Fórum - Zobrazit téma - OpenOffice ODT pro PALM? - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

OpenOffice ODT pro PALM?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Office
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: út 10. říjen, 2006 7:36    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Tak super zpráva - Palm OS je opět o něco kompatibilnější. Poslední verze Palmfiction totiž už zvládá i OpenOffice ODT! Šokovaný

Huj huj, tak to moc díky za info. Já mám stále verzi starou několik měsíců, takže toto šlo mimo mě Pochybující
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 10. říjen, 2006 8:05    Předmět: Citovat

...jo a dnes vyšla zase nová verze s označením "r" na konci a už i u nás je aktualizována. Jen mě štve, že pořádně nevim, co je tam všechno za novinky, protože se mi fakt nechce louskat azbuku na domovských stránkách. Rozpačitý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: út 10. říjen, 2006 11:21    Předmět: Citovat

Badel napsal:
...jo a dnes vyšla zase nová verze s označením "r" na konci a už i u nás je aktualizována. Jen mě štve, že pořádně nevim, co je tam všechno za novinky, protože se mi fakt nechce louskat azbuku na domovských stránkách. Rozpačitý

Já teda tomu jejich rozsypanýmu čaji ani za mák nerozumim.. Dříve jsem si nainstaloval každou novou verzi, ale reset po kliknutí na kořenovej adresář mě z toho vyléčil a držel jsem se stabilní verze (tuším ta první 14).

Jinak ODT jsem zkoušel a klasika - UNICODE se naprosto ignoruje, takže si přečtu leda ODT v češtině.. Pochybující Mno snad to tvůrce trochu dořeší, pomalu ale jistě mě absence UNICODE začíná vytáčet Zlostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
xmpetr
nováček
nováček


Registrace: 19.1. 2006
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: út 10. říjen, 2006 23:12    Předmět: PalmFiction Citovat

No ale PalmFiciton má podporu pro Unicode, jen je potřeba mít ty správné fonty. Jinak ODT je postaven na xml a ten primárně používá UTF-8/16 pokud není definováno jinak. Zkoušel jsem ODT dokument s kódováním UTF-8 a vše je ok. Je jasné že PalmFiction je určen pro textové dokumenty takže podporu grafiky a tabulek bych neočekával Mrkající
Je věcí DataViz zařadit podporu ODT do DTG ale nečekám že tak učiní.
Spíš doufám že MobiSystems (Mobile Systems) přidají podporu ODT do už tak velmi dobrého OfficeSuite. OfficeSuite umí už teď xml pro tabulky a stejně tak unicode Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 11. říjen, 2006 7:30    Předmět: Re: PalmFiction Citovat

xmpetr napsal:
No ale PalmFiciton má podporu pro Unicode, jen je potřeba mít ty správné fonty. Jinak ODT je postaven na xml a ten primárně používá UTF-8/16 pokud není definováno jinak. Zkoušel jsem ODT dokument s kódováním UTF-8 a vše je ok. Je jasné že PalmFiction je určen pro textové dokumenty takže podporu grafiky a tabulek bych neočekával Mrkající
Je věcí DataViz zařadit podporu ODT do DTG ale nečekám že tak učiní.
Spíš doufám že MobiSystems (Mobile Systems) přidají podporu ODT do už tak velmi dobrého OfficeSuite. OfficeSuite umí už teď xml pro tabulky a stejně tak unicode Radostný

Aha, tak to bych prosil odkaz na ty fonty, protože ať nainstaluju jaký font chci (z originálního RARu), japonštinu mi to nezobrazí a nezobrazí..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
xmpetr
nováček
nováček


Registrace: 19.1. 2006
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: st 11. říjen, 2006 10:50    Předmět: Citovat

Citace:
japonštinu mi to nezobrazí a nezobrazí..

Tak to jsem si pěkně naběhl Vysmátý japonština ...
Pokud jsem se dobře díval tak zatím v PF není podpora pro japonské znakové sady, je tam max vietnamská (a jinak evropské). No zkusil bych si pohrát s PalmFictionFontConvertor a "echt" japonskými fonty ale i tak, podpora pro japonskou znakovou sadu tam také není asi vážně smůla Smutný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 11. říjen, 2006 12:11    Předmět: Citovat

xmpetr napsal:
Citace:
japonštinu mi to nezobrazí a nezobrazí..

Tak to jsem si pěkně naběhl Vysmátý japonština ...
Pokud jsem se dobře díval tak zatím v PF není podpora pro japonské znakové sady, je tam max vietnamská (a jinak evropské). No zkusil bych si pohrát s PalmFictionFontConvertor a "echt" japonskými fonty ale i tak, podpora pro japonskou znakovou sadu tam také není asi vážně smůla Smutný

Jenže je jedno esli to je japonština, čínština nebo něco jiného - pokud máš třeba CJKOS (obdoba Locale/Piloc, ale pro japonštinu, čínštiny a korejštinu), podpora funguje ve většině programech co umí Unicode. V PF prostě ani náhodou. Vietnamština používá latinku + pár diakitických znamének která se užívají u samohlásek k označení tónů (vlnovka, tečka+pod,.....)
Font converter jsem samozřejmě zkoušel, výsledek je však ten, že mi to přehází do nějakých znaků typu srdíčko, deštníček,.... a hotovo.... Rozpačitý Zatím teda stále musím používat ten Picsel a PDF Rozpačitý Rozpačitý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Office Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412