Fórum - Zobrazit téma - Linux na Palm - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Linux na Palm
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 13, 14, 15  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm a Linux
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po 14. květen, 2007 19:45    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:
To jsem nevěděl, že v roce 1941 se vyráběly PALMy Vysmátý Možná naPALMy, ale PALMy? Pobavený


napalm podle mého přišel až ve Vietnamu... Radostný

Jinak s tím časem to nevidím jako chybu... ale jako vlastnost. A já to neřeším, dualboot neprovozuju, PalmOS beru jen jako předzavaděč ;)
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út 05. červen, 2007 10:37    Předmět: Idealni webbrowser Citovat

Zdarvim vsechny priznivce Palmu.
Kdysi tu byla namitka Badela o prohlizeci konqueror na Palma v linuxu. Ze by to chtelo nejaky flow rezim. Pter Krcmar z root.cz me upozornil na velmi odlehceny webovy prohlizec postaveny na tcl/tk (zadne gtk ani qt), ihned jsem je zkusil na PC a nastavit mu rozmery maleho displeje nasich palmu a byl jsem moc prekvapen, mel jsem pocit ze stranky vapdaji zdrave a hezky usporadane.

Sami posudte dva screenshoty jak si poradi s palmhelpem a root.cz..




Jedna se o prohlizec Hv3, opensource, podporuje zalozky jak vidite.. gui se necha schovat (coz taky na screeshotu je, bez horniho panelu)

Takhle to vypada s GUI a nahranym Youtube



Hned ve menu je polozka pro vypnuti obrazku, a takhle je palmhelp bez obrazku.. coz ja vzdy vyzaduju, neb tarif mam placeny.



Prohlizec potrebuje X server, ale dnes jsem v Opii spustil Xqt2, takze o to je postarano.. az budu mit cas (ted se ucim), tak tenhle prohlizec tam dokopu i kdyby ja nevim co...

Tady je Xserver v Opii Radostný



V rozliseni 320x320 to jde taky celkem pekne.. i kdyz samozrejme cim vysi tim lepsi.


Pozn. na zaver, velikost fontu a zoomu vseho druhu se da menit.. to je podle me sila tohoto prohlizece, pomoci nich jsem si nastavil zobrazeni jak vidite.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Karol
nováček
nováček


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: út 05. červen, 2007 10:45    Předmět: Citovat

to Skorpi: to je parada - super praca Mrkající
uz zostava len rozchodit wifi a bude to dokonale Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 05. červen, 2007 11:22    Předmět: Citovat

No jak tak koukám na postupující vývoj, řikám si, že byste měli pomalu kontaktovat Palm, jestli by se od vás nechtěli trochu přiučit. Opovídající kontakty vám můžu předat. Pobavený
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út 05. červen, 2007 12:22    Předmět: Citovat

Ooo, pocta, nicmene tohle byl dobry napad nekoho jineho. Vpodstate udelali to, ze se da nastavit web-zoom, pak je stranka na celej displej, ale pidifonty.. a pak jsem nastavil font-zoom na 200% a takhle to hezky dopadlo. Oni tam pisi ze to je browser pro embedded zarizeni
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá 08. červen, 2007 9:54    Předmět: Jen pro zajimavost Citovat

Jen pro zajimavost:

http://www.palmlinux.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=19
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: pá 08. červen, 2007 14:38    Předmět: Citovat

Vypadá to všechno moc hezky, jen doufám, že to neskončí jako 90% linuxových projektů, tedy jako stavebnice pro nadšence s minimální dokumentací a nutností strávit bezesnou noc při zprovozňování. Vzhledem k tomu že na učení se další platformy už mi chybí buňky pevně věřím, že to bude dopracováno do stavu, odpovídajícího svou filozofií balíkům přímo instalovatelným na konkrétní model.
Tedy např: Linux pro T680 - stáhnu ZIP, spustím exáč, zvolím kartu, doběhne teploměr, kartu hodím do Trea, vyskočí okno s dotazem "Reflash do Lina?", ťuknu ANO, potvrdím připojení na nabíječku a plnou baterku, uvařím si kafe, odklepnu hodiny, vyplním Hotsync a BT jméno, nastavím system locale, sesynchronizuju data a na kartě budu mít zálohu se kterou se budu moci vrátit k továrnímu nastavení holého zařízení s PalmOSem.
Jednou týdně se mě zařízení zeptá, jestli se smí připojit a stáhnout aktualizace systému a aplikací (obdoba RULE nebo WSUS), přitom udělá zálohu na kartu, pak se restartne a v případě problému se vrátí k předhozí verzi a odešle report na server.

