Fórum - Zobrazit téma - Palm Pre - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Palm Pre
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 26, 27, 28  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

koupite si Palm Pre ?
Ano
55%
 55%  [ 43 ]
Ne
10%
 10%  [ 8 ]
Nevim
33%
 33%  [ 26 ]
Celkem hlasů : 77

Autor Zpráva
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: čt 03. prosinec, 2009 8:01    Předmět: Citovat

Tak jen doufejme, že nebude mít obdobné následky.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jkf
plavčík
plavčík


Registrace: 24.4. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: čt 03. prosinec, 2009 8:22    Předmět: Re: par dotazu Citovat

Dakar napsal:
1. jak je na tom Pre s prehravanim AVI ?
2. jak je na tom Pre s prehravanim MP3 ?
3. jak je na tom Pre s navigaci
a) vestavenou
b) nejake zpravy o TomTom ?
c) nejake zpravy o Google Maps s hlasovou navigaci ?
d) jina navigace ?


1. umi
2. umi
3. jsou tam google maps bez hlasove navigace. jestli bude nevim.

Sprint tam dava svoji navigaci, O2 vlastni navigaci nema.
_________________
Palm Vx -> Tungsten T3 -> SE P910i -> Palm T|X -> Palm Pre -> HP Pre3 + HP TouchPad -> Xperia V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: čt 03. prosinec, 2009 8:28    Předmět: Re: par dotazu Citovat

jkf napsal:
Dakar napsal:
1. jak je na tom Pre s prehravanim AVI ?
2. jak je na tom Pre s prehravanim MP3 ?
3. jak je na tom Pre s navigaci
a) vestavenou
b) nejake zpravy o TomTom ?
c) nejake zpravy o Google Maps s hlasovou navigaci ?
d) jina navigace ?


1. umi
2. umi
3. jsou tam google maps bez hlasove navigace. jestli bude nevim.

Sprint tam dava svoji navigaci, O2 vlastni navigaci nema.


A co ogg, umí?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jkf
plavčík
plavčík


Registrace: 24.4. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: čt 03. prosinec, 2009 8:39    Předmět: Citovat

tondapirko napsal:
Czechnology napsal:
Ale poté, co jsem si o něm početl, prozkoušel emulátor a nakonec i naživo v ruce je mi zřejmé, že přechod na jinou značku se mi nevyhne Smutný

Doba zvykání na PRE byla u mě 3 dny, první den jsem zuřil a chtěl ho okamžitě vrátit Radostný Teď už bych ho za nic na světě nevyměnil. Luxusní ovládání e-mailu a luxusní prohlížení webu - to je návykové jako droga Radostný


Pro mne je nejvetsim pokrokem kalendar a synergy. A to jsem dlouho premyslel, jestli to pujde bez DateBk6. Jde to a mnohem lip. Ikonky mi sice chybi, ale to je tak vsechno. Hlavni vyhoda je ze nemusim vsechno zadavat sam, jenom si pridam sdilene kalendare, a je to.
Manzelka si zapise do sveho kalendare ze jdeme s deckama k doktorce, a v momente to mam na Pre. Stejne tak ona vidi kdy mam cas a kdy ne. BEZ synchronizace s desktopem.

Ten system se jmenuje webOS a skutecne vsechno tlaci pres net, takze kopu veci ktere nam pripadaly nepostradatelne nepotrebuje. ( napr. ty tolik omilane fotky pres BT. Natlacim fotky na Flickr a SMS nebo mailem poslu odkaz)
Zato potrebuje neomezenej datovej tarif, bez neho to zkratka nejde.

Je na kazdem jestli se s timhle pristupem srovna, nebo ne.
_________________
Palm Vx -> Tungsten T3 -> SE P910i -> Palm T|X -> Palm Pre -> HP Pre3 + HP TouchPad -> Xperia V


Naposledy upravil jkf dne čt 03. prosinec, 2009 9:52, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jkf
plavčík
plavčík


Registrace: 24.4. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: čt 03. prosinec, 2009 9:20    Předmět: Re: par dotazu Citovat

jkf napsal:
Dakar napsal:
1. jak je na tom Pre s prehravanim AVI ?

1. umi


A co ogg, umí?


Sorry, OPRAVA: AVI neumi, jenom MP4, H.263, H.264 a par dalsich
Byl jsem presvedcenej ze demo-video je AVI, ale ono je MP4.

Vestavenej prehravac OGG neumi, existuje ale i alternativni, jestli ten umi OGG nevim.
_________________
Palm Vx -> Tungsten T3 -> SE P910i -> Palm T|X -> Palm Pre -> HP Pre3 + HP TouchPad -> Xperia V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: čt 03. prosinec, 2009 13:08    Předmět: Citovat

jkf napsal:

Manzelka si zapise do sveho kalendare ze jdeme s deckama k doktorce, a v momente to mam na Pre. Stejne tak ona vidi kdy mam cas a kdy ne. BEZ synchronizace s desktopem.


