Fórum - Zobrazit téma - Co používáte k chatování po ICQ ? - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Co používáte k chatování po ICQ ?
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Komunikace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
chaoos
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 6.12. 2004
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: út 15. srpen, 2006 14:59    Předmět: Co používáte k chatování po ICQ ? Citovat

Setkal jsem se v poslední době ve svém okolí k masovým přesunům uživatelů k různým programům. Nějak se jim mnou doporučený Verichat nezamlouvá, či co Vysmátý Pochybující

1.Co používáte k chatování vy a proč?
2.Znáte své náklady na chatování přes PDA?
3.Co používáte za GSM OP a jaký máte tarif ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 15. srpen, 2006 15:36    Předmět: Citovat

1. VeriChat, protože zvládá více typů IM současně, běží na pozadí, zvládá mobilní updatování a především je dlouhodobě pravidelně vyvíjen a tudíž i updatován.

2. Z palmu chatuji jen výjimečně, takže mé náklady jsou prakticky nulové.

3. Eurotel, tarif mám speciální - neveřejný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 15. srpen, 2006 17:40    Předmět: Citovat

...tak se zdá, že na palmech nikdo nechatuje Nažhavený
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út 15. srpen, 2006 18:22    Předmět: Citovat

Jak jsem již uvedl v jiném vlákně, já používám Chatopus hlavně kvůli tomu, že podporuje češtinu. Kromě toho je navíc menší, a lze ho dát do ROM se všemi soubory včetně souboru .pdb.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: út 15. srpen, 2006 19:51    Předmět: Citovat

Jasne že Chatopus. Je neuvěřitelně spolehlivý a stabilní, rychlý, dokonale integrovaný do PALM OS. Žádné prodlužování licence netřeba, žádné problémy s připojením, přímé spojení s jakýmkoliv Jabber serverem. Primitivní nastavení, nový Jabber účet v Chatopusu vytvoříte asi za 5s. Kdo dnes ještě používá ICQ (poslední zoufalci Radostný tak s ním je možné se spojit přes Jabber ICQ transport.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: út 15. srpen, 2006 20:36    Předmět: Mundu Citovat

Je tu nekdo kdo pouziva mundu, nejlepe v te levnejsi verzi?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 15. srpen, 2006 23:07    Předmět: Citovat

Když slyším ty ódy, asi ten Chatopus zas po pár letech vyzkouším. ICQ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lemik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 2.2. 2005
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: út 15. srpen, 2006 23:22    Předmět: Re: Co používáte k chatování po ICQ ? Citovat

chaoos napsal:

1.Co používáte k chatování vy a proč?
2.Znáte své náklady na chatování přes PDA?
3.Co používáte za GSM OP a jaký máte tarif ?


ad 1) Chatopus - pac jsem byl dlouhou dobu odkazan "jen" na Jabber (Win NT 4.0 mely problemy s Mirandou IM) a uz jsem u neho zustal. Libi se mi, ze s jednim protokolem mam naimportovane dalsi protokoly (ICQ, MSN)

ad 2) Tohle neresim, mam firemni telefon s Data Unlimited tarifem (sosani pres G3 je docela fajn) Machr

ad 3) Eurotel a viz bod 2 Pobavený

Edit:
Mozna by byla jeste dobra 4 otazka. Koupili jste si sveho IM clienta? Pobavený
_________________
Odborník nemůže rozumět všemu, je omezovaný svým oborem. Kdo není v ničem odborníkem, není ničím omezován...

BTW: TX a Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 16. srpen, 2006 0:26    Předmět: Citovat

Jak jsem měl možnost se v posledních několika dnech přesvědčit, pády aplikací (pokud tvůrce je nějaká známější společnost a ne nějaký Franta Jetel z Horní Polomi, vystudovaný zedník) jsou z 80% způsobeny jinou aplikací nainstalovanou v PALMu..
Já používám VeriChat. Umí Yahoo, ICQ, MSN a AIM - protokoly které jsou zde nejdéle (nejsem příznivce nových fórových protokolů, ale radši nebudu jmenovat).
Klady:
-velmi stabilní (na mém zařízení, Zire 31 a E2)
-jednoduché GUI, žádná zbytečná grafika=poměrně malý program
-pravidelný update (prostě Iambic)=mělo by být méně chyb díky opravám
-narozdíl od několika jiných nejmenovaných aplikací doopravdy pouze odesílá chat=méně peněz za data

