Fórum - Zobrazit téma - Co v současné době používáte - aneb návrat k Treu 650 - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Co v současné době používáte - aneb návrat k Treu 650

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vlasta
nováček
nováček


Registrace: 20.10. 2006
Příspěvky: 37
Bydliště: Děčín

PříspěvekZaslal: st 24. srpen, 2011 13:00    Předmět: Co v současné době používáte - aneb návrat k Treu 650 Citovat

Před lety jsem používal Treo 650, 680 a krátce jsem měl i Centro. Potom mě také postihla iPhonemánia - měl jsem modely 3G a 3GS. Průběžně jsem vystřídal téměř všechny komunikátory s Windows Mobile od HTC - od legendárního Universalu až po HTC HD2. Nešel jsem pouze do Androida, BlackBerry a říkal jsem si, že Windows Phone vyzkouším až s příchodem nových zařízení s Mango aktualizací. Pak se to ve mně nějak všechno zlomilo, měl jsem už dost neustálé výměny zařízení a hlavně - ťapání po displeji.
Odprosil jsem své staré Treo 650 a jsem maximálně spokojený. Nemá sice GPS a WiFi, neumí 3G sítě, chybí mu různé senzory. Tyto věci mi dříve, v honbě za TOP zařízeními, vadily. Teď už ne. Přesně vím, co od Trea mohu očekávat a co po něm chci. A vím, že to, co má umět a dělat, dělá perfektně.
Užívám si klávesnice, rychlosti a stability. A jak jste na tom Vy?
_________________
Treo 650, muzeum PDA.


Naposledy upravil Vlasta dne st 24. srpen, 2011 13:32, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
logout
plavčík
plavčík


Registrace: 30.10. 2008
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha - Kbely

PříspěvekZaslal: st 24. srpen, 2011 13:11    Předmět: Citovat

Měl jsem nejdříve blbofouny, ala SE K750i či Nokia 6300. Pak jsem přesedlal na Centro a to mi vydrželo dodnes.

Paralelně s Centrem jsem ale (tu jako hlavní, tu jako druhý telefon) vyzkoušel HTC Feeler, Samsung SGH-i600, BlackBerry Curve 8310 či BB Bold 9000.

Do budoucna už vidím BlackBerry jako jasnou věc, pokud tedy nedojde k nákupu této společnosti někým velkým a tupým, jak se to stalo Palmu. Nehoní se za senzory atp, ale dělají funkční věci.

Centro ale pořád zůstává.
_________________
Centro, T|X, Tungsten T3, Tungsten T, m105+PalmPix, IIIe
můj blog, můj Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ronoath
plavčík
plavčík


Registrace: 14.9. 2005
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: st 24. srpen, 2011 19:19    Předmět: Citovat

Treo 680, které používám přes tři roky. Nehodlám měnit za jiný stroj, dokud to půjde, protože vše, co jsem zatím viděl a testoval (Blackberry, Android, a WM 6.5) mi z nějakého důvodu nesedělo (Blackberry - nenašel jsem alternativu k aplikacím, které mám na Palmu, Android - pro qwertz rozložení hardwarových klávesnic nutno reflashovat přístroj, WM - celková komplikovanost systému).
Jako druhý telefon používám Ericsson R520m, potažmo jiný Ericsson:)
Před nedávnem jsem si ještě k Treu opatřil TX, v podstatě jen občasné zkouknutí seriálů a připojení k Wi-Fi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
zdenytreo
nováček
nováček


Registrace: 4.2. 2005
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: st 24. srpen, 2011 20:25    Předmět: Palm Citovat

Se slzičkou v oku koukám na konec Palmu. Nejraději bych si nějaký ještě opatřil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 24. srpen, 2011 22:09    Předmět: Citovat

Pre + Palm TX. Zatím vůbec netuším, co budu používat dál. TX si nechám určitě, to se ničím nahradit nedá. Původně jsem chtěl Pre 3, ale teď fakt nevím, jestli bych neměl přejít na nějakou platformu, která má fakt budoucnost. Asi ještě vyčkám, jak se to všechno vyvine. Smutná úvaha od někoho z PalmHelpu, co říkáte? Pochybující
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
teret
plavčík
plavčík


Registrace: 3.5. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: čt 25. srpen, 2011 7:05    Předmět: Citovat

V současnosti mám kombinaci Nokie E72 a HTC HD2 (WM+Android - bez SIM, používám spíš jako malý tablet/PDA). Mít Symbian ještě o kousíček propracovanější aplikaci pro kalendář (mám SBSH calendar), tak jsem max. spokojený a proti předchozímu Centru bych to bral jako krok vpřed, takto je to jen výměna za lepší HW s horším SW (ale ne zas tak o moc).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: čt 25. srpen, 2011 9:14    Předmět: CENTRO Citovat

