Fórum - Zobrazit téma - Co používáte k chatování po ICQ ? - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Co používáte k chatování po ICQ ?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Komunikace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Czechnology
kormidelník
kormidelník


Registrace: 19.9. 2006
Příspěvky: 289
Bydliště: Wien8 / Praha8

PříspěvekZaslal: so 28. říjen, 2006 14:23    Předmět: Citovat

Tak ať blbnu s Chatopusem jak chci, tak po přihlášení k ICQ mi to kontakty ze serveru nenatáhne Smutný
_________________
Dell Streak (5)
Palm m500 | Palm m505 | Palm Treo600 | Palm T|X
Psion 5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
Czechnology
kormidelník
kormidelník


Registrace: 19.9. 2006
Příspěvky: 289
Bydliště: Wien8 / Praha8

PříspěvekZaslal: so 28. říjen, 2006 22:29    Předmět: Citovat

No to je podělanej krám, teď se kvůli tomu už nemůžu připojit ke svýmu ICQ ani z PC ať dělám co dělám!!!! Zlostný Zlostný Zlostný
_________________
Dell Streak (5)
Palm m500 | Palm m505 | Palm Treo600 | Palm T|X
Psion 5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
PavelGalle
nováček
nováček


Registrace: 19.9. 2006
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha 5 - Barrandov

PříspěvekZaslal: ne 29. říjen, 2006 10:30    Předmět: VeriChat Citovat

Cauky,
takze problem s prijimanim zprav programem VeriChat opravdu vyresilo to, ze protejsi strana prestala pouzivat hacky a carky. Takze jeste jednou dekuji za radu. Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pavelbures
nováček
nováček


Registrace: 4.8. 2005
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: ne 29. říjen, 2006 12:36    Předmět: Re: VeriChat Citovat

PavelGalle napsal:
Cauky,
takze problem s prijimanim zprav programem VeriChat opravdu vyresilo to, ze protejsi strana prestala pouzivat hacky a carky. Takze jeste jednou dekuji za radu. Radostný

takova otazka k zamysleni-to vam nevadi, ze musite menit navyky lidi, kteri vam pisi?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pefcbs
nováček
nováček


Registrace: 20.9. 2005
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: ne 29. říjen, 2006 12:48    Předmět: Re: VeriChat Citovat

pavelbures napsal:
PavelGalle napsal:
Cauky,
takze problem s prijimanim zprav programem VeriChat opravdu vyresilo to, ze protejsi strana prestala pouzivat hacky a carky. Takze jeste jednou dekuji za radu. Radostný

takova otazka k zamysleni-to vam nevadi, ze musite menit navyky lidi, kteri vam pisi?


no myslim ,ze kdyz zacali sms v mobilech,tak se taky kazdy prizpusobil a psal bez diakritiky,a nikomu neprislo nefer,ze je operatori nuti takto psat.slo o to se dorozumet,aby to obe strany pochopily. Vysmátý tak kdo koho k cemu nuti Vysmátý .pouzivat program ktery neni levny tak ,aby mi neslouzil,nebo se s rozumnymi lidmi domluvit a respektovat v zajmu komunikace urcita specifika? Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pavelbures
nováček
nováček


Registrace: 4.8. 2005
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: ne 29. říjen, 2006 13:06    Předmět: Re: VeriChat Citovat

pefcbs napsal:

no myslim ,ze kdyz zacali sms v mobilech,tak se taky kazdy prizpusobil a psal bez diakritiky,a nikomu neprislo nefer,ze je operatori nuti takto psat.slo o to se dorozumet,aby to obe strany pochopily. Vysmátý tak kdo koho k cemu nuti Vysmátý .pouzivat program ktery neni levny tak ,aby mi neslouzil,nebo se s rozumnymi lidmi domluvit a respektovat v zajmu komunikace urcita specifika? Mrkající

