Fórum - Zobrazit téma - Obnova OS - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Obnova OS
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm OS
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 28. srpen, 2006 18:41    Předmět: Citovat

Pokud se ti zde nikdo neozve s bezplatným řešením, můžeš to poslat na PalmHelp.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cyne
nováček
nováček


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po 28. srpen, 2006 19:14    Předmět: Citovat

no po netu se jeste ruzne potulovala evalvation verze ROM crafteru, kterej mel v sobe T3 romku a kterou jsi tam celou nahral, nebo jsi si ji predem upravil co jsi tam chtel, ovsem bezpecne. Nebo pokud to neobsahovalo primo ROMku dala se okopirovat z jine T3, ale nezkousel jsem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: út 29. srpen, 2006 19:47    Předmět: Re: Obnova OS Citovat

Ocard napsal:
Mám jeden problém, palmistický oříšek, bych to nazval.
Různé druhy Palmů a jiných kapesních rozumbradů vlastním a různě střídám už bezmála deset let.
Co se však nestalo.
Vždycky (jak je známo) je nedostatek paměti. Na předchozích strojích jsem si vždy ke své spokojenosti pomocí JackFlash a JackSprat vykuchal z flesh paměti palmu nepotřebné aplikace, jazykové mutace a naopak tam nasypal věci, které se mi hodili a o které v případě hardresetu jsem nepřišel.
No ale jak šel čas, zjišťuji že u mé dva roky staré T3 se při používání novějšího softu po upgrade začínají kupit chyby. Je nanejvýš pravděpodobné, že jsem spolu nepotřebným smetím vymetl z flasky i něco potřebného.

Proto volám do světa, kdo mi pomůže? Jsem rozhodnut reflashnout původní OS, ale nemám jej.
Pomozte. Díky. I odborníci za úplatu. Díky.

Sice přímo nepomůžu, ale rada:
Aplikace v ROM jsou nějak provázané. Dejme tomu že vestavěný kalendář bude odkazovat na adresu ABCDEF do adresáře. Pokud si ale změníš vestavěný adresář či kalendář za něco jiného, už to na adresu ABCDEF odkazovat nemusí a bude to třeba jen na ABCDF a je to. Prostě "rovnováha" je porušena.

Nemám nic proti Mirovi, neznám ho osobně, prostě poho. Ale myslím že je to trochu blázen že takhle experimentuje s ROM..
Pro přístroje co mají slot na paměťovku je to zbytečnost - holt nechám vestavěné aplikace jak jsou a nainstaluju si vlastní a původních si všímat nemusím. Ale dávat si tam ROM jen kvůli tomu že tam je něco jiného, neoficiálního?... Rozpačitý
Nehledě na to že ROM má pouze určitej počet zápisů, pak to hasne.. Rozpačitý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út 29. srpen, 2006 21:48    Předmět: Re: Obnova OS Citovat

jacktalking napsal:
Sice přímo nepomůžu, ale rada:
Aplikace v ROM jsou nějak provázané. Dejme tomu že vestavěný kalendář bude odkazovat na adresu ABCDEF do adresáře. Pokud si ale změníš vestavěný adresář či kalendář za něco jiného, už to na adresu ABCDEF odkazovat nemusí a bude to třeba jen na ABCDF a je to. Prostě "rovnováha" je porušena.

Nemám nic proti Mirovi, neznám ho osobně, prostě poho. Ale myslím že je to trochu blázen že takhle experimentuje s ROM..
Pro přístroje co mají slot na paměťovku je to zbytečnost - holt nechám vestavěné aplikace jak jsou a nainstaluju si vlastní a původních si všímat nemusím. Ale dávat si tam ROM jen kvůli tomu že tam je něco jiného, neoficiálního?... Rozpačitý
Nehledě na to že ROM má pouze určitej počet zápisů, pak to hasne.. Rozpačitý

Nejsem sice fanoušek Mirovy ROM, a ani ji nepoužívám, ale musím se ozvat proti některým tvrzením, které zmínil jacktalking.

1. Pokud vyhážu aplikace a jazykové mutace, které nepotřebuji, tak mi nehrozí žádné nebezpečí. Problém nastává jen v případě, že smažu soubor, který je nutný pro chod systému. Ale od toho jsou zde seznamy souborů s jejich popisem.

2. Přeflashování ROM u Trea 650 je úplně stejná operace, jako zápis do vnitřní paměti. Pravděpodobnost, že při tom dojde k poškození flash ROM je menší, než při běžném používání.