Za TOHLE jsem ochoten a připraven platit obvyklou cenu za vyspělý OS pro moderní mobilní zařízení (což je v jednotkách tisíc a klidně i měsíční paušál za nadstavbové služby), ale pokud bych měl studovat jak se kompiluje jádro systému, sám si sestavovat distro pro svou sestavu aplikací a podobně, tak sorry ale žijeme v úplně jiných světech.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne 10. červen, 2007 20:44    Předmět: Citovat

masoxCZ napsal:
Vypadá to všechno moc hezky, jen doufám, že to neskončí jako 90% linuxových projektů, tedy jako stavebnice pro nadšence s minimální dokumentací a nutností strávit bezesnou noc při zprovozňování. Vzhledem k tomu že na učení se další platformy už mi chybí buňky pevně věřím, že to bude dopracováno do stavu, odpovídajícího svou filozofií balíkům přímo instalovatelným na konkrétní model.
Tedy např: Linux pro T680 - stáhnu ZIP, spustím exáč, zvolím kartu, doběhne teploměr, kartu hodím do Trea, vyskočí okno s dotazem "Reflash do Lina?", ťuknu ANO, potvrdím připojení na nabíječku a plnou baterku, uvařím si kafe, odklepnu hodiny, vyplním Hotsync a BT jméno, nastavím system locale, sesynchronizuju data a na kartě budu mít zálohu se kterou se budu moci vrátit k továrnímu nastavení holého zařízení s PalmOSem.
Jednou týdně se mě zařízení zeptá, jestli se smí připojit a stáhnout aktualizace systému a aplikací (obdoba RULE nebo WSUS), přitom udělá zálohu na kartu, pak se restartne a v případě problému se vrátí k předhozí verzi a odešle report na server.

Za TOHLE jsem ochoten a připraven platit obvyklou cenu za vyspělý OS pro moderní mobilní zařízení (což je v jednotkách tisíc a klidně i měsíční paušál za nadstavbové služby), ale pokud bych měl studovat jak se kompiluje jádro systému, sám si sestavovat distro pro svou sestavu aplikací a podobně, tak sorry ale žijeme v úplně jiných světech.


Je videt ze to nesledujes.. coz ale neni nikoho povinost. Je to tak jak pises uz ted, akorat exe se nedovolas...
Jedine co musis umet je kopirovat 4 soubory ze zipu (nebo bzipu) na kartu.. a zvladlo to uz vice lidi Pobavený

Takhle je to na Z72, TX, LD.. na ostatnich palmech se moc nedela, na T3 to takto taky jde, akorat bez flashnuti T3 nejde resume.

Jinak restarty pri zaloze ci obnoveni u linuxu nejsou.. takze to je otazka chvile.

Jinak upozornuji ze je to zatim vyvoj..
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Saty
nováček
nováček


Registrace: 28.5. 2006
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: ne 10. červen, 2007 21:37    Předmět: Citovat

To Skorpi: Uz si nejaky cas hraju s tim Tvym Linuxem na T650 a musim rict, ze je to paradni, jen stale postradam podporu telefoni casti a BT, jakmile so dodela toto, tak uz PalmOS nechci vzivote videt. Machr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 11. červen, 2007 10:12    Předmět: Citovat

Skorpi napsal:

Je videt ze to nesledujes.. coz ale neni nikoho povinost. Je to tak jak pises uz ted, akorat exe se nedovolas...


