Fórum - Zobrazit téma - Palm Inc. je na prodej - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Palm Inc. je na prodej
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm Inc.
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: út 13. duben, 2010 10:39    Předmět: Citovat

Tak takové Treo jsem ješte neviděl Radostný
http://pcworld.cz/novinky/palm-je-na-prodej-9732
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gamebler01
nováček
nováček


Registrace: 3.1. 2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Drnholec

PříspěvekZaslal: út 13. duben, 2010 12:20    Předmět: Citovat

NO vidíš to, to je mašina. Tak na to naroubuhem WebOS a zahájíme výrobu! Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: út 13. duben, 2010 14:47    Předmět: Odpoved Citovat

gamebler01 napsal:
microSDHC už umí. Ale chtělo bz to například kvalitnější plasty a zmenšené vnitřnosti, aby se tam vlezla větší baterie.


Baterka aspon 2000 mAh, tema kartama nad 4GB jsem si nebyl jist. Radsi hlinik nez plast.

Badel: Kompatibilitu musis urgovat v softwarovem oddeleni, ale az je tam pujdu prohnat, pripomenu jim to. Zlomyslný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zippich
nováček
nováček


Registrace: 16.9. 2006
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: út 13. duben, 2010 14:52    Předmět: Citovat

Ono to nebude tak žhavé. Spíš mě mrzí, že jsem nezrealizoval ten nákup akcií co jsem navrhoval před pár týdny. 57% růst zní lákavě Radostný

http://www.precentral.net/sale-not-only-option-palm-exploring-licensing-fundraising-cisco-potential-buyer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gamebler01
nováček
nováček


Registrace: 3.1. 2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Drnholec

PříspěvekZaslal: út 13. duben, 2010 22:12    Předmět: Citovat

Paánové, uvědomil sem si, že nas neni dost na to, aby jsem koupili Palm inc, aniž by to každého z nás nepřivedlo na mizinu. A proto mám mnohem dokonalejší plán. Založíme si vlastní společnost naPalm sro! Takže taste své páječky a svářečky a vzhůru do vyroby!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: st 14. duben, 2010 14:07    Předmět: Odpoved Citovat

gamebler01 napsal:
Paánové, uvědomil sem si, že nas neni dost na to, aby jsem koupili Palm inc, aniž by to každého z nás nepřivedlo na mizinu. A proto mám mnohem dokonalejší plán. Založíme si vlastní společnost naPalm sro! Takže taste své páječky a svářečky a vzhůru do vyroby!


Kdyby to bylo opravdu tak jednoduche, tak si uz davno vyrabim PDA sam. A bez umele vytvorenych omezeni. jenze na vyrobu potrebujes minimalne smlouvy s vyrobci cpu, ram, flash plus lisovnu plastu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
gamebler01
nováček
nováček


Registrace: 3.1. 2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Drnholec

PříspěvekZaslal: st 14. duben, 2010 14:17    Předmět: Citovat

Všecko jde jednoduše. Stačí jen mět tu správnou velikost kladiva Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
DanteMC
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.12. 2009
Příspěvky: 604
Bydliště: Česká lípa

PříspěvekZaslal: st 14. duben, 2010 14:32    Předmět: Citovat

je škoda že WebOS nikdy nedosáhne slávy PalmOS...
_________________
Pár palmů-Windows Mobile - Web OS -Iphone 2G - G1- Htc Hero- S2 - Htc Evo 3D - Nexus s Android Kitkatem 4.4

Skutečně svoboda v uživání...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: čt 22. duben, 2010 16:28    Předmět: Citovat

Správně, co s plastem? Šikovnej kovář je v každý vesnici Vysmátý
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dakar
plavčík
plavčík


Registrace: 16.2. 2006
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: pá 23. duben, 2010 0:22    Předmět: pozastaveny WebOS DocumentsToGo Citovat

Dataviz si naordinoval prestavku ve vyvoji editoru pro WebOS ....
http://www.precentral.net/docstogo-webos-standstill?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+Precentralnet+%28PreCentral.net%29
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Dakar
plavčík
plavčík


Registrace: 16.2. 2006
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: pá 23. duben, 2010 12:34    Předmět: HTC pry nema zajem o Palm Citovat

HTC pry nema zajem o Palm

http://www.pda-247.com/wordpress/2010/04/htc-not-buying-palm/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 28. duben, 2010 23:05    Předmět: Citovat

Wow, moje tajné přání se splnilo:

http://www.palminfocenter.com/news/10036/hp-to-acquire-palm-for-12-billion/
http://www.precentral.net/no-doom-or-gloom-palm-hp-acquisition
http://www.precentral.net/hp-palm-acquisition-conference-call-liveblog
http://www.precentral.net/hp-buys-palm
http://www.hp.com/hpinfo/newsroom/press/2010/100428xa.html

Podle mě možná vůbec nejlepší možnost, jaká se nabízela. Konečně pořádná firma, která má prachy, tah na branku a zmáknutou globální distribuci. Doufám, že Steve Jobs je zelenej zlostí Pobavený
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
gum
nováček
nováček


Registrace: 9.12. 2005
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: čt 29. duben, 2010 0:49    Předmět: Citovat

Je to skvělé, konečně pořádný partner, co se může rovnat Applu, Google a HTC. Pro HP je to logická volba vzhledem k nedávným událostem (nový iPhone, nové telefony od Dellu) a vzhledem k tomu, že v této kategorii zařízení vůbec nic mimo telefonů s archivními Wokny nemají.

