Fórum - Zobrazit téma - Zkušenost s PDA jako dálkovým ovládáním - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Zkušenost s PDA jako dálkovým ovládáním
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Komunikace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: po 31. červenec, 2006 13:09    Předmět: Zkušenost s PDA jako dálkovým ovládáním Citovat

Podělte se o zkušenost s používáním PDA jako dálkového ovládání a případně jaký prográmek používáte (rád bych se dozvěděl něco nového).

Jednu dobu jsem používal NoviiRemote, ale nelíbilo se mi to kvůli tomu že to je moc omalovánkové a kvůli těm databázím. Teď už přes rok používám OmniRemote který se mi moc osvědčil, hlavně kvůli velikosti a možnostem. Nevýhoda však je že nepodporuje databáze a uživatel si tak musí každé nové ovládání nakonfigurovat a naučit sám.
Další nevýhodou je že u E2 nepodporuje směrová tlačítka..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 31. červenec, 2006 14:13    Předmět: OmniRemote Citovat

Já jsem taky příznivcem OmniRemote.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: po 31. červenec, 2006 14:43    Předmět: Re: OmniRemote Citovat

Badel napsal:
Já jsem taky příznivcem OmniRemote.

A z jakého důvodu? Mě prostě vyhovuje že to je strašně jednoduché a malé, žádná přehnaná grafika, ale ani "textový režim Vysmátý ". Akorát nevýhoda toho směrového tlačítka... Rozpačitý Program už není vyvíjen, takže opravdu škoda.
Nevíš ještě o nějakém jiném programu než je Omni či Novii? Znám ještě jeden japonský program, ale ten byl naposledny updatován v roce 1999 a s novým zařízením to má konflikty... Něci dalšího na vyzkoušení by nebylo špatné Machr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 31. červenec, 2006 14:52    Předmět: OmniRemote Citovat

No mě OmniRemote zaujal volností v návrhu v rozmístění a velikosti tlačítek, ale upřímně řečeno to vlastně vůbec nepoužívám, takže po dalších aplikacích jsem se ani nijak nepídil. Pochybující
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: po 31. červenec, 2006 14:57    Předmět: Re: OmniRemote Citovat

Badel napsal:
No mě OmniRemote zaujal volností v návrhu v rozmístění a velikosti tlačítek, ale upřímně řečeno to vlastně vůbec nepoužívám, takže po dalších aplikacích jsem se ani nijak nepídil. Pochybující

Pobavený Pobavený Pobavený Pobavený Pobavený To jsou případy Vysmátý Vysmátý Vysmátý
Mno někoho baví bluejack, já když už musím udělat velký nákup v nejmenovaném hypermarketu, tak si udělám čas tak 5 minut, jdu do oddělení elektra kde si stoupnu před zeď z televizí a hraju si. Člověk by nevěřil že i nové televizory renomovaných značek reagují na první ovládání k televizi Tesla Orava Vysmátý Vysmátý Pak je zajímavé sledovat reakce zaměstnanců Machr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 31. červenec, 2006 15:04    Předmět: LOL Citovat

Tak to musím taky zkusit LOL
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út 01. srpen, 2006 9:27    Předmět: NoviiRemote je silnejsi Citovat

Na Zire72 jsem kdysi zkusil OmniRemote a dokazalo to ovladat tak do metru a pul. NoviiRemote Deluxe ve verzi 3.2 to dokaze uplne odevsad z mistnosti a uplne spolehlive. V tomto pripade je mi jedno jestli je to graficky preplacane, ale funkcnost zvitezila!
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: út 01. srpen, 2006 9:56    Předmět: Re: NoviiRemote je silnejsi Citovat

Skorpi napsal:
Na Zire72 jsem kdysi zkusil OmniRemote a dokazalo to ovladat tak do metru a pul. NoviiRemote Deluxe ve verzi 3.2 to dokaze uplne odevsad z mistnosti a uplne spolehlive. V tomto pripade je mi jedno jestli je to graficky preplacane, ale funkcnost zvitezila!

