Fórum - Zobrazit téma - Místo, místo, místo - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Místo, místo, místo
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm OS
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
majki
plavčík
plavčík


Registrace: 12.1. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: pá 01. září, 2006 18:42    Předmět: Místo, místo, místo Citovat

Vzhledem k poměrně bouřlivé diskuzi o zásazích do ROM apd. bych se chtěl zeptat jaké jsou možnosti zvětšení místa pro programy... Moje T3 má sice hezkých pár MB, ale prográmky taky Smutný(
Díky za každou radu !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
majki
plavčík
plavčík


Registrace: 12.1. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: so 02. září, 2006 22:00    Předmět: Citovat

Prosím prosím smutně koukám
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: so 02. září, 2006 22:13    Předmět: Citovat

No pár mega můžeš získat. Stačí zkusit JackFlash, není to nic složitého. Ale to riziko poškození obsahu ROM (a tudíž funkčnosti palma) bych opravdu nepodceňoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: ne 03. září, 2006 10:52    Předmět: Citovat

Říkám stále a stále: ceny SD karet se pohybují již od 320Kč. 1GB Hi speed karta se dá sehnat za 680Kč. Já osobně bych investoval do karty než laboroval s ROM. Aplikace co jsou náhražky systémových prostě hodit do RAM, to ostatní na kartu (přes Power Run, Zlauncher,.....). Přijde mi blbost kvůli pár MB riskovat poškození přístroje za 5000Kč, když se pod 1000Kč dá pořídit karta.. Pochybující
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: ne 03. září, 2006 12:16    Předmět: Vyhoda Citovat

jacktalking napsal:
Říkám stále a stále: ceny SD karet se pohybují již od 320Kč. 1GB Hi speed karta se dá sehnat za 680Kč. Já osobně bych investoval do karty než laboroval s ROM. Aplikace co jsou náhražky systémových prostě hodit do RAM, to ostatní na kartu (přes Power Run, Zlauncher,.....). Přijde mi blbost kvůli pár MB riskovat poškození přístroje za 5000Kč, když se pod 1000Kč dá pořídit karta.. Pochybující


No zase v ROM to mas k dispozici treba hned po hardresetu, jako nejvetsi blbost mi prijde ze palm nama tu pamet dostupnou bez specialnich apps.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 03. září, 2006 12:59    Předmět: Citovat

Zpřístupnit ROM přímo Palmem? No to by byl pěknej bordel! To bychom pak museli mít speciální oddělení jen na řešení reklamací zmrvených ROM. Už takhle jich k nám chodí spousta - hlavně po Mirovo kouzlení Pochybující
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: ne 03. září, 2006 15:30    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Zpřístupnit ROM přímo Palmem? No to by byl pěknej bordel! To bychom pak museli mít speciální oddělení jen na řešení reklamací zmrvených ROM. Už takhle jich k nám chodí spousta - hlavně po Mirovo kouzlení Pochybující


No ja myslel jen tu volnou cast, pripadne pridat jedno volne misto na dalsi jazyk. S tou Mirovou ROM jsi me docela zklamal, ja planoval ze si jednou koupim treo a dam ji tam. Ale netusil jsem ze se jich tolik nepovede.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
majki
plavčík
plavčík


Registrace: 12.1. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: ne 03. září, 2006 17:57    Předmět: Citovat

Já právě jackflash zkoušel a chvíli to vypadalo, že to palm nepřežil... Zachránila mě záloha ROM. I když netuším co tomu palmu chybělo, tak se musím přiklonit k Badelovu názoru, že lepší je do ROM nešťourat.
Je nějaká sofistikovanější možnost řešení než mít aplikace na SD kartě, v případě potřeby ji instalovat a po použití smazat?
díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nosferatu135
plavčík
plavčík


Registrace: 1.5. 2006
Příspěvky: 171
Bydliště: Odolena Voda

PříspěvekZaslal: po 04. září, 2006 14:25    Předmět: Citovat

Podle mně je SD dost sofistikované řešení. Používám jich víc, 256 MB, kde mám důležité programy, utility, zálohy, zálohovací program atd. S touhle kartou neexperimentuji, protože to je "druhem mozek" palmu. Pak mám 1GB, kde mám multimédia a méně důležité aplikace (experimenty) a multimedia (převážně mp3) a 2 GB, kde jsou jen multimedia (převážně filmy), protože T3 na ní neumí zapisovat. Plus na všech mám pro snadnější čištění DestallerLite. V paměti mám tedy jen důležité aplikace, utility a aplikace, co nepodporují kartu
_________________
De Mortuis Nil Nisi Bene