3. Každý majitel Trea 650 ví, že to zbytečnost není. Stačí porovnat velikost vnitřní paměti Trea s jinými palmy.

Já sám používám opravenou ROM, kterou jsem si ovšem vyrobil sám. Vyházel jsem nepotřebné jazykové mutace a Versa Mail, přidal Snapper Mail, ZLauncher a nějaké další aplikace. Zároveň jsem zmenšil ROM partition, takže teď mám o 1,3 MB větší vnitřní paměť. Kdybych nepoužíval upravenou ROM, tak bych měl o 3 MB menší volnou vnitřní paměť, a to mi už stojí za trochu rizika.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 29. srpen, 2006 22:49    Předmět: Re: Obnova OS Citovat

killinghawk napsal:

2. Přeflashování ROM u Trea 650 je úplně stejná operace, jako zápis do vnitřní paměti. Pravděpodobnost, že při tom dojde k poškození flash ROM je menší, než při běžném používání.


Z čeho tak usuzuješ? Přeflashování ROM vede velmi často k jejímu poškození a to dokonce i při instalaci oficiálních updatů. Takovéto případy řešíme velice často a Palm má pro tyto opravy dokonce vytvořenou samostatnou servisní kategorii. Hrát si s ROM tudíž skutečně není taková legrace, jak se z mnohých internetových fór může zdát. ...a přijít o záruku jen kvůli experimentům...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út 29. srpen, 2006 22:55    Předmět: Re: Obnova OS Citovat

Badel napsal:
Z čeho tak usuzuješ? Přeflashování ROM vede velmi často k jejímu poškození a to dokonce i při instalaci oficiálních updatů. Takovéto případy řešíme velice často a Palm má pro tyto opravy dokonce vytvořenou samostatnou servisní kategorii. Hrát si s ROM tudíž skutečně není taková legrace, jak se z mnohých internetových fór může zdát. ...a přijít o záruku jen kvůli experimentům...

ROM totiž není nic jiného než část flash ROM vyhrazená pro ROM partition. Pokud zmenším ROM partition, tak se uvolněné místo automaticky převede na NVFS. Flashování ROM je tedy naprosto stejná operace, jako zápis do vnitřní paměti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 29. srpen, 2006 23:02    Předmět: Citovat

Realita je ovšem taková, že to nezřídka končí smrtí přístroje, kterou dokáže řešit jen servis Palmu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út 29. srpen, 2006 23:06    Předmět: Citovat

Pokud při flashování opravdu dojde k poškození přístroje, pak se obvykle jedná o chybu při instalaci, nebo o krátkodobou chybu, kterou lze napravit dalším přeflashováním. Riziko, že se přitom fyzicky poškodí samotná flash ROM, je ale úplně stejné jako při běžném používání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 29. srpen, 2006 23:16    Předmět: Citovat

Problém je ale v tom, že poškození obsahu ROM může vést ke stavu, kdy přístroj již není schopen žádného opravného přeflashování a právě to se také často stává.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st 30. srpen, 2006 7:44    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Problém je ale v tom, že poškození obsahu ROM může vést ke stavu, kdy přístroj již není schopen žádného opravného přeflashování a právě to se také často stává.

Pokud u Trea 650 dojde k takové chybě, pak stačí provést přeflashování přes USB pomocí Treo ROM Tool, nebo použít utilitu pro obnovu systému, která je dostupná na internetu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 30. srpen, 2006 11:29    Předmět: Re: Obnova OS Citovat

killinghawk napsal:

Nejsem sic....

Jakákoliv nestandardní operace (viz flashování rom) je prostě nestandardní operace. Může se stát něco špatného a pak si můžeš akorát nadávat. Mám zkušenost s mobilama, tam je to o to horší že reklamaci neuznají

3MB stojí za trochu rizika? Nevím nevím, ale pro mě to nestojí. To si radši koupím 1GB kartu za 700-1000Kč, než abych riskoval přístroj v hodnotě několika tisíc Kč..

killinghawk napsal:

ROM totiž není nic jiného než část flash ROM vyhrazená pro ROM partition. Pokud zmenším ROM partition, tak se uvolněné místo automaticky převede na NVFS. Flashování ROM je tedy naprosto stejná operace, jako zápis do vnitřní paměti.

Ano, to víme. Ale také mnoho lidí pamatuje co Dmitry (ano, fakt ho nemusím) odpálil zařízení když si hrál s UDMH..
Mimo to, jediné co o tom víme je to co píšeš. Ale nevíme nic bližšího...
Prostě co se nedá udělat normálně bych ani nedělal. Ale "každý svého štěstí strůjcem"

killinghawk napsal:
Pokud při flashování opravdu dojde k poškození přístroje, pak se obvykle jedná o chybu při instalaci, nebo o krátkodobou chybu, kterou lze napravit dalším přeflashováním. Riziko, že se přitom fyzicky poškodí samotná flash ROM, je ale úplně stejné jako při běžném používání.