Jojo, tohle je supr.

jkf napsal:
Ten system se jmenuje webOS a skutecne vsechno tlaci pres net, takze kopu veci ktere nam pripadaly nepostradatelne nepotrebuje. ( napr. ty tolik omilane fotky pres BT. Natlacim fotky na Flickr a SMS nebo mailem poslu odkaz)
Zato potrebuje neomezenej datovej tarif, bez neho to zkratka nejde.


Kdo jezdí často do zahraničí si asi prostřelí hlavu Radostný
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Czechnology
kormidelník
kormidelník


Registrace: 19.9. 2006
Příspěvky: 289
Bydliště: Wien8 / Praha8

PříspěvekZaslal: čt 03. prosinec, 2009 13:17    Předmět: Citovat

masoxCZ napsal:
Kdo jezdí často do zahraničí si asi prostřelí hlavu Radostný

Tak vážné to snad nebude Vysmátý ale ano ;)

Co v metru, to mi mobil exploduje, protože chudák nemá internet? Tomu se říká závislost na netu! Mr. Green
_________________
Dell Streak (5)
Palm m500 | Palm m505 | Palm Treo600 | Palm T|X
Psion 5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: pá 04. prosinec, 2009 8:15    Předmět: Citovat

Nejde o to jak se bude chovat telefon v metru, ale jak se bude chovat nic netušící uživatel, až po návratu ze zahraničí uvidí účet za data. Ani se nebude obtěžovat vykládat auto a rovnou ho odveze na centrálu operátora jako protihodnotu.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jkf
plavčík
plavčík


Registrace: 24.4. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: pá 04. prosinec, 2009 9:50    Předmět: Citovat

masoxCZ napsal:
Nejde o to jak se bude chovat telefon v metru, ale jak se bude chovat nic netušící uživatel, až po návratu ze zahraničí uvidí účet za data. Ani se nebude obtěžovat vykládat auto a rovnou ho odveze na centrálu operátora jako protihodnotu.


Nic netusici uzivatel bude mit data v roamingu blokovana, coz je defaultni nastaveni.
_________________
Palm Vx -> Tungsten T3 -> SE P910i -> Palm T|X -> Palm Pre -> HP Pre3 + HP TouchPad -> Xperia V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
dovi
nováček
nováček


Registrace: 25.1. 2006
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: pá 04. prosinec, 2009 11:44    Předmět: Citovat

Takže když mam zablokovaná data, na kterých je telefon závyslí, tak k čemu mi je synchronizace přes googl? Vysmátý Na *cenzura*.... a jak by se pak najednou hodilo přenést si data do notebooku přes bluetoots Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jkf
plavčík
plavčík


Registrace: 24.4. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: pá 04. prosinec, 2009 15:30    Předmět: Citovat

dovi napsal:
Takže když mam zablokovaná data, na kterých je telefon závyslí, tak k čemu mi je synchronizace přes googl? Vysmátý Na *cenzura*.... a jak by se pak najednou hodilo přenést si data do notebooku přes bluetoots Vysmátý


Pobavený
rec byla o nic netusicim uzivateli. Uzivatel ktery aspon trochu tusi ktera bije, ma vice moznosti:
Najde si WiFi sit. Zapne si data, s vedomim ze to neco stoji. pokud danou zemi navstevuje casteji, stoji za uvahu poridit si SIM tamniho operatora.

Zajimalo by mne k cemu by byla desktop synchronizace uzivatelum kteri maji skutecne desktop a nevlaci sebou do zahranici notebook.
_________________
Palm Vx -> Tungsten T3 -> SE P910i -> Palm T|X -> Palm Pre -> HP Pre3 + HP TouchPad -> Xperia V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
dovi
nováček
nováček


Registrace: 25.1. 2006
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: pá 04. prosinec, 2009 18:30    Předmět: Citovat

No nabízené možnosti jsou lákavé. Především když jsi v Tunisu a hledáš Wifi Pobavený
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 06. prosinec, 2009 1:24    Předmět: Citovat

lukee napsal:

Naprostý souhlas. Je na čase nakoupit do zásoby PalmOS zařízení Radostný


Tak posílám odkaz na opětovně dostupné Palm Centro a dokonce v perleťovém provedení.
Frajer
Komu se nelíbí stav odladění webOS, může ještě nějakou dobu přežívat na osvědčeném Centru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: ne 06. prosinec, 2009 9:57    Předmět: Citovat

jkf: Zajimalo by mne k cemu by byla desktop synchronizace uzivatelum kteri maji skutecne desktop a nevlaci sebou do zahranici notebook.

Těm by nebyla skutečně k ničemu. Na druhou stranu by mě zajímala penetrace smartphonů mezi NEvlastníky noťasů.
A drtivá většina uživatelů s noťasem má booka právě jako primární počítač. A na hotelu jsou stále ještě častější sítě drátové než wifiny; o tom že v kafárně, když už si potřebuješ něco napsat a ne jen kouknout na zítřejší počasí, je pohodlnější vytáhnout booka než se mrcasit na telefonu. A v neposlední řadě, když už se s telefonem něco stane a v zahraničí mi ho vymění (každý trochu "lepší" výrobce, jako Nokia, SE, Samsung, LG, atd., má mezinárodní záruku. Kdekoli na světě s vadným telefonem přijdeš a vyměníš; nemusíš se vracet na prodejnu do Berouna nebo nedejbože Valašských Klobuk, což potěší např. v Lisabonu nebo Edinburghu), nemusím obnovení dat řešit pomocí roamingových dat za cenu srovnatelnou s telefonem nebo sháněním povolené SIMky.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: ne 06. prosinec, 2009 10:29    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Tak posílám odkaz na opětovně dostupné Palm Centro a dokonce v perleťovém provedení.

