Jak jsem se (ne)vyrovnal s palmem - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Jak jsem se (ne)vyrovnal s palmem

Autor: zdenytreo - 10.08.2010, 4381 čtenářů


Vize a nové technologie zdenytreo nám napsal(a): Nezdá se to, ale už se pomalu blíží čtvrtý rok existence smartphonů Apple iPhone. Za tu dobu se svět mobilit změnil k nepoznání a dnes už můžeme zodpovědně prohlásit, že lví podíl na tom nese právě iPhone. Jak dokazují počátky diskuze na téma iPhone v našem fóru, palmisté k tomuto jablečnému telefonu zpočátku přistupovali vesměs s nedůvěrou. Dlouhodobá stagnace Palmu však nakonec mnohé bývalé palmisty zahnala právě do tábora jablíčkářů. Jeden ze známých tuzemských palmistů se stejným osudem se v následujícím článku rozhodl podělit o své dlouhodobé zkušenosti...





(článek do soutěže o Palm Treo 680 za 850,- Kč!!!



Několik let jsem spokojeně užíval palmy. Vystřídalo se jich několik a musím říci, že například Treo 650 bylo kvalitní a stabilní. Vzpomínám na pěkné srazy uživatelů, na společný web... To s útlumem a nejasnostmi kolem firmy Palm postupně skomíralo. Objednal jsem si předběžně halasně ohlášený Palm Foleo, nedočkal jsem se, nechápal jsem to a byl jsem zklamán. I ostatní postupně přecházeli k jiným značkám, na posledních srazech vytahovali ze svých sbírek jen staré modely, i náš web zanikl... Hrál jsem si nějakou dobu s psionem, ale nakonec jsem i já rozprodal svou malou sbírku palmů a poohlédl se po jiných zdrojích. Windows v jakékoliv podobě mě nezajímalo, Symbian jsem neznal.

Tehdy však právě docházely zprávy o iPhone. Když jsem zpočátku zvažoval informace o tomto zcela novém telefonu, byl jsem trochu skeptický. Na jedné straně jsem dlouhodobý uživatel produktů Apple, takže zde byla už předem důvěra a zvědavost, na druhé straně jsem rovněž dost dlouho užíval PDA a smartphone Palm a měl jsem zažitou představu o funkci a užívání dotykového displaye. Nedovedl jsem si představit ovládání choulostivého displeje pouhým prstem, jak jsem ho znal třeba z Trea 650, kladl jsem si otázku, jak to takový displej přežije, jak bude upatlaný, jak bude rychle odcházet. Jen si vzpomeňte třeba na zážitky s digitizérem a na radovánky s lepením fólií na displej.



iPhone však překonal všechny mé pochyby. Tehdy jsem své dojmy z novinky a srovnání s palmem shrnul v článku na pdabrno.com, ten však již svou činnost, jak jsem zmínil, ukončil. Nyní užívám iPhone už pár let a zklamán rozhodně nejsem. Displej má dokonalý, pevný, nepotřebuje žádnou fólii. Píše se na něm docela dobře. Samozřejmě jen krátké texty, e-mail, sms, poznámečky... Nemusel jsem řešit žádné kódování textu, diakritika je bez problému. Spousta speciálních postupů, obvyklých, ba nutných v Palm OS pro dosažení korektního textu a převodu dokumentů, se zde nevyskytuje, o tehdejších trablech s lokalizací ani nemluvě.

