Fórum - Zobrazit téma - Linux na Palm - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Linux na Palm
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm a Linux
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sahmil
nováček
nováček


Registrace: 21.10. 2005
Příspěvky: 2
Bydliště: TP

PříspěvekZaslal: po 15. říjen, 2007 0:13    Předmět: Citovat

Ahoj, díky za zprávu, mám Treo 650, ale ne dlouho a předtím jsem měl 600, proto ji mám všude ještě psanou. Ale vývoj toho Linuxu budu sledovat a již se těším na změnu k lepšímu... Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út 16. říjen, 2007 8:05    Předmět: Upadek moralky Citovat

Jen chci k tomu Treu poznamenat, ze existuje neznama skupina ci jednotlivec, ktery bez zeptani ci udani odkazu pouzil praci Hackndev a s pozmenenym pozadim a ikonami predstavil nedavno nove distro s nazvem MoviLinex. Odkaz zde http://tsc.unex.es/~movilinex/ a video na Treu zde http://www.youtube.com/watch?v=ZXx9-_iVQLI&mode=related&search=poky%20embedded%20linux

Podle vseho to vypada na zaklad me Opie v0.7, kterou pouzil P3T3 pro Treo, na videu je videt verze jadra, je nase, 2.6.21-hnd2.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Saty
nováček
nováček


Registrace: 28.5. 2006
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: út 16. říjen, 2007 23:44    Předmět: Citovat

To uz je hold ta horsi strana opensorce, kazdy si to muze poupravit a vydavat za sve dilo. Pochybující Kazdopadne chapu, ze to nastve.
To Skorpi: Byl by jsi prosimte tak hodny a mohl mi sem dat link na verzi pro Treo 650, nemuzu to nejak nikde najit. Diky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
vecernik
plavčík
plavčík


Registrace: 23.1. 2007
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: st 17. říjen, 2007 8:33    Předmět: Citovat

cau, kdyztak odpovim za skorpiho... verzi pro treo vytvari (v CR) P3t3:
Kód:
http://www.palmlinux.cz/p3t3/


.. staci stahnout cocoboot, Angstrom image, a zImage (je jich tam nekolik verzi, tak tu nejnovejsi) .. tohle vsecko nacpat na kartu do Rootu (cocoboot spis do /palm/launcher/ a melo by to jit..
_________________
Treo650 + 2 GB SD + BT klavesnice + BT sluchatka + BT GPS ... co vic si prat? akorat vetsi RAM a Dynamic Heap a funkcni linux..
.. a ten multitasking by se obcas taky hodil Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st 17. říjen, 2007 9:49    Předmět: Citovat

Akorat od te doby co se narodilo male p3t3tatko Dudlík tak velky p3t3 nema samozrejme cas Radostný

Jinak o tom vyse uvedenem jsem si psal s Petrem Krcmarem a pokud neuvedou puvodni autory, tak to je poruseni licence Odmítající . A rozhodne je to take nemoralni. A na emaily, ktere jsme jim tehdy hned poslali nikdy neodpovedeli. Coz je opravdu nehoraznost. Nebezpečí

to vecernik: Diiiiiiiky ze odpovidas za mne, opravdu me to potesilo, nekdy totiz odpovidam stale na to same a je to vysilujici Radostný
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
VaKu
nováček
nováček


Registrace: 29.3. 2006
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: st 17. říjen, 2007 18:19    Předmět: Citovat

Skorpi napsal:
to vecernik: Diiiiiiiky ze odpovidas za mne, opravdu me to potesilo, nekdy totiz odpovidam stale na to same a je to vysilujici Radostný


