Ankety - www.PalmHelp.cz
Výsledky aktuální ankety

Proč používáte Palm OS?

Je nejlepší!20 %20 %20 % 20.00% (27)
Má své výhody51 %51 %51 % 51.11% (69)
Přechod by byl komplikovaný5 %5 %5 % 5.19% (7)
Čekám na nový systém od Palmu11 %11 %11 % 11.11% (15)
Ze zvyku11 %11 %11 % 11.11% (15)
Ani nevím1 %1 %1 % 1.48% (2)

Dohromady hlasovalo návštěvníků: 135


[ Stránka s anketou | Další ankety ]
 
Posledních 5 anket na webu www.PalmHelp.cz

 Jakou dotační politiku pro Palm Pre byste uvítali? (93 návštěvníků hlasovalo)

 Teskníte po Palm OS? (148 návštěvníků hlasovalo)

 Více by se mi líbil (122 návštěvníků hlasovalo)

 Při výběru smatphonu nejvíce záleží na... (123 návštěvníků hlasovalo)

 Litujete, že Palm ukončil výrobu klasických PDA? (115 návštěvníků hlasovalo)

...další ankety


"Proč používáte Palm OS?" | Přihlásit/Registrovat | 20 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím nejdříve se zaregistrujte.

Re: Proč používáte Palm OS? (Hodnocení: 1)
Od: totalcomander (email je skrytý) - 09.04.2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)

Výhody, které jsem na jiných přístrojích neviděl 1, rychlost 2, jednoduchost 3, spousta freeware 4,dokonalá ergonomie jak v designu přístroje, tak v samotném ovládání (to už je ale záležitost konkrétního modelu trea 650 a ne uplne palmOS). Zejména v závěsu v mhd člověk ocení jednoruční ovládání bez stylusu 5,Perfektní zálohování (NVbackup) 6,dobrá a přímočará synchronizace 7,celý systém běží v jednom threadu, takže mám vždy 100%výkonu v aktivní aplikaci a nemusím koukat kolik mi kde běží procesů (což ale někdo považuje za nevýhodu)

Re: Proč používáte Palm OS? (Hodnocení: 1)
Od: Uni (email je skrytý) - 09.04.2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)

Mám PalmOS spojen hlavně s Trém 650. U PalmOS oceňuje ovládání OS podobným stylem jako obyč. MT, což konkurenční WM rozhodně nenabídne. Také rychlost je bezpříkladná. Tedy, je to plnohodnotný OS s lehkostí "hloupého" telefonu. Obdobné operace na jiném zařízení jsou operací pro dvě ruce a několikanásobně více času (např. zápis do excelu, vyhledání slovíčka ve slovníku, Sudoku, SMS,...) jsou záležitostí okamžiku a neexistuje ergonomičtější cesta k výsledku než na PalmOS+Tréo 650. howg

Re: Proč používáte Palm OS? (Hodnocení: 1)
Od: masoxCZ (email je skrytý) - 09.04.2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)

S ohledem na kvality T680ky a jeho totálně zprasený souborový systém (neschopnost pracovat s kompletní tabulkou POVOLENÝCH znaků v názvu souboru) a periodické kataleptické záchvaty (stronzo na 10 sekund), občasné zahození veškerých preferencí, nutnost jednou týdně vyndat baterku, NEpodporu dávno existujícího příslušenství (většina příslušenství NEspecifického pro nějaký konektor chodí jen s některými modely nebo dokonce vůbec), už třetí nablblý nestandardní konektor který blbě drží, zalepuje se bordelem a využívá dohromady asi 4 linky ze 13ti, u POSu (přesněji - nejde jen o operační systém, ale hlavně o to že PalmOne je už 8 [slovy OSM !!!] let pouhou slibotechnou která ukončuje veškerou podporu svých výrobků okamžikem zahájení prodeje - aktualizace fw, pořádná a stabilní lokalizace, ovladače pro příslušenství, neustále se měnící specifikace HW i volání funkcí FW vynucující samostatné verze aplikací pro jednotlivé modely) zůstávám jen proto, že se mi nechce kupovat nový telefon od jiného výrobce dokud Treo fyzicky drží pohromadě, a proto že jsem do SW narval za léta docela dost peněz.