V telefonu je Kalendář a Poznámky, Obrázky, Fotoaparát, Počasí, Kalkulačka, Diktafon, Hodiny, Mapy, Akcie, sms aplikace Zprávy, která funguje formou chatu, aplikace Telefon nabízející několik pohledů, vytáčení čísel je pohodlné, dále aplikace Kontakty, pro mou necelou stovku adres dostatečná. Na Internet jsou výborné Safari a Mail, oddíl iPod slouží poslechu hudby, klipů, dále aplikace AppStore  umožní přímé spojení, aktualizaci i nové vyhledávání aplikací. Další aplikace na čtení dokumentů jsem si stáhl zdarma či zakoupil. Aplikace 1Password na správu hesel, DropBox pro přístup k internetovému úložišti, Skype a AIM free na chatování, nějaké hry -Solitaire City, Shanghai Lite, Wolfenstein 3D Lite se také občas hodí. Čtení e-knih zde nemá chybu. K tomu slouží zdarma stažená aplikace Stanza a současně její desktopová verze. Uchopím myší pdb soubor (z bohaté sbírky e-knih, čtených dřív v palmech) či jiný podporovaný soubor, vložím ho na ikonu Stanzy, kniha se otevře a mohu ji číst v laptopu. Pokud ji chci přesunout do iPhone, přejdu na něm v otevřené aplikaci Stanza na menu Shared Books a ve chvíli se objeví nabídka Books on Macintosh. Otevřu ji a hned se mi nabízí stažení a otevření knihy. Pokud chci získat knihy přímo z Internetu, dotknu se zde tlačítka + a zadám název a URL, například palmknihy.cz/stanza a stáhnu si položky z tohoto známého úložiště. Mohu jen dodat, že iPhone je přímo ideální čtečka knih se snadnou volbou písma, barevného nastavení apod.

Chápu, že jsou lidé, kterým základní výbava iPhone nestačí, potřebují dokonalejší diář a adresář. Aplikací jsou na iTunes Store spousty, jistě si něco každý může najít. Já používám software od Marka Space. Jednak na sychronizaci s desktopem, ten jsem měl už dříve na synchronizaci palmů, jednak doplňkové aplikace Fliq (k navázání přenosu souborů přes wi-fi), Fliq Docs, Fliq Tasks, Fliq Notes  názvy naznačují jejich smysl, mohu tam jednoduše přes wi-fi přenášet textové sobory včetně PDF a obrázky, nebo si sám zapisovat apod. Video, obrázky a hudba, se kterými jsem si s občasnými pády a těžkosti přece jen dost užil na LifeDrive, jsou zde také na mnohem vyšší úrovni. iPhone nezná žádné chybové hlášky, pády systému, zamrzání systému, žádné resety... Mám úplně první verzi iPhone, dovezeného tehdy z USA, tedy dnes už veterána. Nikdy nezkolaboval, displej je pořád krásný, baterie stále dostatečná.

Přes všechnu chválu však stále vzpomínám na starý Palm. U iPhone totiž potřebuji co nejčastěji wi-fi síť. Pak užívám všechny jeho výhody. Tuto síť mám doma, potom však raději beru zrovna do ruky laptop. Na cesty ven s iPhonem si předem doma načtu zprávy na čtení v aplikaci ČT24 a HN Reader (čili Hospodářské noviny), informace o jízdním řádu si musím napsat. V palmu jsem měl aplikace k jízdním řádům městské i vlakové dopravy, na cestě jsem si mohl vždy vyhledat detailní podrobnosti. Samozřejmě také základní poznámkovník či diář má klasický palm geniálně jednoduché, příjemné, dobře strukturované a dostatečně podrobné. Aplikací má k dispozici také spousty. Na to jen vzpomínám.

Nyní mám také možnost vyhledávat dopravní spojení jen s wi-fi, jak bylo řečeno. Stejné je to s TV programy. Pokud jsem na wi-fi, spustím aplikaci O2TV a prohlédnu si potřebné. Stejně tak spustím nějakou rádiovou stanici na Play.CZ lite. Proto, jak jsem uvedl, pokud jsem doma, používám na to vše raději laptop, pouze v terénu se spokojím s iPhonem. S wi-fi se setkám často v restaurantech či kavárnách. Tehdy se iPhone naplno uplatní, ale vždy se tam člověku nechce zajít.

Není mým cílem podrobně popsat iPhone, jen naznačuji, že jeho užití je všestranné, v něčem nedostihuje, ale v mnohém nahradí a předčí starý palm. Nicméně si myslím, že klasické PDA bez telefonní části by se i dnes leckomu hodilo. Můj ideál se podobá Psionu 5. Dokonalá klávesnice, umožňující pohodlné psaní i dlouhých textů, větší baterie, jasný barevný display orientovaný na šířku, systém a aplikace odpovídající dnešní úrovni. Takový přístoj by byl ideálně přenosný i v kapse, kdekoliv by byl k dispozici s možností psát třeba článek např. někde v čekárně či na náměstí na lavičce... To bych se už opravdu nevláčel s dvouapůlkilogramovým Powerbookem 12''. Jsem velmi zvědavý, čeho se dočkáme ze spojení Palmu s HP. Asi to nebude nějaké PDA, jejich éra se přece jen zdá u konce, netuším, kolik zájemců o ně by se našlo. Spíš půjde o tablet, mininotebook, netbook a jistě se zařadí do dlouhé řady výrobců smartphonů. S těmi to začal kdysi Handspring (Palm OS) tak, že na Visor použil oddělitelnou telefonní část, pak následovala integrovaná trea a smarthony zaplavily svět.
Snad i dnes ve změněné situaci nás Palm něčím neobvyklým překvapí.





