku. Projevuje se to tak, ze pri vyberu zeme platebni karty jsou k dispozici jen USA, Kanada a Mexico. Podle vseho to vypada na nejakou chybu v datech v mem profilu jeste z dob WebOS 1.0, ze nejake policko tam neni vyplneno a App katalog pak pouzije defaultni hodnotu. Uz se mi na foru ozval nejaky clovek, abych mu poslal jmeno profilu, ze na to nekde u HP otevre ticket a fixne to, tak dam vedet jak jsem dopadl.
5) Stahovani a instalace aplikaci je proti Palm PRE pekelne rychla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 08. červenec, 2011 15:00    Předmět: Citovat

Tak to vypadá na klasické dětské nemoci. Jen aby to někdo odladil. Jinak ty jsi na Pre 1 normálně kupoval aplikace s českou platební kartou?
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
milanroubal
nováček
nováček


Registrace: 22.12. 2005
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: pá 08. červenec, 2011 15:04    Předmět: Citovat

Ne, s nemeckou. Ja ani ceskou platebni kartu nemam, takze to nemuzu vyzkouset.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 08. červenec, 2011 15:22    Předmět: Citovat

No s českou mi to nešlo. A celkově bys praktickou použitelnost TouchPadu hodnotil jak?
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
milanroubal
nováček
nováček


Registrace: 22.12. 2005
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: pá 08. červenec, 2011 16:04    Předmět: Citovat

No zadny jiny tablet jsem v ruce nedrzel, tak nemam moznost srovnavat.
Hardware:
+ Vydrz baterie je velice dobra, vcera vecer jsem si s tim hral pres 4 hodiny a dostal jsem baterii na 50 procent.
+ Kamerka na skype telefonovani dava pekny obraz
- Ovladani hlasitosti alespon na kusu co mam ja se docela klepe a vydava nepekny zvuk, zvlaste kdyz clovek busi do displaye pri hrani nejake hry.
- na vysku se drzi dobre, ale na sirku je to uz pro drzeni v jedne ruce dost tezke. Zvlaste to jak to ma hladky zadni kryt, tak mam kazdou chvili pocit ze mi to musi vyklouznout. dost by tomu pomohl uzky gumovy prouzek, na kterem by mel clovek polozene bubinky prstu aby to tolik neklouzalo. Mozna je to tim, ze na to nemam zadne pouzdro a ze kdyz to clovek bude drzet v pouzdru, tak to bude jine.
+ Reproduktorky hraji pekne a hlasite
+ Libi se mi nabijeci stojanek a prepinani do prezentacniho modu, pekne
- Neda se to nabit z pocitace, je potreba to nabijet ze zdroje. Zdroje jsou nove, dodavaji 2A. Zajimalo by me, zda jsou ty zdroje zamenitelne - tedy zda lze se zdrojem pro Pre nabijet Touchpad a naopak, abych nemusel vozit 2. Budu to muset vyzkouset.

Software:
+ Nektere aplikace se mi zdaji jako hodne povedene, moc se mi libi treba emailovy klient
- Zatim moc nechapu ovladani. Pri prechodu na WebOS jsem stale nekde hledal tlacitko zrusit, nez jsem se naucil ovladani gestem back. Tady uz je tlacitko back a jako kdyby bylo v kazde aplikaci uplne jinde, vypadalo jinak, ... Take nevim jak udelat back gesto v aplikacich pro originalni WebOS. Asi bude potreba si ten navod prece jen precist.
+ Prohlizeni internetu je hodne svizne, flash funguje dobre, jen by to chtelo mit moznost ho take vypnout.
+ Skype jsem vyzkousel vcetne videohovoru, pekne.
+ Pekny je prezentacni mod na nabijecce. Spusti se predvolena aplikace (zatim je moznost hodiny a prohlizeni fotek).
- Amazon kindle aplikace je zatim bohuzel jen zastupce, ze dorazi pozdeji.
+ SW klavesnice docela ujde, no popravde jsem s ni zatim psal jen URL do browseru
- multimedia jsem zatim nevyzkousel, chtelo by to DLNA klienta do domaci site.

Celkove se mi to libi a az se odladi prvotni softwarove neduhy, tak bych rekl ze se tim budu spokojen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 08. červenec, 2011 16:40    Předmět: Citovat

Ještě by mě zajímalo, jestli jsi už odpozoroval, jak je tam citlivá wi-fi anténa. V Palm Pre je totiž docela slabá a pokud je slabý signál, tak už se nechytá.
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Gyd
nováček
nováček


Registrace: 7.12. 2010
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: so 09. červenec, 2011 15:16    Předmět: Citovat

Mě zajímá to ovládání, absence gesture area mě dost mrzí a staré aplikace s tím bodou IMO mít dost problém.
_________________
Píšu http://palmpreblog.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
milanroubal
nováček
nováček


Registrace: 22.12. 2005
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: ne 10. červenec, 2011 12:33    Předmět: Citovat

Tak WiFi nevim jak zmerit, ale vsude po byte ma ten ukazatel vsechny 3 carky i na mistech, kde puvodni Pre kleslo o jednu dolu, tak mozna lepsi bude, ale o kolik to nevim jak zjistit.

Stare aplikace se daji rozdelit do 2 druhu - ty ktere zustanou male v rozliseni ala PRE a ty ktere se zvetsi na fullscreen. Ty male to maji jednoduche, maji kolem sebe namalovany obrazek telefonu a na tom obrazku funguje gesto zpet bez problemu. Ty velke (napriklad Woodenigma) ten problem maji a zatim netusim jak tam back vyvolat.

