Tisková zpráva: LifeDrive v ČR - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Tisková zpráva: LifeDrive v ČR

Autor: Badel - 23.05.2005, 1575 čtenářů


Informace a oznámení O příchodu nového modelu PDA od palmOne jsme vás již informovali. Nyní přinášíme oficiální tiskovou zprávu palmOne u příležitosti uvedení LifeDrive na český trh.

palmOne představuje první mobilní manažer LifeDrive na trhu

Nové zařízení přináší 4GB pevný disk Hitachi, správu souborů Smart File, vestavěné Wi-Fi a Bluetooth
MILPITAS, Kalifornie, 18. května 2005 ­ společnost palmOne (Nasdaq: PLMO) přispívá k novému rozměru komunikace a kromě svých dobře známých handheldů a smartphonů dnes představila mobilní manažer LifeDrive(TM). Nové zařízení obsahuje nástroje pro profesionální využití mobilního manažeru i aplikace pro multimédia a zábavu. Mobilní manažer LifeDrive chce oslovit zákazníky, kteří na cestách potřebují pracovat s velkými objemy digitálních informací a přináší 4 GB paměti (3,85 GB uživatelsky dostupných na pevném disku), velký barevný displej s vysokým rozlišením 320 x 480 a integrované bezdrátové technologie Wi-Fi a Bluetooth(R).(1)

Zákazníci dnes od svých zařízení očekávají především kapacitu a další možnosti využití spolu s tím, jak se zvyšují objemy a podoba digitálních informací. Řada lidí vyžaduje snadný přístup k důležitým dokumentům a emailům a bezdrátový přístup k internetu. Zároveň požadují zařízení, které jim poskytne zábavu ve volných chvílích a na němž budou moci prohlížet fotografie, video nebo poslouchat celou sbírku svých MP3 skladeb. S mobilním manažerem se možnost provádět všechny tyto činnosti na jediném zařízení stává realitou.

LifeDrive přichází na trh v přelomovém okamžiku, kdy jsou zákazníci připraveni na pokročilá zařízení, která splňují všechny jejich rostoucí požadavky, řekl Ken Wirt, senior vice prezident marketingu společnosti palmOne. LifeDrive je všestranný pomocník. Pro manažera poslouží jako osobní mobilní kancelář a pro milovníky digitální fotografie jako praktický doplněk k digitálnímu fotoaparátu.. Uživatelé mohou s mobilním manažerem LifeDrive snadno přenášet všechny podstatné soubory a adresáře ze svých pracovních počítačů. Důležité dokumenty jsou automaticky aktualizovány prostřednictvím funkce HotSync(R). Zákazníci získají prostřednictvím zabezpečeného bezdrátového připojení přístup k emailu i s přílohami, kdekoliv, kde je možnost připojení Wi-Fi nebo prostřednictvím mobilního telefonu s Bluetooth. Uživatelé mohou rovněž stahovat soubory Microsoft Office ze vzdáleného kancelářského počítače.


Uvnitř střeží data 4GB pevný disk

4 GB Hitachi Microdrive(TM) váží méně než tužková baterie AA, je menší než krabička od zápalek a čte data o 30 procent rychleji než předchozí generace Microdrive. Uživatelé tak mohou rychleji přistupovat k hudbě, snímkům a datům. Na 3,85 GB, kterými LifeDrive disponuje, mohou lze uložit všechny následující soubory současně: (2)

1 200 kancelářských dokumentů;
6 000 emailů;
1 000 fotografií;
300 skladeb;
2,5 hodiny videa;
50 hlasových mailů;
10 000 kontaktů;
10 000 záznamů

Uložené informace, multimediální soubory a dokumenty lze kdykoliv zobrazit a přehrát na barevném displeji s vysokým rozlišením 320x480, který lze stiskem jediného tlačítka otočit z vertikálního režimu zobrazení na horizontální ­ tzv. portrétové zobrazení .


Rychlý a bezpečný přístup ke kancelářským souborům a adresářům

Mobilní manažer LifeDrive podporuje soubory Word, Excel, PowerPoint a Adobe Acrobat Reader, a díky pohodlnému správci souborů umožňuje uživatelům snadno ukládat a přistupovat k tisícům souborů. Nový software šetří čas a mobilním uživatelům usnadňuje efektivní práci i mimo kancelář. Správce souborů Smart File se v mobilním manažeru LifeDrive skládá ze čtyř klíčových aplikací:

Synchronizace adresářů ­ automaticky aktualizuje a synchronizuje vybrané soubory;
Přenos souborů ­ snadno zkopíruje (drag and drop) tisíce souborů z vašeho počítače na mobilní manažer LifeDrive;
Režim externího disku ­ zařízení LifeDrive se chová stejně jako běžný USB flash disk, a může být využit jako externí pevný disk, který přenáší soubory do jakéhokoliv PC nebo Macu;
Prohlížeč souborů ­ přenesená struktura zůstává zachována a usnadňuje orientaci v důležitých informacích.