 
   Související odkazy
· Více o tématu Vize a nové technologie
· Další články od autora Badel


Nejčtenější článek na téma Vize a nové technologie:
Jak prodloužit výdrž akumulátorů?


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.5
Účastníků: 4

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Vize a nové technologie

"Jak jsem se (ne)vyrovnal s palmem" | Přihlásit/Registrovat | 28 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Jak jsem se (ne)vyrovnal s palmem (Hodnocení: 1)
Od: Orfeus (email je skrytý) - 10.08.2010
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Většinou nekomentuju chyby, ale "uš" v první větě je uš opravdu moc.
Re: Jak jsem se (ne)vyrovnal s palmem (Hodnocení: 1)
Od: Badel (email je skrytý) - 10.08.2010
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=19
 
To byl samozřejmě jen překlep, už je to uš je to upraveno. :-)

Re: Jak jsem se (ne)vyrovnal s palmem (Hodnocení: 1)
Od: dantemc (email je skrytý) - 10.08.2010
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://palmnews.nolimit.cz
Neřekl bych že je Palm OS zcela mrtvý ...ještě je nás dost...jednak těch co jsou nyní na jiné platformě a zkoušejí a stejnak se vrátí "Domů" a těch kteří si nestěžují je pořád dost..IPhone pro mě nikdy na práci nebude jednak už kvuli absenci HW tlačítek a plno jiných věcí...pořád se mi zdá že nemá co nabídnout...Palm OS stroje jsou takové nesmrtelné stroje a srovnávat je s "já telefonem" je až moc...Dantemc PS:Ale článek byl pěkný..:-)

Re: Jak jsem se (ne)vyrovnal s palmem (Hodnocení: 1)
Od: punczocha (email je skrytý) - 10.08.2010
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Já mám palm centro už 3 roky a jsem s ním spokojený, za iphone bych ho neměnil. Displej je v úžasném stavu bez škrábanců a systém je stabilní takže palm ještěžije. :)
Re: Jak jsem se (ne)vyrovnal s palmem (Hodnocení: 1)
Od: dantemc (f-dog@centrum.cz) - 10.08.2010
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://palmnews.nolimit.cz
 
dlouhodobý treista...:-)

Re: Jak jsem se (ne)vyrovnal s palmem (Hodnocení: 1)
Od: killinghawk (email je skrytý) - 10.08.2010
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://killinghawk.cz
Děkuji autorovi za zajímavý přehled vlastností iPhonu. Nejsem sice vlastník tohoto přístroje, ale docela věřím tomu, že je stabilní a že s ním nejsou v tomto smyslu žádné problémy. Taky docela věřím tomu, že zde bude vznikat hodně dobrých aplikací. Jen bych chtěl podotknout že si stále myslím, že moje Treo 650 je v naprosté většině běžných činností lepší stroj než iPhone.

I když vezmu v úvahu nově přidaný multitasking, tak si nedovedu představit, že bych s iPhonem například četl knihy v angličtině a každých pár vteřin se při tom díval do slovníku. Treo 650 mi nabízí takové možnosti, že jsem schopen během pár vteřin zkopírovat slovo z Mobipocket Readeru, spustit Lexicon přes Accessorizer a podívat se co znamená. A pak běh zlomku vteřiny se zase vrátit zpět do Mobipocket Readeru.

Nevěřím tomu, že by tohle bylo možné na jakékoli jiné platformě než Palm OS. Takže opět musím autorovi zopakovat, že fenomenální úspěch iPhonu není v jeho technologické vyspělosti ale v marketingu a strategických chybách ostatní výrobců PDA.