Jinak catalog uz mam evropsky a je videt, ze je jiny nez ten americky, chybeji tam USA specificke aplikace treba pro streamovani videa a podobne. V tom evropskem lze zadat v soucasnosti kreditku z 9 statu, jsou to Spanelsko, Irsko, Velka Britani, Francie, Nemecko, Holandsko, Belgie, Lucembursko a Rakousko. V menu pro zadani kreditky je vyber z techto statu, nezavisi tedy na nastaveni locale samotneho pristroje. Locale ovlivnuje napriklad nastaveni jazyka v prohlizeci, jazyk systemu a podobne. Cestina tu zatim neni, uvidime zda pujde dodelat jako v pripade Palm Pre. Formaty cisel obsahuji vetsinu zemi sveta, tady je mozne Ceskou Republiku zvolit. V pripade virtualni klavesnice je zatim mozne zvolit 4 jazyky, u kazdeho je varianta qwerty, qwertz a azerty. Je mozne zvolit vice nez jednu klavesnici a mezi nima prepinat. Znaky s diakritikou se pisou podrzenim te klavesy a vyberem, nektere ceske znaky tam chybeji.

Pro prehravani multimedii je tam prehravac muziky a videa. Na video format je tedy hodne vybiravej, temer jakekoliv video se musi pro pouziti prekonvertovat. Ja pouzil program Format Factory a profil Ipad, pak to video jede dobre. Videa jsou videt jako ikony bez jmena, takze je potreba do nich vlozit obrazek, aby clovek vedel co je to za video. Da se udelat programem mp3tag. Uz to zvlada adresare a ne jen linearni seznam, kazdy adresar se objevi jako separatni Album.

To klepajici tlacitko na ovladani hlasitosti jsem vyresim prelepenim malinkym kouskem pruhledne lepenky, neni to vubec videt a prestalo to klepat.

V prohlizeci jsem objevil volbu, ze se da flash uplne vypnout a druhou ze se da vypnout autoload. Tak jsem autoload vypnul, ale flash se stale nacita, tak nevim jak to presne ma fungovat.

Vynikajici je funkce Rotation lock, kdy se da zabranit aplikaci aby se samovolne otacela pri manipulaci. To mi na Pre hodne chybelo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 10. červenec, 2011 18:07    Předmět: Citovat

No zatím je těch nepříjemných drobností poměrně dost. Konkrétně ta diakritika je třeba pro mě dost kritická. Zrovna takovéto problémy z dob starého Palmu bych od HP nečekal. Smutný
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
milanroubal
nováček
nováček


Registrace: 22.12. 2005
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: ne 10. červenec, 2011 18:19    Předmět: Citovat

Je videt, ze system zatim s takovou exotickou zemi, jako je ta nase, zatim nepocita. Predpokladam, ze psani cestiny bude mit jednoduche reseni v principu stejne jako zde http://www.palmcesky.cz/ pro telefony. Ja s diakritikou nepisu nikdy, takze to pro me neni zadny problem. Se zobrazovanim cestiny neni problem vubec nikde, stejne jako na Pre.

Nejblizsi OTA update dost z techto problemu resi, bohuzel vsechny informace jsou zatim NDA, takze nemuzu napsat nic blizsiho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jkf
plavčík
plavčík


Registrace: 24.4. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: ne 10. červenec, 2011 19:46    Předmět: Citovat

milanroubal napsal:

Jinak catalog uz mam evropsky a je videt, ze je jiny nez ten americky, chybeji tam USA specificke aplikace treba pro streamovani videa a podobne. V tom evropskem lze zadat v soucasnosti kreditku z 9 statu, jsou to Spanelsko, Irsko, Velka Britani, Francie, Nemecko, Holandsko, Belgie, Lucembursko a Rakousko.


Nebylo to tim ze jsi aktivoval Pre s jazykem English - US? Nedavno probehla spravicka ze App Catalog nebude brat stat uzivatele podle SIM karty s kterou byl aktivovanej profil (TouchPad zadnou nema) ale podle jazykoveho nastaveni.

Ja jsem aktivoval Pre se SIMkou O2-de s nastavenou anglictinou a kdyz se podivam do svyho profilu tak tam mam Country: USA.

Muzes nejak podrobnej popsat jak probihala ta zmena?

TouchPad se chystam objednat tenhle tyden ale tohle mne trochu strasilo, kde budu zhanet americkou kreditku.
_________________
Palm Vx -> Tungsten T3 -> SE P910i -> Palm T|X -> Palm Pre -> HP Pre3 + HP TouchPad -> Xperia V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
milanroubal
nováček
nováček


Registrace: 22.12. 2005
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: ne 10. červenec, 2011 22:02    Předmět: Citovat

Ne, Pre bylo aktivovane s nemeckou simkartou, jazyk anglictina, stat Anglie (takze nikoliv USA). Take jsem v nem mel zadanou nemeckou kreditku. To same jsem udelal s touchpadem, zvolil jsem anglictinu a anglii a stejne mi to dalo USA katalog. Napsal jsem to na http://forums.palm.com/t5/HP-TouchPad-Software-Hardware/HP-Touchpad-Palm-PRE-account-and-German-credit-card/td-p/343590 kde se ozval clovek Anachronistic, ze mu staci napsat private message s emailem pouzitym pri registraci toho touchpadu a zaridi prepnuti katalogu. Druhy den byl katalog evropsky a uz pak o te vlozene kreditce vedel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jkf
plavčík
plavčík


Registrace: 24.4. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: st 13. červenec, 2011 18:59    Předmět: TouchPad pristal Citovat

Tak uz ho mam doma aj ja.
S App katalogem zadnej problem, kartu jsem zadavat nemusel - byla spravne prevzata z Pre. Zeme Nemecko, ceny v Eurech.
_________________
Palm Vx -> Tungsten T3 -> SE P910i -> Palm T|X -> Palm Pre -> HP Pre3 + HP TouchPad -> Xperia V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412