U mobilů (alespoň těch starých) je to jiné - tam psát jinak nešlo. Ale troufnu si tvrdit, že většina online lidí, co máme v kontaktech, právě sedí u PC, kde mají možnost psát česky a většina lidí tak také píše. A pro mě osobně by bylo krajně nepříjemné psát někomu zprávu typu: "Pošlete mi prosím předcházející zprávu bez diakritiky, používám software, který si s diakritikou neporadí." A pokud bych už k tomu lidi donutil, jak by poznali, zda jsem na Verichatu či na PC a zda tedy mohou psát normálně a nebo musí psát bez diakritiky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pefcbs
nováček
nováček


Registrace: 20.9. 2005
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: ne 29. říjen, 2006 13:20    Předmět: Re: VeriChat Citovat

pavelbures napsal:
pefcbs napsal:

no myslim ,ze kdyz zacali sms v mobilech,tak se taky kazdy prizpusobil a psal bez diakritiky,a nikomu neprislo nefer,ze je operatori nuti takto psat.slo o to se dorozumet,aby to obe strany pochopily. Vysmátý tak kdo koho k cemu nuti Vysmátý .pouzivat program ktery neni levny tak ,aby mi neslouzil,nebo se s rozumnymi lidmi domluvit a respektovat v zajmu komunikace urcita specifika? Mrkající

U mobilů (alespoň těch starých) je to jiné - tam psát jinak nešlo. Ale troufnu si tvrdit, že většina online lidí, co máme v kontaktech, právě sedí u PC, kde mají možnost psát česky a většina lidí tak také píše. A pro mě osobně by bylo krajně nepříjemné psát někomu zprávu typu: "Pošlete mi prosím předcházející zprávu bez diakritiky, používám software, který si s diakritikou neporadí." A pokud bych už k tomu lidi donutil, jak by poznali, zda jsem na Verichatu či na PC a zda tedy mohou psát normálně a nebo musí psát bez diakritiky?


zbytecna debata.ja se pohybuji v komunite,ktera vetsinou ani nepouziva widle,natoz ceskou klavesnici,standart -us klavesnice Vysmátý .jsou na to zvykli a jsou to i mladi lide.takze ten problem nemam.nehlede na to ,ze vetsina z mych kontaktu komunikuje z trea nebo mobilu a jsou zvykli takto bezne komunikovat,je to jednodussi nez psat sms.tot vse.zaver-jsou lide,kterym to nevadi a je pro ne dulezita komunikace a staci jim standartne ric,ze pisete bez diakritiky.ale jak jsem napsal.s rozumnymi lidmi ,kterym jde o praci a o domluvu se clovek domluvi. Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pavelbures
nováček
nováček


Registrace: 4.8. 2005
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: ne 29. říjen, 2006 14:04    Předmět: Re: VeriChat Citovat

Máte pravdu, liší se to kus od kusu. Já jsem taky ještě docela mladík, ale nenapadlo by mě psát na PC bez diakritiky. Maily s češtinou posílám ale i z Trea i PocketPC.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: ne 29. říjen, 2006 14:45    Předmět: Re: VeriChat Citovat

pavelbures napsal:

U mobilů (alespoň těch starých) je to..........

U starých mobilů (první co uměly psát SMS) to nešlo, protože se často nikdo nenamáhal s oficiální lokalizací pro telefon. Takže ve chvíli kdy by jeden telefon diakritiku měl a druhý ne, prostě by to nepřišlo ve správném tvaru = paznaky. Operátor to tedy ošetřil tak, že prostě diakritiku osekával už na jeho straně. Když pošlu zprávu s diakritikou ze svého mobila komukoliv, přijde mu bez diakritiky. I na email..

A u PDA - starý známý problém, a to je ignorování UNICODE a jánevímčehoještě.. V podstatě za to nemůže program že ta diakritika je tak zmrvená, ale samotný OS.

pefcbs napsal:
zbytecna debata.ja se pohybuji........

