Fórum - Zobrazit téma - přenášení fotek - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

přenášení fotek
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Multimédia
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lenka
nováček
nováček


Registrace: 8.4. 2007
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: po 09. duben, 2007 17:52    Předmět: přenášení fotek Citovat

Přešla jsem z Trea 600 na T650, vše funguje dobře až na přenášení fotek.
Na T600 se mi nové fotky automaticky přenesly z telefonu do PC při každé synchronizaci přes USB, teď se mi to ale nedaří.
Můžete mi někdo poradit?
S díky Lenka[/b]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vaclavikmiva
nováček
nováček


Registrace: 29.6. 2006
Příspěvky: 21
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út 10. duben, 2007 7:50    Předmět: přenášení fotek Citovat

Zeptám se od počátku - nastavení synchronizace medií v hot sync manageru ? Máte synchronizovat ? Ikonka hotsync na Pc na liště - custom - media - synchronize the files
_________________
TX + SD 1Gb + GPS Navibe, +SE W810i
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lenka
nováček
nováček


Registrace: 8.4. 2007
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: út 10. duben, 2007 15:14    Předmět: Citovat

Moc děkuji za odpověď na synchronizování fotek u T650.
Hot sync na liště mám i s příslušnými instrukcemi, ale přišla jsem na jinou věc - mám na výběr kameru, ale dělá mi to jen videa. Podle manuálu by měla být na výběr kamera a videokamera, dvě ikonky tam však nemám.
Omlouvám se, že to dodávám až teď, průběžně studuji nový software a k tomu normálně pracuji v jiném oboru, tak mi to chvilku trvá.
Udělala jsem na zkoušku 2 dvoupolíčková videa - i ta by snad měla být na PC po synchronizaci ve videech "mých dokumentech", ale nejsou tam. Pár fotek dělaných Treem 600 jsem zase chtěla přes USB přenést z PC do T650, ale také se nepovedlo.
Jestli se ještě jednou ozvete s radou, budu Vám vděčná.
Hezký den!
Lenka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vaclavikmiva
nováček
nováček


Registrace: 29.6. 2006
Příspěvky: 21
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út 10. duben, 2007 18:18    Předmět: přenos fotek Citovat

Nějak jsem to nepochopil 2 dvoupolíčková videa Jako na Treu? tak je na výběr buď foto nebo video,jinak já to moc nevyužívám jenom se občas na fotky a videa mrknu na desktopu ale vzhledem k rozlišení je to asi tak všechno
Překvapený
_________________
TX + SD 1Gb + GPS Navibe, +SE W810i
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lenka
nováček
nováček


Registrace: 8.4. 2007
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st 11. duben, 2007 8:15    Předmět: Citovat

Mám dost fofry před začátkem práce, tak jen stručně: Dvoupolíčkovým videem jsme myslela co nejkratší video, protože mi aplikace nabízí pouze jednu ikonku s názvem "camera", bohužel však po zmáčknutí dělá jen videa. Další ikonku na fotky tam nemám. V manuálu jsem si přečetla, že tam mají být v médiích 2 s názvy "camera" a "videocamera", ale bohužel nejsou. Když už něco, také by my byly jen fotky milejší, ale nevím, co s tím. Mám T650 od konce minulého týdne, ale s T600 jsem dělala denně, tak by ten přestup neměl být tak náročný, ale možná jen dělám něco špatně.
Zdraví Lenka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vecernik
plavčík
plavčík


Registrace: 23.1. 2007
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: st 11. duben, 2007 15:15    Předmět: Citovat

T650 ma jednu aplikaci "camera" ktera umi natacet video i fotit.. prepina se to jednoduse pomoci ikonky fotaku/kamery:

kdyz spustis program "camera" tak asi vidis neco takovyhohle? :

(samozrejme bez toho cervenyho krouzku..)
tak zkus klapnout na tu ikonku fotaku co je zakrouzkovana..
_________________
Treo650 + 2 GB SD + BT klavesnice + BT sluchatka + BT GPS ... co vic si prat? akorat vetsi RAM a Dynamic Heap a funkcni linux..
.. a ten multitasking by se obcas taky hodil Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vaclavikmiva
nováček
nováček


