Jak jsem skončil s Graffiti 2 - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Jak jsem skončil s Graffiti 2

Autor: morbid - 20.10.2005, 14267 čtenářů


Software Každý, kdo přešel z Graffiti na Graffiti 2, určitě nebyl spokojen a napadlo ho, že by to šlo jinak a lépe. To asi napadlo i někoho z firmy TealPoint Software a vznikla aplikace TealScript. Jen škoda, že není zadarmo.

Po spuštění TealScript se zobrazí přehledné grafické rozhraní, kde jako první můžeme vpravo nahoře zaškrtnout volbu Enable Globally, čímž dojde k nahrazení standardního Graffiti 2 vlastním kódem a umožní mimo jiné i definici vlastních znaků. Po resetu se program automaticky aktivuje a je nám stále k dispozici.Nejdříve se mrkneme na PreferencesV Recognition... najdeme povolení alternativních tahů (strokes), povolení automatického shift, nastavení psaní velkých písmen na hranici Graffiti ploch, povolení písmen z několika tahů (což doporučuji zakázat, jinak při psaní "t" na konci slova asi puknete vzteky). A nakonec také nastavení sklonu písma od 20° vpravo po 20° vlevo (já používám 10° vpravo).V Options... najdeme nastavení akce při tahu pera z Graffiti nahoru přes displej (defaultně Graffiti help). Povolení vytváření statistik a pár nastavení jejichž smysl mi uniká.Ve Write Anywhere Mode..., Write Anywhere Tuning..., Write Anywhere Apps... jsou volby týkající se možnosti psaní znaků mimo Graffiti plochu. Osobně mám toto povoleno jen při stisku centrálního tlačítka, velmi špatnou zkušenost mám s automatickou detekcí. Lze také vybrat aplikace, kde bude tato funkce automaticky aktivována.Značnou vymožeností je vytvoření několika profilů. Já to využívám jen při zkoušení změn, které pak nastavuji v defaultním profilu.Po nastavení si můžete vše vyzkoušet v Test Recognition. Jednotlivé tahy lze pomocí Edit Match upravit nebo tlačítkem Add Match přidat.Pokud se chcete naučit jak psát, je k dispozici Train Profile, kde vás jednoduchý program provede uměním "rychlého" psaní pomocí Graffiti.Co k tomuto programu poznamenat na závěr? Snad jen to, že mě překvapil svojí stabilitou ve všech programech, které používám a že je nepochopitelné, proč s něčím podobným nepřišela přímo firma Palm. Mimochodem tento článek byl celý napsán v palmu pomocí tohoto programu.


TealScript můžete za české koruny objednávat zde. 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora morbid


Nejčtenější článek na téma Software:
Video pro Palm, zázrak jménem SmartMovie


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.75
Účastníků: 12

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Jak jsem skončil s Graffiti 2" | Přihlásit/Registrovat | 3 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Jak jsem skončil s Graffiti 2 (Hodnocení: 1)
Od: Helle (email je skrytý) - 20.10.2005
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Znám elegantnější řešení - přejít na Graffiti 1. Kdyby měl někdo zájem, ať napíše a 2 potřebné soubory mu pošlu. Je třeba mít k dispotici čtečku karet. Skutečně Graffiti 2 je pro ty, kdo znali Gr.1 opravdová "lahůdka"
Re: Jak jsem skončil s Graffiti 2 (Hodnocení: 1)
Od: Badel - 21.10.2005
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=19
 
No osobně si myslim, že tohle řešení je elegantnější, i když G1 se mi taky zamlouvá víc než G2.

Re: Jak jsem skončil s Graffiti 2 (Hodnocení: 1)
Od: Ralph - 10.11.2005
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Mám takový pocit, že TealScript neumí česky... Nebo se snad pletu?

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412