Diakritika nemá v případě PC nic společného s Widlemi.. PC mám již 14 let a přístup k internetu 12 let. A mohu potvrdit, že diakritika začala u lidí upadat s nástupem SMS. Předtím se všude (pokud to bylo možné, například pokud druhá strana třeba nemohla číst diakritiku protože používala arabský program) používala diakritika. I v době BBS, i v době USENETu. A výmluva že "žiju v Americe, nemám českou klávesnici" je naprosto směšná - BBS bylo před nástupem free mailu také pro komunikaci mezi lidmi z opačných koutů světa. A i člověk z Ameriky používal diakritiku. Dnes mi spíš přijde jako lenost jí nepoužívat.. Ať jsem kde jsem (Francie, Chorvatsko, Nizozemí, Korea), vždy diakritiku používám, protože nejsem línej.

U PALM je to stejné - první si otestuji esli diakritika v určitém programu funguje a pokud ano, tak to prostě používám. A pokud jí druhá strana nepřijme (paznaky), dozvím se to ihned, protože se mě zeptá co jsem to napsal Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pavelbures
nováček
nováček


Registrace: 4.8. 2005
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: ne 29. říjen, 2006 17:01    Předmět: Re: VeriChat Citovat

jacktalking napsal:

U starých mobilů (první co uměly psát SMS) to nešlo, protože se často nikdo nenamáhal s oficiální lokalizací pro telefon. Takže ve chvíli kdy by jeden telefon diakritiku měl a druhý ne, prostě by to nepřišlo ve správném tvaru = paznaky. Operátor to tedy ošetřil tak, že prostě diakritiku osekával už na jeho straně. Když pošlu zprávu s diakritikou ze svého mobila komukoliv, přijde mu bez diakritiky. I na email..

A u PDA - starý známý problém, a to je ignorování UNICODE a jánevímčehoještě.. V podstatě za to nemůže program že ta diakritika je tak zmrvená, ale samotný OS.

Diakritika nemá v případě PC nic společného s Widlemi.. PC mám již 14 let a přístup k internetu 12 let. A mohu potvrdit, že diakritika začala u lidí upadat s nástupem SMS. Předtím se všude (pokud to bylo možné, například pokud druhá strana třeba nemohla číst diakritiku protože používala arabský program) používala diakritika. I v době BBS, i v době USENETu. A výmluva že "žiju v Americe, nemám českou klávesnici" je naprosto směšná - BBS bylo před nástupem free mailu také pro komunikaci mezi lidmi z opačných koutů světa. A i člověk z Ameriky používal diakritiku. Dnes mi spíš přijde jako lenost jí nepoužívat.. Ať jsem kde jsem (Francie, Chorvatsko, Nizozemí, Korea), vždy diakritiku používám, protože nejsem línej.

U PALM je to stejné - první si otestuji esli diakritika v určitém programu funguje a pokud ano, tak to prostě používám. A pokud jí druhá strana nepřijme (paznaky), dozvím se to ihned, protože se mě zeptá co jsem to napsal Mrkající


Díky, povedlo se vám vyhmátnout podstatu problému. Dovolím si ještě jednu malou T poznámečku: (ne)používání diakritiky je jednou z dalších věcé, díky kterým můžete docela přesně daného člověka odhadnout. Přeci jen člověk používající diakritiku, čárky mezi větami atp. udělá jiný dojem než někdo, kdo sesmolí odstavec textu "cesky" - bez diakritiky, pouze malými písmeny, žádné dělení na věty atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: ne 29. říjen, 2006 21:57    Předmět: Citovat

Přiznám se, že i když někdy používám anglický jazyk a nebo nepoužívám diakritiku, většinu aplikací chci mít prostě v Unicode. Naco mít polovičaté řešení, že? Takhle mám Unicode a o nic se už nemusím starat. Pošle mi někdo zprávu s diakritikou či v jiné jazykové sadě? Neva..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
VDC
>> redaktor <<
>> redaktor <<


Registrace: 4.2. 2005
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: po 30. říjen, 2006 7:26    Předmět: Citovat