Tungsten T3 + RS MMC 1GB + SD 2GB
Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: po 04. září, 2006 16:30    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Zpřístupnit ROM přímo Palmem? No to by byl pěknej bordel! To bychom pak museli mít speciální oddělení jen na řešení reklamací zmrvených ROM. Už takhle jich k nám chodí spousta - hlavně po Mirovo kouzlení Pochybující

Pokud to není tajné, bylo by možné sdělit počet přístrojů co jde na reklamaci s ROM? A taky esli se všechny reklamace uznají nebo ne, případně kolik se jich odmítne. Dost mě to zajímá Šokovaný

nox napsal:

No ja myslel jen tu volnou cast, pripadne pridat jedno volne misto na dalsi jazyk. S tou Mirovou ROM jsi me docela zklamal, ja planoval ze si jednou koupim treo a dam ji tam. Ale netusil jsem ze se jich tolik nepovede.

To není jen s Mirovo ROM. Na Treo 650 si dělá ROM skoro každej kdo má do pr*ele díru Pobavený A Treo 650 to dost špatně rozdýchává, podle příspěvků na různých fórech

nosferatu135 napsal:
Podle mně je..........

Přesně můj případ. Náhrady PIM a rezidentní aplikace nechávám VŽDY v RAM. To ostatní dávám na kartu, třeba pomocí PowerRUN. Samozřejmě si v PALMu vždy nechám volné místo velikosti největší aplikace co je na kartě.

S MP3 problém nemám, jelikož PALM není MP3 přehrávač, veškerou muziku předělám do WMA 96kb a vejde se mi toho tam tak cca 3x víc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
janp
nováček
nováček


Registrace: 20.2. 2005
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: po 04. září, 2006 19:03    Předmět: Nestoji to za to Citovat

Pro majkiho Ano, v mladi /myslim palmu/ jsem s Jackspratem a podobnymi programky koketoval, to jeste palmy karty nemely a snad to melo nejaky maly smysl. Ale ted je to naprosta blbost, jedine, co potrebuje zvetsit je heap pamet u nekterych palmu, ale jinak bych se na laborovani vykaslal, snad krome vymazani nejakych potrebnych jazyku.... Povaz, ze za rok nebo dva vytahnes stareho palma s polovickou romky a budes ji shanet. Je to zabava a vysledek je moc prace a maly uzitek.
Honza
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
chaoos
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 6.12. 2004
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: po 04. září, 2006 19:46    Předmět: Citovat

nosferatu135 napsal:
a 2 GB, kde jsou jen multimedia (převážně filmy), protože T3 na ní neumí zapisovat. Plus na všech mám pro snadnější čištění DestallerLite. V paměti mám tedy jen důležité aplikace, utility a aplikace, co nepodporují kartu


nevyresil by to nejaky ten FAT32 patch ? resi to problemy s velkymi kartami ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
chaoos
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 6.12. 2004
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: po 04. září, 2006 19:49    Předmět: Citovat

Jinak se pridavam k tomu, ze bych hratky s JackSprat a JackFlash prilis nedoporucoval ... je to zbytecny hazard ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
majki
plavčík
plavčík


Registrace: 12.1. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: po 04. září, 2006 21:58    Předmět: Citovat

Mam ted 512 SD kartu, tak radeji fakt necham ROMku ROMkou Radostný
Ale je to docela skoda, ze clovek nemuze vyhazet programy, ktery nikdy nepouziva a jenom zabiraj misto... Bohuzel palm Jacksprat a Jackflash nejak nerozchodil a byl jsem z toho chvili na prasky. Nastesti jsem mel zalohu a podarilo se mi to nahodit.
Kdyz ten palm exnul, tak nereagoval ani na hard reset, natoz treba obycejny on\off Vysmátý . Nevite jak se da palm zresetovat jinak? Nastesti pote co dosla baterka sel zapnout. Diky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: út 05. září, 2006 0:11    Předmět: Citovat

chaoos napsal:
nosferatu135 napsal:
a 2 GB, kde jsou jen multimedia (převážně filmy), protože T3 na ní neumí zapisovat. Plus na všech mám pro snadnější čištění DestallerLite. V paměti mám tedy jen důležité aplikace, utility a aplikace, co nepodporují kartu


nevyresil by to nejaky ten FAT32 patch ? resi to problemy s velkymi kartami ...