štronzo (Hodnocení: 1)
Od: tondapirko (email je skrytý) - 13.04.2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)

 
Štronzo - ztuhnutí na pár vteřin znám dobře z Trea, dělalo mi to i CENTRO, ale teď to najednou přestalo (že by nová verze CHATOPUS?). Tuhnutí má mít na svědomí obsluha GSM modulu. Jednou za týden CENTRO ručně zresetuju - můžu říct, že CENTRO je absolutně stabilní. Jsem teď z CENTRO a PALM OS téměř předorgastický. Je to tak úžasně geniální systém. Ten kdo to vymyslel musel být polobůh. Žádný konkureční OS se PALM OS ani nepřiblížil. A to se PALM OS 5let nevyvíjí. Mám jen obavy, že PALM OS založený na Linuxu je ve své postatě nesmysl - veškerá genialita PALM OS tím bude zničena. Tak jen doufejme, že CENTRO není poslední PALM OS komunikátor.

Re: Proč používáte Palm OS? (Hodnocení: 1)
Od: selmi (email je skrytý) - 09.04.2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)

jednoduchost a pouzitelnost UI, ziadne animovane polopriehladne somariny ktore vsetko spomaluju a neprehladne ovladanien ktore sa treba dlho ucit. za nieco hovori aj fakt ze (kedysis est) moj Lifedrive sa naucila pouzivat manzelka za par minut kym svoju nokiu poriadne nezvladla doteraz. je mi velmi luto ze sam palmos tuto koncepciu jednoducheho a prehladneho UI opusta. a zaroven poznam vela ludi ktori prave pre tu prehladnost a jednoduchost PalmOS zavrhuju pretoze "v 21.storoci system co nema priehladne okna a animovane tlacitka?"... nevyhodou je nestabilita (hlavne u T5) ale vdaka tomu ze na palme bezi v jednom case jediny program (aj ja povazujem multitasking na PDA za hlupost) vlastne nedochadza k tak velkym skodam ani pri obcasnom resete. a zase existuju utilitky (flushit, udmh) ktore stabilitu podstatne zvysia experimentoval som na palme aj s linuxom, ale este to nebolo ono (dlhe bootovanie, pomalost, nutnost mat vzdy zastrcenu v zariadeni sd kartu a nemoznost jej vymeny za behu...). v kazdom pripade linux a windows mobile hadzem na pda do jedneho vreca, pekne ale nevyuzijem na plno a vykon je proti PalmOS nizsi (resp. rezia systemu je vyssia takze to ubera z vykonu pre aplikacie) tak naco to tam drzat skratka pri palmos sa budem drzat zubami nechtami kym len budem moct.. alternativy su pre 'pixelovych onanistov' a nie pre tych co chcu aby veci fungovali co najlepsie a najjednoduchsie

Re: Proč používáte Palm OS? (Hodnocení: 1)
Od: Ronoath (email je skrytý) - 09.04.2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)

Těžko říct. Používám T680 a narozdíl od masoxCZ jsem spokojen. A proč Palm? 1) Již jsem ho používal a nezastírám, je mi sympatický. 2) Treo mi plně vyhovuje (chat při odpovídání na SMS, příjemné přepínání profilů, kvalitní displej, plná klávesnice při slušné velikosti) 3) Software na který jsem zvyklý a nemá ekvivalent (Bible+, 2PlayMe, PalmFiction, ale i takové drobnosti jako CallGuard) A proč bych ho nedoporučoval? 1) Systém je sice kvalitní, ale mrtvý! Spousta firem produkující programy již s OS5 nepočítá, časem může být nouze o novinky 2) Nepodpora - Palm rozhodně nepovažuje ČR za důležitou lokalitu a nebýt několika serverů (či e-obchodů) tak by ho nikdo neznal... 3) Neinvence - Kde je Wifi, a pokud ho nemám přímo v komunikátoru, proč není alespoň SD karta s touto praktickou věcí? Zkrátka určitý "nezájem" o to, co lid chce... Každý si musí ujasnit priority. Přesto zůstávám Palmu věrný, možná i proto, že rozhodně nejsem "technoid" a komunikátor mám hlavně z důvodu pohodlí při nošení (neustále jsem řešil problém: Vzít sebou Palm nebo mobil?)

