PDA jako v kolébce! - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 PDA jako v kolébce!

Autor: Musketeer - 18.09.2008, 8672 čtenářů


Hardware a příslušenství Situace kolem synchronizačních kolébek a PDA je velmi variabilní. Zatímco pro některé modely je v nabídce hned několik typů kolébek, jiné se musí spokojit jen se synchronizačním kabelem. Dnes recenzovaný typ je určen pro přístroje Palm T|X, Tungsten|T5, Tungsten|E2 a nebo LifeDrive.

V případě, že potenciální zákazník vybírá handheld či komunikátor, obvykle jej v první řadě zajímají technické vlastnosti zařízení, pak cena a dodávané příslušenství je až na posledním místě. Je to pochopitelné, nakonec výběr vhodného příslušenství se obvykle váže ke zkušenostem nabytým dlouhodobějším používáním PDA.
Externí kolébka pro Palm T|X se distribuuje v plastovém sáčku a obsahuje trojici součástí. Jednak je to samotná kolébka s napevno připevněným USB kabelem, dále je to AC adaptér a do třetice ten malý kousek papíru uprostřed. Patrně nejpřekvapivější součástí je právě on - je to kandidát na zřejmě nejstručnější a nejmenší manuál na světě. Psáno je na něm slovem i obrázkem, kde je a jak funguje synchronizační tlačítko.
Čelní strana plastové kolébky obsahuje dokovací port pro váš handheld (v mírné prohlubni). Ta tečka vpravo je zelená informační LEDka. Ta mimochodem pouze indikuje, zda je kolébka pod proudem, svítí tedy za všech situací, ať máte PDA nabité či ne. Povšimněte si ještě černé, "kobercovité" hladké textilie za portem. Stejná látka se nachází i na spodní straně a nutno dodat, že na obou místech má svoje opodstatnění. Nahoře si díky ní při vkládání handheldu nepoškrábete kolébku ani PDA a pokud jde o spodní stranu, tak ta je výrazně méně klouzavější, nežli u kolébky čistě plastové.
Na zadní straně vidíme zleva synchronizační tlačítko, port na AC adaptér a úplně vpravo napevno připevněný USB kabel. Tlačítko pro synchronizaci jde sice trochu ztuha, na druhou stranu však poskytuje výbornou taktilní (i zvukovou) odezvu - velmi dobře rozlišíte oba stavy. Pokud je handheld vypnutý, tlačítko ho před synchronizací pochopitelně oživí.
Vkládání PDA do kolébky je po chycení toho správného grifu velmi spolehlivé. Není problém dokonce ani při používání alternativní ruky. Jen malé upozornění a tip pro vytahování - PDA se nám lépe vyjímalo spíše s použitím kývavých pohybů směrem doleva a doprava, nežli dopředu a dozadu.
Externí kolébka pro PDA je šikovným doplňkem sbírky příslušenství všech majitelů některého z palmů. Umožňuje skutečně perfektně využít možností PDA, na které teď stačí jen hodit okem a hned víte, co potřebujete. Je to o poznání pohodlnější způsob, nežli jej lovit mezi dvaceti kabely, mobilem, koblihami, hrnkem na kafe, MP3manem, flashdisky a dalším na stolech se běžně vyskytujícím haraburdím. Také pro občasnou práci se stylusem je nakloněné PDA v přirozenější pozici. Kolébka má pouze jednu malou chybku. Již zmíněná dioda nijak nesděluje, zda se PDA ještě dobíjíči zda je již nabité. Ale co, nakonec vždycky se dá mrknout na stav baterie v liště...

Tato kolébka v ceně 499,- Kč s DPH je určena pro přístroje Palm T|X, Tungsten|T5, Tungsten|E2 a nebo LifeDrive. V PalmShopu pochopitelně najdete i celou řadu dalších kolébek.Hodnocení produktu:
 
   Související odkazy
· Více o tématu Hardware a příslušenství
· Další články od autora Musketeer


Nejčtenější článek na téma Hardware a příslušenství:
Megarecenze Palm Treo 750v (1. část)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.75
Účastníků: 4

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Hardware a příslušenství

"PDA jako v kolébce!" | Přihlásit/Registrovat | 6 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: PDA jako v kolébce! (Hodnocení: 1)
Od: vrty (email je skrytý) - 18.09.2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://chalooopka.unas.cz/palm
Je tato kolébka i pro Centro? Jestli se nepletu, tak by Centro mělo mít stejný konektor?
Re: PDA jako v kolébce! (Hodnocení: 1)
Od: Badel (email je skrytý) - 18.09.2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=19
 
Pro Centro jsou dobře použitelné tyto kolíbky: http://palm.cz/filtrace.php?kateg=2&v=Palm&p=4&k=23&s=25 http://palm.cz/3198WW-CRADLE-KIT-Treo.html http://palm.cz/ADPO.0467-Kolibka-pro-Treo-680-750-neoriginalni.html

Re: PDA jako v kolébce! (Hodnocení: 1)
Od: Mareka (email je skrytý) - 18.09.2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
"......vhodného příslušenství se obvykle váže ke zkušenostem nabitým dlouhodobějším používáním PDA." Jsem netušil že budeme Palma nabíjet. Jakou má kadenci? ;-)
Re: PDA jako v kolébce! (Hodnocení: 1)
Od: Badel (email je skrytý) - 18.09.2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=19
 
:-) Opraveno.

Re: PDA jako v kolébce! (Hodnocení: 1)
Od: nox (email je skrytý) - 18.09.2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=31
Jsme tu jediny, komu prijde divne a nepohodlne, ze je synchronizacni tlacitko vzadu na kolebce? Nebylo by praktictejsi mit je vepredu hezky na ocich?
Re: PDA jako v kolébce! (Hodnocení: 1)
Od: gimli (email je skrytý) - 18.09.2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
No tak tohle by mi taky vadilo. Mam kolébku Insten pro Treo 650/680, je to neoriginální příslušenství za pár peněz, ale synchronizační tlačítko má šikovně vepředu a docela velké. Co mi ale vadí je, že když je Treo v kolébce, tak mi spodní okraj překáží v dosažení spodní žady kláves. Holt nic není dokonalý :-) Ale jinak spokojenost.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412