Zápory:
-sice jednoduchý, ale obtížně se zbavuje. I s UninstalManager zanechá v Palmu několik preferencí a cca 50kb soubor který UM z jakéhosi důvodu nemonitoruje a kterej nelze smazat ani po odinstalci (leda warm reset)
-na můj vkus poměrně drahý

Tarif mám u Vodafone (původně Oskar, mám však od doby kdy Oskar začal), tarif jako zaměstnanci jedné nejmenované firmy co vyvíjí software pro GE banku


tondapirko napsal:
Jasne že Chatopus. Je neuvěřitelně spolehlivý a stabilní, rychlý, dokonale integrovaný do PALM OS. Žádné prodlužování licence netřeba, žádné problémy s připojením, přímé spojení s jakýmkoliv Jabber serverem. Primitivní nastavení, nový Jabber účet v Chatopusu vytvoříte asi za 5s. Kdo dnes ještě používá ICQ (poslední zoufalci Radostný tak s ním je možné se spojit přes Jabber ICQ transport.

Neřekl bych že zoufalci. Stačí používat něco jiného na ICQ protokol než je ICQ a hotovo. Mě osobně přijdou nové protokoly typu Jabber spíš jako výkřiky do prázdna a snaha o cosi, ale něco co je zde snad nejdéle to těžko ohrozí. A čísla kterými se Jabber honosí - Pobavený Pobavený Pobavený Ale ať si každej používá co chce, každý svého štěstí strůjcem, že? Já dám spíše než na moderní věci, na věci osvědčené časem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
chaoos
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 6.12. 2004
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: st 16. srpen, 2006 1:04    Předmět: Citovat

jinak, jeste tady nezaznela, tak pry hodne kvalitni aplikace je Causerie ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sonic
plavčík
plavčík


Registrace: 31.7. 2006
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: st 16. srpen, 2006 1:21    Předmět: Re: Co používáte k chatování po ICQ ? Citovat

chaoos napsal:

1.Co používáte k chatování vy a proč?
2.Znáte své náklady na chatování přes PDA?
3.Co používáte za GSM OP a jaký máte tarif ?


1. bohužel zatím klasické icq- nejsem s ním spokojen, ale verichat se mi nějak nepodařilo na TX spustit (cosi o knihovnách) a chatopus jsem jeste nemel sanci vyzkoušet.
2. ne
3. Eurotel a firemní tarif - neveřejný
_________________
Černé díry jsou tam, kde Bůh dělil nulou.
-- Steven Wright one Liners
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
UsiReV
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 30.6. 2006
Příspěvky: 90
Bydliště: DC

PříspěvekZaslal: st 16. srpen, 2006 9:04    Předmět: freeware? Citovat

nějakej použitelnej freeware by nebyl ?
orig. icq pro palmy mi na treu 650 spustit nešlo, chyba při connection :X
_________________
Dude, that hot chick was so totally a Goa'uld!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 16. srpen, 2006 9:18    Předmět: Re: freeware? Citovat

UsiReV napsal:
nějakej použitelnej freeware by nebyl ?
orig. icq pro palmy mi na treu 650 spustit nešlo, chyba při connection :X

Na 90% neexistuje, vzhledem k "licenční politice" tvůrců ICQ. Dá se to přirovnat k WMV na PALM... Pochybující Nešťastný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lemik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 2.2. 2005
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: st 16. srpen, 2006 9:36    Předmět: Re: freeware? Citovat

jacktalking napsal:
UsiReV napsal:
nějakej použitelnej freeware by nebyl ?
orig. icq pro palmy mi na treu 650 spustit nešlo, chyba při connection :X

Na 90% neexistuje, vzhledem k "licenční politice" tvůrců ICQ. Dá se to přirovnat k WMV na PALM... Pochybující Nešťastný


Jedna vyjimka existuje a jmenuje se Agile Messenger. Na to, ze je zadarmo to ujde.
_________________
Odborník nemůže rozumět všemu, je omezovaný svým oborem. Kdo není v ničem odborníkem, není ničím omezován...

