Fórum - Zobrazit téma - Synchronizace více přístrojů - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Synchronizace více přístrojů

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Synchronizace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
alucard
nováček
nováček


Registrace: 17.10. 2007
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: st 28. květen, 2008 14:30    Předmět: Synchronizace více přístrojů Citovat

Zdravím všechny a obracím se na vás s prosbou o radu.
Potřeboval bych poradit, jak mám nastavit palm desktop aby se mi synchronizoval dva přístroje tak, aby v obou byla stejná data v kalendáři a kontaktech ale zbylé aplikace byly odlišné.... Konktétně se jedná o Treo 650 a TT5...
Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 28. květen, 2008 14:52    Předmět: Citovat

Nevím o utilitě, která by toto dokázala. Sám to řeším ručním přesunem obsahu odpovídajících složek na PC.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mareka
plavčík
plavčík


Registrace: 27.10. 2005
Příspěvky: 149

PříspěvekZaslal: st 28. květen, 2008 15:48    Předmět: LD + T650 Citovat

Ja to u sveho Trea a LD resim tak, ze ma kazdy jine HotsyncName. Tim padem si z Outlooku berou stejna data (kontakty, ukoly, kalendar) a aplikace ma kazdy zvlast.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 28. květen, 2008 16:33    Předmět: Citovat

No to je další řešení - používat pro synchronizaci Outlook, ale to já nedělám Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: st 28. květen, 2008 18:38    Předmět: Citovat

To je... Ale ja kdyz jsem jednou spustil Utlouk, tak to bylo prisel jsem, videl jsem, stacilo mi, odchazim a uz jsem ho nikdy nezapnul. Na maily mam Thunderbird a na organizaci casu Palm Desktop...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alucard
nováček
nováček


Registrace: 17.10. 2007
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: st 28. květen, 2008 19:41    Předmět: Citovat

Souhlasím. Na email taky používám Thundebird a k Outlooku se nechci vracet. Nezbývá, než to přetahovat ručně... Ale i tak děkuji za odpovědi.


Knihomol94 napsal:
To je... Ale ja kdyz jsem jednou spustil Utlouk, tak to bylo prisel jsem, videl jsem, stacilo mi, odchazim a uz jsem ho nikdy nezapnul. Na maily mam Thunderbird a na organizaci casu Palm Desktop...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: st 28. květen, 2008 19:43    Předmět: Citovat

Jinak to asi nepujde... Horsi to ale bude potom s aktualizaci, to je dost neprakticky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alucard
nováček
nováček


Registrace: 17.10. 2007
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: st 28. květen, 2008 19:45    Předmět: Citovat

Nechápu... Jak to myslíš s aktualizací?

Knihomol94 napsal:
Jinak to asi nepujde... Horsi to ale bude potom s aktualizaci, to je dost neprakticky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: st 28. květen, 2008 19:45    Předmět: Citovat

A nebo u vsech app a souboru vypnout zalohu do PC (nevim jestli na to je nejaka utilita nebo to musis delat rucne), zalohu resit jen zalohovacimi programy, a potom je synchronizovat se stejnym HS name...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: st 28. květen, 2008 19:47    Předmět: Citovat

alucard napsal:
Nechápu... Jak to myslíš s aktualizací?


Myslel jsem to tak, ze pokud bys napriklad v Treu posunul jednu udalost napriklad o 2 hodiny, tak v TT5 by ti to i po synchronizaci zustalo na stejne hodnote a mel bys v tom zmatky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alucard
nováček
nováček


Registrace: 17.10. 2007
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: st 28. květen, 2008 19:51    Předmět: Citovat

Takhle... No to je docela problém. Musel bych to pak hodně hlídat. Zkusím se ještě podívat, jak funguje kPilot. Krajní varianta je Outlook, ale pokud nic jiného nevymyslím, budu ho používat jako prostředníka.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 28. květen, 2008 20:24    Předmět: Citovat

Ještě by ti mohlo pomoci tohle:
http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=1334
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: st 28. květen, 2008 21:09    Předmět: Citovat

Tenhle clanek jsem cetl, ale nevzpomnel jsem si... Ale stejne tu probehne synchronizace s Utloukem, ktery sice bude jen jako prostrednik, ale bude tam zarazen...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alucard
nováček
nováček


