Další Voice Over IP pro Palm OS - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Další Voice Over IP pro Palm OS

Autor: nexus6 - 19.09.2006, 1840 čtenářů


Software Po dlouhé době nečinnosti se stojaté vody ohledně internetové telefonie na přístrojích s Palm OS konečně začaly hýbat. První vlaštovkou byl program mobiVoIP, nedávno jsme vám představili řešení s názvem Articulation. Právě jemu teď vyrostla vážná konkurence.Nový program se jmenuje Voice Over Your Palm (VOYP) a pochází z dílen společnosti Toysoft. Stejně jako v případě Articulation, i VOYP je standardní SIP klient, který umožňuje využívat služby vámi zvoleného VoIP providera. Oproti konkurenci přináší především podporu dvou různých kodeků; konkrétně G.711 a GSM 6.10. V sítích některých VoIP poskytovatelů si tak můžete vybrat, který kodek vám více vyhovuje z hlediska kvality hovoru.VOYP je kompatibilní s Palm OS5 přístroji, výrobce konkrétně zmiňuje, že bude fungovat na přístrojích Treo 650/700p, Tungsten|E2, T|T3 a T|E5, T|X, LifeDrive a Zire 71/72. U některých ovšem bude nutné použít externí mikrofon.Co se podpory připojení týče, VOYP se nijak zásadně neliší od konkurence. Připojovat se tedy můžete přímo pomocí Wi-Fi, GPRS/EDGE, v USA využijete podporu EVDO. Nepřímo se pak lze připojit přes technologii Bluetooth. Velikou výhodou oproti Articulation je podstatně širší seznam podporovaných VoIP poskytovatelů, Skype mezi nimi ale opět nečekejte, to bychom ohlašovali podstatně hlasitěji.VOYP si také rozumí s některými dalšími aplikacemi, nejzajímavější je například podpora TAKEphONE, která tak umožní volání na čísla ze seznamu přímo z prostředí VOYP. Poměrně dobře se také lze z aplikace přepnout do samotného vestavěného adresáře a vybrat číslo z něj. Při dlouhých hovorech také přijde vhod možnost vypnutí displeje. Tuto funkci můžete aktivovat buď ručně, nebo lze v menu nastavit, po kolika minutách má displej zhasnout.Zatím poslední počin v oblasti internetové telefonie pro palmy se zdá být ze všech konkurenčních programů nejvýhodnějším řešením. Pravdou třeba je, že průkopník této oblastni na Palm OS, program mobiVoIP, od svého uvedení prošel značným vývojem a dnes například rovněž nabízí nejen vlastní službu, ale i možnost využívat jiného providera, stejně jako konkurence. Jenže zatímco při koupi mobiVoIP nebo Articulation budete muset zaplatit částku okolo 900,- Kč, s VOYP přeci jenom něco ušetříte. Stojí totiž 35 dolarů, tedy cca 780,- Kč. Ani to není malá částka, ale jak vidno, v oblasti VoIP se konkurence přiostřuje a možná se ještě máme na co těšit. Závěrem připomenu, že k dispozici je čtrnáctidenní zkušební verze.poznámka redaktora: Pokud bude o tuto oblast dostatečný zájem, a až se mi povede můj T|X dovybavit externím mikrofonem, rád připravím podrobné srovnání všech zatím dostupných programů.

 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora nexus6


Nejčtenější článek na téma Software:
Video pro Palm, zázrak jménem SmartMovie


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.2
Účastníků: 5

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Další Voice Over IP pro Palm OS" | Přihlásit/Registrovat | 4 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Další Voice Over IP pro Palm OS (Hodnocení: 1)
Od: chaoos (email je skrytý) - 19.09.2006
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=20
U kterých přístrojů je nutné připojit externí mikrofon ?
Re: Další Voice Over IP pro Palm OS (Hodnocení: 1)
Od: Badel (email je skrytý) - 19.09.2006
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=19
 
To je přeci logický - u těch, kterej nemaj žádnej integrovanej - např. T|X nebo TT5.

Re: Další Voice Over IP pro Palm OS (Hodnocení: 1)
Od: nox (email je skrytý) - 19.09.2006
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=31
No prakticke srovnani s realnymi zkusenostmi by bodlo, akorat stale chybi skype a pro me osobne zejmena neco na ICQ VOICE CHAT.
Re: Další Voice Over IP pro Palm OS (Hodnocení: 1)
Od: Badel (email je skrytý) - 21.09.2006
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=19
 
Tak Skype už je vyřešen: http://www.palminfocenter.com/news/8973/new-skype-solution-for-palm-os-treos/

Zítra o tom vyjde článek.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412