Fórum - Zobrazit téma - OpenOffice ODT pro PALM? - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

OpenOffice ODT pro PALM?
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Office
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: so 12. srpen, 2006 17:27    Předmět: OpenOffice ODT pro PALM? Citovat

Nevíte někdo o prográmku který by dokázal otevírat OpenOffice ODT formát v PALMu? MS Office nepoužívám a ani v OpenOffice to neukládám do office formátu (každej ví jakej je rozdíl ve velikosti dokumentu MS Office a ODT Zlomyslný ). Takže jedinej způsob, jak si dokument, co mám přečíst v Palmu, je to převést do PDF, což ale dokument hodně zvětší. A když už si ODT převedu do Office .doc formátu a otevřu přes Documents To Go, nastává problém v podobě čínských znaků a japonských slabičných abeced, které Documents To Go naprosto ignoruje...
OpenOffice umožňuje uložit do AportisDOC formátu, ale při množství dokumentů a poznámek co v ODT mám je prakticky nemožné to všechno převést (bez několika otroků)

Pokud někdo ví, budu moc rád Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: so 12. srpen, 2006 23:09    Předmět: Citovat

Na takovýhle specialitky zásadně používám RepliGo. Všechny ostatní pokusy se nakonec vždy ukázaly jako komplikovanější.

...jen kdyby se občas objevila aspoň trochu inovovaná verze RepliGo. Smutný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: ne 13. srpen, 2006 0:59    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Na takovýhle specialitky zásadně používám RepliGo. Všechny ostatní pokusy se nakonec vždy ukázaly jako komplikovanější.

...jen kdyby se občas objevila aspoň trochu inovovaná verze RepliGo. Smutný

Jdu to vyzkoušet. Esli to bude fungovat tak super Machr
edit: tak OpenOffice dokument to nepodporuje.. Takže holt to všechno konvertovat do PDF Pochybující
Dík za snahu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 13. srpen, 2006 1:55    Předmět: Citovat

Teď jsem to zkoušel a podporuje POZOR! Není ostatně důvod, proč by zrovna OpenOffice neměl fungovat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: ne 13. srpen, 2006 2:35    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Teď jsem to zkoušel a podporuje POZOR! Není ostatně důvod, proč by zrovna OpenOffice neměl fungovat...

ODT? Šokovaný Ať dělám co dělám, nikdy se mi nezobrazí. Zobrazím jiné dokumenty ale ODT ne.. Rozpačitý
edit: doufám že nemyslíš konverzi Mrkající Já myslel otevírání ODT přímo z karty bez konverze Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 13. srpen, 2006 21:23    Předmět: Citovat

Samozřejmě, že myslím konverzi, RepliGo žádné nativní formáty ani neumí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: ne 13. srpen, 2006 21:28    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Samozřejmě, že myslím konverzi, RepliGo žádné nativní formáty ani neumí.

Aha.. Tak to jsem říkal na začátku že konverze ne, protože převést si to není problém a otevřít. Bohužel jen PDF podporuje i Unicode, takže holt musím veškeré ODT převést do PDF. No nic, i tak díkes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
chaoos
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 6.12. 2004
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: po 14. srpen, 2006 14:49    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Na takovýhle specialitky zásadně používám RepliGo. Všechny ostatní pokusy se nakonec vždy ukázaly jako komplikovanější.

...jen kdyby se občas objevila aspoň trochu inovovaná verze RepliGo. Smutný


V cem by jsi prosimte potreboval inovovanou verzi? Stavajici Ti nestaci ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 14. srpen, 2006 17:10    Předmět: Citovat

Ta stávající má hodně velký mouchy, už se to probíralo v diskuzi pod recenzí. Praktická použitelnost RepliGo je 10x menší než by mohla být.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: po 14. srpen, 2006 20:06    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Ta stávající má hodně velký mouchy, už se to probíralo v diskuzi pod recenzí. Praktická použitelnost RepliGo je 10x menší než by mohla být.

Nerad rejpu, ale jak jsem Repligo zkoušel.. Nejsem příznivce konvertování aby se to dalo použít.. Není tedy lepší program co pracuje s nativním formátem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 14. srpen, 2006 20:08    Předmět: Citovat

Obávám se, že bez konverze neexistuje žádné řešení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 14. srpen, 2006 20:11    Předmět: Citovat

Jinak ale není všechno zlato, co se třpytí. Práce s nativními formáty není dobrá volba, pokud to ovšem není z nějakého důvodu nutnost. Konvertované formáty jsou spolehlivější, menší, rychlejší a obvykle pracují v pragramech, které nabízejí více možností. Já tedy i přes výše uvedené výhrady používám RepliGo mnohem raději než jakýkoliv program typu Documents To Go.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: po 14. srpen, 2006 20:12    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Obávám se, že bez konverze neexistuje žádné řešení.