Pokud HP nezkazí kreativní atmosféru a komunikativnost Palmu na úroveň "pan velká firma s aktualizací jednou ročně pro korporátní zákazníky", tak se máme na co těšit. Dost bych navíc sázel na tablet s WebOSem, což by bylo vážně super.

Tak, a teď už konečně dostat na trh ten bájný Palm C40 ať mají taky čím bojovat mimo konečně fungující marketingové oddělení (viz dvě nejnovější reklamy).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: čt 29. duben, 2010 1:26    Předmět: Citovat

Nevím co přesně myslí HP tím double down on WebOS, že zdvojnásobuje sázku?? Black Jack nehraju :-p
No každopádně HP objevilo genialitu WebOS, ještě aby na to přišli zákazníci Radostný

_________________
Treo270 | Treo600 | Treo650 | Treo680 | CENTRO | PRE | PIXI Plus | iPod touch | HP PALM PRE 2 |
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: čt 29. duben, 2010 8:01    Předmět: Citovat

Ale to hlavní je, že HP je na většině evropských trhů = i u nás, a to si myslím je nejdůležitější Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
logout
plavčík
plavčík


Registrace: 30.10. 2008
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha - Kbely

PříspěvekZaslal: čt 29. duben, 2010 8:52    Předmět: HP? Citovat

No nevím, já jsem pesimista, možná proto že s výrobky HP přicházím denně do styku. Je to přesný opak toho, co je Palm. Firma bez špetky invence, s nepřehlednou a zbytečně obsáhlou nabídkou produktů, jejichž kvalita je ve většině případů diskutabilní.

Už jen fakt, že když v roce 1976 přišel Steve Wozniak s tím, že vyrobil první domácí počítač a v HP nikdo nevěděl, co by se s tím dalo asi tak dělat svědčí o jejich vizionářství.

Ergo, jediné co pro Palm z tohoto plyne jsou love, mergle neboli chechtáky. Nezbývá než doufat, že Palm nepostihne totéž co Compaq, který měl před koupí ze strany HP na trhu PDA jasnou většinu se svými iPaqy a dneska po téhle značce neštěkne doga.
_________________
Centro, T|X, Tungsten T3, Tungsten T, m105+PalmPix, IIIe
můj blog, můj Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: čt 29. duben, 2010 10:11    Předmět: Citovat

Jestli chápu vysvětlení na wiki správně, v blackjacku je "double-down situation" situace, kdy hráč má dobrou šanci na výhru a zdvojnásobí sázku - při malém zvýšení rizika (ztráty dvojnásobné sázky) se tak zdvojnásobí případná výhra.
Takže to chápu tak, že HP koupil Palma v situaci, kdy cena akvizice už moc klesnout nemohla, a přitom je dobrá šance že platformu dokáže prosadit na trhu trhnout velký profit a především se na trhu pevně zahnízdit.
Dobrou šanci má z několika důvodů:
- má po celém světě stabilní a kapacitní distribuční kanály
- má obrovské finanční rezervy
- má vývojové kapacity
- má zmáknutý marketing
- má loajální zákaznickou základnu
- v kancelářské technice má velkou instalovanou základnu
- v profesionální sféře byla PDAčka a komunikátory od HP a Compaqu velmi oblíbené (a patřily mezi to nejlepší na trhu)
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 29. duben, 2010 21:08    Předmět: Citovat

Riziko vyplývající z nedostatečné invence HP je opravdu nezanedbatelné. Ostatně jejich zabití úspěšné řady iPAQ hovoří za vše. Pokud mají trochu sebereflexe, měli by nechat Palmu dostatečně volnou ruku v tvorbě produktové řady a dodat jen prašule a distribuční zázemí. Jestli se ale opravdu poučili, ukáže teprve čas.

Na druhou stranu, jaká volba by byla lepší? HTC by Palm koupilo nejspíš jen kvůli patentům podobně jako Apple. Nokia jsou tragédi a jen by použili značku pro vstup na US trh. Cisco vůbec nemám tucha, co by s Palmem dělali. Sony má dost starostí sama se sebou. Pak už zbývá jenom Dell a HP, z nichž HP mi přijde jako lepší možnost. Samozřejmě ještě lepší by mohl být třeba Intel, ale to je sci-fi, navíc oni nemají vůbec žádné zkušenosti s něčím podobným a prachy taky nejsou všechno. HP mi tedy přijde jako úplně nejlepší možnost, což ovšem neznamená, že Palm nemůže dopadnout stejně jako iPAQ. Mimochodem doufám, že se další řada nebude jmenovat Palm iPAQ. Tfujtajbl
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: čt 29. duben, 2010 21:21    Předmět: Citovat

Vím zcela jistě, že modely notebooků pod označením Compaq se minimálně ještě rok nebo dva zpátky vyráběly, ne-li ještě vyrábí. Pravda, měli je ale jen kolegové z Taiwanu a Číny, u nás nevím jak je to s dostupností. Co se týče iPaqů, myslím že se pod značkou HP vyrábějí stále, třeba takový HP iPaq 914c atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 29. duben, 2010 21:25    Předmět: Citovat

iPAQ byl produkt, který svého času zachránil skomírající Windows Mobile před mnohem úspěšnějším Palm OS. Po převzetí Compaqu společností HP šel úspěch řady iPAQ ke dnu. Jak paradoxní - tatáž firma dnes kupuje Palm.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm Inc. Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412