Fórum - Zobrazit téma - Alternativa k WorldMate Pro - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Alternativa k WorldMate Pro

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Ostatní software
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 19. listopad, 2006 15:39    Předmět: Alternativa k WorldMate Pro Citovat

Kdesi na nějakým českým serveru se svýho času psalo a velmi pěkné alternativě k WorldMate Pro. Nikde to teď ale nemůžu najít. Nevěděl byste někdo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: ne 19. listopad, 2006 16:29    Předmět: Re: Alternativa k WorldMate Pro Citovat

Badel napsal:
Kdesi na nějakým českým serveru se svýho času psalo a velmi pěkné alternativě k WorldMate Pro. Nikde to teď ale nemůžu najít. Nevěděl byste někdo?

Jinak: jaké alternativě? Já už to zkoušel a dopadlo to tak že jsem se k tomu vrátil. Mít satelitní snímek, na to je jedna aplikace. Na převody jednotek, míry oblečení, čas... na to vše jsou další aplikace. Ale toto je pěkně pohromadě a je to menší než nainstalovat ty aplikace zvlášť..
Nevýhoda ale je, že WorldMate vytváří při updatu soubory HTTP stream, které jsou nepotřebné ale zabíraj dost místa. Než jsem to zjistil, tak jsem PALMa 3x tvrdě resetoval, protože mi mizelo místo jak ďas

Ještě se zeptám, proč to potřebuješ? Nefunguje update?

edit: list náhrad:
předpověď počasí - kMeteo
satelitní snímky - weather manager
převody: converter deluxe (ale pozor, ten má chybu v databázi, takže mezinárodní předvolby jsou "ujeté" o několik řádek, takže nepoužitelné)
něco na měny
na převody je také dobrá zabudovaná kalkulačka v palmu, ale nemá převod měn
stopky
hodiny

alternativy co nejsou: zjišťování letů (kdy, kam, odkud, s kým,...)

Worldmate považuji za to nejlepší, hlavně kvůli své velikosti. Nainstaluj si náhrady a budeš se divit kde je místo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 19. listopad, 2006 21:37    Předmět: Citovat

Potřebuju znát jméno té alternativy k WorldMate, ne k jejím jednotlivým částem. Chystáme článek srovnávající jednotl. programy pro předpověď počasí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
trimper
nováček
nováček


Registrace: 23.10. 2006
Příspěvky: 40
Bydliště: dunajská streda

PříspěvekZaslal: ne 06. květen, 2007 17:10    Předmět: k meteo Citovat

na to aký je k meteo jednoduchý program, je celkom slušný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
trimper
nováček
nováček


Registrace: 23.10. 2006
Příspěvky: 40
Bydliště: dunajská streda

PříspěvekZaslal: ne 06. květen, 2007 17:13    Předmět: Citovat

travel deluxe od deluxeware.mne však najviac vyhovuje world mate a je podľa mňa oveľa lepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: pá 11. květen, 2007 12:28    Předmět: Citovat

kMeteo je čup, jen je docela chyba že v komboboxu pro výběr města místo názvů zobrazuje kódy.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: pá 11. květen, 2007 13:03    Předmět: Citovat

masoxCZ napsal:
kMeteo je čup, jen je docela chyba že v komboboxu pro výběr města místo názvů zobrazuje kódy.

Jak se to vezme.. Kódy jsou standardy, kdežto u měst by jsi musel koumat, jak to napsat. Často nevíš třeba jestli program vezme Warszawa, nebo Varsav,...... Případně při transkripci může jít o písmenka (místo P může být třeba B, jako v případě Busan/Pusan..) Takže já jsem za kódy u kmeteo rád.
Na této adrese http://weather.yahoo.com/ se dají najít kódy snad všech možných měst (pod Browse for U.S. and International Forecasts)
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: pá 11. květen, 2007 14:28    Předmět: Citovat

Formálně máš sice pravdu, ale zatím u všeho co jsem hledal mi to nabídlo jen jednu verzi, a hlavně uživatel ví co si tam namrskal.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: pá 11. květen, 2007 15:05    Předmět: Citovat

masoxCZ napsal:
Formálně máš sice pravdu, ale zatím u všeho co jsem hledal mi to nabídlo jen jednu verzi, a hlavně uživatel ví co si tam namrskal.

Nevím jen co myslíš tím, že uživatel ví, co si tam namrskal.
Problém nastává tehdy, kdy se musí přeložit název města do latinky z jiného stylu zápisu. Korejské město Pusan se uvádí někdy jako Busan, někdy jako Pusan. Obojí je po stránce transkripce správně, obojí se používá mezinárodně. V mnoha programech je však pouze jedna varianta. Toto myslím. Pokud budu hledat Pardubice, Praha, tak jistě žádná. Ačkoliv Prahu mi najde FizzWeather pro WM i v Americe a to ve 2 státech.. Fakt je to o tom, co komu více vyhovuje. Já takhle nemusím zjišťovat jak se které město jmenuje. Mám v databázi seznam měst s jejich kódy a ty se pak použijí. Dle mého názoru a pro mé použití je to mnohem snažší.
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 14. květen, 2007 11:35    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:
Ačkoliv Prahu mi najde FizzWeather pro WM i v Americe a to ve 2 státech..


A u obou výskytů kMeteo uvádí i bližší určení.
Ale k tomu že uživatel ví jaká města si tam nasekal... Na PalmHelp chodíš přes www.palmhelp.cz nebo 217.117.219.2? Logika je stejná.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Thor Steinar
nováček
nováček


Registrace: 5.9. 2006
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: po 14. květen, 2007 13:49    Předmět: Citovat

Já místo WorldMate Pro používám Fizz Traveller, umí to samý, ale za míň peněz Mrkající . Ale je to jen pro Symbian a WM. Nepochopil jsem úplně presně jestli se dotaz vztahuje pouze k Palm OS. Mam 750 a chodí to korektně i na 240x240. www.fizzsotware.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
trimper
nováček
nováček


Registrace: 23.10. 2006
Příspěvky: 40
Bydliště: dunajská streda

PříspěvekZaslal: út 29. květen, 2007 20:17    Předmět: avant go Citovat

na zisťovanie letov sa dá použiť avant go.do toho potom treba vyhľadať na stránke avantgo avantgo travel guide
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
trimper
nováček
nováček


Registrace: 23.10. 2006
Příspěvky: 40
Bydliště: dunajská streda

PříspěvekZaslal: út 29. květen, 2007 20:30    Předmět: avant go Citovat

na zisťovanie letov sa dá použiť avant go.do toho potom treba vyhľadať na stránke avantgo avantgo travel guide
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Sifon
nováček
nováček


Registrace: 14.4. 2007
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: út 29. květen, 2007 22:01    Předmět: Citovat

Hodne podobne World Mate je Clock Wireless. U nej funguje i autoupdate, ktery se po synchronizaci vseho (pocasi, casu, meny) zase sam odpoji. U World Mate se mi to nepovedlo nejak nastavit. Respektive se mi nepovedlo nastavit autoupdate, aby se updatoval po tolika a tolika hodinach a zase se odpojil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Ostatní software Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412