Fórum - Zobrazit téma - Treo 680 update 1.12ROW - poznatky - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Treo 680 update 1.12ROW - poznatky
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: ne 17. únor, 2008 21:05    Předmět: Re: SMS receipts, SDHC, podsvícení? Citovat

tondapirko napsal:
- co to je Option+Menu? to mi nic nedělá.


Když máš jas displeje nastaven nad 1/3, pomocí Option + Menu (ovšem ne držet + stisk, ale stisk Option a následně stisk Menu) přepínáš mezi nastavenou a zhruba poloviční úrovní jasu. Já to používám jako přepínač mezi denním a nočním nastavením jasu, ale nepamatuje si poslední "polohu". Po zapnutí je vždycky na té denní.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: ne 17. únor, 2008 21:57    Předmět: Re: SMS receipts, SDHC, podsvícení? Citovat

masoxCZ napsal:
tondapirko napsal:
- co to je Option+Menu? to mi nic nedělá.


Když máš jas displeje nastaven nad 1/3, pomocí Option + Menu (ovšem ne držet + stisk, ale stisk Option a následně stisk Menu) přepínáš mezi nastavenou a zhruba poloviční úrovní jasu. Já to používám jako přepínač mezi denním a nočním nastavením jasu, ale nepamatuje si poslední "polohu". Po zapnutí je vždycky na té denní.

To jsem jelen, nic takového mi to nedělá. Že bych si pletl tlačítka?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Izmael
nováček
nováček


Registrace: 29.12. 2006
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt 21. únor, 2008 21:22    Předmět: Citovat

Nevíte někdo jak je to s lokalizací od Redgrep? Někde jsem četl, že by měli vydat update, ale stále nic a na maily mi nereagují. Zapnutím češtiny se vždy dostanu do cykl.restartu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 21. únor, 2008 21:41    Předmět: Citovat

No oni teď nejspíš přednostně pracují na lokalizaci pro Centro, takže se to asi trochu zdrží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jurasu
nováček
nováček


Registrace: 20.4. 2005
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: pá 22. únor, 2008 8:37    Předmět: Citovat

Badel napsal:
No oni teď nejspíš přednostně pracují na lokalizaci pro Centro, takže se to asi trochu zdrží.


Nechápu způsob práce této firmy - koupíš si jejich produkt spolu s Palmem s podporou, která stojí za prd, protože, když něco potřebuješ, tak ti prostě neodpoví. Pokud na to nemají kapacity nebo to nezvládají tak proč se do toho vůbec montujou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: pá 22. únor, 2008 10:06    Předmět: ČEŠTINA Citovat

Používám Fonts4OS5 ke své naprosté spokojenosti. K tomu není třeba žádná podpora, prostě to funguje Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jurasu
nováček
nováček


Registrace: 20.4. 2005
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: pá 22. únor, 2008 10:13    Předmět: Re: ČEŠTINA Citovat

tondapirko napsal:
Používám Fonts4OS5 ke své naprosté spokojenosti. K tomu není třeba žádná podpora, prostě to funguje Radostný


A pojede to na TREU 680 ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
axeli
nováček
nováček


Registrace: 24.9. 2005
Příspěvky: 3
Bydliště: Ostravsko

PříspěvekZaslal: pá 22. únor, 2008 18:13    Předmět: Fonts4OS5 funguje na Treu680 Citovat

Ano, je to pravda. Fonts4OS5 funguje na Treu680. Pokud nepotřebujete české menu, které je v samé podstatě zbytečné, je to nejlepší řešení. Vyhnete se tak zbytečným problémům s lokalizací. Ve Word To Go si v Preferences vypněte /Enable Font Viewing/ pro správné zobrazení. Vnitřní aplikace jedou automaticky s českými fonty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ronoath
plavčík
plavčík


