Fórum - Zobrazit téma - S.O.S.! Baterie - Countdown syndrom - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

S.O.S.! Baterie - Countdown syndrom

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Servis
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lamanai2
nováček
nováček


Registrace: 26.11. 2008
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: st 26. listopad, 2008 12:26    Předmět: S.O.S.! Baterie - Countdown syndrom Citovat

Potřebuji radu. Je to tuším tak rok a půl, co jsem kupoval Palm Zire 72 ze zdejších repasů. Veliká spokojenost celkově.

Ale teď mi modrouš začíná chcípat. Respektive, nevím čím to je, ale baterka se začala chovat dost sebedestruktivně.

V práci mám nově Visty a zoho důvodu (Palm Desktop pro Visty je katastrofa) synchronizuji jen doma na XP. Protože jsem na Palmíku celkem existenčně závislej (kalendáře, kontakty, Supermemo, četba), do práce jsem si přinesl nabíjecí kablík a doma nabíjím přes USB.

Ale nabíjení v práci přes nabíječku dělá potíže. Někdy se zařízení nenabije vůbec (zelená kontrolka ale svítí), jindy, jako například dnes, se nabije, ale když ho pustím, procenta ubývají závratnou rychlostí, v podstatě to je skoro jako odpočítávání vteřin (dokonce i v pouhém Z-Launcheru, když s tím nic nedělám).

Čím to může být? Je to problém baterie, když se mi zdá, že při nabíjení přes USB je to ok (ale mohu se plést)? Nemůže baterku sosat nějaký program? Co s tím?

Ještě jedna věc - v poslední době jsem začal na Palmu hodně číst eKnihy a přijde mi, že to podivné chování může být spojenos tím. Nebo s nastávající zimou a změnami teploty?

Palm je pro mne dost důležitý (a na nový nemám), kalendář, úkolovník a Supermemo používám denně, stejně jako PalmFiction.

Předem díky za pomoc!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 26. listopad, 2008 13:02    Předmět: Citovat

No tak zkus ať chvíli funguje po hard resetu bez obnovy původních dat, jestli se něco změní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: čt 27. listopad, 2008 16:08    Předmět: Citovat

Jako první krok zkus battery reset. Na AC nabíječce ho ze zásuvky nabij "do plna" a pak ho, stále připojeného, bodni do zad. Měl by zahodit parametry počítadla a znova si ho zkalibrovat.
Na T680ce to zabralo jen napoprvé, a když mi počítadlo začalo šílet podruhé (v poledne 13% a klidně 4 hodiny provozu na 0%), nechal jsem ho dojít dokud se samo nevyplo a pak dal nabíjet na AC. Od té doby ukazuje přesně, jen to zase pomalu klesá (první indikátor je, že po odpojení AC nabíječky je okamžitě 80%).
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: ne 30. listopad, 2008 10:27    Předmět: Citovat

Nepouzivas nahodou program H (http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownloaddetails&lid=257) ? U toho je potvrzeny ze po spusteni silene zere baterku. Zastavi ho jen reset, ale kdyz ho spustis znova tak v cerpani drahocene energie pokracuje, jako by se nechumelilo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 01. prosinec, 2008 8:12    Předmět: Citovat

Takovýhle blbiny teda opravdu nepoužívám.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po 01. prosinec, 2008 9:32    Předmět: Citovat

Rad bych napsal sve zkusenost s baterkama a to hlavne v Zire72. Baterii jsem vymenoval celkem snad 5x a to na trech ruznych Z72. Bohuzel musim konstatovat, ze nektere typy baterii se takto zacaly chovat a nedalo se s nima nic udelat nez vymenit. Zajimave je, ze ve dvou pripadech mel toto na svedomi konektor bateri k desce. Je subtilni a po nekolika padech palma na zem, nebo mozna i otresech nemusi vzdy dobre drzet. U jednoho kusu to zpusobovalo stale resety a u druheho silene cviceni indikatoru baterie. V obou pripadech problem ZCELA vyresilo priletovani kabelu primo k desce, jako to ma treba Palm TX (zrejme se jiz poucili).
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 01. prosinec, 2008 17:16    Předmět: Citovat

To by odpovídalo. V důsledku poškození konektoru narostl přechodový odpor na němž docházelo k velkému úbytku napětí a měřák tím pádem měřil napětí na baterce podstatně nižší (součet úbytků napětí v obvodu je roven elektromotorickému napětí zdroje - 2. Kirchhoffův zákon).
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Servis Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412