Treo dobývá americký trh - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Treo dobývá americký trh

Autor: Badel - 03.01.2007, 2240 čtenářů


Informace a oznámení Optimismu není nikdy nazbyt a když se Palmu daří, tak proč se s tím na portálu, jako je ten náš, náležitě nepochlubit... Po pozitivních informacích z poloviny listopadu minulého roku (viz Palm jasně vládne trhu kapesních počítačů) tu tedy máme další článek s dostatečně výmluvným názvem.

I když se na starém kontinentu jeví všechno trochu jinak, Treo je dnes opravdový fenomén. Chlubí se stále většími úspěchy, jejichž útlum je zatím v nedohlednu. To potvrzují i nejnovější analýzy výzkumné agentury NPD Group hovořící v první řadě o značném růstu zájmu o smartphony obecně. Řeč přitom není o nějakých konstantních dlouhodobých přírůstcích. Vždyť jen od ledna do října 2006 prodeje vzrostly o neuvěřitelných 230% z 217 000 na takřka 715 000 jednotek. Palm sice neobsadil první příčku, ale v první pětici se objevily hned dva modely Trea. První je přitom Motorola Q, která je od začátku koncipována jako klon Trea. Palmovský koncept tak na americkém kontinentu zcela zvítězil a Palm se dnes logicky snaží tohoto úspěchu využít i ve zbytku světa.

Americký žebříček nejprodávanějších smartphonů od srpna do října 2006 tedy vypadá následovně:

1. Motorola Q
2. Palm Treo 650
3. Verizon Wireless XV6700
4. Palm Treo 700p
5. BlackBerry 8700

Do tohoto umístění přitom ještě nepromluvila levná novinka Treo 680, od které se očekává další posílení pozic Palmu! V této souvislosti je velmi zajímavé nahlédnout do zdůvodnění, proč podle NPD došlo k tak strmému růstu zájmu o smartphony:

 • V průměru 10% snížení cen v období od ledna do října 2006.
 • Pestřejší modelová nabídka smartphonů; namátkou např. Motorola Q, Palm Treo 700p, BlackBerry Pearl nebo Nokia’s E62.
 • Smartphony se svezly na vlně nebývalého růstu zájmu o osobní využítí elektronické pošty (ten se v období od března 2006 údajně zdvojnásobil).
 • Stávající přístroje stále lépe zvládají hudebními a video aplikace.
 • Chytré mobily oproti těm klasickým nabízejí znatelně větší úložný prostor pro data, což bylo v poslední době ještě posíleno nebývale objemnými kapacitami paměťových karet.
 • Smartphony dokáží konečně efektivně využít možností, které poskytují nejmodernější vysokorychlostní datové sítě mobilních operátorů. K této skutečnosti se váže další zajímavá statistika NPD, která říká, že zatímco uživatelé klasických mobilů dnes za mobilní data utrácejí v průměru 0,89$, "smartphonisté" jsou s útratou 6,31$ měsíčně daleko zajímavějšími klienty.

  Pokud se u zdůvodnění nárůstu zájmu o smartphony na chvíli pozastavíme, zjistíme, že hraje do karet zvláště Palmu. Není sice tak silný v kramflecích co se týče mobilních e-mailů jako RIMM s technologií BlackBerry, ale v prvních dvou aspektech boduje možná nejvíce. Cenové klesání jsme u Trea mohli zaznamenávat v průběhu celého roku a s příchodem Trea 680 se vše mění ještě mnohem razantněji. No a co se týče produktové šíře, Palm loni patřil k nejaktivnějším výrobcům a dle všeho i v tomto roce hodlá zůstat při chuti. Doufejme tedy, že to snad konečně trochu otřese i se symbianovskou baštou v Evropě...


 •  
     Související odkazy
  · Více o tématu Informace a oznámení
  · Další články od autora Badel


  Nejčtenější článek na téma Informace a oznámení:
  Vyhlášení vítěze bezdrátové klávesnice


     Hodnocení článku
  Průměrné hodnocení: 4.5
  Účastníků: 6

  Výborný

  Zvolte počet hvězdiček:

  Výborný
  Velmi dobré
  Dobré
  Povedený
  Špatné


     Možnosti

   Vytisknout článek Vytisknout článek


  Související témata

  Informace a oznámení

  "Treo dobývá americký trh" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
  Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

  Reklama / Ceník
  Vstup pro inzerenty
   


  Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů  PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412