Re: Jak jsem se (ne)vyrovnal s palmem (Hodnocení: 1)
Od: vrty (email je skrytý) - 10.08.2010
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://chalooopka.unas.cz/palm
Zdeny pěkný článek a taky přihodím pár větiček do mlejna.. ;) 1) iPhonu chybí HW klávesnice to je fakt vykoupený velkým displayem a pevnou konstrukci. To je fakt a je fakt i to, že HW klávesnice je na psaní o hodně pohodlnější. 2) Centro byl super mobil, rychlý stabilní, ale technologie jdou dál a bez WiFi a vestavěné GPS se teď už smartphone neobejde. 3) Zdeny máš pravdu, že PDA už neexistují, ale iPod Touch se jim myslím hodně přibližuje sic nemá třeba GPS, ale myslím, že má všechno co má PDA mít (teda krom HW klávesnice). No a můj názor: 1) Jestli nechcete utrácet 600Kč měs. za datové přenosy iPhone si nepořizujte. 2) Jestli nechcete 2x denně dobíjet, iPhone si nepořizujte. 3) Jestli chcete na mobilním zařízení hodně psát, iPhone si nepořizujte. 4) Jestli vám žádný z předchozích bodů nevadí, iPhone si kupte.. Osobně chci držet krok s novými trendy a novými technologiemi, i když na ně jsem v poslední době stále více naštvanej a iPhona bych v některých chvílích nejradši vyhodil z okna tak mi to přijde jako nejlepší volba. Android se mi zatím moc zkoušet nechce, přijde mi ještě hodně nedoladěný a nový WebOS bych strašně rád vyzkoušel, ale ještě se mi ta možnost nenaskytla a jak to vypadá, tak ani nenaskytne.. :( Ještě teda doplním, že knížky moc nečtu (a myslím, že na tuto činnost žádný mobil není ideální, viz nový díl www.digit.cz) a mám i tu výhodu, že na peníze utracených za iPhone a jeho provoz se také moc nemusím dívat. Takže to beru z toho pohledu, jako kdyby byli všechny telefony za stejnou cenu a bylo by jedno kolik z jakým měsíčně utrácím.. A rovněž musím dát za pravdu všem co tvrdí, že je Palm OS v rychlosti PIM aplikací nepřekonatelný. Ano to je pravda do posledního detailu. Porovnával jsme si vedle sebe Centro a iPhone 3GS a nejenže u Centra jsem musel mačkat jen jedno tlačítko a na iPhone jsme ikonku kalendáře musel honit někde po display, tak i start této aplikace byl tak 3x rychlejší a co do kvality zrovna této aplikace, je Palm OS i po tolika letech o několik generací úplně někde jinde..
Re: Jak jsem se (ne)vyrovnal s palmem (Hodnocení: 1)
Od: zdenytreo (email je skrytý) - 10.08.2010
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
No 600 Kč? Vrty, to je tvoje volba, já nepotřebuji nic než Twist. Wi-fi - tam, kde je, stačí. Pokud jsi na ní, tak překlad z nejrůznějších jazyků zajistí aplikace Translator. HW klávesnice na telefonu? Nechápu. Treo 270 i 650 jsem měl a o nic výhodnější to nebylo, spíš naopak - navíc se neotravuji se stylusem. Hodně psát na žádném telefonu nejde. Na to byla u palmíku externí klávesnice. Dobíjení? Po té době, co to užívám, vydrží klidně dva dny při nejběžnější činnosti. Obvykle však nabíjím vždy na noc a ještě aplikace NT Plus u iPhonu v kolébce slouží jako noční hodiny v libovolné barvě čísla. Ale samozřejmě chápu, že zájem je různý, nikde není psáno, že ten který přístroj je ten jediný a nej. Přeji všem, ať jim ten jejich slouží co nejlépe.
Re: Jak jsem se (ne)vyrovnal s palmem (Hodnocení: 1)
Od: killinghawk (email je skrytý) - 10.08.2010
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://killinghawk.cz
 
Takže ty jsi během zlomku vteřiny schopen přepínat mezi slovníkem a čtečkou knih, když jako slovník používáš internetový překladač?

