Palm oficiálně představil nové Treo 750v - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Palm oficiálně představil nové Treo 750v

Autor: nexus6 - 13.09.2006, 2964 čtenářů


Informace a oznámení Všem spekulacím je konec, Palm včera večer představil nové Treo 750v určené pro operátora Vodafone. Jak je již všeobecně známo, je tento přístroj vybaven operačním systémem Windows Mobile. Přinášíme tiskovou zprávu Palmu a také vlastní představení novinky.Tisková zpráva


Palm v úterý 12. září oznámil nový smartphone Treo 750v, první přístroj řady Treo, který umí využívat výhod sítí UMTS operátora Vodafone. Treo 750v je v Evropě prvním přístrojem Palmu, který přináší operační systém Windows Mobile. Nové Treo 750v bude k dispozici nejprve zákazníkům Vodafonu v následujících zemích: Rakousko, Francie, Německo, Irsko, Itálie, Nizozemí, Španělsko, Švýcarsko a Spojené Království a to do konce kalendářního roku.

"Nový smarphone Treo 750v je nejnovějším počinem Palmu, který má za úkol přilákat k řadě Treo více zákazníků ve více regionech," prohlásil Ed Colligan, prezident a CEO společnosti. "Palm se v současné době snaží především o globalní rozšíření řady Treo a se společnými investicemi Palmu, Vodafonu a Microsoftu do marketingu v Evropě věříme, že můžeme zaujmout mobilní profesionály a obchodníky, a že jim můžeme pomoci být produktivnější jak v kanceláři, tak na cestách."Treo 750v kombinuje punc uživatelské přívětivosti Palmu a mnohofunkční mobilní telefon s e-mailem, posíláním zpráv, prohlížením Internetu a organizačním softwarem, to vše v novém a kompaktím designu. Nový smartphone obsahuje již po vybalení z krabice Microsoft Messaging and Security Feature Pack (MSFP) pro Windows Mobile 5.0, jehož součástí jsou podpora Direct Push Technologie a vylepšené bezpečnostní schopnosti. Přístroj je rovněž plně kompatibilní se službou Business Email od Vodafonu a umožňuje tak vzdálený přístup k firemním a internetovým e-mailovým účtům. Tato předpřipravená opatření reflektují poptávku po spolehlivém push-e-mail řešení, které lze snadno zavést v malých firmách i větších podnicích.Výhody a funkce Trea 750v:

 • Operační systém Windows Mobile 5.0 s vylepšeními od Palmu

 • Integrované schránky pro SMS/MMS s prohlížením po vláknech

 • Mobilní přístup k vícero firemním i osobním e-mailovým schránkám

 • Podpora sítí 3G/UMTS pro ryché datové přenosy

 • 1,3 megapixelový fotoaparát s možností nahrávání videa

 • Windows Media Player 10 Mobile pro přehrávání hudby a videa

 • Zabudovaná technologie Bluetooth s podporou stereo Bluetooth sluchátek

 • Slot pro Mini-SD paměťové karty

 • Dotykový displej s rozlišením 240 x 240 bodů  Tisková zpráva byla krácena. Celou si ji můžete prostudovat na stránkách Palmu.

  Komentář PalmHelpu


  Tisková zpráva se jako tradičně zabývá především marketingovými záležitostmi, o samotném zařízení se toho uživatel příliš nedozví. Pojďme se tedy podívat, co vlastně nové Treo opravdu nabízí a jaké jsou jeho funkce.  Jak se všeobecně očekávalo, nový model se nijak zásadně neliší od svého stájového sourozence, modelu 700w/wx. Nejvýraznější odchylkou je absence antény, teprve na druhý pohled odhalíte i inovovaný design. Novému Treu to bez antény opravdu velmi sluší a přístroj tak opticky hodně omládl. Nářky, že Treo vypadá jako přístroj deset let starý, tedy mohou být zapomenuty. Nové Treo také ubralo milimetr na tloušťku a dva na délku, měří tedy 111 x 58 x 22 milimetrů. Podstatně příjemnější je ale snížení hmotnosti na 154 gramů.  Další zásadní odlišností od Trea 700w je podpora sítí GSM a UMTS. V sítích GSM u nového Trea využijete i technologii EDGE, na HSDPA u UMTS ale musíte bohužel zapomenout. Taktéž Wi-Fi je stále řadě Treo cizí. Potěší tedy alespoň přítomnost Bluetooth 1.2 a s ním související podpora stereofonních bezdrátových sluchátek. Ostatní hardwarové specifikace se zdají být shodné, ale zdání někdy klame. Zůstává tak například 64MB RAM a 128MB NVFS paměti, z níž je cca 60MB přístupno uživateli. V Treu 750v ale poněkud překvapivě tepe nové sdrce. Zatímco 700w pohání procesor Intel XScale taktovaný na 312 MHz, 750v přívádí k životu 300 Megahertzový Samsung. Palm také bohužel podlehl dnešnímu trendu implementace paměťových karet všelijakých formátů a tak v novém Treu 750v najdeme slot pro karty miniSD. Naopak žádná změna se nekoná u fotoaparátu ani u sluchátkového konektoru. Pokud nebudete chtít používat dodávaná sluchátka, budete ta svoje stále muset připojovat přes redukci.  Ze softwarového hlediska je chválihodná přítomnost MSFP a implementace několika vylepšení systému, která ale již známe z modelů 700w/wx. Jedná se hlavně o možnost odmítnout hovor a ihned odeslat vysvětlující SMS zprávu, schopnost vyhledávání v Internetu přímo z Today obrazovky, vyhledávání v telefoním seznamu rovněž přímo z Today, nebo řazení SMS a MMS zpráv do vláken.

  O cenách nového Trea jsme již tento týden informovali, nejasné je ale stále datum uvedení přístroje na trh. Oproti zmiňovanému článku posunul britský Vodafone datum možných dodávek pro stávající zákazníky na 2. října. Stále také nevíme, zda bude nové Treo nabízet i tuzemský Vodafone. Jisté ale je, že by se nové Treo mělo po vypršení exkluzivity objevit i u jiných operátorů a také ve volném prodeji. Dokdy má ale Vodafone exkluzivitu zajištěnu, nám zatím není známo.

 •  
     Související odkazy
  · Více o tématu Informace a oznámení
  · Další články od autora nexus6


  Nejčtenější článek na téma Informace a oznámení:
  Vyhlášení vítěze bezdrátové klávesnice


     Hodnocení článku
  Průměrné hodnocení: 4.71
  Účastníků: 7

  Výborný

  Zvolte počet hvězdiček:

  Výborný
  Velmi dobré
  Dobré
  Povedený
  Špatné


     Možnosti

   Vytisknout článek Vytisknout článek


  Související témata

  Hardware a příslušenstvíInformace a oznámení

  "Palm oficiálně představil nové Treo 750v" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
  Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

  Reklama / Ceník
  Vstup pro inzerenty
   


  Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů  PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412