Registrace: 29.6. 2006
Příspěvky: 21
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st 11. duben, 2007 16:07    Předmět: Citovat

vecernik napsal:
T650 ma jednu aplikaci "camera" ktera umi natacet video i fotit.. prepina se to jednoduse pomoci ikonky fotaku/kamery:

kdyz spustis program "camera" tak asi vidis neco takovyhohle? :

(samozrejme bez toho cervenyho krouzku..)
tak zkus klapnout na tu ikonku fotaku co je zakrouzkovana..




jak praví kolega tohle tam musí být a dá se přepínat buď stylusem nebo i joystickem
_________________
TX + SD 1Gb + GPS Navibe, +SE W810i
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lenka
nováček
nováček


Registrace: 8.4. 2007
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st 11. duben, 2007 16:51    Předmět: Citovat

Ty dvě ikonky tam fakt nebyly, ale pomohlo mi, když jsem znovu / už po několikáté/ přetočila Pam Desktop, ale tentokrát jsem tam dala "Repair". Takže tohle je vyřešeno, ale fotky se stále nepřenáší. V palmu.com / v angličtině/ jsem se dočetla, že když se nějaký starší software nevhodně upradne, může T650 fotky a videa přestat přenášet a nepomůže ani když se člověk vrátí na původní software. Co s tím tedy pak dělat dál, jsem zatím nenašla. Mám to T650 z druhé ruky /poprvé a naposled/, prý dovezené a málo používané, a minulý majitel ho měl ještě od přítelkyně. Originální instalačka neexistuje, ale moje zaregistrování i instalace z dodaného CD, stejně jako komunikace s PC u kalendáře,mema, kontaktů a úkolů proběhly bez problémů, tak jsem doufala, že bude vše v pořádku.
Díky, že si se mnou dáváte takovou práci.
Rozpačitý Lenka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vecernik
plavčík
plavčík


Registrace: 23.1. 2007
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: st 11. duben, 2007 17:26    Předmět: Citovat

Ty tlacitka jsou zajimava vec.. porad si nedovedu predstavit jak je mozny ze tam predtim nebyly.. Šokovaný
S hotsyncem bohuzel neporadim protoze jej sam zasadne nepouzivam.. (at delam co delam tak se mi pokazde zasekne na poznamkach) doted jsem si vystacil s CardReaderem..
_________________
Treo650 + 2 GB SD + BT klavesnice + BT sluchatka + BT GPS ... co vic si prat? akorat vetsi RAM a Dynamic Heap a funkcni linux..
.. a ten multitasking by se obcas taky hodil Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lenka
nováček
nováček


Registrace: 8.4. 2007
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st 11. duben, 2007 18:06    Předmět: Citovat

Myslím, že HotSync je rychlejší, já ho používám několikrát za den. Když jsem poprvé natáčela T650, také se mi to zaseklo, už nevím, u čeho. Pomohl měkký reset na T650, a když jsem to zmáčkla znovu, už to dojelo do konce a od té doby to funguje- až na ty fotky, což mě dost mrzí. Jo, ještě na mě několikrát křičela Versamail, že to nemám dobře nastavené, tomu také nerozumím, ale to ještě zatím neřeším, normální sms mi fungují. Každopádně díky za odpověď.
Lenka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vaclavikmiva
nováček
nováček


Registrace: 29.6. 2006
Příspěvky: 21
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt 12. duben, 2007 8:01    Předmět: Citovat

lenka napsal:
Myslím, že HotSync je rychlejší, já ho používám několikrát za den. Když jsem poprvé natáčela T650, také se mi to zaseklo, už nevím, u čeho. Pomohl měkký reset na T650, a když jsem to zmáčkla znovu, už to dojelo do konce a od té doby to funguje- až na ty fotky, což mě dost mrzí. Jo, ještě na mě několikrát křičela Versamail, že to nemám dobře nastavené, tomu také nerozumím, ale to ještě zatím neřeším, normální sms mi fungují. Každopádně díky za odpověď.
Lenka