Nezbývá, než gratulovat ti k tvojí volbě. A taky ti přeji, ať si svůj stroj hodně užiješ, zvláště když srovnám cenové relace mezi Treem 650 (2.000,-Kč) a iPhonem n-té generace (20.000,-Kč).
Re: Jak jsem se (ne)vyrovnal s palmem (Hodnocení: 1)
Od: zdenytreo (email je skrytý) - 10.08.2010
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Treo 650 jsem kdysi koupil cca za 12 tisíc, iPhone I. gen. rovněž za 12 tisíc. Dnes bych ho prodal za minimum. Kolik stál svého času Psion 5MX? Za kolik ho koupíme dnes na Aukru? Ceny jsou zkrátka pohyblivé. Novinka stojí moc a přitom rychle stárne.
Re: Jak jsem se (ne)vyrovnal s palmem (Hodnocení: 1)
Od: killinghawk (email je skrytý) - 10.08.2010
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://killinghawk.cz
 
I za těch 12.000 by pro mě byl moc drahý v porovnání s Treem 650. A navíc jsi mi nevyvrátil můj argument #1, tj. přepínání mezi slovníkem a čtečkou knih.

Ale jak jsem již řekl: Gratuluji ti k tvojí volbě a užij si to!
Re: Jak jsem se (ne)vyrovnal s palmem (Hodnocení: 1)
Od: vrty (vrty@seznam.cz) - 10.08.2010
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://chalooopka.unas.cz/palm
 
Ten tvůj argument #1 je nepopiratelný fakt. Pomocí klávesových zkratek se přepíná rychleji, než přes výběr z ikonek. Na iPhonu se spoléhá na 250.000 aplikací v AppStoru že některá čtečka knih bude mít tuto funkcionalitu v sobě, sice to nebude třeba off-line překladový slovník, ale internetový překladač a člověk bude muset být připojený na internet, ale s tím se u tohoto zařízení počítá.
Re: Jak jsem se (ne)vyrovnal s palmem (Hodnocení: 1)
Od: vrty (vrty@seznam.cz) - 10.08.2010
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://chalooopka.unas.cz/palm
 
Jestliže používáš jen Twist proč máš iPhone? A jestli chceš PDA tak si myslím, že je opravdu nejlepší iPhone Touch + obyč mobil..

U HW klávesnice je nepopiratelný fakt, že na ni můžeš používat klávesové zkratky a tím se k používaným věcem dostaneš mnohem rychleji. Toho nikdy u SW nedosáhneš.

Ale jak říkáš, používáme to různě, tak nač se hádat a osobně si myslím, že všechny současné platformy mají k sobě už hodně blízko a každou si dokáže člověk přizpůsobit k obrazu svému a tím pádem je i těžší rozhodování, která je nejlepší a bude ještě hůř.. :(
Re: Jak jsem se (ne)vyrovnal s palmem (Hodnocení: 1)
Od: dantemc (f-dog@centrum.cz) - 11.08.2010
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://palmnews.nolimit.cz
 
Musím se přidat k Hawkovi..Jednak multitasking na iphonu je dorovnaný DA aplikacemi na Palmu(i kdyz né zcela),rychlost se srovnávat nedá...když to ovšem vezmeme vzhledem k pokroku nedá se říct že by IPhony nějak vyčnívaly i když je prakticky 18 tísícový rozdíl...pro příklad uveďte funkce které Palmy nezvládají(vynechme datové funkce)...Iphone je svou kategorií uplně někde jinde, řekl bych v kapse modemanů kteří rádi předvádějí vše možné...navíc tyto telefony jsou jaksi bez "osobitosti"...taková ultratenká hračka pro stádo...
Re: Jak jsem se (ne)vyrovnal s palmem (Hodnocení: 1)
Od: killinghawk (email je skrytý) - 16.08.2010
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://killinghawk.cz
 
Chtěl bych jen doplnit tvůj postřeh ohledně čtení knih na digitálních zařízeních. Podle některých odborníků jsou právě specializované čtečky e-booků, jako je Kindle, určeny k záhubě, stejně jako tablety typu iPad (viz Yahoo Finance - 6 Endangered Tech Species [finance.yahoo.com]).

Takže argumenty těch pánů na digit.cz o tom, že elektronický inkoust v Kindleu je úžasný, jsou už teď trochu zastaralé. Spíš to vypadá, že na čtení e-booků budeme používat telefony typu iPhone nebo Android (bohužel už nikoli palm). A to i přes jejich malé rozměry.