Tady bude problém někde jinde... Jak Novii tak Omni používají vestavěný IR port. A ani jeden program z IR nedokáže vytáhnout víc než IR doopravdy zvládne (samozřejmě nemluvím o nějaké modifikaci hardwaru). Jak u Novii tak i u Omni mám stejný dosah (jak u E2 tak i u Zire31)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nosferatu135
plavčík
plavčík


Registrace: 1.5. 2006
Příspěvky: 171
Bydliště: Odolena Voda

PříspěvekZaslal: út 01. srpen, 2006 14:02    Předmět: Citovat

Prosím, nemáte někdo ty skiny k NoviiRemote? Píše mi to, že je nemůže najít. Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
chaoos
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 6.12. 2004
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: út 01. srpen, 2006 14:52    Předmět: Citovat

nosferatu135 napsal:
Prosím, nemáte někdo ty skiny k NoviiRemote? Píše mi to, že je nemůže najít. Díky


u sebe jsem bohuzel nic nenasel, ale zkus se podivat do tohoto fora ...

http://www.novii.tv/up/forum/viewforum.php?f=20&sid=3fa04ad6eb9894922b6916a7497b6cdb
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nosferatu135
plavčík
plavčík


Registrace: 1.5. 2006
Příspěvky: 171
Bydliště: Odolena Voda

PříspěvekZaslal: út 01. srpen, 2006 18:45    Předmět: Citovat

chaoos napsal:
nosferatu135 napsal:
Prosím, nemáte někdo ty skiny k NoviiRemote? Píše mi to, že je nemůže najít. Díky


u sebe jsem bohuzel nic nenasel, ale zkus se podivat do tohoto fora ...

http://www.novii.tv/up/forum/viewforum.php?f=20&sid=3fa04ad6eb9894922b6916a7497b6cdb


Musí být přímo v Palmu, instalují se s programem. Ale já jsem ho získal pokoutně Stydící se a tak to na tom fóru na sebe nemůžu naprášit. A bez skinů to nefunguje.

EDIT: Nebo je k dispozici nějaký trial? Na stránkách jsem nic nenašel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: út 01. srpen, 2006 18:57    Předmět: Citovat

nosferatu135 napsal:
chaoos napsal:
nosferatu135 napsal:
Prosím, nemáte někdo ty skiny k NoviiRemote? Píše mi to, že je nemůže najít. Díky


u sebe jsem bohuzel nic nenasel, ale zkus se podivat do tohoto fora ...

http://www.novii.tv/up/forum/viewforum.php?f=20&sid=3fa04ad6eb9894922b6916a7497b6cdb


Musí být přímo v Palmu, instalují se s programem. Ale já jsem ho získal pokoutně Stydící se a tak to na tom fóru na sebe nemůžu naprášit. A bez skinů to nefunguje.

EDIT: Nebo je k dispozici nějaký trial? Na stránkách jsem nic nenašel.

Na oficiálních stránkách je program ke stažení! Číslo na něj nemám (jelikož nemám důvod to používat) a funguje to

edit: http://www.novii.tv/palm/ a je tam přímo download
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nosferatu135
plavčík
plavčík


Registrace: 1.5. 2006
Příspěvky: 171
Bydliště: Odolena Voda

PříspěvekZaslal: út 01. srpen, 2006 20:05    Předmět: Citovat

Bomba. Už to jede. Jen nevím, kam nainstalovat stažené databáze kódů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: út 01. srpen, 2006 20:08    Předmět: Citovat

nosferatu135 napsal:
Bomba. Už to jede. Jen nevím, kam nainstalovat stažené databáze kódů.

Je to v přiloženém návodu (u originální instalace Mrkající ). Databáze se instalují do \PALM\Launcher. Doporučuji nainstalovat pouze to co je opravdu potřeba, zkusil jsem jen tak z nudy nainstalovat všechny databáze ovládání a ačkoliv mám hi speed kartu, trvalo než se to načetlo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nosferatu135
plavčík
plavčík


Registrace: 1.5. 2006
Příspěvky: 171
Bydliště: Odolena Voda

PříspěvekZaslal: út 01. srpen, 2006 20:13    Předmět: Citovat

Vyřešeno. Jelikož mám Deluxe a kódy jsou na Classic, nenašel původní kódy. Takže musím každou zvlášť (což je drbačka, ale rozhodně rozmyslím dát si tam všecko Machr ) překonvertovat (přímo v programu) z 2.x do Deluxe
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: út 01. srpen, 2006 20:18    Předmět: Citovat

nosferatu135 napsal:
Vyřešeno. Jelikož mám Deluxe a kódy jsou na Classic, nenašel původní kódy. Takže musím každou zvlášť (což je drbačka, ale rozhodně rozmyslím dát si tam všecko Machr ) překonvertovat (přímo v programu) z 2.x do Deluxe

