Novinky ze světa palmů (17) - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Novinky ze světa palmů (17)

Autor: Badel - 21.09.2006, 2135 čtenářů


Informace a oznámení Ve světě kapesních počítačů se stále něco děje a platforma Palm OS nezůstává stranou. Máme pro vás přehled těch nejzajímavějších novinek...


Palm rozšiřuje své "Treo impérium" do Peru...
Treo 650 je již mezi všemi ostatními smartphony opravdovým dědečkem, na jeho popularitě to však nikterak neubírá a naopak dobývá stále nové a nové trhy. Tím posledním je GSM síť v Peru od operátora Claro. Ačkoliv na tento trh uvedený operátor vstoupil teprve před rokem, již nyní se jedná o leadera pokrývajícího všech 24 departmenů a obsluhujícího více než 2,5 mil. zákazníků. Z oficiální tiskové zprávy vyplývá, že od Trea si slibuje především vyšší využívání datových služeb přenášených na EDGE.
...a BlackBerry se rozpíná na Treu
"Když nemůžeš nepřítele porazit, spoj se s ním!". Patrně tímto heslem se řídí společnost Palm, soudě alespoň podle četnosti tiskových zpráv zaměřených na ohlašování funkčnosti technologie BlackBerry od R.I.M. na Treu 650 u nejrůznějších světových operátorů. Jen v Novinkách ze světa palmů jste takovouto informaci mohli zaznamenat již mnohokrát a ani dnešní vydání není v tomto ohledu výjimkou. Tentokrát si této světově nejrozšířenější push technologie užijí zákazníci největšího amerického operátora - Cingular Wireless, Palm, Inc. (57,3 mil. zákazníků, společný podnik AT&T Inc. a BellSouth Corporation). Společná tisková zpráva všech tří zůčastněných firem říká, že BlackBerry poběží přes síť EDGE a jako koncové zařízení bylo vybráno právě Treo 650.
Jaký bude úvod fiskálního roku 2007 u Palmu?
Společnost Palm Inc. představila svůj odhad finančních výsledků za 1 kvatrál fiskálního roku 2007 (končí 1. září 2006). Podrobné informace na toto téma ještě přineseme v samostatném článku po zveřejnění skutečných výsledků (ty by měly být známy již dnes). Nyní jen několik nejdůležitějších odhadovaných čísel...
Palm očekává čtvrtletní příjmy v rozmezí 354 až 356 mil. dolarů. Jedná se o revizi předchozího odhadu, který Palm poskytl při ohlašování výsledků za poslední čtvrtletí fiskálního roku 2006 ze dne 29. června, kdy Palm předvídal obrat v rozmezí 380 až 385 mil. dolarů. Palm tento nemalý propad vysvětluje tím, že trh nyní vyčkává na chystané nové levné Treo. Příjmy na akcii by měly činit 0,13 až 0,14 dolarů dle GAAP metodiky či chcete-li 0,18 až 0,19 dolarů dle metodiky non-GAAP.
Nová verze DateBk!
Po předchozích pravidelných updatech konkurenčního Agendusu se již zdálo, že DateBk věčný boj se svým rivalem pomalu vzdává. Nyní je ale Pimlico Software se svou šestkovou verzí znovu ve hře a opět aspiruje na krále diářů pro Palm OS. Jmenujme jen letmo některé nejdůležitější novinky:
 • Nová today obrazovka po vzoru Windows Mobile sdružující aktuální události z diáře, naléhavé úkoly a příchozí e-maily. Je implemetována nová architektura zásuvných modulů pro řešení třetích stran a již v ceně je dodáván známý 4Cast's, díky kterému na hlavní obrazovce nebude chybět nejen předpověď počasí ale ani fáze měsíce.
 • Alarm Manager zobrazující 50 nejbližších alarmů se schopností ztišit všechny k určenému dni, hodině a minutě.
 • Přímo z Today obrazovky je možno vytvářet a editovat nové události a úkoly.
 • Celkově vylepšené ovládání aplikace včetně podpory 5cestného tlačítka a lepšího zobrazování v landscape režimu.
 • Podpora práce s polem narozeniny u všech novějších typů palmů.
 • Možnost plánovaného ztlumení všech alarmů po dobu nějaké předem plánované události (např. během školení).
 • Vylepšená práce s úkoly zvláště co se týče možností třídění.
 • Praktičtější zobrazení měsíčního pohledu.
 • Kontextové menu pro události i úkoly je nyní plně uživatelsky definovatelné s výběrem až 30 položek v nastavitelném pořadí.
 • Zcela přepracovaná a výrazně vylepšená práce s pohledy včetně možnosti jejich ukládání.
 • ...
  Cena byla určena na 27,95 dolarů a update můžete pořídit za 12,95 dolarů.
  Treo 750v "in natura"
  O novém evropském Treu 750v s Windows Mobile vyráběném zatím exklusivně jen pro Vodafone, jste se mohli naposledy dočíst v článku Palm oficiálně představil nové Treo 750v. Pokud se ale nechcete spokojit jen s fotografiemi a tiskovými zprávami, máme pro vás názorné video vyrobené dle všeho samotným Palmem pro demonstraci britským korporátním klientům.
  Treo 650 v Americe stále boduje
  O tom ostatně svědčí i první dvě zprávy z tohoto článku. Zatímco Evropa je v oblasti mobilních telefonů zvyklá na snad až nesmyslný koloběh novinek, v USA je trh mnohem strnulejší, takže dnes již opravdu starobylé Treo 650 stále bez potíží oslovuje nové a nové klienty. Jak vypadají některé americké kampaně na podporu tohoto úspěšného produktu jsme v minulosti zvěřejňovali již několikrát, tentokrát pro vás máme billboardy v metru...


 •  
     Související odkazy
  · Více o tématu Informace a oznámení
  · Další články od autora Badel


  Nejčtenější článek na téma Informace a oznámení:
  Vyhlášení vítěze bezdrátové klávesnice


     Hodnocení článku
  Průměrné hodnocení: 4.4
  Účastníků: 5

  Velmi dobré

  Zvolte počet hvězdiček:

  Výborný
  Velmi dobré
  Dobré
  Povedený
  Špatné


     Možnosti

   Vytisknout článek Vytisknout článek


  Související témata

  Informace a oznámení

  "Novinky ze světa palmů (17)" | Přihlásit/Registrovat | 2 komentářů | Vyhledávání v diskusi
  Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

  Reklama / Ceník
  Vstup pro inzerenty
   


  Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů  PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412