Fórum - Zobrazit téma - Treo - problem s opakovanym pripojenim k netu - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Treo - problem s opakovanym pripojenim k netu

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Komunikace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Permon
nováček
nováček


Registrace: 26.3. 2005
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: st 06. prosinec, 2006 17:14    Předmět: Treo - problem s opakovanym pripojenim k netu Citovat

Zdravim Treonauty!

V posledni dobe mam problem s Treem. Snazil jsem se jej vyresit hard resetem a novou instalaci softu, ovsem vysledek stejny! Tot informace na uvod, abychom se vyhnuli radam smerujcim k HR.

Oc se tedy jedna? Treo neni schopno udrzet, resp. zpetne navazat spojeni pres GPRS. Mam SnapperMail nastaveny na automaticke prijimani mailu a po par stahnutich mailu, proste treo neni schpno pripojit pro dalsi naplanovane stazeni mailu. (problem se vyskytuje i pri manualnim stahovani mailu). Neni schopno provadet zadne operace s netem, nefunguje TreoCiel (pocasi pres net), nefunguje Verichat, nefunguje Blazer. Jedine so pomaha je Treo zapnout a vypnout - pak je vse zase nejakou dobu ok ( nekdy cely den, jindy pul hodiny).

Nenapada nekoho co s tim? Resp.jak vypatrat, co by mohlo byt problemem?

Jen pro upresneni, vyse popsany problem se vyskytl az po roce uzivani Trea, Treo je po HR, a neschopnost pripojit se k netu se vyskytuje zejmena kdyz jsem na cestach (treo se musi prehlasovat na jine BTS...)

Predem diky vsem za radu. Uz mne to cele totiz dost otravuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 06. prosinec, 2006 17:42    Předmět: Citovat

No i když se bráníš radám ohledně HR, tak se zeptám, jestli jsi to zkoušel po HR bez instalace těch nějakých aplikací?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Permon
nováček
nováček


Registrace: 26.3. 2005
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: st 06. prosinec, 2006 20:20    Předmět: Citovat

Badel napsal:
No i když se bráníš radám ohledně HR, tak se zeptám, jestli jsi to zkoušel po HR bez instalace těch nějakých aplikací?


Ja se HR nebranim - uz jsem jej kvuli tomu provedl. Vse jsem ihstaloval znovu, ovsem jen zakladni soft, ktery mi nikdy pred tim vyse popsane problemy nedelal. A abych odpovedel na Tvuj dotaz-ne nezkousel jsem konektivitu na holem Treu. Nemam tolik casu, abych udelal HR, sedl do auta a jel krizovat republiku abych si overil zda se tak chova i hole Treo. Pravda je, ze to ale asi nakonec budu muset absolvovat Smutný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: čt 07. prosinec, 2006 16:35    Předmět: Citovat

Není proč se bránit HR když má člověk zálohu z předchozí noci (příklad)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Permon
nováček
nováček


Registrace: 26.3. 2005
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: čt 07. prosinec, 2006 18:28    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:
Není proč se bránit HR když má člověk zálohu z předchozí noci (příklad)


Presne tak, jestli delam HR nebo obyc reset je mi jedno. Vse mam do 5ti minut v puvodnim stavu. Ovsem jak vyresit tuto situaci?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: čt 07. prosinec, 2006 19:03    Předmět: Citovat

Permon napsal:
jacktalking napsal:
Není proč se bránit HR když má člověk zálohu z předchozí noci (příklad)


Presne tak, jestli delam HR nebo obyc reset je mi jedno. Vse mam do 5ti minut v puvodnim stavu. Ovsem jak vyresit tuto situaci?

Přes Resco Explorer jde vidět aplikace které jsou rezidentní a aktivují se jako první při startu. To by mohlo pomoct..