Koukám, že tady u nikoho neuspělo CENTRO. Jám mám zásoby CENTRO nejméně na 5 let pro celou rodinu ( asi 10 kousků).
Zatím se mi osvěčilo používat CENTRO + něco. Momentálně jako něco mám PALM PIXI PLUS.
Čím víc zkouším "něco" tak tím víc si vážím CENTRO a PALM OS 5.4 - neskutečná rychlost ovládání, neskutečná efektivita práce a neskutečná spolehlivost.
_________________
Treo270 | Treo600 | Treo650 | Treo680 | CENTRO | PRE | PIXI Plus | iPod touch | HP PALM PRE 2 |
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jkf
plavčík
plavčík


Registrace: 24.4. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: čt 25. srpen, 2011 10:46    Předmět: Citovat

Palmy pouzivam vic jak deset let. Zacal jsem s Vx + ruzne telefony (Timeport250, S55), Pak jsem upgradoval na Tungsten T3. Ten se mi bohuzel podarilo utopit a v zatmeni mysli jsem poridil SE P910i.
Nedali se na to sehnat nahrady za aplikace ktere jsem pouzival na T3, Jogdial byl na ... protoze jsem stejne musel vytahnout stylus. Hned jak to slo jsem se vratil a poridil T|X a s S68 jsem ho pouzival k plne spokojenosti.
Pre jsem poridil hned jak bylo dostupne a pouzivam ho dodnes, vystacim si jenom s nim. Nasel jsem nahradu za vetsinu aplikaci ktere jsem pouzival na T|X (chybi jenom DocsToGo) a prijemne mne prekvapila klavesnice, cistej dotykac bez HW klavesnice bych uz nechtel.
Pred mesicem jsem koupit TouchPad a mam objednane Pre3. Pokud ho skutecne dostanu budu s webOS jak dlouho to pujde. Kdyz ne, tak mozna Defy+, ale to nema klavesnici, fakt nevim...
_________________
Palm Vx -> Tungsten T3 -> SE P910i -> Palm T|X -> Palm Pre -> HP Pre3 + HP TouchPad -> Xperia V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tomt
plavčík
plavčík


Registrace: 31.10. 2005
Příspěvky: 91

PříspěvekZaslal: čt 25. srpen, 2011 11:40    Předmět: Citovat

Asi v roce 2000 jsem v práci dostal do užívání PALM IIIe a krátce nato mi byl vyměněn za TRG Pro s obrovskou kartou 48MB. Rychle jsem si zvykl na jednoduchost a rychlost, u TRG jsem vyladil spoustu aplikací. Skvělý byl kalendář DateBk a iSilo na knížky. K tomu jsem měl jako founa Nokii 62xx
O pět let později jsem se zhlédl v jednom zařízení pro telefonování, pořídil si Tungsten C, volal se sluchátkem a přehazoval udělátkem 2SIMky.
Sloužilo další 2 roky a šlo do světa.
Jestli dobře počítám, tak mi současné TREO 650 slouží 5 let a nehodlám se ho zbavovat, byť začíná zlobit klávesnice a hledám řešení jak ji donutit psát zase spolehlivě (ale to je do jiného tématu). Naopak jsem sebe i zbytek rodiny zásobil 2 TREy na horší časy.
Nejdůležitějšími aplikacemi pro mne zůstává
Agendus - neznám lepší kalendář a jednoduché kontakty s desktopem a synchronizací
Palm Fiction - na čtení a nasyslil jsem knížek...
Pocket Tunes - TREO připojené k autorádiu zajistí klid od dětí poslouchající pohádky atd.

Mimo to jsem zkoušel wokna na HTC Touch Pro -chtěl jsem klávesnici a zachovat Agendus, ale byla to slepá ulička. Než jsem vysunul klávesnici, už jsem si nepamatoval co jsem chtěl napsat Radostný. O něco lepší je to se Samsungem Omnia II, ale ani ten nesplnil očekávání, takže jej nabízím zrovna teď k prodeji (chcete ho?)
A nejnověji jsem si jako druhý telefon pořídil HTC Desire. Vhodný kalendář jsem zatím nenašel, není nad Agendus, byť Iambic se asi inspiroval u PALMu a slibuje a neplní nic. Ale mapy+geocaching (Locus), aktuální navigace (IGO) jsou fajn.