BTW: TX a Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
UsiReV
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 30.6. 2006
Příspěvky: 90
Bydliště: DC

PříspěvekZaslal: st 16. srpen, 2006 9:37    Předmět: Citovat

až se mi T650 dostane znovu do rukou tak vyzkouším, do té doby na LD si moc neužiju Radostný
_________________
Dude, that hot chick was so totally a Goa'uld!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 16. srpen, 2006 9:42    Předmět: Re: freeware? Citovat

lemik napsal:
jacktalking napsal:
UsiReV napsal:
nějakej použitelnej freeware by nebyl ?
orig. icq pro palmy mi na treu 650 spustit nešlo, chyba při connection :X

Na 90% neexistuje, vzhledem k "licenční politice" tvůrců ICQ. Dá se to přirovnat k WMV na PALM... Pochybující Nešťastný


Jedna vyjimka existuje a jmenuje se Agile Messenger. Na to, ze je zadarmo to ujde.

A nejsou tam tedy reklamy? Otázka Šokovaný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
chaoos
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 6.12. 2004
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: st 16. srpen, 2006 10:21    Předmět: Re: freeware? Citovat

jacktalking napsal:

A nejsou tam tedy reklamy? Otázka Šokovaný


Ted budu za blbce, ptz jsem to na vlastni oci nevidel a kvakam Vysmátý Ale to myslis jako takovy ty reklamy jako ve stolnim ICQ, jak tam skacou? VysmátýD To by byl hodne ulet (presne tohle je jedna z veci proc pouzivam na PC Mirandu).

To by bylo docela drsny, kdyby Ti v mobilnim zarizeni jeste litaly takovy reklamy :DDD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 16. srpen, 2006 10:47    Předmět: Re: freeware? Citovat

chaoos napsal:

Ted budu za blbce, ptz jsem to na vlastni oci nevidel a kvakam Vysmátý Ale to myslis jako takovy ty reklamy jako ve stolnim ICQ, jak tam skacou? VysmátýD To by byl hodne ulet (presne tohle je jedna z veci proc pouzivam na PC Mirandu).

To by bylo docela drsny, kdyby Ti v mobilnim zarizeni jeste litaly takovy reklamy :DDD

Reklamy v Palmí podobě - občas tě bude otravovat nějaký dialog,..
Jakmile je něco zdarma, ve velké většině případů je tam ale. Viz stolní ICQ. U Mirandy je to zase tak že je můžeš sponzorovat..
Jelikož to je beta, nebudu to ani náhodou instalovat. Takže fakt netuším jestli to tam je, proto se radši ptám
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lemik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 2.2. 2005
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: st 16. srpen, 2006 10:53    Předmět: Citovat

Nejsou, jen to nema moc user friendly interface. Ale za ty prachy...
_________________
Odborník nemůže rozumět všemu, je omezovaný svým oborem. Kdo není v ničem odborníkem, není ničím omezován...

BTW: TX a Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pavelbures
nováček
nováček


Registrace: 4.8. 2005
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: st 16. srpen, 2006 14:48    Předmět: chatopus Citovat

Když už tu mluvíte o chatopusu: Před dávnou dobou jsem ho používal, ale nyní nedokážu najít jabber server, co by zobrazoval ICQ nicky (zobrazují se jen čísla). Jelikož jiný použitelní klient pro mě na Palm OS není, rád bych rozchodil aspoň ten chatopus.

A jinak - icq od autorů icq umí diakritiku ve zprávách, ale zase mi dostalo palm do resetovací smyčkyy.
Verichat nepodporuje diakritiku v nickech a občas mi nezobrazil zprávu
mundu a a causerie - jeden z nich nepodporuje ovládání d-padem na treu, druhý zobrazuje nicky takovým způsobem, že nejde poznat, o koho se jedná. A neumí vypnout dělení do skupin.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Komunikace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412