Registrace: 17.10. 2007
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: st 28. květen, 2008 21:12    Předmět: Citovat

Bude ale pouze prostředníkem, co je vlastně to nejmenší zlo. Nemusím ho vůbec používat, ale data budou tam, kde je potřebuji.... Velmi děkuji....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: čt 29. květen, 2008 15:06    Předmět: Citovat

Je na to postup a slouží k tomu Profily v PalmDesktopu! Dá se to najít v angličtině na stránkách PalmOne, ale teď to hledat nestihnu. V hrubých rysech:
- v PalmDesktopu vytvořit profil
- v profilu naplnit adresář, kalendář, etc. daty společnými pro všechna zařízení, a lze tak připravit i kolekce aplikací do QuickInstallu
- zařízení po HardResetu (zatím s prázdným HotSyncID) sesynchronizovat a při dotazu na uživatele zvolit výše uvedený naplněný profil. Všechno se do zařízení nahrne, ale HotsyncID zůstane prázdné.

To lze opakovat libovolněkrát i s jedním zařízením, dokud uživatel nerozhodne o nastavení HotsyncID (např. je to nutné, pokud některé kombinace aplikací fungují jen po instalaci v určitém pořadí, typicky PiLoc). Funguje to tak, že "čistou" T5ku syncneš třeba s Profil1T5, kde máš PiLoc, zatímco T650ku s Profil1T650,kde máš Locale pro T650. Obě pak s ProfilPIM, kde máš společný adresář, kalendář, poznámky. A pak každé zařízení s jeho uživatelem, a od té doby jsou už "unikátní".

Jakmile zařízení má z profilu naplněna všechna společná data, při další synchronizaci zvolit párování s konkrétním uživatelem. Od té doby má zařízení nastaveno HotsyncID a "vlastní individualitu". Blbé je, že tak nelze udržovat společně sdílená data aktuální na všech zařízeních (třeba při změně sdíleného kontaktu). Taková je lepší do zařízení poslat třeba přes BT a zvolit aktualizaci v zařízení, nebo rozkopírovat do všech uživatelů. Většina takových zařízení ale bude stejně synchronizována proti PD na individuálních desktopech, takže to tolik nevadí, a u průmyslových řešení pro sběr dat se jejich synchronizace stejně řeší jinak (např. conduitem komunikujícím se serverem).

Pokud potřebuješ udržovat aktuální sdílený adresář, je vhodné vPD nastavit tzv. FileLink, přes který se při každé synchronizaci zaktualizovaná podoba dat vymandluje do CSV souboru. To nastavíš všem uživatelům, a přes tento mezilehlý článek budeš mít v CSVčku stále aktuální adresář, který se bude synchronizovat proti oběma zařízením.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alucard
nováček
nováček


Registrace: 17.10. 2007
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: čt 29. květen, 2008 20:12    Předmět: Citovat

To je supr řešní. Fakt dík za vyčerpávající příspěvek.... Už to jdu zkoušet Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: pá 30. květen, 2008 12:18    Předmět: Citovat

Úplně supr není, protože nastavování je dost pracné (hlavně FileLink), ale na druhou stranu je to velice flexibilní a při nasazení velkého počtu zařízení je to bezkonkurenční, protože do toho dokážeš dostat víceméně libovolná data ze kterých máš zároveň aktuální zálohu nezávislou na platformě.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alucard
nováček
nováček


Registrace: 17.10. 2007
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: po 02. červen, 2008 7:04    Předmět: Citovat

masoxCZ napsal:
Úplně supr není, protože nastavování je dost pracné (hlavně FileLink), ale na druhou stranu je to velice flexibilní a při nasazení velkého počtu zařízení je to bezkonkurenční, protože do toho dokážeš dostat víceméně libovolná data ze kterých máš zároveň aktuální zálohu nezávislou na platformě.



Po sáhodlouhém nastavování a zkoušení se mi to podařilo rozběhnout. Máš pravdu, že úplně košér to nění, ale myslím, že za tu práci to stálo Takže ti ještě jednou děkuji.... Pobavený
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Synchronizace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412