Registrace: 14.9. 2005
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: so 23. únor, 2008 6:55    Předmět: Citovat

jurasu: Mě asi za tři týdny odpověděli. Psal jsem tam ale dvakrát

Fonts4os5 je placený? Kde se to nechá koupit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mareka
plavčík
plavčík


Registrace: 27.10. 2005
Příspěvky: 149

PříspěvekZaslal: so 23. únor, 2008 10:39    Předmět: snad staci pohledat Citovat

http://www.lubak.net/

Na techto strankach autora jsou i uplne dole odkazy na prodejce. Navic si myslim ze se to za Kc da koupit na tomto webu i napr. na PDAsoft
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jurasu
nováček
nováček


Registrace: 20.4. 2005
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: so 23. únor, 2008 12:38    Předmět: Re: Fonts4OS5 funguje na Treu680 Citovat

axeli napsal:
Ano, je to pravda. Fonts4OS5 funguje na Treu680. Pokud nepotřebujete české menu, které je v samé podstatě zbytečné, je to nejlepší řešení. Vyhnete se tak zbytečným problémům s lokalizací. Ve Word To Go si v Preferences vypněte /Enable Font Viewing/ pro správné zobrazení. Vnitřní aplikace jedou automaticky s českými fonty.


Ale pravděpodobně to neřeší zápis českých znaků do Trea a to já nejvíce potřebuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
axeli
nováček
nováček


Registrace: 24.9. 2005
Příspěvky: 3
Bydliště: Ostravsko

PříspěvekZaslal: so 23. únor, 2008 13:34    Předmět: Fonts4OS5 funguje na Treu680 Citovat

Fonts4OS5 přidá další fonty do paměti Palmu, takže fungují prioritně. To znamená, že zapisujete a ukládáte české znaky jako ostatní fonty. Tato sada neslouží jen pro prohlížení, ale i pro zápis. Znaky přidružené k písmenu vyvoláte na klávesnici pomocí tlačítka Alt, ale to snad každý ví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jurasu
nováček
nováček


Registrace: 20.4. 2005
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: so 23. únor, 2008 15:51    Předmět: Re: Fonts4OS5 funguje na Treu680 Citovat

axeli napsal:
Fonts4OS5 přidá další fonty do paměti Palmu, takže fungují prioritně. To znamená, že zapisujete a ukládáte české znaky jako ostatní fonty. Tato sada neslouží jen pro prohlížení, ale i pro zápis. Znaky přidružené k písmenu vyvoláte na klávesnici pomocí tlačítka Alt, ale to snad každý ví.


Díky, v tom případě instaluji demo verzi a pokud bude fungovat - sbohem lokalizace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
axeli
nováček
nováček


Registrace: 24.9. 2005
Příspěvky: 3
Bydliště: Ostravsko

PříspěvekZaslal: so 23. únor, 2008 22:47    Předmět: Fonts4OS5 funguje na Treu680 Citovat

Upřesnění. Fonty jdou vkládat jen přes vyvolanou klávesnici na dispeji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: ne 24. únor, 2008 2:40    Předmět: Re: Fonts4OS5 funguje na Treu680 Citovat

axeli napsal:
Upřesnění. Fonty jdou vkládat jen přes vyvolanou klávesnici na dispeji.

No některé české znaky se bohužel zadat nedají třeba č, ř, ž, teda apoň já to neumím. Já ale na Treu nic česky nepíšu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jurasu
nováček
nováček


Registrace: 20.4. 2005
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: ne 24. únor, 2008 11:19    Předmět: Re: Fonts4OS5 funguje na Treu680 Citovat

tondapirko napsal:
axeli napsal:
Upřesnění. Fonty jdou vkládat jen přes vyvolanou klávesnici na dispeji.

No některé české znaky se bohužel zadat nedají třeba č, ř, ž, teda apoň já to neumím. Já ale na Treu nic česky nepíšu.