Re: Proč používáte Palm OS? (Hodnocení: 1)
Od: masoxCZ (email je skrytý) - 09.04.2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)

 
Budu oponovat. Tvrdíš že chceš aby to fungovalo, jenomže: 1) evidentně nepoužíváš české národní znaky ve jménech souborů (já božuhell musím, protože mi ty soubory často takto chodí a po tom co se do nich mrknu a provedu změny, musím je hrknout zase zpět na síť do původního umístění - tedy pod původním názvem). Zkus to, a zjistíš že v lepším případě se k datům nedostaneš, v horším se ti to ještě resetne v ruce. 2) nepřijde mi, že bys čtením Bible a knížek dokázal to zařízení vytížit tak, jako já při práci (denně řádově stovky přepnutí mezi telefonem, PIM, Bonsai, CallLog, RecorderX, TomTom [i když ten se miteď nákupem all-in-one navigace povedlo konečně eliminovat], CardReader, Hotsync, MunduIM, SMS, emailem, Blazerem i Operou, Passwords+, Do*****ents2go, HandZipperem, a SmartMaps. Kromě automatického resetu v noci při zálohování je to ještě průměrně na 2 resety denně a jednu baterku ze zařízení ven týdně, protože tohle dokáže T680ku poslat do kolen naprosto spolehlivě, nemluvě o tom, že kdybych to neměl v autě vždycky na CL kabelu, došla by mi elektrika někdy v 11 ráno. 3) ano, chybí mi SIP klient, zvlášť teď když dělám pokusy se SIP ústřednou na uhamouněném serveříku. 4) jak už jsem psal - PalmOne své vlastní příslušenství a aktuální modely podporuje jen do okamžiku zahájení prodeje - pak veškerá podpora a vývoj, natož opravy chyb končí. Ovladače pro wifikartu? - funguje to jen v T5ce, a to ještě blbě. UWK klávesnice? chodí správně na T3, částečně na T5, víceméně na TX (i když dost blbě), na ostatních jen anglické rozložení a ještě si musíš najít po dvou a půl letech vydanou a opět jen pro T680 funkční verzi ovladače 1.13, která ovšem nijak výrazně inzerována není. 4) synchronizace s Utloukem - jak která verze hotsyncového conduitu s jak kterou verzí utlouka - zkušenost mám že většinou to moc dlouho funkční nezůstane, protože to vyrobí tisíce vadných událostí v kalendáři. 5) o podpoře vývoje a kvalitě dokumentace se nemá smysl bavit - je ze strany PalmOne v podstatě nulová. Shrnující hodnocení psát radši ani nebudu, bylo by velice smutné.

Re: Proč používáte Palm OS? (Hodnocení: 1)
Od: Uni (email je skrytý) - 10.04.2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)

 
Obávám se, že zřejmě neexistuje přístroj, na který by jsi nenadával. Vybereš-li si Symbian, je přeci jen stavěn na jiné využití. U Linuxu narazíš na nedostatek aplikací. U WM na zřejmě ještě horší stabilitu a rozhodně několikanásobně pomalejší práci. Co takhle takové zatížení rozdělit na dvě zařízení? Ačkoli jak píše, navigaci jsi již přesunul...ale s tím, jak to popisuješ bych asi osobně bral PalmOS na organizaci času a komunikaci, ostatní funkce bych přesunul na VGA PDA PocketPC....