Ano pane kolego, ja bych treba take mel zajem to zkusit i v tehle fazi kdy je to rozpracovane. Ale nejsem odbornik na Linux, tim mene odbornik na Palmi Linux. Take bych uvital nejaky celkem srozumitelny clanek co, kde a jak s tim. Prolezl jsem uz kde co, ale srozumitelneho nikde nic dohromady. Zkusil jsem to poztahat z vyse uvedeneho odkazu Vecernika...no sorry, ale cocoboot nejde stahnout, nenojnovejsi verze Angstromu mi zkolabuje po cca 2MB a zImage je tam sice nejnovejsi, ale je to cele nejake podivne.
Sice tady stale odpovidate na to same, ale kazdy neco umime a nikdo nezna vsechno. Srozumitelny clanecek o instalaci Linuxe na Treo650 neni. Odkazy nejsou, pokud jsou tak si to autori susi a chrani pro sebe. Toz dobre, chtel jsem to pouze zkusit....nemusim, celkem mi Palm i vyhovuje a nepada. Aspon ty me dotazy nebudou vysilujicimi odpovedmi zodpovezeny. Prestavam verit tomu, ze existuje alespon castecne funkcni linuch na Palm, verim, ze ty zminky jsou stejne kecy jako o nove verzi PalmOS.
Ale co bych nechtel. Kdyz jsem zacinal s Linuchem na desktopu tak jsem si take vyslechl na ruznych diskusich svoje. Proc by se to melo lisit. Nez slusna, byt vysilujici, odpoved, tak radeji nicnerikajici blabol o vysileni a vlastne odkaz na blbost zajemce, vzdyt to preci vi kazde mimino jak postupovat. Takze palmi linuchari se od tech desktopovych nelisi. Je to stejne.
Ocenuji a hluboce se sklanim pred odbornostmi a schopnostmi programatoru. Ale schopnych programatoru, ti se dokonce snazi pomoci. Sorry, muzete byt schopni, ale hrajete si na programatory, nechcete pomoci, nechcete vlastne dat to ven, chcete pouze byt vyjimecna uzavrena skupinka co ma neco "lepsiho". Budte si tedy. Delate to zadaco, tedy delejte. Ale nepovidejte cokoli o vysilujicich odpovedich. To radeji neodpovidejte vubec a setrte silu na dalsi radek kodu.

Ted mi nadavejte ze neumim hledat, ze nectu fora kde uz vse aspon tisickrat bylo, ze jsem cokoli ctyrnoheho, ze vam ublizuji, atd. Ja to vydrzim...ja to proste uz nectu.

Sorry, nechci urazet, pisu jak to citim ja. A tohle je podle mne pravda. Proto je vic windows a malo linuxa...vsude a tak to zustane dokud se linuxaci nezmeni.

Good luck PalmLinux
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st 17. říjen, 2007 20:15    Předmět: Citovat

Vycetl jsem z toho, ze mate Treo a Treo NEMA release, a NENI user ready, tudiz je cesta slozitejsi. To co neni v Releases na www.hackndev.com nebo v Downloads na www.palmlinux.cz, tak neni pripraveno pro uzivatele. To co pripravene je, tak obnasi velmi narocnou operaci a to rozbaleni archivu a neuveritelne narocne nakopirovani nekolika souboru na pametovou kartu. K ostatnimu se vyjadrovat vubec nehodlam. Jen tuto citaci:

Citace:
Proto je vic windows a malo linuxa...vsude a tak to zustane dokud se linuxaci nezmeni.


A windozaci budou plakat na raminko dokud se sami nezmeni.
Zmizení
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
vecernik
plavčík
plavčík


Registrace: 23.1. 2007
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: st 17. říjen, 2007 20:15    Předmět: Citovat

VaKu napsal:

....

cau, sry.. mozna jsem to opravdu napsal moc jednoduse, ale sam jsem s linuxem nikdy nedelal, a tohle mi vzdycky fungovalo.. ted se opravdu omlouvam protoze jsem si nezkontroloval jestli jsou soubory jeste stahnutelne.. Stydící se
myslel jsem ze ti uploadnu svoje soubory co pouzivam, ale uz jsem to dlouho nezkousel, asi se mi rozhodily verze jednotlivych souboru, a ted se mi to nepovedlo spustit.. jediny co zbyva je pockat na p3t3ho..