Zkoušel jsem vytvořit svůj font přes EasyConvert a byl tam opravdu problém s některými českými znaky (č,ť) a možná i jiné. Je to bohužel smůla, protože mám stovky kontaktů včetně adres, poznámek a vůbec všechny texty v češtině a nerad bych to opravoval. Mám ještě Palm TE s češtinou od Paragonu a za několik let používání jsem neměl jediný problém. Ale přesto se mi aplikace Fonts4OS5 moc líbí a koupím si ji, protože výraznější font na displeji nevypadá vůbec špatně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Izmael
nováček
nováček


Registrace: 29.12. 2006
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po 25. únor, 2008 8:05    Předmět: Fonts4OS5 Citovat

Dobrý den,
Fonts4OS5 by bylo elegantní řešení mého problému s lokalizací. Po jeho nainstalování mi však stále nejdou některé znaky - ů,ř,č,ě... Musím použít sadu nějakých speciálních fontů? Díky za radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Izmael
nováček
nováček


Registrace: 29.12. 2006
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po 25. únor, 2008 13:41    Předmět: Citovat

Ochotný autor programu mi poslal sadu počeštělých fontů, teď se mi české znaky zobrazují korektně (ale ne třeba v Documents či Snippermail). Nemohu je však psát - což by mi ani tak nevadilo. Poslední dobou neustále kolem Trea něco řeším, asi přejdu na WM Smutný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: pá 29. únor, 2008 11:38    Předmět: Re: SMS receipts, SDHC, podsvícení? Citovat

tondapirko napsal:
masoxCZ napsal:
tondapirko napsal:
- co to je Option+Menu? to mi nic nedělá.


Když máš jas displeje nastaven nad 1/3, pomocí Option + Menu (ovšem ne držet + stisk, ale stisk Option a následně stisk Menu) přepínáš mezi nastavenou a zhruba poloviční úrovní jasu. Já to používám jako přepínač mezi denním a nočním nastavením jasu, ale nepamatuje si poslední "polohu". Po zapnutí je vždycky na té denní.

To jsem jelen, nic takového mi to nedělá. Že bych si pletl tlačítka?


Pro jistotu:
knoflíky po okraji klávesnice proti směru hodin od Qčka:
Q - A - Option - Shift - 0 - mezerník - Alt - Menu - Enter - Backspace - P
Stiskni Option, pusť, stiskni Menu, a intenzita se přepne.
T650 to měla Optin - Shift, ale T680 na téhle kombinaci spouští globální hledání.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: so 01. březen, 2008 9:06    Předmět: záznam hovorů - RecorderX - oprava pro T680 1.12ROW Citovat

K 25. únoru byl vydán nový RecorderX 2.2B2, který na mojí 1.12ROW chodí a nezpůsobuje resety.
Nové vlastnosti:
- ADPCM komprese
- další možnosti automatického pojmenování záznamů - nově číslo stanice, možnost volby oddělovače sekcí popisky (mezera, pomlčka, podtržítko)
- podpora dlouhých názvů souborů (původně uměl snad jen 8 znaků)
- možnost přímého přidání pořízeného záznamu jako vyzváněcího tónu
- změna rychlosti přehrávání záznamu

Fungují původní *cenzura*ní čísla.

Známá chyba:
- při editaci seznamu kategorií se sice změny provádějí, ale nepřekresluje se seznam. Je nutno odejít do hlavního formuláře a znovu se vrátit.

Doplnění 20080312: RecX alespoň v mém případě zhoršilo stabilitu systému - od jeho instalace vždy zhruba po 2 až 3 dnech dojde při přechodu mezi aplikacemi (typicky spuštění mailu) k resetu, po němž to zase tak 2~3 dny vydrží. Obnovil jsem nastavení resetu po automatické záloze NVbackupem a celý den to vydrží běžet ať mu ubližuju jak chci.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.


Naposledy upravil masoxCZ dne st 12. březen, 2008 13:36, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 2 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412