Re: Proč používáte Palm OS? (Hodnocení: 1)
Od: Ronoath (email je skrytý) - 10.04.2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)

 
Můj komentář nebyl přímo protipól k tobě. Jen tvrdím, že mi Treo jako telefon + palm vyhovuje. Jsme naprosto odlišní uživatelé a každý máme svůj názor. Mimochodem, zkoušel jsi toto s WM? Ptám se ne pro provokaci, ale čistě ze zvědavosti, jelikož jsem WM nikdy nevlastnil (ačkoli jej znám od kamarádů)

Re: Proč používáte Palm OS? (Hodnocení: 1)
Od: Uni (email je skrytý) - 11.04.2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)

 
Nevím co myslíš "zkoušel jsi toto". Tvoji kombinaci a asi i tvé nároky nikoli, obecně lze říci, když máš jak píšeš stovky požadavků, tak se u WM načekáš. Ale při vhodném výběru stroje by to bylo asi pomocí. Ale rozhodně bych nepřesouval komunikaci, tu bych nechal na Tréu, pak bych si asi zvolil PocketPC s 128MB RAM (nová řada HP?) a po úpravě multitaskingu (v základu je nepoužitelný-přepínač úloh) bych asi byl docela spokojen.

Re: Proč používáte Palm OS? (Hodnocení: 1)
Od: Ronoath (email je skrytý) - 11.04.2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)

 
Myslel jsem tím tvoji běžnou činnost s komunikátorem... Takže jsi mi vlastně odpověděl.

Re: Proč používáte Palm OS? (Hodnocení: 1)
Od: masoxCZ (email je skrytý) - 11.04.2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)

 
Jasně, v tom máš pravdu. Momentálně to vypadá tak, že abych tratil co nejmíň, Bonsai, dokumenty a občas filmy přehodím na T5ku (která má větší displej a líp funguje klávesnice), a Treo zůstane na PIM, zprávy, maily, a muziku na lyžích. A podle toho co bude dřív, jestli se rozpadne Treo nebo bude ke koupi SE-X1, koupím buď X1 nebo jeho výkonově vybavenostní ekvivalent od HTC nebo Etenu. Palmovský výtvor jedině pod podmínkou, že mi ho některý z distributorů na pár dní půjčí k vyzkoušení a bude fungovat bezchybná synchronizace s velkým Utloukem pod XP i Vistou nebo Win7 (tolik k mé důvěře ve schopnost PalmOne dodržet oznámený termín přelomu 2008/2009). Popsanou zátěž jsem zkoušel cca rok na SE P800, a pominu-li že pro ni neexistuje Bonsai a ekvivalent RecorderX, zvládala to velmi slušně. Chtělo to S-manem důsledně ukončovat nechtěně běžíci aplikace a taky tak jednou týdně baterku ven (a diakritika byla zcela nedostižným snem), ale podstatné bylo že mi to netuhlo pod rukama. Natož třeba během hovoru, což se mi s Treem taky párkrát podařilo.

Re: Proč používáte Palm OS? (Hodnocení: 1)
Od: Uni (email je skrytý) - 11.04.2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)

 
Aj, tak jsem si spojil dvě osoby do jedné a pak vypadal odpověď trochu necíleně, ale jednotlivý aktéři si jistě přebrali "ty svá data":-). Mno, SE-X bych nebral, šíleně pomalé a asi bude nic moc podpora. HTC je velkou neznámou, nestíhají support pro své přístroje (viz. výkon OS a vlastně jeho nepodpora) , začali chrlit novinky a kvalita šla dolu. Od E-Tena si nic nekoupíš, je to už Acer, E-Ten měl obrovský problém, 64MB RAM a prakticky neexistující podpora, Acer bude neznámá, jeli ve svých dobách v obrovském %poruchovosti PDA (řády xx% oproti špičkovým výrobcům). Tím ti naznačuju, že nic ideálního není. HP recykluje staré modely, Asus šel taky trochu dolu s kvalitou, ale asi je teď vedle HTC asi jedinou inovativní společností s dostatečnou kvalitou. Co si vybrat? Palma:-)