Zrdavím to treo je fakt nějaký zvláštní to co popisujete jsem ještě neviděl - každopádně doporučuji navštívit sekci tipy a triky na tomto portále - zjistit aktuální verzi firmaware - je tam článek od Badela - update na verzi 1.20
zdravím a přeji pevné nervy Zlomyslný
_________________
TX + SD 1Gb + GPS Navibe, +SE W810i
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: čt 12. duben, 2007 14:00    Předmět: Citovat

lenka napsal:
Myslím, že HotSync je rychlejší, já ho používám několikrát za den. Když jsem poprvé natáčela T650, také se mi to zaseklo, už nevím, u čeho. Pomohl měkký reset na T650, a když jsem to zmáčkla znovu, už to dojelo do konce a od té doby to funguje- až na ty fotky, což mě dost mrzí. Jo, ještě na mě několikrát křičela Versamail, že to nemám dobře nastavené, tomu také nerozumím, ale to ještě zatím neřeším, normální sms mi fungují. Každopádně díky za odpověď.
Lenka


Versamail se týká nastavení pošty. VersaMail conduit pro HotSync se stará o stahování pošty do Trea při synchronizaci s počítačem (a případně synchronizuje poštovní účty v Utlouku s Treem), čímž odpadá nutnost stahovat poštu 2x (do Utlouku a potom přes GSM do Trea).
Pro nastavení je třeba spustit ze skupiny Palm VersaMail Setup a nastavit poštovní účty (neumí je to z Ultouka importovat) a případně povolit jejich synchronizaci. Pokud na Treu poštu nepoužíváš, nejlepší je ťuknout pravým na ikonu HotSyncu v liště, Custom, a u conduitu pro VersaMail nastavit Do Nothing a Set as default a uložit.

Podobně si zkontroluj, jestli u conduitu Media v HotSync-Custom máš Synchronize files. Pokud ne, nastav to a zapni fajfku u Set as Default a pak teprve potvrď.

Další možnost je, že je conduit vypnutý přímo na Treu:
- v Launcheru filtr All
- HotSync
- menu, Conduit setup
- Media - nastavit fajfku
- OK
- domeček a zpátky do Launcheru
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lenka
nováček
nováček


Registrace: 8.4. 2007
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt 12. duben, 2007 17:15    Předmět: Citovat

VersaMail jsem si vypnula, ale u Medií je na obou stranách vše nastaveno správně. Zkusila jsem tam místo pokynu Handheld overwrites Desktop dát pokyn opačný, ale k přenášení fotek mi to nepomohlo. Zkusila jsem pak ještě na PC dát 3 fotky pořízené pomocí T600 do Medií do Handheldu v Quick Installu, ale po Hot Syncu mi je to jen zdvojilo na PC. Zřejmě to byl nesmysl. Ach jo!
Lenka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: pá 13. duben, 2007 10:37    Předmět: Citovat

A když je hodíš do sekce Media v PalmDesktopu? Aspoň tudy je synchronizuju já a chodí mi to.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lenka
nováček
nováček


Registrace: 8.4. 2007
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: pá 13. duben, 2007 11:31    Předmět: přenos fotek na T650 Citovat

Tam je mám od počátku,ale nefunguje to.
Už jsem se rozhodla, že to asi vzdám a včera jsem se v dobrém domluvila s předchozím prodejcem, že si ten zázrak vezme zpátky.
Asi přestanu šetřit a vezmu si T750 odsud z e-shopu. Přemýšlím o tom kvůli Windowsům - v dohledné době na Lenox přecházet nebudu, protože všechny naše odborné programy jedou jen pod W. a naši programátoři počítají s tím, že většina mých kolegů počítačům moc nehoví. Já sice počítače miluju, ale nemám čas se jimi zabývat tolik, kolik by se mi líbilo, a ani kolik by asi bylo vhodné.
Takže doufám, že neztratím odbornou i psychickou podporu všech, kteří se mi ozvali. Moc si toho vážím.
Jestli mi někdo to T750 chce rozmluvit, tak honem, peníze za T650 zpět na kontě ještě nemám a ten košíček v e-shopu jsem také ještě nezmáčkla.
Zdraví Lenka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: ne 15. duben, 2007 11:11    Předmět: Re: přenos fotek na T650 Citovat