8000? To je snad z pravy perleti a pruh okolo D-padu je z bilyho zlata ne ;) Podle me priplaceni za nedostatkovy zbozi jeste neni na miste, na palmpc ho maji lehce pres 5k a stale skladem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 06. prosinec, 2009 13:13    Předmět: Citovat

To nevím, ale moc se mi nezdá, že by ho měli opravdu skladem. My jsme tam nějaký palmy zkoušeli objednat a nedodali nám ani jeden kus. Ale každopádně tohle jsou bílá Centra a ta stojí více. Dlouho jsme slibovali dostupnost Centra, ale stále jsme čekali na lepší cenu. Bohužel cena všech zbytkových zásob všude po světě naopak roste, takže nám nezbylo, než objednat za tuto nic moc cenu. Nicméně nemám obavy, že by o přístroje nebyl zájem. Je to totiž jedna z posledních příležitostí, jak Centro pořídit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
proky
plavčík
plavčík


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: ne 06. prosinec, 2009 14:15    Předmět: Promiňte za OT Citovat

Jak to vidím, jsem rád, že jsem přítelkyni pořídil GSM Centro z USA (z eBay, za věru nehorázný 2000Kč včetně postovného a peněz za odblokovací kód, na který mi ještě prodejce ze zámoří polovinou přispěl) , a na perleťový kryt (rovněž z eBay) čekám. Jsem zvědavej, v jaké bude kvalitě, případně podám zprávu pro další zájemce..
_________________
Motorola T2288R -> Nokia 3310 -> Nokia 6100 -> Nokia 3510i -> Nokia 6220 -> Nokia 6230 + Palm m515 -> Palm Treo 750 -> Nokia Lumia 710
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: ne 06. prosinec, 2009 15:23    Předmět: Odpoved Citovat

masoxCZ napsal:
jA v neposlední řadě, když už se s telefonem něco stane a v zahraničí mi ho vymění (každý trochu "lepší" výrobce, jako Nokia, SE, Samsung, LG, atd., má mezinárodní záruku. Kdekoli na světě s vadným telefonem přijdeš a vyměníš; nemusíš se vracet na prodejnu do Berouna nebo nedejbože Valašských Klobuk, což potěší např. v Lisabonu nebo Edinburghu), nemusím obnovení dat řešit pomocí roamingových dat za cenu srovnatelnou s telefonem nebo sháněním povolené SIMky.


A jsi si tim jist? Nevim jak u telefonu, ale jeden kolega takhle reklamoval notebook a nejaky zarizeni pro DJ koupene v cizine (tusim Singapur a USA) a bylo mu receno, ze si to ma vyresit na miste prodeje. Podotykam ze mezinarodni zaruka tam taky byla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 07. prosinec, 2009 9:13    Předmět: Citovat

Je trochu rozdíl mezi "mezinárodní" a celosvětovou. Mezinárodní je obvykle pro ragion (tedy EU, USA, oceánie, apod.) a celosvětová je ... celosvětová. To je dobré si zkontrolovat. Měnil jsem SEčko v záruce ve Francii a nebyl problém, trvalo to asi 25 minut. Někdejší kolega měnil u Della displej pro změnu ve Finsku (jak byl rád že si připlatil za Complete Accidental Damage) a druhej den odpoledne měl booka jako novýho. Ještě mu ho komplet vyčistili.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
milanroubal
nováček
nováček


Registrace: 22.12. 2005
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: po 07. prosinec, 2009 17:10    Předmět: cestina Citovat

tondapirko napsal:
masoxCZ napsal:
A už to píše česky? Pro mě jedna z několika málo absolutně zásadních otázek (deal-breaker), společně se SIMtoolkitem, potvrzenkami, servisem, a synchronizací PIM s desktopem.

Desktop k PRE žádný není - to už je přežitek Radostný Potvrzenky jsou zakleté - nezbývá než pokračovat v používání PALMáky oblíbených řetězců v SMS - YYYY nebo *N# atd... Česky se psát sice téměř nedá, ale za to se čeština zobrazuje naprosto bez problémů! Servis - to je trochu problém. SIM - toolkit - prostě si nech CENTRO jako druhý mobil a máš po problémech (mají dokonce s PRE stejnou baterku)

Cesky se psat da po instalaci neoficialniho patche.
http://www.abclinuxu.cz/blog/linux/2009/11/mala-ceska-lokalizace-pro-palm-pre-a-pixi-k-volnemu-stazeni
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 26, 27, 28  Další
Strana 22 z 28

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412