Nemyslím teď konkrétně ODT..
Documents to go mám nainstalováno standardně na stroji. A když jsem viděl že RepliGo vlastně nic neumí.. Myslím si (můj názor) že takovéto programy nesplňují mou představu o mobilnosti. A to P ve slově PDA to taky stírá.. Rozpačitý

Badel napsal:
Jinak ale není všechno zlato, co se třpytí. Práce s nativními formáty není dobrá volba, pokud to ovšem není z nějakého důvodu nutnost. Konvertované formáty jsou spolehlivější, menší, rychlejší a obvykle pracují v pragramech, které nabízejí více možností. Já tedy i přes výše uvedené výhrady používám RepliGo mnohem raději než jakýkoliv program typu Documents To Go.

Aha..
Mno je to pravda.. Ale jak jsem asi řekl, jedna moje práce o historii poezie zabírá cca 1.5MB ve Wordu. V ODT to má necelých 50kb.. Takže asi záleží co se používá za formát.. MS věci jsou vždycky velké s plno zbytečnostma uvnitř..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 14. srpen, 2006 20:20    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:
Obávám se, že bez konverze neexistuje žádné řešení.
Nemyslím teď konkrétně ODT..
Documents to go mám nainstalováno standardně na stroji. A když jsem viděl že RepliGo vlastně nic neumí..


Umí - neumí. Pokud přijmu fakt, že to není editor, tak jako prohlížeč to neni uplně k zahození. Umí záložky, vícebarevné podtrhávání, se kterými lze následně pracovat jako s výtahem z textu, několik typů zobrazení, má to jakýsi desktopový management, multiplatformní kompatibilitu svého vlastního formátu atd. A především je to naprosto univerzální z hlediska vstupního formátu! V praxi je to sice trochu nedotažený, ale špatný to přeci jen není.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: po 14. srpen, 2006 20:33    Předmět: Citovat

Badel napsal:
jacktalking napsal:
Obávám se, že bez konverze neexistuje žádné řešení.
Nemyslím teď konkrétně ODT..
Documents to go mám nainstalováno standardně na stroji. A když jsem viděl že RepliGo vlastně nic neumí..


Umí - neumí. Pokud přijmu fakt, že to není editor, tak jako prohlížeč to neni uplně k zahození. Umí záložky, vícebarevné podtrhávání, se kterými lze následně pracovat jako s výtahem z textu, několik typů zobrazení, má to jakýsi desktopový management, multiplatformní kompatibilitu svého vlastního formátu atd. A především je to naprosto univerzální z hlediska vstupního formátu! V praxi je to sice trochu nedotažený, ale špatný to přeci jen není.

Z hlediska vstupního formátu je zde třeba i Plucker/PDA converter, iSilo,..
otázka vkusu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
chaoos
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 6.12. 2004
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: po 14. srpen, 2006 22:22    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:

Z hlediska vstupního formátu je zde třeba i Plucker/PDA converter, iSilo,..
otázka vkusu


nešahej mi na Repligo! Machr Zlomyslný Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 14. srpen, 2006 22:35    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:
Z hlediska vstupního formátu je zde třeba i Plucker/PDA converter, iSilo,..
otázka vkusu


To není ani tak otázka vkusu jako spíš preferovaných funkcí. Jmenované aplikace si moc neporadí s původním formátováním a navíc jsou silně omezeny jen na několik málo vyvolených formátů. Nic z toho není problém pro RepliGo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Helle
nováček
nováček


Registrace: 22.3. 2005
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: út 15. srpen, 2006 6:31    Předmět: Repli Go je super Citovat

Já považuji Repli Go za vůbec nejužitečnější program pro Palm . Používám ho nejčastěji ze všech propgramů v Palmu, když nepočítám navigaci TomTom, nosím tak s sebou hromadu dokumentů, které potřebuji při své práci pracovníka v pojišťovnictví. A je toho opravdu dost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cesilko
nováček
nováček


Registrace: 27.2. 2005
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: út 15. srpen, 2006 10:23    Předmět: Citovat

nevím, ale používám na konverzi isilo a pokud chci i fota, tak použiju repligo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 10. říjen, 2006 0:21    Předmět: Citovat

Tak super zpráva - Palm OS je opět o něco kompatibilnější. Poslední verze Palmfiction totiž už zvládá i OpenOffice ODT! Šokovaný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Office Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412