Když to tedy shrnu, na TREU pracuji, čtu a sem tam něco hraju, na HTC se pohodlně naviguji, hledáme poklady, fotím momentky a zrovna jsem připojený na net, neboť sedím mimo město a běžný kabel od UPC.
Ať žije TREO, neměl jsem v ruce nic rychlejšího a pohotovějšího.
_________________
Postupně: P IIIe, TRG pro, T / W nyní TREO 650+GPS BT Navibe GB 735+ SDHC 16GB Adata


Naposledy upravil tomt dne čt 25. srpen, 2011 14:26, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
CARDI
nováček
nováček


Registrace: 28.2. 2009
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: čt 25. srpen, 2011 12:22    Předmět: Citovat

Nooo, taky používám Treo 650 a jsem s ním spokojen. A když jej používám společně s Centrem, tak mi vůbec nic nechybí. jelikož ještě studuji, tak se mě kámoši snažili přemluvit na iPhone a další podobná zařízení. Ale jak jsem viděl ty zamatlaný displaye a pomalé psaní na SW klávesnici, tak mě to hodně odradilo. Osobně nechápu logiku lidí, že si kupují display, na kterém je z drohé strany přilepena paměť, baterie a procesor....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nneedd
nováček
nováček


Registrace: 15.8. 2006
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: čt 25. srpen, 2011 18:30    Předmět: Citovat

Zdravim, uz asi 1 rok marne hledam nahradu za stary dobry PalmOS (kdysi Treo 650 ted Centro)....co jsem vzdy mel v ruce (HTC HD2 tusim, Pixi, Iphone) ci cetl recenze komunikatoru s qwerty klavesnici (zde me dostala asi nejvic Morotorola Droid Pro), tak mohu ridic, ze nastupce Centra jsem nevybral. Chtel jsem koupit Pre III, ale pujdu do nej, jen kdyz nekdo zbytky Palmu prevezme a bude dal rozvijet. Vysledek toho: na Vanoce si od Palmhelp objednam nove Centro, budu doufat, ze mi vydrzi aspon 3 roky a ze tu pak jiz brzy bude odpovidajici nahrada pro cloveka co pouziva telefon denne k praci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: pá 26. srpen, 2011 9:29    Předmět: Citovat

Nokia E71 + Palm T|X. Nokii jsem pořídil kvůli e-mailům, HW klávesnici a navigaci zdarma - Treo 680 mi nikdy nenabídlo kvalitní e-mailové řešení. Taky s ní brouzdám po internetu. T|X mám hlavně na e-booky, na prohlížení fotek, sem tam na něm něco písnu pomocí externí BT klávesnice. Poslední dobou si taky na T|X hraju s Linuxem a používám jej jako různorodý zápisník, a počítadlo spotřeby benzínu. Občas si zahraju nějakou tu hru. Na synchronizaci TX jsem již rezignoval, nicméně zbavovat se ho nehodlám, je to stále dobré zařízení, o dost rychlejší než Nokia E71. Díval jsem se po náhradách do budoucna, měl jsem v merku nějakého Androida ale to ovládání mě trápí. Windows Phone 7.5 vypadá zajímavě, ale má stále nejasnou budoucnost. webOS je na tom nyní stejně, jako byl PalmOS před cca 3 lety. iPhone je spíš chlubifón než pracovní nástroj. BlackBerry je před pohlcením někým větším... Prostě výběr je hrozný. Skoro si říkám, jestli by nebyl nejefektivnější návrat k Windows Mobile v podobě Treo Pro (předtím jsem měl nějaký půlrok Treo 750v)... Ideální by bylo, kdyby někdo napsal systém kompatibilní s OS5 Palmím hardwarem a který by byl zaměřen na kvalitní PIM a online komunikaci...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pida
nováček
nováček


Registrace: 4.3. 2005
Příspěvky: 6
Bydliště: Janov nad Nisou

PříspěvekZaslal: pá 26. srpen, 2011 12:45    Předmět: Citovat

Palm OS používám už od modelu Palm IIIx, který jsem později doplnil o čtečku karet. Pak jsem přešel na Palm T5 a nakonec na Centro. Z hlediska praktické použitelnosti je to stále dobrý přístroj. Z dnešního pohledu sice není tak atraktivní jako nové placky s velkým displejem a animacemi, ale za to má skvělou výdrž baterie, rychlý stabilní systém a spoustu dobrých aplikací, což mi aktuální nabízené modely bohužel neposkytují. Jen škoda, že nemá taky wi-fi. WebOS je na tom bohužel ještě hůř než byl PalmOS před lety. Ten měl aspoň širokou škálu uživatelů a aplikací. WebOS si něco takového nestihl vytvořit a teď už nebude mít ani přístroje, na kterých by běžel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jkf
plavčík
plavčík


Registrace: 24.4. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: po 29. srpen, 2011 16:01    Předmět: Citovat

Pre3 dorazilo, takze min. 2 roky zustavam s webOS. Prechod z Pre- bez problemu, vetsina aplikaci funguje, nektere jsem musel instalovat rucne, ty co nefunguji uz cekaji na schvaleni do oficialniho AppCatalogu, nebo funguje aspon beta nebo light verze.
Pre3 je perfektni stroj. zadne cukani, vsechno skrollovani a posouvani naprosto plynule a okamzite, dispej je vybornej, v porovnani s Pre- telefon z jineho sveta. O to vic mrzi ze to HP odpiskalo...
_________________
Palm Vx -> Tungsten T3 -> SE P910i -> Palm T|X -> Palm Pre -> HP Pre3 + HP TouchPad -> Xperia V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412