opravdu ale ver tomu ze linux pro treo je v funkcnim stadiu... jenze sam se v tom vubec nevyznam a doted mi to vzdycky fungovalo hned napoprve.. Smutný
_________________
Treo650 + 2 GB SD + BT klavesnice + BT sluchatka + BT GPS ... co vic si prat? akorat vetsi RAM a Dynamic Heap a funkcni linux..
.. a ten multitasking by se obcas taky hodil Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
VaKu
nováček
nováček


Registrace: 29.3. 2006
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: st 17. říjen, 2007 20:39    Předmět: Citovat

Skorpi napsal:
Vycetl jsem z toho, ze mate Treo a Treo NEMA release, a NENI user ready


Ale herdek......dyk tady se prave o Treu650 mluvi asi tak 6 prispevku......takze tohle stacilo napsat misto te ztraty sily a vysileni Pochybující


Skorpi napsal:

A windozaci budou plakat na raminko dokud se sami nezmeni.
Zmizení


Prusvih je, ze jsem se nespletl. Trefil jsem to a jste jen dalsi ktery to prave potvrdil. Dekuji, dekuji, dekuji a sklanim se pred vami pane, o pane, tucnaku nejtucnakovatejsi, o vase velikosti , dekuji za rozsireni obzoru a potvrzeni sve hypotezy. verte mi jedno..... umet to co vy (jakoze uznavam ze to teda neumim ani naznakem) byl bych hrdy na to, ze mne lidi oslovujou a zadaji o pomoc. ze mne uznavaji jako odbornika na urcitou oblast a ze ja sam svou pili jsem se dopracoval tam kde jsem a lidi mne potrebujou. I kdyz to mozna neni za odmenu. Ono obcas i to zadarmo potesi a mozna vic nez za neco. Mne take tesi muj pristupovy system ktery je pouzivany a stal mne stovky hodin ve volnem case (pravda, maka pod Wokenicema) a za nejz jsem nikdy nevidel ani fnuk...jen ten dobrej pocit ze tady neco zustalo.

HOWG, tim k tomuto tematu koncim
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
VaKu
nováček
nováček


Registrace: 29.3. 2006
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: st 17. říjen, 2007 20:42    Předmět: Citovat

vecernik napsal:
VaKu napsal:

....

cau, sry.. mozna jsem to opravdu napsal moc jednoduse, ale sam jsem s linuxem nikdy nedelal, a tohle mi vzdycky fungovalo.. ted se opravdu omlouvam protoze jsem si nezkontroloval jestli jsou soubory jeste stahnutelne.. Stydící se
myslel jsem ze ti uploadnu svoje soubory co pouzivam, ale uz jsem to dlouho nezkousel, asi se mi rozhodily verze jednotlivych souboru, a ted se mi to nepovedlo spustit.. jediny co zbyva je pockat na p3t3ho..

opravdu ale ver tomu ze linux pro treo je v funkcnim stadiu... jenze sam se v tom vubec nevyznam a doted mi to vzdycky fungovalo hned napoprve.. Smutný



Dikes, je mi to jasny. Ono to taky nebylo na tebe, je mi jasne, ze jsme na tom asi stejne, ze lovime kde co a jak a pak tapeme a tapeme...holt nekomu se pak dari a nekdo narazi. Ja jsem uz defaultne druha varianta, mne i kalkulacka pocita ze 1+1=1,5

At se dari uz nebudu pouzivat tak velkej pluh k ryti (jen malou lopaticku) Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: čt 18. říjen, 2007 19:19    Předmět: Citovat

Skorpi napsal:
A windozaci budou plakat na raminko dokud se sami nezmeni.
Zmizení


S náma windowsákama se to nemá tak, že bychom byli úplné lemry, jen prostě ke svojí práci už nemáme čas vývoj a výzkum dělat sami, a tedy chceme od vás, výzkumníků a vývojářů, abyste nám dodali to na čem pracujete ve stavu, ve kterém to budeme moci používat a šířit vám nehynoucí vděk a slávu. A v rozporu se základní tezí "bezplatného" softu jsme dokonce ochotni za to i zaplatit, jen to musí fungovat.

