Fórum - Zobrazit téma - Zkušenost s GPS Navibe GB735 - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Zkušenost s GPS Navibe GB735

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Navigace a mapy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tomt
plavčík
plavčík


Registrace: 31.10. 2005
Příspěvky: 91

PříspěvekZaslal: čt 17. květen, 2007 15:02    Předmět: Zkušenost s GPS Navibe GB735 Citovat

Tenhle modul mne zaujal - moderní čip SIRF a skvělá cena, ale nikdo se nechlubí, že jej s PALMem, popř. přímo s TREO 650 používá.
Máte s ním někdo nějakou zkušenost?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tfc_007
nováček
nováček


Registrace: 18.1. 2007
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt 17. květen, 2007 15:15    Předmět: Re: Zkušenost s GPS Navibe GB735 Citovat

Navibe 735 pouzivam s TREO 650 bez problémů. Vnitrek bude asi stejny jako 732. Krabicka ma prijemny matny povrch. V bluetooth devices se hlasi pod stejnym nazvem jako 732, kterou jsem pouzival driv. Testoval jsem TT6 a PathAway4 oboje bez problemu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
vecernik
plavčík
plavčík


Registrace: 23.1. 2007
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: čt 17. květen, 2007 16:05    Předmět: Citovat

ja mam zminovanou 732 a jsem nadmiru spokojenej Radostný podle udaju na internetu je to to stejny az na to ze 735 vypada lip..
zajimavy je ze i kdyz vsude rikaj ze ma statickou navigaci zapnutou, jeji pritomnost jsem v pathaway4 nikdy nepocitil..
kazdopadne ji uspesne pouzivam s TomTomem 6 i pathaway4 a doted bez problemu..
_________________
Treo650 + 2 GB SD + BT klavesnice + BT sluchatka + BT GPS ... co vic si prat? akorat vetsi RAM a Dynamic Heap a funkcni linux..
.. a ten multitasking by se obcas taky hodil Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tomt
plavčík
plavčík


Registrace: 31.10. 2005
Příspěvky: 91

PříspěvekZaslal: út 22. květen, 2007 0:03    Předmět: Re: Zkušenost s GPS Navibe GB735 Citovat

tfc_007 napsal:
Navibe 735 pouzivam s TREO 650 bez problémů. Vnitrek bude asi stejny jako 732. Krabicka ma prijemny matny povrch. V bluetooth devices se hlasi pod stejnym nazvem jako 732, kterou jsem pouzival driv. Testoval jsem TT6 a PathAway4 oboje bez problemu.


Mám nakoupenu 735, pokouším se spárovat a někde něco není zcela OK.
Co jsem provedl:
- Zapnu GPS
- Spustím v TREu aplikaci BT
- zadám: BT ON; Discoverable Yes
- Setup devices-> Trusted Devices ->Add Devices->Nearby devices
- najde BT GPS V10-> chce heslo-> zadám dle manuálu 0000->OK
- v seznamu se objeví BT GPS V10 -> Done
A nic se neděje, LEDka na GPS stále jen bliká a ne a ne začít svítit trvale.
Kde udělali soudruzi z DDR chybu?
Kdo to ví?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 22. květen, 2007 2:24    Předmět: Citovat

V jaký aplikaci to hodláš používat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: út 22. květen, 2007 10:46    Předmět: Re: Zkušenost s GPS Navibe GB735 Citovat

tomt napsal:
tfc_007 napsal:
Navibe 735 pouzivam s TREO 650 bez problémů. Vnitrek bude asi stejny jako 732. Krabicka ma prijemny matny povrch. V bluetooth devices se hlasi pod stejnym nazvem jako 732, kterou jsem pouzival driv. Testoval jsem TT6 a PathAway4 oboje bez problemu.


Mám nakoupenu 735, pokouším se spárovat a někde něco není zcela OK.
Co jsem provedl:
- Zapnu GPS
- Spustím v TREu aplikaci BT
- zadám: BT ON; Discoverable Yes
- Setup devices-> Trusted Devices ->Add Devices->Nearby devices
- najde BT GPS V10-> chce heslo-> zadám dle manuálu 0000->OK
- v seznamu se objeví BT GPS V10 -> Done
A nic se neděje, LEDka na GPS stále jen bliká a ne a ne začít svítit trvale.
Kde udělali soudruzi z DDR chybu?
Kdo to ví?

Mnoho "méně kvalitních" GPS má problém se spárováním a následným užíváním. Pod WM systémy se to řeší tak, že se spáruje a pak se přejmenuje ta spárovaná GPS pod WM na "GPS". Pak to funguje. Možná to samé by šlo na PALM. Akorát si teď neuvědomuju, zda lze dodatečně změnit název spárovaného zařízení..
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tfc_007
nováček
nováček


Registrace: 18.1. 2007
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: út 22. květen, 2007 13:49    Předmět: Re: Zkušenost s GPS Navibe GB735 Citovat

Pokud GPS zustala v trusted devices, tak soudruzi udelali vsechno spravne. Ted už jen spustit nejakou aplikaci, ktera s GPSkou komunikuje. Treba GPS Tester http://www.unifysoft.com/products/gpstester.html nebo jakakoliv navigace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
vecernik
plavčík
plavčík


Registrace: 23.1. 2007
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: út 22. květen, 2007 13:58    Předmět: Citovat

to mas v poradku.. ledka zacne svitit az to je k zarizeni pripojeno (tzn posila data) .. takze se to stane az pri pripojeni v jakymkoliv navigacnim SW..
_________________
Treo650 + 2 GB SD + BT klavesnice + BT sluchatka + BT GPS ... co vic si prat? akorat vetsi RAM a Dynamic Heap a funkcni linux..
.. a ten multitasking by se obcas taky hodil Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tomt
plavčík
plavčík


Registrace: 31.10. 2005
Příspěvky: 91

PříspěvekZaslal: út 22. květen, 2007 21:59    Předmět: Re: Zkušenost s GPS Navibe GB735 Citovat

tfc_007 napsal:
Pokud GPS zustala v trusted devices, tak soudruzi udelali vsechno spravne. Ted už jen spustit nejakou aplikaci, ktera s GPSkou komunikuje. Treba GPS Tester http://www.unifysoft.com/products/gpstester.html nebo jakakoliv navigace.


HOHOHO!!!
Dík za tip, GPSka se normlně připojila a jede. Takže by mělo být vše OK. Zkoušel jsem ji zapnout v SmartMaps 2 (resp. 1.9.1) a dostal hlášku GPS zařízení nenalezeno. Tak mne to vyplašilo.
Už to jede i v PathAway. Vysmátý

Děkuji všem za pomoc

PS: Tímto končím tohle vlákno a vzápětí zakládám nové o kalibraci map pro PathAway
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Navigace a mapy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412