Musím vám dát za pravdu, také se snažím psát s diakritikou, je-li to jenom trochu možné, ale většinou to řeším tak, že píše li protistrana s diakritikou, píšu tak taky. Nepíše li s diakritikou také ji nepoužívám Mrkající
Je to ovšem někdy trošku komplikovaný, když člověk píše do 3 oken v icq a do jednoho píše s diakritikou a do dvou nikoli Pobavený
_________________
PAjDA.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
UsiReV
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 30.6. 2006
Příspěvky: 90
Bydliště: DC

PříspěvekZaslal: po 04. prosinec, 2006 11:52    Předmět: Verichat Citovat

Po delší době jsem se zase dostal k Treu. Ať zkouším Verichat v jakékoliv verzi, nechodí mi momentálně žádné zprávy (odesílání OK, ale na příjmu buď nepřijde nic, prázdná zpráva nebo po odeslání zkušebních "žýěščáž" nějaká změť znaků v UTF). Jak to tak vypadá, AOL poupravil ICQ protokol (původně jsem si myslel že to dělá LOCALE, ale nedělá). Funguje Verichat někomu?


_________________
Dude, that hot chick was so totally a Goa'uld!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: po 04. prosinec, 2006 12:32    Předmět: Re: Verichat Citovat

UsiReV napsal:
Po delší době jsem se zase dostal k Treu. Ať zkouším Verichat v jakékoliv verzi, nechodí mi momentálně žádné zprávy (odesílání OK, ale na příjmu buď nepřijde nic, prázdná zpráva nebo po odeslání zkušebních "žýěščáž" nějaká změť znaků v UTF). Jak to tak vypadá, AOL poupravil ICQ protokol (původně jsem si myslel že to dělá LOCALE, ale nedělá). Funguje Verichat někomu?


Zjistil jsem, že Verichat se připojuje přes server firmy co verichat dělala. Tak jestli to není kvůli tomu.. Nemám bohužel možnost to zkusit přes ICQ teď..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 04. prosinec, 2006 13:51    Předmět: Citovat

Možná Nokia nezařízla jenom další vývoj Verichatu, ale i jeho provoz. Nešťastný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
PavelGalle
nováček
nováček


Registrace: 19.9. 2006
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha 5 - Barrandov

PříspěvekZaslal: po 04. prosinec, 2006 22:33    Předmět: Re: Verichat Citovat

UsiReV napsal:
Po delší době jsem se zase dostal k Treu. Ať zkouším Verichat v jakékoliv verzi, nechodí mi momentálně žádné zprávy (odesílání OK, ale na příjmu buď nepřijde nic, prázdná zpráva nebo po odeslání zkušebních "žýěščáž" nějaká změť znaků v UTF). Jak to tak vypadá, AOL poupravil ICQ protokol (původně jsem si myslel že to dělá LOCALE, ale nedělá). Funguje Verichat někomu?



Mě to dělalo podobné divy, když někdo použil diakritiku.. Bez ní to je v pohodě..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Morbid
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 4.2. 2005
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: po 08. leden, 2007 13:58    Předmět: Citovat

Nojo. To je taky jeden z důvodů, proč jsem přešel na Jabber. Takovýhle problémi jsem měl i v PC, kde mám Linux. Jabber a transport na ICQ to vyřešilo. V Palmu mám chatopus.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tomt
plavčík
plavčík


Registrace: 31.10. 2005
Příspěvky: 91

PříspěvekZaslal: po 08. leden, 2007 14:36    Předmět: Citovat

Verichat 2.86b jede stále a v pohodě, byť je třebase obejít bez češtiny.

Práve jsem provedl testování...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
chaoos
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 6.12. 2004
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: po 08. leden, 2007 15:01    Předmět: Citovat

tomt napsal:
Verichat 2.86b jede stále a v pohodě, byť je třebase obejít bez češtiny.

Práve jsem provedl testování...


Potvrzuju, funguje! Překvapený)
Jen mi tam nechodi nejak zpravy z QIPka, z ICQ5 jede vse v pohode ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Komunikace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412