Taky nač tam dávat vše, že? Radostný Z toho jsem už vyrostl, mám pár typů dálkových ovládání v Omni remote a člověk by se divil jak se s tím vystačí. Ovládání ke staré televizi ORAVA si poradí i s některýma televizema značky Philips, rok staré LCD od JVC se zase chytá na televize SAMSUNG.. Pokud někdo bydlí v Praze a chodí náhodou do Edenu, při nákupech se skočte podívat do prvního patra a jestli náhodou nepřepínají televize Pobavený Jestli ano tak jste na mě narazili Pobavený Pobavený Pobavený Machr Machr Machr
Občas si ale říkám že v mým věku dělat takovéhle blbiny jako malej Jarda... Pochybující Pobavený Pobavený
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
petrvostry
nováček
nováček


Registrace: 28.3. 2005
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út 01. srpen, 2006 20:32    Předmět: NoviiRemote Citovat

Zdravím. Přešel jsem z T3 na TX. Na TX jsem zkoušel NoviiRemote. V současné době, když chci zkoušet poslední verzi, tak mi říká, že vypršela zkušební doba. Přitom jsem odinstaloval vždy všechny soubory. Tak to vypadá, že mám na vždy smůlu. Nevíte někdo jak se toho zbavit? Jo a když zkouším starší verzi, tak mi to říká, že nelze použít Infraport a mám si zkontrolovat kompatibilitu na jejich stránkách. Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: út 01. srpen, 2006 20:34    Předmět: Re: NoviiRemote Citovat

petrvostry napsal:
Zdravím. Přešel jsem z T3 na TX. Na TX jsem zkoušel NoviiRemote. V současné době, když chci zkoušet poslední verzi, tak mi říká, že vypršela zkušební doba. Přitom jsem odinstaloval vždy všechny soubory. Tak to vypadá, že mám na vždy smůlu. Nevíte někdo jak se toho zbavit? Jo a když zkouším starší verzi, tak mi to říká, že nelze použít Infraport a mám si zkontrolovat kompatibilitu na jejich stránkách. Díky

Pravděpodobně zůstalo něco v Saved či Unsaved Preferences.. Ani slavný Uninstall Manager si s mnoha věcmi neporadí, bohužel.. Na "zkoušení" je nejlepší udělat zálohu na kartu, vyzkoušet program a pak obnovit zálohu..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 01. srpen, 2006 23:45    Předmět: Re: NoviiRemote Citovat

petrvostry napsal:
Zdravím. Přešel jsem z T3 na TX. Na TX jsem zkoušel NoviiRemote. V současné době, když chci zkoušet poslední verzi, tak mi říká, že vypršela zkušební doba. Přitom jsem odinstaloval vždy všechny soubory. Tak to vypadá, že mám na vždy smůlu. Nevíte někdo jak se toho zbavit? Jo a když zkouším starší verzi, tak mi to říká, že nelze použít Infraport a mám si zkontrolovat kompatibilitu na jejich stránkách. Díky


POZOR! Je mi líto, ale takovéto dotazy sem nepatří - je to v podstatě warez téma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
VDC
>> redaktor <<
>> redaktor <<


Registrace: 4.2. 2005
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: st 02. srpen, 2006 10:26    Předmět: Citovat

Já mám zkušenost s oběma programy, jak Novii Remote ,tak Omni Remote. Dokonce jsem jeden čas používal oba současně, protože Omni Remote má oproti Novii Remotu timery, takže jsem ho v podstatě používal jako budík. Jinak byl mému srdci bližší NoviiRemote, protože jsem člověk línej a vyhovovalo mi, že byly databáze hotové a nemusím program nic učit Machr . Jenomže jsme si pořídili místo televizoru Tesla televizor Thomson, kterej má hrozně citlivej IR port, takže bere signál jen v určitém úhlu a začal bejt trošku problém se s palmem trefit Nešťastný
Jinak dostřel mojí T3 byl cca 4m bez problému
_________________
PAjDA.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Komunikace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412