Ještě: na net/GPRS se připojuješ přes treo nebo další foun? Docela bych viděl problém v nějakém timeoutu, případně nastavení služeb směrem k provozovateli (Vodafoun, outů, Ty-Debile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Permon
nováček
nováček


Registrace: 26.3. 2005
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: pá 08. prosinec, 2006 9:01    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:
Permon napsal:
jacktalking napsal:
Není proč se bránit HR když má člověk zálohu z předchozí noci (příklad)


Presne tak, jestli delam HR nebo obyc reset je mi jedno. Vse mam do 5ti minut v puvodnim stavu. Ovsem jak vyresit tuto situaci?

Přes Resco Explorer jde vidět aplikace které jsou rezidentní a aktivují se jako první při startu. To by mohlo pomoct..

Ještě: na net/GPRS se připojuješ přes treo nebo další foun? Docela bych viděl problém v nějakém timeoutu, případně nastavení služeb směrem k provozovateli (Vodafoun, outů, Ty-Debile)


Treo se pripojuje samo, bez pomoci dalsiho mobilu (to by bylo dost crazy, pripojovat Treo pres jiny modem k netu Pobavený )
A kdeze v Resco exloreru najdu ten seznam spoustenych apliakci pri startu?

Timeout mne taky napadl, ale nejak v Prefs nevidim nastaveni timeoutu (i kdyz mam pocit, ze jsem se na to nedavno dival a videl jsem ho:-) )

Jinak, v nastaveni pripojeni jsem nic nemenil po celou dobu co mam Treo.... take nevim proc by to ted nemelo fungovat. Jedine, ze by neco zmenil operator, ale to se mi nezda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: pá 08. prosinec, 2006 9:36    Předmět: Citovat

Permon napsal:

Presne tak, jestli delam HR nebo obyc reset je mi jedno. Vse mam do 5ti minut v puvodnim stavu. Ovsem jak vyresit tuto situaci?

Přes Resco Explorer jde vidět aplikace které jsou rezidentní a aktivují se jako první při startu. To by mohlo pomoct..

Ještě: na net/GPRS se připojuješ přes treo nebo další foun? Docela bych viděl problém v nějakém timeoutu, případně nastavení služeb směrem k provozovateli (Vodafoun, outů, Ty-Debile)[/quote]

Treo se pripojuje samo, bez pomoci dalsiho mobilu (to by bylo dost crazy, pripojovat Treo pres jiny modem k netu Pobavený )
A kdeze v Resco exloreru najdu ten seznam spoustenych apliakci pri startu?
Timeout mne taky napadl, ale nejak v Prefs nevidim nastaveni timeoutu (i kdyz mam pocit, ze jsem se na to nedavno dival a videl jsem ho:-) )
Jinak, v nastaveni pripojeni jsem nic nemenil po celou dobu co mam Treo.... take nevim proc by to ted nemelo fungovat. Jedine, ze by neco zmenil operator, ale to se mi nezda.[/quote]
Treo nemám, takže ani přesně nevím co za technologie má či nemá Mrkající

ad Resco - zajít do ROOT, kde by měly být viděl ROM, RAM, karta, Control Panel, Applications.
Takže jít do CONTROL PANEL>NOTIFICATIONS. Tam to bude dobře vypsáno. Je to sice nepřehledné a pro většinu lidí "o ničem", dává to však dobré informace které aplikace se probudí při startu.

ad timeout: v systémových Preferences otevřít Network, tam dát Details. Idle Timeout by měl být nastaven na NEVER. Tzn. že se nikdy neodpojí v případě nečinnosti. Mám připojení přes Softick PPP a tyto údaje tam mám, takže se může lišit třeba při připojení k GPRS. Nevím..

Jako poslední řešení bych zkusil operátora a sehnat si jeho nejnovější nastavení internetu. Před několika lety mi ještě Oskar ani neoznámil že změnili něco v nastavení k netu a já pak celej tejden dumal co jsem to udělal špatně a nadával si proč jsem měnil firmware v mobilu Pochybující
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Komunikace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412