Na druhou stranu, po tom co jsem si vyzkoušel lino na T5ce musím říct, že situace u linuxu už hodně popojela a taková tragédie jak je výše zmíněno to už není. Jenomže to pořád není ono, a plyne to paradoxně právě z nejsilnější stránky open-source softu:
- ano, můžou se na něm teoreticky podílet všichni, ale
- pokud se nenajde někdo, jehož autoritu budou vývojáři respektovat a kdo to bude řídit, reálně hrozí že:
- bude víc lidí pořád dokola vymýšlet stále stejné kolo
- některé věci nepojedou dopředu vůbec
- u jiných věcí bude probíhat konkurentní vývoj který ve výsledku způsobí rozštěpení vývoje a vznik nekompatibilit
- nejen že se termíny nebudou dodržovat, ale nebude o nich ani představa kdy by něco mělo být
- a nakonec to v lepším případě zůstane "svatým grálem" několika vyvolených, kteří se budou hrabat ve své hromádce písku na vrcholu slonovinové věže, v horším to úplně vyšumí do ztracena.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vecernik
plavčík
plavčík


Registrace: 23.1. 2007
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: ne 21. říjen, 2007 20:39    Předmět: Citovat

ahoj, planujete nejaky stanek na invexu(nebo necem podobnem) kde by se dalo podivat na vysledky snazeni? Radostný
_________________
Treo650 + 2 GB SD + BT klavesnice + BT sluchatka + BT GPS ... co vic si prat? akorat vetsi RAM a Dynamic Heap a funkcni linux..
.. a ten multitasking by se obcas taky hodil Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po 22. říjen, 2007 9:23    Předmět: Citovat

Na Invexu urcite ne. Pokud neco, tak zase Linuxexpo.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
chaoos
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 6.12. 2004
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: čt 25. říjen, 2007 9:30    Předmět: Citovat

Linux Status na Palm
http://tamspalm.tamoggemon.com/2007/10/24/linux-status-2/

omouvam se, pokud to tu uz treba bylo
_________________
-== cHaOOs ==-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Scudic
nováček
nováček


Registrace: 24.2. 2007
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: so 27. říjen, 2007 16:20    Předmět: Citovat

Chtěl bych se zeptat jestli existuje nějaká verze linuxu pro treo 600 Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne 28. říjen, 2007 10:56    Předmět: Citovat

Scudic napsal:
Chtěl bych se zeptat jestli existuje nějaká verze linuxu pro treo 600 Mrkající


Ne
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne 28. říjen, 2007 11:02    Předmět: Citovat

Scudic napsal:
Chtěl bych se zeptat jestli existuje nějaká verze linuxu pro treo 600 Mrkající


Ne
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Dakar
plavčík
plavčík


Registrace: 16.2. 2006
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: po 29. říjen, 2007 16:33    Předmět: prijemne prekvapeni Citovat

jen tak ze zvedavosti jsem si nainstaloval na svoje Treo 650 linux z http://mytreo.net/archives/2007/08/linux-treo-available-now.html
a docela se mi to libi.

pokousel jsem se otestovat i telefon podle
http://www.palmlinux.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=17

ale tam link na nove jadro nefunguje.

pokud mate nekdo novinky tykajici se telefoniho modulu, sem s nimi ;-)

diky h.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st 31. říjen, 2007 8:14    Předmět: Citovat

Novinky mam spis ohledne GPE, a to zde http://www.palmlinux.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=25
dole je ke stazeni i kratke video. Je ale dost mozne ze tohle bylo to posledni co jsem na palm udelal.. migruji na jiny HW a palma prodavam. I kdyz je mi to tak trochu lito Smutný ... ale pryc se sentimenty.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 31. říjen, 2007 22:01    Předmět: Citovat

Co tak najednou? Kdo nás teď bude oblažovat s Linuxem na Palm?! Nešťastný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm a Linux Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další
Strana 11 z 15

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412