Nesleduju, protože fakt nestíhám. Dokonce jsem se smířil s tím, že s T5kou už mám asi definitivně peška.

Skorpi napsal:

Jedine co musis umet je kopirovat 4 soubory ze zipu (nebo bzipu) na kartu.. a zvladlo to uz vice lidi Pobavený


To bych moh zvládnout Radostný

Skorpi napsal:
Takhle je to na Z72, TX, LD.. na ostatnich palmech se moc nedela, na T3 to takto taky jde, akorat bez flashnuti T3 nejde resume.


Zajímá mě T680 a T5ka, pokud to bude chodit stabilně a synchronizovat s velkým utloukem nebo PalmDesktopem na XPčkách (firemní záležitost, možnost volby nemám), stačí mi to. S tím že mi navigace prozatím zůstane na PalmOS T5ce jsem srovnanej.

Skorpi napsal:
Jinak upozornuji ze je to zatim vyvoj..


Proto taky píšu, že pro mě přichází v úvahu konečná verze, za kterou se někdo bude ochoten postavit a podporovat ji pár let i za cenu, že to bude placená služba.
Konkrétně zrovna teď mi pije krev, že se Treo zničeho nic po půl roce rozhodlo, že po softrestartu nenačte telefonní seznam a při klepnutí na vypadávací seznam spadne do cyklickýho restu a pomůže jen baterka ven. Bez toho že bych cokoli instaloval. Takže mě čeká hardreset a reinstalace. Utlouct placatým šutrem.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po 11. červen, 2007 12:21    Předmět: Citovat

Ahoj, trochu se omlouvam za vcerejsi "ze to nesledujes" mel jsem blbou naladu, coz se dnes zmenilo absolvovanim silene zkousky ve skole.

Vypada ze po mnoha pokusech ted T5 budu mit.. proc, uz jsem psal. Sice 32MB RAM, ale velky displej, solidni vydrz a 416MHz procesor. Takze pokud ho budu mit, muzes cekat release bezproblemu. S tim, ze T5, ktera nema wifi tak je vlastne plne HW podporovana. Na T5 je uzasna ta vec, ze souborovy system linuxu se umisti na vnitrni kartu a SD slot zustava prazdy! A uz mame na LD hezky vyzkouseno jak to paradne chodi.. vlozis SD kartu, nabehne okno ze bylo detekovano nove medium, co s nim delat.. jak to zname z desktopovych OS.
Ted jsem zkousel na Z72 mplayer.. vyhoda, umi prehravat video s externimi titulky.. takova blbost, ale na PalmOS na tohle vsici kaslou.. snad jen placene SmartMovie, ktere je zase pomale. No.. nebudu tady vse rozebirat. Proste.. jestli budu mit T5 tak jsem vysmatej Radostný

Ad Treo: Malo Treí, Malo lidi.. co vic dodat Smutný
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: út 12. červen, 2007 15:06    Předmět: Citovat

Skorpi napsal:
Ahoj, trochu se omlouvam za vcerejsi "ze to nesledujes" mel jsem blbou naladu, coz se dnes zmenilo absolvovanim silene zkousky ve skole.


Fpoho, tohle mívám taky Vysmátý

Skorpi napsal:
Vypada ze po mnoha pokusech ted T5 budu mit.. proc, uz jsem psal. Sice 32MB RAM, ale velky displej, solidni vydrz a 416MHz procesor. Takze pokud ho budu mit, muzes cekat release bezproblemu.


Bohové se konečně usmáli Vysmátý Tak šupšup, ať to lítá, nemůžu se dočkat Radostný
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lukas666
plavčík
plavčík


Registrace: 20.3. 2005
Příspěvky: 103

PříspěvekZaslal: út 12. červen, 2007 16:09    Předmět: T5 Citovat

Skorpi napsal:

Vypada ze po mnoha pokusech ted T5 budu mit.. proc, uz jsem psal. Sice 32MB RAM, ale velky displej, solidni vydrz a 416MHz procesor. Takze pokud ho budu mit, muzes cekat release bezproblemu.