Nová paměť uchová cenné informace bezpečně uložené a neporušené i během úplného vybití zařízení. 128bitové kódování uchová data bezpečně zašifrována a chrání je tak před neoprávněným použitím. Ochrana heslem zabezpečuje přístup k zařízení, zatímco funkce Soukromé záznamy ochraňuje specifické soubory, dokonce i když je zbytek mobilního manažeru odemčený. Volitelná funkce Ochrana proti proniknutí dokáže vymazat všechna data a vrátit zařízení po uživatelsky specifikovaném počtu chybných přihlášení do továrního nastavení.


Bezdrátové surfování prostřednictvím vysokorychlostního připojení

Uživatelé mohou během připojení LifeDrive k jakémukoliv z více než 80 000 veřejných Wi-Fi hotspotů v hotelích, kavárnách, letištích:(3)
přistupovat k emailovým POP, IMAP a Exchange účtům;
stahovat nejaktuálnější plánované schůzky z kanceláře;
stahovat aktualizované dokumenty ze stolního počítače se softwarem WiFile;
prohlížet web díky předinstalovanému prohlížeči, který byl navržen především pro mobilní surfování

Vestavěná funkce Bluetooth může být využita pro připojení ke kompatibilním zařízením disponujícím Bluetooth, umožňuje bezdrátové připojení s notebookem, bezdrátové odesílání dokumentů na tiskárnu nebo hands-free vytáčení volaných čísel na telefonu.


Mobilní multimédia a možnosti rozšíření

Pokud se často pohybujete z místa na místo, můžete díky LifeDrive během cestování poslouchat oblíbené skladby z uložených hudebních kolekcí nebo prohlížet fotografie či sledovat video. Vestavěný zvukový záznamník umožňuje pořizovat hlasové poznámky nebo vytvářet osobní nahrávky k předvádění prezentací fotografií. Uživatelé mobilních manažerů LifeDrive ocení rychlý výkon pro profesionální i multimediální aplikace, který zajišťuje 416MHz procesor Intel XScale.

Rozšiřující slot podporuje karty SD, SDIO a MultiMediaCard, díky nimž lze snadno proměnit LifeDrive ve společníka digitálního fotoaparátu. Místo toho, aby s sebou na dovolenou vezli notebook, mohou nyní uživatelé LifeDrive snadno ukládat obsah paměťových karet SD na mobilní zařízení LifeDrive (4) snadno prohlížet snímky na větším displeji a uvolnit kapacitu karty pro další fotografie.

LifeDrive obsahuje speciální verzi softwaru Addit, který uživatelům zajišťuje snadný přístup k novým článkům, tipům a trikům a softwarovým aktualizacím. Navíc umožňuje stahování nových softwarových aplikací, které zvyšují hodnotu a funkcionalitu, ať už jde o fotografické editování během cestování a přehrávání streaming médií.


Cena a dostupnost

Cena mobilního manažeru palmOne LifeDrive je určena na 499$ (U.S. street price) a dostupnost je plánována od května prostřednictvím on-line obchodu palmOne (http://eurostore.palmOne.com/) a vybraných obchodních řetězců.


O palmOne, Inc.

palmOne, Inc. (Nasdaq: PLMO) ­ jednička na trhu kapesních počítačů a komunikačních řešení usiluje o přenesení výhod stolních počítačů do kapesních počítačů a uživatelé se tak mohou připojovat a spravovat důležité informace. Společnost je známa jako výrobce smartphonu Treo(TM), mobilního manažeru LifeDrive(TM), handheldu Zire(TM) a Tungsten(TM) spolu se softwarem a dalším příslušenstvím.

Produkty palmOne se prodávají prostřednictvím Internetu v obchodní síti, prodejců a bezdrátových operátorů po celém světě, v maloobchodních sítích palmOne nebo v on-linových obchodech palmOne (http://eurostore.palmOne.com/).# # #


(1) Pro přístup na internet a k elektronické poště může být vyžadováno připojení prostřednictvím poskytovatele internetových služeb a emailových účtů. Tyto služby mohou být pořízeny odděleně a mohou se k nim vztahovat dodatečné náklady. Bezdrátový přístup přes Bluetooth vyžaduje kompatibilní zařízení podporující Bluetooth.

(2) Hodnoty jsou průměrné a informativní, skutečná kapacita je závislá na opravdové velikosti uložených souborů uživatele.

(3) Tento údaj není omezen jen na ČR.

(4) Podporuje většinu standardních formátů digitálních obrázků.

 
   Související odkazy
· Více o tématu Informace a oznámení
· Další články od autora Badel


Nejčtenější článek na téma Informace a oznámení:
Vyhlášení vítěze bezdrátové klávesnice


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.4
Účastníků: 5

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Hardware a příslušenstvíInformace a oznámení

"Tisková zpráva: LifeDrive v ČR" | Přihlásit/Registrovat | 2 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Tisková zpráva: LifeDrive v ČR (Hodnocení: 1)
Od: Morbid - 23.05.2005
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=21
Cena v Kč by teda měla být kolem 13000,- bez DPH?
Re: Tisková zpráva: LifeDrive v ČR (Hodnocení: 1)
Od: Badel - 23.05.2005
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=19
 
Cenu v Kč brzy upřesníme v samostatném článku.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412