Fórum - Zobrazit téma - BT sluzby na palmu - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

BT sluzby na palmu

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Komunikace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: so 27. leden, 2007 12:26    Předmět: BT sluzby na palmu Citovat

Jake BT sluzby podporuje vas palm? Mam na mysli napriklad BT serial port, file transfer, headset. Ja na svem TT1 nejsem z PC schopen detekovat ani jednu, prestoze nektery normalne vyuzivam.

Vadi mi zejmena to, ze pokud ovladac BT umi nastavit parametry pouze u detekovanych sluzeb, nejsem schopen nastavit internet pres BT z PC.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: so 27. leden, 2007 22:08    Předmět: Re: BT sluzby na palmu Citovat

nox napsal:
Jake BT sluzby podporuje vas palm? Mam na mysli napriklad BT serial port, file transfer, headset. Ja na svem TT1 nejsem z PC schopen detekovat ani jednu, prestoze nektery normalne vyuzivam.

Vadi mi zejmena to, ze pokud ovladac BT umi nastavit parametry pouze u detekovanych sluzeb, nejsem schopen nastavit internet pres BT z PC.

Standardně sám od sebe PALM neumí asi kromě serial a podobných asi nic (viz tvá zkušenost, mám stejnou). Musí se dopomáhat jinejma aplikacema. Můj palm takto dokáže simulovat HID (klávesnice a myš), pak ten headset, samozřejmě serial pro inFERNET a synchronizaci. Někde jsem viděl program, pomocí kterého lze měnit class a palm se pak tváří i jako tiskárna, mobil, PC,...... ALe nevím kde...
Jo, zrovna jsem to našel http://www.mulliner.org/palm/btclass.php
K čemu je to dobré asi nemusím říkat Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Maty-Treo650
nováček
nováček


Registrace: 15.2. 2006
Příspěvky: 5
Bydliště: Zahořany 32, Křešice u Litoměřic

PříspěvekZaslal: so 17. únor, 2007 18:03    Předmět: Citovat

No já mám Treo650 a teď sem ten program vyzkoušel ale ať dělám co dělám, IVT BlueSoleil mi pořád ukazuje že moje Treo ovládá jen funkci Object Push Service Smutný (i po opětovném spárování a podobných pokusech). Tak asi něco dělám špatně...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky MSN Messenger
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: so 17. únor, 2007 18:39    Předmět: Citovat

Maty-Treo650 napsal:
No já mám Treo650 a teď sem ten program vyzkoušel ale ať dělám co dělám, IVT BlueSoleil mi pořád ukazuje že moje Treo ovládá jen funkci Object Push Service Smutný (i po opětovném spárování a podobných pokusech). Tak asi něco dělám špatně...

Což je samozřejmě nesmysl. Minimálně to musí podporovat Hotsync a COM port. Alespoň E2 to tak má. Doporučuji se konečně zbavit BlueSoleil..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Maty-Treo650
nováček
nováček


Registrace: 15.2. 2006
Příspěvky: 5
Bydliště: Zahořany 32, Křešice u Litoměřic

PříspěvekZaslal: so 17. únor, 2007 19:06    Předmět: Citovat

No tak když dám HotSync tak ten mi funguje přes COM 7... Ale to je tak všechno Smutný Ostatní služby (ale z daleka ne všechny) mohu připojit pomocí speciálních app což sem myslel že vyřeší tento program.

Když totiž přepnu Treo normálně do aplikace Phone (a vlastně ať sem v treu kdekoliv) tak pokud dám v IVT na Treo "Refresh services" tak se mi zobrazí jako jediná dostupná služba Object Push - cože je (mám takový pocit) pouze přenos vizitek...
Pokud pak spustím jinej program, třeba BlueRemote a opět dám Refresh services, najde mi to moje Treo jako BT myš...

No, ja bych se IVT rád zbavil ale nevím jak, když mi pak ten USBBT nebude fungovat Smutný Protože nový USB si kupovat nechci (alespon dokud to pude)... Ale jestli to nejak de tak to mi teda nekdo poradte a ja se budu stydet Stydící se Protože to by bylo fakt supr...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky MSN Messenger
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: so 17. únor, 2007 23:25    Předmět: Citovat

Maty-Treo650 napsal:
No tak když dám HotSync tak ten mi funguje přes COM 7... Ale to je tak všechno Smutný Ostatní služby (ale z daleka ne všechny) mohu připojit pomocí speciálních app což sem myslel že vyřeší tento program.

Když totiž přepnu Treo normálně do aplikace Phone (a vlastně ať sem v treu kdekoliv) tak pokud dám v IVT na Treo "Refresh services" tak se mi zobrazí jako jediná dostupná služba Object Push - cože je (mám takový pocit) pouze přenos vizitek...
Pokud pak spustím jinej program, třeba BlueRemote a opět dám Refresh services, najde mi to moje Treo jako BT myš...

No, ja bych se IVT rád zbavil ale nevím jak, když mi pak ten USBBT nebude fungovat Smutný Protože nový USB si kupovat nechci (alespon dokud to pude)... Ale jestli to nejak de tak to mi teda nekdo poradte a ja se budu stydet Stydící se Protože to by bylo fakt supr...

Takže jsem zjišťoval pro jistotu služby přes Widcomm a PALM (jen launcher). Ukáže to Hotsync, Serial port, OBEX a PIM transfer. Mám E2. Pokud použiju "speciální aplikace", ukazuje to klidně HID. Čili v základu by měl palm podporova tyto 3 základní služby, případně 2.. Pomocí té aplikace co jsem zmiňoval mi widcomm detekuje PALM jako tiskárnu a jiné. Druhá věc samozřejmě je, že to už nejde použít a při použití to vyhodí hlášku, že zařízení odmítlo připojení..



Jinak se teď potýkám s problémem, jak zprovoznit aplikaci SMS a Dial na E2 s Qtek 8500/HTC STR TRK. E2 mi odmítne se spárovat na tyto služby, jakýkoliv smartfoun/blbfoun se spáruje. Ale PALM prostě odmítá.. Normální spárování jde, ale na stahování SMS do Qtek a vytáčení čísel z E2 se to odmítne spárovat. Nevím jestli to někdo zkoušel, ale mám blbý pocit, že PALM blokuje spojení s WM..? WM to nebude, páč palm se odmítá spojit i se Samsung D830 (to ale může být i problém firmware, jelikož tento foun není zatím oficiálně na trhu a dlouho nebude Mrkající )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Komunikace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412