...

nebudu tady vse rozebirat. Proste.. jestli budu mit T5 tak jsem vysmatej


zdravím, mám T5 a opravdu moc stojím o linux, takže pokud by bylo potřeba, dám stroj k dispozici na testování/vývoj. jo a mám i wifi kartu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st 13. červen, 2007 9:38    Předmět: Citovat

No tak T5 mít nebudu. Nicméně udržování balíků a testování a i vývoje se ujal miska a snua12 a ke stazeni je balik pro T5 v Downloads na Palmlinuxu.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: st 13. červen, 2007 12:37    Předmět: Citovat

Skorpi napsal:
No tak T5 mít nebudu. Nicméně udržování balíků a testování a i vývoje se ujal miska a snua12 a ke stazeni je balik pro T5 v Downloads na Palmlinuxu.


Fajn, jdu zkusit. Dík.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lukas666
plavčík
plavčík


Registrace: 20.3. 2005
Příspěvky: 103

PříspěvekZaslal: pá 15. červen, 2007 11:09    Předmět: T5 Citovat

tak T5 mi funguje, krome bluetooth a vypinani. BT nenaskoci, a pri vypinani to cely zatuhne. uspani funguje, regulace podsviceni taky... vypada to moc pekne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
stefansamecek
nováček
nováček


Registrace: 14.6. 2007
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: pá 15. červen, 2007 13:03    Předmět: Citovat

Skorpi napsal:
Na T5 je uzasna ta vec, ze souborovy system linuxu se umisti na vnitrni kartu a SD slot zustava prazdy! A uz mame na LD hezky vyzkouseno jak to paradne chodi.. vlozis SD kartu, nabehne okno ze bylo detekovano nove medium, co s nim delat.. jak to zname z desktopovych OS.

Zdravím, můžu se zeptat jestli tohle opravdu má fungovat na T5 s tím co je ke stažení na palmlinux.cz ?? Zkusil sem to nahrát na vnitřní kartu a nenajde to po bootu rootfs :O(
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lukas666
plavčík
plavčík


Registrace: 20.3. 2005
Příspěvky: 103

PříspěvekZaslal: pá 15. červen, 2007 13:33    Předmět: Citovat

stefansamecek napsal:
Skorpi napsal:
Na T5 je uzasna ta vec, ze souborovy system linuxu se umisti na vnitrni kartu a SD slot zustava prazdy! A uz mame na LD hezky vyzkouseno jak to paradne chodi.. vlozis SD kartu, nabehne okno ze bylo detekovano nove medium, co s nim delat.. jak to zname z desktopovych OS.

Zdravím, můžu se zeptat jestli tohle opravdu má fungovat na T5 s tím co je ke stažení na palmlinux.cz ?? Zkusil sem to nahrát na vnitřní kartu a nenajde to po bootu rootfs :O(

já to teda nahrál na SD kartu a funguje to...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne 17. červen, 2007 21:26    Předmět: Citovat

stefansamecek napsal:

Zdravím, můžu se zeptat jestli tohle opravdu má fungovat na T5 s tím co je ke stažení na palmlinux.cz ?? Zkusil sem to nahrát na vnitřní kartu a nenajde to po bootu rootfs :O(


Ne to ne.. to jsem rikal ze funguje na LD. Ale na T5 by to mohlo jit take. To co je palmlinuxu je na boot z karty.

Jinak pro vsechny... nevypinat z menu Opie.. ale bodnout do zad za behu. V dalsi release to uz bude osetreno.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Czechnology
kormidelník
kormidelník


Registrace: 19.9. 2006
Příspěvky: 289
Bydliště: Wien8 / Praha8

PříspěvekZaslal: út 04. září, 2007 0:42    Předmět: Citovat

Nějak to tu pospává Radostný
Něco nového? Vysmátý
_________________
Dell Streak (5)
Palm m500 | Palm m505 | Palm Treo600 | Palm T|X
Psion 5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm a Linux Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 13, 14, 15  Další
Strana 8 z 15

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412