Jak z diskuze ohledně Mirovo ROM, tak z vlastní zkušenosti vím že ne vždy se podaří po neúspěšném flashování naflashovat zpět. V životě jsem odpálil Siemens C35i. Dělal jsem jich spoustu, spousta mi umřela ale šla opravit. Ale takhle jedna už ne. To samé s DVD mechanikou,..

killinghawk napsal:

Pokud u Trea 650 dojde k takové chybě, pak stačí provést přeflashování přes USB pomocí Treo ROM Tool, nebo použít utilitu pro obnovu systému, která je dostupná na internetu.

Může se stát to, že ROM kisne tak že už jí nic nepomůže a nic nepůjde nahrát. Zastaví se to třeba v 20% a napíše nějakou chybu.


Vůbec se divím, že PALM přístroje flashované nevrací zpět zákazníkovi...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st 30. srpen, 2006 13:09    Předmět: Re: Obnova OS Citovat

jacktalking napsal:
Může se stát to, že ROM kisne tak že už jí nic nepomůže a nic nepůjde nahrát. Zastaví se to třeba v 20% a napíše nějakou chybu.

Jde v zásadě o to, zda se při flashování přepisuje bootloader, který používá Treo ROM Tool k updatu ROM. Pokud tam zůstává trvale, pak nehrozí žádné nebezpečí, a to ani když se flashování zastaví na 20%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 30. srpen, 2006 13:20    Předmět: Re: Obnova OS Citovat

killinghawk napsal:

Jde v zásadě o to, zda se při flashování přepisuje bootloader, který používá Treo ROM Tool k updatu ROM. Pokud tam zůstává trvale, pak nehrozí žádné nebezpečí, a to ani když se flashování zastaví na 20%.

Tak to je bohužel omyl Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st 30. srpen, 2006 14:03    Předmět: Re: Obnova OS Citovat

jacktalking napsal:
Tak to je bohužel omyl Mrkající

Nevím jestli je to omyl, ještě se mi to nestalo. Proto jsem to řekl jenom jako hypotézu. Až se mi to stane, tak se o tom můžeme dál bavit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 30. srpen, 2006 21:27    Předmět: Citovat

Tak přemýšlím, jestli téma flashování tak trochu nehraničí s warezem. Na stránky s oficiální podporou pro Palm produkty se tohle každopádně moc nehodí... Neutrální
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 30. srpen, 2006 22:11    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Tak přemýšlím, jestli téma flashování tak trochu nehraničí s warezem. Na stránky s oficiální podporou pro Palm produkty se tohle každopádně moc nehodí... Neutrální

Pokud není vyloženě dán odkaz na stažení upravené ROM, případně není uveden návod jak obejít jánevímco, je to asi jako mluvit o tom že jsem jel v obci, kde je 50km/h, s novým Ferrari
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pcernik
nováček
nováček


Registrace: 28.1. 2006
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt 31. srpen, 2006 9:01    Předmět: Rozbita ROM u Trea 650 Citovat

Nevite nekdo jak dlouho trva panum od PalmHelpu nez opravi vadnou ROM kterou jsem si oddelal pri prvnim pokusu nahrat svoji vlastni upravenou ROM? Stydící se Jaka je sance uspesne opravy? ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
milanv
>> redaktor <<
>> redaktor <<


Registrace: 31.7. 2005
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: čt 31. srpen, 2006 18:24    Předmět: Citovat

A to opravdu nejde opravit svépomocí? Co to Treo dělá (nebo nedělá)?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
majki
plavčík
plavčík


Registrace: 12.1. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: pá 01. září, 2006 19:20    Předmět: Citovat

Já jsem si teď nedávno také hrál s jacksprat a jackflash, vše se tvářilo ok, ale ejhle začala pak padat jedna věc za druhou a stav kdy po resetu nešel palm zapnout nebyl moc vzácný...
Mám kdyžtak zálohu ROM uděla jackspratem než sem do toho hrabal, tak kdyžtak můžu poskytnout Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: pá 01. září, 2006 20:02    Předmět: Citovat

majki napsal:
Já jsem si teď nedávno také hrál s jacksprat a jackflash, vše se tvářilo ok, ale ejhle začala pak padat jedna věc za druhou a stav kdy po resetu nešel palm zapnout nebyl moc vzácný...
Mám kdyžtak zálohu ROM uděla jackspratem než sem do toho hrabal, tak kdyžtak můžu poskytnout Radostný


Trochu OT: Z doslechu mám informaci, že záloha ROM z TX nefungovala na jiné TX.. Ta druhá TX nakonec nešla ani obnovit, prostě mrtvá
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm OS Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412