Dle mého nikoliv, protože FAT16 s 2GB musí jít (dle standardu)...

majki napsal:
Mam ted 512 SD kartu, tak radeji fakt necham ROMku ROMkou Radostný
Ale je to docela skoda, ze clovek nemuze vyhazet programy, ktery nikdy nepouziva a jenom zabiraj misto... Bohuzel palm Jacksprat a Jackflash nejak nerozchodil a byl jsem z toho chvili na prasky. Nastesti jsem mel zalohu a podarilo se mi to nahodit.
Kdyz ten palm exnul, tak nereagoval ani na hard reset, natoz treba obycejny on\off Vysmátý . Nevite jak se da palm zresetovat jinak? Nastesti pote co dosla baterka sel zapnout. Diky

Když máš 512MB kartu, proč vyhazovat nějakou součást co má třeba 200kb? Zcela zbytečné... Toto jsem neřešil ani na Zire 31 se 128MB kartou... No a s 1GB už vůbec ne. Nevadí mi že v ROM mám jazyky co nepotřebuju, jejich velikost je prostě taková že mě to nevytrhne v poměru k velikosti SD. Kdyby to mělo vše třeba 10MB tak bych možná experimentoval, ale pokud se jedná o řádově MB, není u mě o čem diskutovat..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nosferatu135
plavčík
plavčík


Registrace: 1.5. 2006
Příspěvky: 171
Bydliště: Odolena Voda

PříspěvekZaslal: út 05. září, 2006 7:24    Předmět: Citovat

chaoos napsal:
nosferatu135 napsal:
a 2 GB, kde jsou jen multimedia (převážně filmy), protože T3 na ní neumí zapisovat. Plus na všech mám pro snadnější čištění DestallerLite. V paměti mám tedy jen důležité aplikace, utility a aplikace, co nepodporují kartu


nevyresil by to nejaky ten FAT32 patch ? resi to problemy s velkymi kartami ...


To jsem nezkoušel, ale stejně tam ty filmy musím dávat přes PC, takže opravdu nevadí, když je nemůžu vymazat. Jen občas prudí, že si nemůžu u mp3 upravit ID3tag. Ale to je opravdu jen detail. BTW tu kartu jsem musel naformátovat v PC ve formátu FAT (ne FAT32), jinak ji palm vůbec neznal. Úplně poprvý jsem měl půjčenou kámošovu, kterou naformátoval ve foťáku.
_________________
De Mortuis Nil Nisi Bene

Tungsten T3 + RS MMC 1GB + SD 2GB
Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út 05. září, 2006 8:59    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:
Když máš 512MB kartu, proč vyhazovat nějakou součást co má třeba 200kb? Zcela zbytečné... Toto jsem neřešil ani na Zire 31 se 128MB kartou... No a s 1GB už vůbec ne. Nevadí mi že v ROM mám jazyky co nepotřebuju, jejich velikost je prostě taková že mě to nevytrhne v poměru k velikosti SD. Kdyby to mělo vše třeba 10MB tak bych možná experimentoval, ale pokud se jedná o řádově MB, není u mě o čem diskutovat..

To jsou krásné řeči, ale realita je taková, že jsou programy, které prostě v RAM být musí. U jiných je zase spouštění z karty neúnosně pomalé. Já sám mám 4 GB SD kartu, ale je mi to na nic, když potřebuji mít v paměti nějaké rezidenťáky. Potom je úprava ROM skvělé řešení, ikdyž netvrdím že úplně bezpečné. Ale je to stejné riziko, jako při provádění standardního updatu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 05. září, 2006 9:05    Předmět: Citovat

1. Umístění v ROM ti pro šetření místa v RAM vůbec nepomůže, protože rezidenťáky se při běhu stejně přesouvají z ROM do RAM.

2. Stejně bezpečné jako standardní update to určitě není, ten totiž zasahuje jen do těch částí ROM, kde to ničemu nevadí (narozdíl od experimentujícího uživatele).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út 05. září, 2006 10:20    Předmět: Citovat

Badel napsal:
1. Umístění v ROM ti pro šetření místa v RAM vůbec nepomůže, protože rezidenťáky se při běhu stejně přesouvají z ROM do RAM.

To je sice pravda, ale já jsem pod pojmem RAM myslel NVFS. Všiml jsem si totiž, že tady se ve velkém změňuje RAM a NVFS, tak jsem chtěl zapadnout do davu.

Badel napsal:
2. Stejně bezpečné jako standardní update to určitě není, ten totiž zasahuje jen do těch částí ROM, kde to ničemu nevadí (narozdíl od experimentujícího uživatele).

Soubory nutné pro běh systému si smaže jenom člověk, který je padlý na hlavu. Ale je pravda, že takových je tady dost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 05. září, 2006 10:22    Předmět: Citovat

RAM a NVFS je v případě nových palmů totéž.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm OS Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412