Novinky ze světa palmů (45) - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Novinky ze světa palmů (45)

Autor: Badel - 24.01.2008, 6238 čtenářů


Informace a oznámení Ve světě kapesních počítačů se stále něco děje a platforma Palm OS nezůstává stranou. Máme pro vás přehled těch nejzajímavějších novinek...


Novinky kolem lokalizací
Poté, co Palm nedávno vydal update v1.12 pro Treo 680, musí se česko-slovenští uživatelé potýkat s vážným problémem. Pro tento smartphone momentálně neexistuje žádná plně funkční lokalizace. Dotázali jsme proto producenta dnes jediné češtiny pro tento model, společnosti RedGrep, za jak dlouho můžeme očekávat novou opravenou verzi Locale. Majitel společnosti Lukáš Mikšíček na náš přímý dotaz odpověděl, že na nové verzi se již pracuje a k jejímu veřejnému uvolnění by mělo dojít již během příštího týdne. Doufejme, že svůj slib splní, protože mnozí uživatelé se již nyní cítí bezradně.
O stránkách Profitux.cz zabývajícími se počeštěnými aplikacemi pro Palm OS jsme u nás už kdysi dávno referovali. Nyní se jejich autor opět zasloužil o naší pozornost velmi zajímavým počinem. Objevil se zde totiž rozpracovaný projekt české lokalizace pro Palm Z22. Co je na tom tak zvláštního, když už dávno máme totéž od RedGrepu? Jen malá drobnost - tato bude zcela zdarma! Tedy pokud se ji autorovi podaří zdárně dokončit...
Bude nový VersaMail?
No ona je to tak trochu zbytečná otázka. Nový VersaMail je totiž již na světě, žel že zatím jen pro (u nás stále nedostupné) Palm Centro. To ale dává tušit, že nové verze pro ostatní modely bychom se záhy mohli také dočkat. Úpravy byly provedeny speciálně pro edici distribuovanou operátorem Sprint a hlavními přínosy jsou slučitelnost VersaMailu s Gmail IMAPem a řešení problémů s e-maily při použití Microsoft Direct Push přes Exchange ActiveSync. Také byl updatován setup wizard s přednastavenými hodnotami pro konfiguraci Gmailu. Většina (?) uživatelů však nedostupnosti tohoto updatu pro naše palmy nemusí litovat. Pokud totiž Gmail ani push e-maily od Microsoftu nepoužíváte, byl by vám dle prohlášení Palmu tento update beztak k ničemu. Více na oficiálních stránkách Palmu.
Valentýnské Centro
Centro ještě zdaleka nedorazilo do Evropy (natož do české kotliny) a v USA už vymýšlejí jeho speciální edice. I když je použití růžové barvy pro smartphone trochu odvážné, výsledek vypadá velmi pěkně. Američané si jej mohou již nyní objednávat za 99,99$ při podpisu smlouvy s operátorem Sprint na 2 roky.
Nova v palmu?
Ne, nebojte se Usmívající. To se jen nyní na Internetu diskutuje, zda kódový název nového systému je právě "Nova". Dříve se spekulovalo již o celé řadě jiných názvů - jmenovitě např. Palm OS 2, POS II, POX, Palm's Palm OS, ALPOS, Palm's next-generation linux based operating system a dokonce i Palm OS Mobile Professional Ultimate Treo edition. O nástupci Palm OS se tedy původně předpokládalo, že v názvu bude chtít nějakým způsobem zachovat zřetelnou kontinuitu se svým předchůdcem. S postupujícím časem se však patrně z hlavní konkurenční výhody (zpětná kompatibilita) pomalu stává balvan na noze. Palm již možná nechce spojovat nový linuxový systém s tím starým, který mezitím získal pověst systému přespříliš zastaralého. I když je název Nova jen názvem kódovým a jakékoliv odhady konečného názvu jsou jen čiré spekulace, je opravdu možné, že s názvem Palm OS se nakonec skutečně zcela rozloučíme. Tomu by nahrávaly i zprávy, že Palm má nový systém již ve velmi pokročilém stádiu dokončení, ale zatím se dostatečně dobře nevypořádal se zpětnou kompatibilitou. Je tedy možné, že v zájmu maximálního urychlení uvedení nového systému na trh na 100% kompatibilitu s Palm OS do značné míry rezignuje a pak by přetnutí spojitosti s ním v názvu skutečně přišlo vhod. I přes různá prohlášení o spolehlivých zdrojích jsou to vše zatím však jen čiré spekulace.
Palm ve filmu
Možná jste si všimli, že množství počítačů značky Apple, které je možno zahlédnout v hollywoodských filmech, je rozhodně větší, než by si vzhledem k reálnému podílu na trhu zasloužily. Je to nicméně velmi dobrá reklama zvyšující image těchto povětšinou designových skvostů. Palm se v této strategii zřejmě shlédnul, protože se již nějakou dobu snaží upozorňovat na každý svůj úspěch na tomto poli. Vyjmenovat lze např. filmy Little Black Book z roku 2004 (účinkuje Tungsten|C), dále A Good Year od Ridleyho Scotta nebo Snakes on a Plane (obojí rok 2006, Treo 650). Treo 700 excelovalo ve filmu Knocked Up. Posledním filmem, kterým se Palm na svém blogu velmi chlubí, je 27 Dressess, který měl premiéru teprve 18. ledna 2008 a kde zazářilo Centro. Palm se dokonce podílel na propagaci tohoto snímku, kdy v rámci speciální promotion bylo možno vyhrát výše zmíněné růžové Centro. Filmů, kde se objevil některý z produktů Palmu ale bylo mnohem více. Již delší dobu se sami čtenáři PalmHelpu v tématu Palm ve filmu sdílejí o tom, kde všude již nějaký ten palm zahlédli.
Důležité updaty komerčních aplikací
Od posledních novinek tu máme další várku updatů komerčních aplikací. Zde je přehled jen těch nejzajímavějších:
Propel Launcher v2.1
Lightspeed v3.0 beta
Softick Audio Gateway v1.18
Pocket Tunes Deluxe v4.0.6
OnGuard Backup v1.14
Agendus for Palm OS and Windows Standard Bundle v5.1
Palm/Treo Web Video Generator v2.6
TealTools Plus v1.28
TealMovie Plus v4.11
TealScript Plus v3.94
Snoozy v1.11
Power Hero v1.16
Phone Technician v3.0
Ringo Pro - MP3 Ringtones Manager v4.5
Butler v4.63
TreoOfflineViewer v2.1
Weather Manager v4.02
DVD Catalyst v3.3
DbFixIt v1.1b
TAKEphONE v7.55
Ilium Software ListPro v5.0
VoiceDialIt - Voice Dialing for the Treo v2.0
TreoPack 2008 v1.0
PocketCopy (Palm Desktop to Outlook) 2.0.1
KeySuite (for Outlook Synchronization) v3.6
Documents To Go Premium Edition v10
ChatterEmail for PalmOS Treo v3.015
RingerSwitch Pro v1.7.3
Initiate Pro v3.34

 
   Související odkazy
· Více o tématu Informace a oznámení
· Další články od autora Badel


Nejčtenější článek na téma Informace a oznámení:
Vyhlášení vítěze bezdrátové klávesnice


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.75
Účastníků: 4

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Informace a oznámení

"Novinky ze světa palmů (45)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412