Re: Jak jsem se (ne)vyrovnal s palmem (Hodnocení: 1)
Od: kinter (email je skrytý) - 13.08.2010
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
"Čtení e-knih zde nemá chybu..." Rád bych věděl, jak si poradí s nestandardní češtinou? Většina mých *.pdb eknih má windows češtinu. Děkuji
Re: Jak jsem se (ne)vyrovnal s palmem (Hodnocení: 1)
Od: zdenytreo (email je skrytý) - 13.08.2010
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
@kinter: Opravdu bez problému. Na rozdíl od obvyklých problémů PalmOS s texty jsem na iPhone nikdy nezaznamenal nekorektní text. Unicode. Ovšem chápu, kdo nezkusil, neuvěří a často ani nechce.
Re: Jak jsem se (ne)vyrovnal s palmem (Hodnocení: 1)
Od: killinghawk (email je skrytý) - 13.08.2010
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://killinghawk.cz
 
Všechny problémy s češtinou v palmu jsem vyřešil a zveřejnil zde i na svých stránkách, a to včetně převodu PDF do Mobipocket formátu a Unicode.

Ovšem chápu, kdo nezkusil, neuvěří a často ani nechce.
Re: Jak jsem se (ne)vyrovnal s palmem (Hodnocení: 1)
Od: zdenytreo (email je skrytý) - 13.08.2010
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Palm jsem užíval pár let a vím, o co běží. U iPhonu jsem nic řešit nemusel. To je snad rozdíl. Ne?
Re: Jak jsem se (ne)vyrovnal s palmem (Hodnocení: 1)
Od: killinghawk (email je skrytý) - 13.08.2010
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://killinghawk.cz
 
U palmu bys' teď taky nemusel nic řešit. Stačí jen nebýt ignorant a občas se podívat, zda není něco nového.

Ale máš pravdu, rozdíl v tom je.
Re: Jak jsem se (ne)vyrovnal s palmem (Hodnocení: 1)
Od: zdenytreo (email je skrytý) - 13.08.2010
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Pokud mě považuješ za ignoranta, tak děkuji za uznání. Podotýkám jen, že jsem si s palmem s pomocí jiných samozřejmě vše také vyřešil ke spokojenému užití. Vždy jsem měl palmíky rád. Dnes je to minulost. Systém starý nešlo dál vylepšovat, tak to sami zařízli. Přeji ti, aby ti tvůj zájem vydržel, ale kvůli tomu nemusíš shazovat jiné.
Re: Jak jsem se (ne)vyrovnal s palmem (Hodnocení: 1)
Od: killinghawk (email je skrytý) - 13.08.2010
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://killinghawk.cz
 
Systém zařízli, protože ho chtěli zaříznout. S jeho kvalitou to nemělo nic společného. Vše udělali na objednávku Applu (viz angažování Jona Rubinsteina jako ředitele a vypuštění WebOS, který je jen trapnou napodobeninou iOS). Odkoupení Palmu HP není nic jiného než řízený krach firmy.

A to, že se najde dost lidí, kteří to nikdy nepochopí, s tím taky počítali.

Proto říkám: Nejlepší je nic nechápat. Tak jen s chutí do toho a velké dílo se podaří.
Re: Jak jsem se (ne)vyrovnal s palmem (Hodnocení: 1)
Od: zdenytreo (email je skrytý) - 13.08.2010
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Věř, víra tvá tě spasí. Apple měl zájem zlikvidovat Palm? Dej si ten názor patentovat. Aspoň jsem se na závěr trochu pobavil. Taková diskuse nemá dál cenu.
Re: Jak jsem se (ne)vyrovnal s palmem (Hodnocení: 1)
Od: killinghawk (email je skrytý) - 13.08.2010
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://killinghawk.cz
 
Samozřejmě, že měl. Jen se klidně bav.