Na tom vcelku není co rozmlouvat, recenzenti včetně CNETu (osobně je považuju za jednu z nejvyšších autorit kolem počítačů, protože narozdíl od mnoha jiných vědí o čem píší) se shodují, že T750 je momentálně nejlepší smartphone pod WM5.
Jen jestli jsi pod Vodafonem, budeš mít jen GPRS, protože rudá tlama 3G pořád ještě nemá a evidentně hodně dlouho mít nebude, a T750 má rychlá data jen přes 3G.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lenka
nováček
nováček


Registrace: 8.4. 2007
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: ne 15. duben, 2007 15:20    Předmět: Citovat

Díky za potvrzení T750. Nějaké recenze jsem četla a včera jsem si ho už objednala, i když jsem pod Vodafonem. Dívala jsem se i na Ericsson M600i a Nokii E61, ale usoudila jsem, že pro mé uživatelské potřeby je asi T750 fakt nejlepší - hodí se mi i foťák po ruce, i když lidé na tvé odborné úrovni se asi chytají za hlavu. Dokonce jsem si volala i na Vodafon, jestli T750 skutečně budou dávat do prodeje a kdy, ale jejich odborníci jako obvykle vůbec nevěděli, o čem mluvím. Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 16. duben, 2007 9:15    Předmět: Citovat

Vodafouni mi v poslední době pěkně pijou krev a připadá mi to, že někdejší docela slušně fungující Oskar včetně subdodavatelů se mění v nepěknou sebranku diletantů.

Už rok a půl na otázky kolem 3G jen mlží a mlží. V nabídce mají 3G telefony, ale 3G nemají, na přímou otázku kdy ty telefony k něčemu budou, pořád totéž: "jednáme s ostatními operátory o možnosti společné výstavby sítě". Za rok a půl se nedokázali ani dohodnout jestli jo nebo ne, natož za kolik. Po roce ovšem změna: "intenzivně jednáme...". Asi jako v "Jistě pane ministře".
Když jsem přítelkyni jako modem k noťasu objednal Nokii 6234ku (má kartu od dusíků, takže jí 3G jede, ale od ruďase byla se slevou na 2,5 tisíce), strhli kredity a přišla na dobírku za plnou cenu (6,5 litru), pak 14 dní trvalo než přišla složenka s refundací, a na té byla bráchova adresa, takže jsem ho musel po Praze nahánět aby to vybral a hodil mi to na účet.

Jinak k tomu foťáku ... kup si k tomu kompaktního Lumixe a miniSD kartu s redukcí, a nic víc už asi nikdy potřebovat nebudeš. Mě osobně na T750ce docela pije krev ten miniSD slot; i proto jsem koupil 680ku, protože kupovat do každého telefonu novou sadu karet mě nikdo nedonutí.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lenka
nováček
nováček


Registrace: 8.4. 2007
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: po 16. duben, 2007 15:53    Předmět: Treo 750 Citovat

Kvalitní foťák mám, ale pro nedostatek času a někdy i prostoru nevyužívám. Na ty mé momentky opravdu stačí jen to Treo, které pro sebe používám celkem často i jako dokument /příležitostně to bývá rychlejší než slovní popis nějaké věci nebo situace/. Každopádně je pro mě velká výhoda, když mám "vše v jednom" a pokud možno v malém a lehkém, i když to není superkvalita.
U toho T750 mě už dopředu mrzí spíš absence WiFiny, tu bych určitě využila dost. Asi si to představuji jak Hurvínek válku, ale nevymyslel už někdo i tady nějaké šikovné "udělátko", jak to vyřešit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: út 17. duben, 2007 14:39    Předmět: Re: Treo 750 Citovat

Jistěže Radostný MiniSD Wifi karta Radostný Ale pak samozřejmě paměťovka jde ven Radostný
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Multimédia Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412