Re: Proč používáte Palm OS? (Hodnocení: 1)
Od: mh (email je skrytý) - 10.04.2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)

Mne by PalmOS stale jeste docela vyhovoval nebyt problemu se zobrazovanim znaku v Unicode a ponekud pochybne stability po zavedeni NVRAM, coz sice v mnoha pripadech resi Rlock, ale i s nim obcas dojde k resetu s naslednou ztratou preferenci. Nutnost si na karte u Trea650 udrzovat pro jistotu aktualni zalohu SavedPreferences.prc mne opravdu nepripada jako prilis ciste reseni... A pak samozrejme hraje urcitou roli bezproblemova synchronizace s Linuxovym desktopem. Bohuzel si myslim, ze Palm toho uz moc nepredvede a kuprikladu kdyz jsem nedavno videl napr. Nokii E90, chybel mne tam uz jen ten dotykovy displej. Jinak nebylo moc co resit, protoze Symbian v ni se choval velmi dobre. Staci, aby se stalo dostupnym neco s Linuxem (napr. by mohl byt zajimavy Android) nebo Nokia jeste trochu zapracovala (nastupce E90 s dotykovym displejem nebo treba GSM v N810) a sbohem Palme. Bohuzel...

Re: Proč používáte Palm OS? (Hodnocení: 1)
Od: Fockewulfik (email je skrytý) - 11.04.2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)

Palm......je to asi nejlepší OS v PDA pro práci, i když v LD POS zase tak rychlý není(Koho to napadlo dát systém na hadr???). Ve všech ostatních je rychlejší=>perfektní použitelnost při práci a ne žádné "přesypací" hodiny, vše je v "okamžiku" vypnuto anebo zapnuto....je prostě svižný....Dále je jednoduchý na ovládání, je pro něj "hafo" aplikací, je celkem stabilní(LD teda moc ne ale ten je "mobile manager")........Takže je svižný, "stabilní" , je na něj hromada aplikací a PALM vyráběl obstojné stroje...nyní sice "kapku" zaostává a už by mohl vydat nějaký ten Highend......

Re: Proč používáte Palm OS? (Hodnocení: 1)
Od: Burys (email je skrytý) - 13.04.2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://group-b.wgz.cz

 
Palm Os používám, protože se mi zdá o proti wm mnohem stabilnější, je svižný, přehledný a oproti wm i bezpečnější. Občas mi ale chybí multitasking hlevně při používání icq, ale to je asi to jediné.

Re: Proč používáte Palm OS? (Hodnocení: 1)
Od: Badel (email je skrytý) - 14.04.2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=19

 
Zrovna při ICQ mi multitasking nechybí, protože ho mám. Jakýho používáš klienta?

Re: Proč používáte Palm OS? (Hodnocení: 1)
Od: Burys (email je skrytý) - 14.04.2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://group-b.wgz.cz

 
já používám klienta přimo od icq, ale klidně bych ho změnil. Myslím že je to icq 2.1b

Re: Proč používáte Palm OS? (Hodnocení: 1)
Od: Badel (email je skrytý) - 14.04.2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=19

 
Tak to je ten bezkonkurenčně nejhorší ICQ klient na Palm OS. Zkus jakýkoliv jiný a budeš na tom mnohem líp.

Re: Proč používáte Palm OS? (Hodnocení: 1)
Od: teret (email je skrytý) - 18.04.2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)

 
System pouzivam pro jeho bezkonkurencni rychlost a jednoduchost ovladani. Tento tyden osciluju mezi TXkem a FS N560, ale jak zjistuju, tak N560 si necham maximalne na veci, ktere TXko neumi.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412