Máš pravdu, taková diskuse opravdu nemá cenu.
Re: Jak jsem se (ne)vyrovnal s palmem (Hodnocení: 1)
Od: Cimo (email je skrytý) - 18.08.2010
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Ide o to, ze velke korporacie maju VZDY zaujem zlikvidovat konkurenciu - a Rubinsteinovi sa to podarilo dokonale - spravil HRUBU ciaru za PALM OS a nasadil okopirovany iOS - mozno aj preto aby ho mohol APPLE dalej LIKVIDOVAT cez patentove spory definitivne!!! Sam mam CENTRO ale kvoli nechuti tahat vsade NOTEBOOK som presiel docasne na ANDROID ( Xpreria X10 ) - no na pracu je to UBOHE - moznosti PIM aplikacii su tu 100 ROKOV za OPICAMI- riesenia su tu len CEZ MS EXCHANGE za POPLATOK - u nas este nieje v moznost kupovat PLATENE aplikacie v Android Markete... Cakam na HP - aby sa sem dostal PALM aj cez klasicku ich distribuciu - nielen cez mob.operatorov a hlavne NEBRANDOVANE - a pojdem rychlo naspat do PALMu - mozno budem mat nainstalovanu aplikaciu PALMOS classic - mam kupene dobre veci do CENTRA... A uz ma NESERTE s tymi farebnymi HRACKAMI pre teenagerov ( iOS, ANDROID...) - oni PALM len krok za krokom kopiruju ( dobiehaju jeho profesionalne pouzitie ) - co PALM vedel uz pred 10 rokmi - preco nevyhodia toho hrobara Rubinsteina...
Re: Jak jsem se (ne)vyrovnal s palmem (Hodnocení: 1)
Od: dantemc (f-dog@centrum.cz) - 13.08.2010
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://palmnews.nolimit.cz
 
Tahle diskuze mě taky nudí...každý má svuj názor tady jde jednak o rozdíl ve věku obou systémů,tzn.Iphone má jinak postavený systém a to zhruba o pár let později...tím vyvstává otázka pokud je Palm tak špatný jakto že se IOS dokáže vyrovnat?to hovoří o trochu jiných kvalitách ,kdyby byl vyvíjen stejnou měrou jako IOS tak by byl dnes uplně jinde...to musíte brát v úvahu..oba systémy mají nepochybně své kvality,ale koukat na Apple skopičiny typu Ztrácíme signál ale ostatní to mají taky,věřte tomu!!! se mi opravdu nechce...proto rozvažte vychvalování Iphonu...jednou na to někde při práci v terénu doplatíte tzn.například budete bez signálu:-)
Re: Jak jsem se (ne)vyrovnal s palmem (Hodnocení: 1)
Od: kinter (email je skrytý) - 13.08.2010
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Až teď jsem se vrátil k Vaší odpovědi. Mou otázkou jsem nechtěl rozpoutat flamewar... e-knihy jsem četl na palmících různých značek vždy a "problém" byl jen jeden, už od Handspringů s PalmOS 3.5. A to nahrát si knížku do palmíku ve stejném kódování (ISO/Win), jako byla čeština v palmíkovi nainstalovaná. Nebo ji přepnout, to snad problém není. Uvěřím a chci uvěřit, jen bych se rád vrátil k mé otázce JAK? 1) e-kniha v češtině standardní - ISO: nahrajete do iPhonu a nedivil bych se, že funguje. Je to podle normy... 2) e-kniha v češtině nestandardní - Win: nahrajete do iPhonu a jak pozná, co to je za nenormovanou češtinu? Googlil jsem, a: A) Jiný formát než ePub však “mobilní” Stanza nepodporuje. Dalším způsobem jak dostat texty do iPhonu je program Stanza pro počítač. Ten totiž dokáže otevřít řadu jiných formátů (včetně některých verzí .pdb z Palmu a dalších handheldů, spolehlivě umí .doc) a knížku poté ve formátu ePub nabídnout programu Stanza na iPhonu. B) Zajímá mne hlavně kompatibilita s formáty na www.palmknihy.cz Odpověď: Funguje to, ale ne přímo ze Stanzy. To znamená, že z desktopu si knihy budeš muset nasdílet a stáhnout přes wifi. Ale pak knihy bez prolémů otevřeš. Ale JAK je to s dvojí češtinou jsem nenašel...
Re: Jak jsem se (ne)vyrovnal s palmem (Hodnocení: 1)
Od: kinter (email je skrytý) - 13.08.2010
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Omlouvám se, přestože v náhledu to bylo OK, rozpadla se mi struktura textu...

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412